Šta je novo?

Zdravo prijatelji! :)

Nikola-AMD

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2015
Poruke
6
Poena
52
Imam jedan problem. Posedujem stari procesor AMD Athlon 64 x2 4000+ 2.10ghz, i maticnu plocu M2N-X, e sad, problem je u tome sto ne mogu da overklokujem procesor puno. Nisam bas upucen u te stvari, ali ja sam uspeo da overklokujem procesor sa 2.10ghz na 2.25ghz, bilo sta iznad toga da podesim, iskljuci se kompjuter. Hladjenje je stock, i na 2.25ghz je temperatura oko 35C, a pod punim opterecenjem do 45C MAX. Napajanje je neko klasicno na kome pise 500w, mada mislim da nema toliku snagu, ali sigurno je dovoljno za neki jaci overklok. Imam GeForce 210 1GB koja trosi oko 35w, tako da sve komponente zajedno ne mogu puno da trose struje. Ako neko zna, neka mi pomogne, molim vas. Hvala vam unapred :d
 
Overclockom tog procesora nista neces dobiti, tako da apsolutno nema potrebe da se time bakces.
 
Verujem ali zelim da ga overklokujem, jer ce ipak biti brzi komp makar malo.
 
Nece, koristio sam te procesore. Da li radi na 2,2 ili 2,4GHz - u 2015. godini je isto.

Batali to, da bezveze slucajno ne bi naskodio nekim komponentama...
 
Druze, ja sam dosao ovde da mi neko pomogne oko overkloka, a ne da mi govori da li mi se to isplati, ako znas, pomozi, ako ne znas onda mi lepo napisi da ne znas, da ne gubim vreme.
 
Ako neko hoce da mi stvarno pomogne, neka mi napise sta misli, a ako ce neko da mi govori kako se to ne isplati, neka zaobidje moj "forum". pozz
 
Ako neko hoce da mi stvarno pomogne, neka mi napise sta misli, a ako ce neko da mi govori kako se to ne isplati, neka zaobidje moj "forum". pozz
Pa napisao ti je šta misli, a i pomogao ti je.
Da ne treba da dodje kući i da ti klokne procesor?
Verujem da ti ni tada ne bi bio zadovoljan....
 
Druze, ja sam dosao ovde da mi neko pomogne oko overkloka, a ne da mi govori da li mi se to isplati, ako znas, pomozi, ako ne znas onda mi lepo napisi da ne znas, da ne gubim vreme.

Ne znam kako misliš da ti neko pomogne sa ovakvim stavom. Čovek ti je dao dobronameran savet da ti ne bi došao u situaciju da ostaviš nešto bez potrebe, ali nekima je očigledno džabe govoriti. I da gubiš vreme sa ovim
 
Da je 2008. godina, pomogao bi ti OC... Ali se danas to ne primeti,stvarno,neces videti ni truncicu razlike...

Tada je bilo korisno to,dobijes koji frejm u igrici itd... Ali danas nista
 
Da ima C2Duo neki, pa da ga klokne na 3 - 3,5GHz, pa i da se oseti nesto, ovako...

Nikola, ja bih na tvom mestu prodao tu plocu i procesor i kupio Intel varijantu.
Ploca i procesor ti vrede oko 4500din.
Za te pare mozes da kupis neku recimo P31 plocu i neki C2Duo E7xxx i da ubijes boga u overkloku.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za procenu.
Moderatori ce to znati da cene...:d
 
Da pomognem decku :).
Mada ne verujem da ce se vise vracati na forum :D.
Al nije bitna procena, bitna je informacija je da je takvo trziste polovnih komponenata da moze da uzme bolje za iste pare :).
 
Z!
D!
R!
A!
V!
O!
Zdravo!
Zdravo!
Zdravo!

...eh, sa nekom setom se prisecam dana kad smo se ovako pozdravljali. I nije mi jasno kakve to veze ima sa overklokovanjem procesora al naslov teme je stvarno dobar

...mogao da bude. [emoji14]
 
Druze, ja sam dosao ovde da mi neko pomogne oko overkloka, a ne da mi govori da li mi se to isplati, ako znas, pomozi, ako ne znas onda mi lepo napisi da ne znas, da ne gubim vreme.

Sta ti decko radis ccc...
 
jedino što možeš da učiniš i ubrzaš komp je da imaš 4 Gb RAM memorije 2x2Gb,za net i gledanje filmova će biti dovoljno,a i za poneku igricu...
 
Kad smo se već dirnuli teme AMD X2, ono što mi nikad neće biti jasno ZAŠTO amd X2 procesori ove generacije koštaju mnogoo više po oglasima od recimo Core2Duo Wolfdale recimo E8200 ili E8400 koji izuvaju iz cipela sve i jedan ovaj Amd čak i onog ubicu ploča 6400+ :d Znam da je tržište prepuno polovnih C2D ali ništa manje nema ovih drugih...


evo primera: AMD X2 5000+ vs Intel E8400 cirka 20e i koje sad tu blesav :S:
 
Poslednja izmena:
Preprodavci su blesavi, a ljudi koji ih kupuju po tim cenama jos vise. :)

Jedino ako je neko zaglavio sa single core Sempronom ili Athlonom...pa mu je fin upgrade.
Ali opet, prodas AM2 plocu i bilo koji procesor - za iste pare imas 775 plocu i dual core. :d


Inace, Athloni 4000~5000+ nemaju sta da traze pored E8xxx. Oni su u rangu Pentium/Celeron E2xxx/E3xxx.
 
Poslednja izmena:
ponuda i potraznja,tj mnogo su redji jer ih se mnogo manje i prodalo,dok c2d i 775 pentiuma ima na kilotone.iz istih razloga su i i jaci 775 kvadovi maltene kao i5tice,iako im nisu ni u pero.
 
I malo inače tendencija da se sisa za cene kod nas.
 
zbog opisanog stanja trzista,ne zbog naseg DNK,geopolitickog polozaja,osiromasenog uranijuma (sto bi jedan drugar rekao,kako japancima u oci da pogledamo sa nasom tuznom pricom...),itd.
 
Nazad
Vrh Dno