Šta je novo?

Externi hard disk - Problem

sheva7

Slavan
Učlanjen(a)
19.04.2008
Poruke
149
Poena
320
Zdravo, ljudi..

Imam Verbatim externi od 640 Gb....I dosta toga na njemu :/

Pre neki dan odjednom je prestao da radi...tj kad ga povezem, prikazuje mi pitanje "da li hocu da ga formatiram?"...

Postavicu slike koji je model harda, koje je pitanje i kad kliknem properties - sta se desava, pa ako moze neki savet...da znam da li ima mogucnosti da se nekako vrate podaci, ili da ga formatiram.

HVala unapred
 

Prilozi

  • 1_1.jpg
    1_1.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 86
  • 1_2.jpg
    1_2.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 92
  • 1_3.jpg
    1_3.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 79
rastavi disk i prikaci ga na interni SATA port,ako i dalje bude bilo problema skini hdd sentnel i/ili neki drugi softver da vidimo s.m.a.r.t. parametre.ako ne umes ili te mrzi,ne cackaj nista vise i nosi u servis.
 
probaj 'TestDisk'.
 
Pa taj tvoj HDD je pun bad sektora, zato i pravi problem. Možda da pokušaš sa HDD regeneratorom da ih popraviš, ali nisam siguran da li ćeš moći da spaseš podatke sa njega.
 
Hard disk je na izdisaju , dokle radi radi , ako je pod garancijom reklamiraj!
 
Mozes preko EaseUS Partition Master da odradis Rebuild mbr ali ne verujem da ces nesto uspeti!
 
Da ne pravim novu temu.
Stavio sam nesto da kopiram na eksternom hdd-u, pa nakon kraceg vremena prekinuo. Obrisao folder to je sto stigao da iskopira.
E sad, pokazuje mi da ima samo 19GB slobodnog, a imao je 40GB pre nego sto sam poceo da to kopiram.
Kude mi se dedose gigabajti?:cuss:
 
meni to nesto sujmivo,iscekiraj hdd,obavezno ako imas opciju raskaci ga iz kucista ako je usb i skopcaj direkt na plocu.
 
To će teže da ide, ni jednog šarafa nema. Danas je nešto čudno zujao, to sam primetio. Videcu sad da ga iščekiram
 
Nazad
Vrh Dno