Šta je novo?

Pickbox.rs - iskustva?

havijer

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
2,953
Poena
405
Veliki sam fan serije House of cards i sad izlazi nova sezona i da ne bih se smarao sa torrentima i prevodima potrazio sam gde moze da se gleda i nadjoh www.pickbox.rs
Pretplata je 575 dinara za mesec dana i moze da se koristi na dva racunara neograniceno. Ima i na tabletima, apple uredjajima i takodje postoji prevod.
Sta mene najvise zanima, a nema precizne informacije na sajtu, kakav je kvalitet snimka. Da li je neko vec koristio?
 
480p na Popcorn Time za 0 dinara
 
I meni je uvek popcorn ocajno radio....
A to za seriju,postoji mali milion sajtova gde mozes da gledas online... Samo nadji neku ekstenziju da ucitavas prevode na online video i eto...ako ti uopste trebaju prevodi.
 
Dobro ljudi znam da skinem torrent ali jednostavno pitam ima li neko iskustvo sa ovim servisom :)
 
Bilo bi lepo kada bi se neko javio sa utiscima, jer ovo je super stvar + nije preterano skupa.. Super je sto direktno radi na samsung tv-u, pa nema nikakvog drndanja :)
 
Imalo je nešto ko je kupio Samsung smart ima tri meseca besplatno
 
Meni se pojavila aplikacija pickbox na samsung smart tvu pre par meseci. Regovao se i dobio 7 dana probno. Resio da odgledam Vikinge seriju preko ovog servisa, da se preterano ne cimam sa torentima. Umao ne razbih tv :) Malo, malo pa se upuca app, ili izbaci poruku da nema mrezne konekcije (iako net bez prekida radi) usred serije... Najcesce se desavalo predvece da jako lose radi. Odgledao na jedvite jade dva serijala i vise nisam ukljucio pickbox niti imam nameru.
Sve je dobro zamisljeno, samo da to radi bez problema bilo bi ok.
 
Ne prekida, prevod je dobar i sve je ok ali kvalitet snimka mi nije baš dobar. Pretpostavljam da mora brži Internet. Ja imam 15 mb pa verujem da nije dovoljno za ovaj kvalitet 720p
 
Kako nije dovoljno kada je biltrejt za 720p 2500 kbps ? To je verovatno do (ne)kvaliteta tog strima.
 
Poslednja izmena:
Aj mi ovo objasni meni je brzina interneta mereno preko speedtesta oko 13.8 Mbps sto znaci da mogu da skidam oko 1725 kbps sto znaci da oni meni daju kvalitet od 1500 kbps (najpriblizniji mojoj brzini) i to je zapravo rezolucija 768x432 sto je ocaj.
Za ovaj kvalitet od 2500 kbps moras da imas net od oko 20 Mbps da bi radilo.

Da li to ovako ide?
Glupo je sto nisu napravili da mozes da biras kvalitet, sacekao bih ja 10ak minuta pa gledao kao covek kad se napuni bafer.
 
Pa ti strimujes sadrzaj i za to ti je i vise nego dovoljna ta brzina interneta koju imas. Pomesao si mere za download, ti ne skidas kbps, nego KB/s i to nije ista mera za velicinu.
I kako recimo youtube 1080p koji ima biltrate oko 2500+ kbps radi i na mom 6Mbps internetu bez problema? :)

Moguce je da je taj sajt za striming prepterecen, i onda zbog toga ne mozes da gledas u punoj rezoluciji...

Evo ti objasnjenje za mere. http://www.dslreports.com/faq/1061
 
Poslednja izmena:
Ljudi sta to pricate? Popcorn Time radi full, imali su problema sa pretragom,a ostalo je vrh. Ima svezije filmove nego ikad. Jedino sto nije za ekipu sa 66K televizorima ,ali je vise nego solidan i dzabe je.
 
Taakodje i meni smeta sto ne mozes da biras kvalitet..
Ja koji skidam oko 4mb/s pa mi nije ni priblizno onakvo kako moze biti da skidam film/seriju.
Ideja je odlicna, samo te neke stvari da poslusaju korisnike.. ja sam im ovo predlagao i uvijek dobijao isti odgovor, da ima nekih 6,7 kvaliteta i da sam bira. Kada im opet postavim pitanje, dobijem odgovor "Trenutno nije u planu mijenjanje aplikacije" ...
 
Pa ti strimujes sadrzaj i za to ti je i vise nego dovoljna ta brzina interneta koju imas. Pomesao si mere za download, ti ne skidas kbps, nego KB/s i to nije ista mera za velicinu.
I kako recimo youtube 1080p koji ima biltrate oko 2500+ kbps radi i na mom 6Mbps internetu bez problema? :)

Moguce je da je taj sajt za striming prepterecen, i onda zbog toga ne mozes da gledas u punoj rezoluciji...

Evo ti objasnjenje za mere. http://www.dslreports.com/faq/1061
Razumem, za 2500kbps je zapravo neophodno 300 i nešto KB/s da bude download a meni 1500KB/s tako da imam pet puta brži Internet koji je potreban za taj najbolji kvalitet. Što znači da jedna epizoda house of cards je oko jednog GB što je blago rečeno očaj.

Fenomenalna ideja i ekstra radi ali samo taj kvalitet mora biti bolji.
 
NTb sa Netflix je blu-ray nivo kvaliteta.
 
Razumem, za 2500kbps je zapravo neophodno 300 i nešto KB/s da bude download a meni 1500KB/s tako da imam pet puta brži Internet koji je potreban za taj najbolji kvalitet. Što znači da jedna epizoda house of cards je oko jednog GB što je blago rečeno očaj.

Fenomenalna ideja i ekstra radi ali samo taj kvalitet mora biti bolji.

Jel gori kvalitet u odnosu na ono sto radi DIMENSION za 720p HDTV ripove?
 
NTb sa Netflix je blu-ray nivo kvaliteta.
Znao sam da će biti za skidanje brzo ali sam hteo da probam i nisam hteo da čekam za prevod. Uvek se prvo prevede neki ****** kvalitet a tek onda izađe prevod za blu-ray.

Što se tiče upoređivanja registruj se i čini mi se da može da se pogleda najava za serije, u tom kvalitetu su i same epizode.
 
Pogledao sam, ono mi izgleda kao neki 480p kvalitet.
 
Glavni *****izam je to što ne piše u kojoj rezoluciji gledam seriju.
 
Ma moze da pise i da je 1080p ne znaci nista ako je kao youtube kvalitet.
 
Sve ovo u zavisnosti od brzine interneta korisnika usluge.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Teško da sa 2500k može da bude neki kvalitet, taj bitrate je vise za sd rezoluciju a ne 720p

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Na PickBox-u je sve 480p, barem je tako bilo prošle godine kada sam ga koristio na samsung smart tv. Inače, ok je, nije mi se dešavalo da prekida, ali se ne može porediti sa HBO GO ili Netflix po kvalitetu same aplikacije, brzini, kvalitetu materijala i sl.
Realna cifra bi bila 300 din mjesečno za ovo, a za hd sadržaj 400.
 
Nazad
Vrh Dno