Šta je novo?

Gde kupiti velikog miša u Beogradu (većeg od Logitech MX510)

^ Ne mislim da su djubre (oni najjeftiniji jesu), imao sam i A4 miseve/tastature a imam A4 slusalice (koje su lose pa ih ne koristim, dobijene na poklon, ali je izrada skroz ok za 10-ak evra koliko kostaju).

A sta mislim o Logitech-u sam odavno napisao, nije to vise onaj stari kvalitet ili jednostavno traze da platis 50e+. Imam MK320 wireless combo i radi dobro vec 3-4 godine ali izrada i materijali nikako nisu odlicni kao sto se to od Logitech-a ocekuje. U sustini ok combo ali su mi se posle samo par nedelja izlizala neka slova i pukli plasticni delovi na tastaturi, one ''noge'' sto nikako nisam ocekivao od Logitech proizvoda od 35e.

Kad budes posedovao i trosio oba onda mozemo da raspravljamo. Rekla-kazala po internetima me uopste ne impresionira, a za svaki proizvod na planeti ces naci milion problema na mrezi. Ergonomicnost jednog ili drugog je relativna i subjektivna te ne moze biti merilo kvaliteta.

Ok, ti imas oba ili si imao GB? Ozbiljno pitam jer sam planirao kupovinu misa od 50-ak evra ali moram da smanjim budzet tj preusmerim pare u 2Tb eksterni hard da bih sacuvao podatke jer se jedan od diskova cudno ponasa.

I tako sam dosao do neke cifre od 20e, ne treba mi nikakav cybergaming mis, samo da je ergonomija sto bolja uz ok kvalitet izrade i dugotrajnost. I izdvojio sam A4 V7m i ovaj Gigabyte, jeste da su budzetni igracki ali deluju ok za te pare.

A onda sam video da su (telep i gibo2pac sa foruma) po vise puta menjali i reklamirali taj A4 i onda sam pomislio ako su A4/GB vec tu negde (po spec/performansama) bolje onda da uzmem gigabyte da bih izbegao vracanje A4 misa i smaranje sa ko zna kojom onlajn prodavnicom oko te zamene/garancije.

Licno mi GB mis deluje malo manje decje/manje gamerski a i da je bolji za moju desnu polu-lopatu :d

Ako mislis da je GB djubre a A4 vrh slobodno napisi, zanima me sto vise misljenja a logicno hocu da kupim sto bolji proizvod za te smesne parice :) Koji god da kupim bitno je da traje bar 2 godine i da unapredi rad u programima jer sa ovim malim bezicnim logi ocu da skrenem, nema 60g sa sve baterijama i velicine je kinder jajeta :d
 
Poslednja izmena:
Da ne bih isao na siroko jer zurim reci cu ti samo koji god da uzmes GB6900 ili A4 Bloody neces se zayebati. Probaj u radnji i uzmi onaj koji ti ergonomski vise odgovara. Ja dajem prednost A4T ali to su licne preference.
 
Poslednja izmena:
Koji god da kupim bitno je da traje bar 2 godine i da unapredi rad u programima jer sa ovim malim bezicnim logi ocu da skrenem, nema 60g sa sve baterijama i velicine je kinder jajeta :d

Ja dobijam sindrom karpalnog tunela cim malo duze radim sa ovim "privremenim" generickim Genius-om.
 
@ predrag

Pa onda ok, znaci tu su negde.. pomislio sam da si imao taj GB koji se pokazao kao raspad pa si presao na A4 koji se pokazao dosta bolje.

Ali bih zbog mogucih problema sa QC ipak kupio u nekoj radnji u Va ili Ns, gde posle mogu licno da im odnesem i objasnim ako nesto ne bude u redu. Imam utisak da bi me posle onlajn kupovine smarali sto se toga tice, ipak je drugacije licno kad im odneses.

Sumnjam da ce dozvoliti da probam te miseve tako da cu kupiti onaj koji imaju na stanju a ako imaju oba onda GB :)

Moze neki predlog za podlogu koja odgovara pomenutim modelima? Ne treba mi neka preskupa, cisto da ne pravi probleme optici. Trenutno imam neku manju A4 X7 ali je vremenom postala nekako strokava, izlizana iako je cista, nije polivana, nisam jeo nad njom i sl. :d
 
Poslednja izmena:
hsv

Ako biras izmedju GB i A4Tech idi na ovaj drugi, obavezno. Imao oba, ovaj drugi imam i dalje. GB ima dobru ergonomiju i to je sve sto nudi. Ostalo mu je sve krsh.
 
