Šta je novo?

Acer Aspire 7741Z DISPLAY problem

dovlasim

Poštovan
Učlanjen(a)
16.02.2015
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav!

Pre neki dan mi ispadne laptop sa sve torbom, pukne mi nosac kaisa torbe.
Posto sam zurio sa faksa pokupim ga onako sa poda (sve vreme sa bio ubedjen da je HDD gotov) i odem u stan.
Kad sam dosao u stan imao sam i sta da vidim, desni cosak blize displeju okrnjen.
Upalim laptop, digne sistem regularno, mislim u sebi sreca u nesreci.
Medjutim u donjem desnom uglu displeja pojavile se blijede bijele horizonatalne linije.
Pritisnem displej u cosku i linije nestanu i ja sretan.
Medjutim linije su pocele sve cesce pojavljivati, i ja svaki put kada pritisnem displej, odnosno malo ga presavijem ka napolju, linije nestanu.
Kada predjem strelicom preko linija strelica ih prekrije, odnosno ne vide se ispod strelice.
Trebam napomenuti da tacno kada ekran pritisnem u donjem delu gde je konektor flet kabla, linije nestanu.

Sad bih hteo Vase misljenje, da li je problem do displeja ili do flet kabla, ili na kraju do same elektronike panela, da li bih mozda trebao da ga rasklopim, mozda su samo losi kontakti ili da nista ne diram da ne bih napravio vece *ranje? Pisite vasa iskustva.

Pozz.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Masovno se idalje koristi izraz flet kabl, iako je dotični odavno izbačen iz upotrebe.
Ako si spretan sa alatom, pogledaj tutorijale po netu, rastavi ga i proveri kontakte. Može da se desi da su se odvojili, napukli, razlemili...U tom slučaju neki od boljih servisa može da ti pomogne. U najgorem slučaju, potraga po oglasima za polovne delove.
 
Nazad
Vrh Dno