Šta je novo?

Uklanjanje foruma ?

grdoje

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2011
Poruke
105
Poena
170
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje za vas. Na Joomla! sajtu, koji uredjujem, postoji forum, koji zelim da sklonim. Forum se nalazi u formatu www.domen.com/forum . E sad, moje pitanje je sledece, sklonio sam forum da ne moze da mu se pristupi putem sajta, ali ono sto ne umem da uradim je da sklonim forum sa neta, tacnije, da kad ukucam adresu domen.com/forum da na tom mestu vise ne bude forum. Nadam se da sam uspeo da objasnim sta zelim da uradim.

ps pokusavao sam da izguglam o ovome, ali nista nisam uspeo da nadjem...
 
Pa ako si obrisao direktorijum fizicki, foruma vise nema :) Ne znam sta znaci skloniti ga sa neta, da li mislis na Google index?
 
On je verovatno na svom Joomla site-u obrisao link ka forumu, a ne i sam forum fizicki sa FTP. U tom slucaju mozes ga backup ako hoces, a zatim da ga fizicki obrises sa FTP-a (taj citav "forum" folder).
 
@n1tr0
Da, upravo sam to uradio, na Joomla sajtu sam obrisao link, ali ga nisam obrisao sa FTP-a. Kazite mi samo, da li je to ovaj folder (uokviren) koji treba da obrisem i da li je to taj isti folder, koji prethodno treba da prekopiram da bih napravio backup foruma ?
 

Prilozi

  • forum pitanje.jpg
    forum pitanje.jpg
    119.2 KB · Pregleda: 87
Pretpostavicu da je forum van Joomla napravljen.
Uradi ovako - posto ne znam koliko si napredan korisnik, pa samim tim ne znam koliko si upoznat sa dozvolama - skini citav folder na svoju masinu, zip/rar ga, i onda obrisi taj folder i folder sa harda, a samo zip/rar sacuvaj kao backup. Posle toga ti ostaje eventualno da pobrises te link-ove sto je Google crawl ili da tipa sa htaccess redirect nekog ko dodje na sajt na pocetnu stranicu sajta.
 
Oket, tako cu i da uradim. Hvala na uputstvu :).
 
Ima htacces fajl koji brise to /forum mad ovo gore ti je efikasnije.
 
Nazad
Vrh Dno