Šta je novo?

SAPPHIRE TRI-X R9 290X 4GB GDDR5

Na tu plocu moze svaka PCI-E graficka, pa i 290X.
 
Tri-X je odlican hladnjak i ako je kuciste iole provetreno, imaces tihu kartu, a koja ima da jede sve zivo u 1080p sa svim upaljenim detaljima. A moze i da se klokne solidno, ali tada ce hladnjak biti znacajno bucniji, i naravno dobro napajanje mora da se ima, neko krsteno od 500W je pozeljno.
 
Imam napajanje od 550w to msm da nije problem a i ako jeste uzecu jace imam u planu da uzmem Thermaltake 650W,a kad bi naprimer uzeo nju da li bi morao i da menjam procesor imam AMD Fx4130 jel moze on da gura tu graficku do kraja?
 
Ne moze skroz da je izgura, ali probaj pa vidi.

Koje tacno napajanje imas?
 
Slab je taj FX za tu grafu, bar neki FX-6300 ili idealno FX-8350. Valjalo bi kada bi popunio "Moja masina" da bi te bolje posavetovali, a ne ovako jednu po jednu informaciju da trazimo :)
 
Napajanje nije neko markirano OEM-ATX-550W-E1,a evo sad cu da popunim :D A da li bi mogao FX 4130 da izgura do kraja r9 270x?
 
Poslednja izmena:
To bi vec bila bolja opcija, ovako bi procesor gusio R9 290X :)
 
A sa njom bi mogao da guram novije naslove igrica na max detaljima?
 
Zavisi od igre, sta hoces da igras.. pogledaj u opisu moju masinu, ja sam npr terao Shadow of Mordor na high/very high mixu na 50+ fpsa, Dying Light na mediumu i view distance ~45% mi nikad nije kocio ni na sekund, dok na high je u najzahtevnijim situacijama znao da secne na po sekunde, ali je u 99% vremena bilo skroz igrivo. FC4 lagano na high/very high nekom mixu, Unity nisam ni probao ali i nisam neki fan AC serijala.. Ne bih na tvom mestu ocekivao max detalje, pogotov kod novijih naslova sto su izasli zadnjih 4-5meseci.
 
Napajanje nije neko markirano OEM-ATX-550W-E1,a evo sad cu da popunim :D A da li bi mogao FX 4130 da izgura do kraja r9 270x?

Na tom napajanju 290x ne moze ni da radi.
Uzmi nesto tipa polovna 280x, to ti je best buy, oko 150-170e su po oglasima, 100e manje nego nove.
 
Ne sme 280x na to napajanje. 270x je max.
 
tehnicki,i 280x i 290 (x) bi radile,ali ne u high performance rezimu (3d,igrice),i veliki rizik sta bi se tacno desilo sa napajanjem samim tim i svim sto je nakaceno na njega,skoro se momak zalio na forumu kako je napajanje povuklo i graficku za sobom.zato,nikako se ne isplati rizik kacenja tako jakih grafickih na slabija napajanja.moj savet bi bio da rasprodas sve sto trenutno posedujes od komponenti,skupis novce na jedno mesto,otvoris temu na za to predvidjenom podforumu,izlistas igre koje bi igrao i da vidimo sta nam je ciniti.

edit: eventualno ram i diskove da ostavis stare,ako je ddr3 i sata u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja bas to i hocu da uradim, ja bih u skorije vreme imao 500-550e i jos mozda 100e od prodatih delova pa planiram da doteram kompjuter,al ne znam sta i kako ne razumem se bas toliko u kompjutere.Hteo bih da menjam procesor,graficku i napajanje,pa kako bi i sta uradili da imate situaciju kao ja? :D
 
prvo prodaj,prikupi definitivni budzet i ako ikako mozes sacekaj da se cene unormale pa da pricamo.
 
Nazad
Vrh Dno