^ hvala.

Znaci A4 ima probleme sa falicnim primercima ali kad mis radi onda je to-to, mnogi kazu da je kvalitet izrade dobar za tu cenu.

E sad me zanima kakvi li su ovi bezicni A4..? npr ovaj http://www.itsvet.com/proizvod/a4-tech-a4-r8m-1/comp_comp_mouse/40/2605

Stvarno mi treba bezicni mis, mislio sam da kupim v7m npr a da ovaj mali wireless logitech ostane za filmove i blejanje po netu sa distance. Ali ako ti bezicni A4 rade krsteno mozda pazarim i takav mis (ali da nije mikro dimenzija).
 
Poslednja izmena:
moje licno iskustvo,i to misevi koje posedujem ili sam posedovao ili imao na duze vreme:

2 SS misa,oba rade bez frke (xai koji sam poklonio i koji dan danas radi savrseno,i sensei fnatic koji je sad kod mene,i koji stvarno jede malu decu)

2 Razera - DA 2013 koji je po meni imao njanjav senzor (ili je bilo do primerka,njega sam se resio) i Imperator 2012 kome sam ubio levi klik i gledam da ga popravim jer su ergonomija,senzor (kad se podesi) i gripovi idealni za mene.

4 A4tech-a,svi do jednog rade savrseno.od gt630 do rt5a.gt630-ov senzor je bio za nijansu bolji od ovog DA kojeg sam se resio,o ostalim da ne pricam.lus,taj gt630 posto je bezicni i posto ga nikad nisam pazio je i padao,i izivljavao sam se,a i dan danas izgleda kao da je juce kupljen.mnogo vise sam pazio Imperatora bas zato sto mi lezi pa mu je i dalje umro klik.

g502 koji je bio DOA,mx 310 koji mi nikad nije legao i par nekih njihovih jeftinijih bezicnih koji su svi do jednog goli krs.kultni majkrosoft intellimouse koji m je posle par godina pao na plocice i razbio se u komade.bilo je toga jos,vecinom krseva ali to je otprilike to.
 
A znas li mozda kakvi su bezicni krvavi A4 misevi? Ocigledno su radjeni na osnovi ovih obicnih samo nemaju zice, aj onda tu da ne sumnjam u kvalitet jer svi kazete da su ok ali me zanima kako radi ta bezicna konekcija, da li ima prekida, laga i slicnih gluposti?

Ovaj R8 mi deluje skroz ok za nepunih 30e.
 
sa tim jeftinijim nisam imao iskustva,jer sam predpostavljao da je to manje vise isti/slican senzor kao na gt630 a to bi mi bio preveliki daungrejd sa imperatora,pa sam se odlucio za najskuplji - rt5a.o njemu u detalje imas napisano na bloody temi da se ne ponavljam.
 
^ taj je nekako prebudzen, cyber ali ne sumnjam da je dobar. Vidim nije strasna cena, oko 45e, ali me hebe sto moram sto pre da kupim napajanje i novi hdd.. mozda je najbolje da uzmem obican v7m.
 
Ja sam uzeo Blazing A9,malo me nervira sto svetli kao luna park ali je stvarno odlican mis za tih ~20e
 
HSV, uzmi obican V7 sa kablom. Kabl je odlicnog kvaliteta i jako lepo izgleda.
 
svaki kabl,kakav god bio,je smetnja.osecaj koji ti vajrles pruza nema trenutno alternativu.svaki g7 pa nadalje a4tech je vise nego dovoljan za ofis do 1080p rezolucije i svaki do piksl prisajz gejming.
 
^ to je tacno, mene isto smaraju kablovi pa cu ozbiljno da razmislim o tom A4 wireless koji imas (zaboravih oznaku). Valjda nije manji od obicnih V7..
 
prosetaj se po sopovima,svakom bloody-ju moze da se otvori prednja strana na pakovanju,i da se opipa kako lezi u ruci,meni su v5 i rt5a najvise lezali,naravno nije ovo pravilo.meni je za ergonomiju bitnije da je popunjen u zadnjem delu :)d) nego duzina.
 
Da li je neko uzeo neki od predlozenih miseva i kakva su iskustva?

Meni takodje treba neki veci mis da mi saka bude "puna". Nisam gamer ali jesam programer i koristim misa 10 sati dnevno.
Trenutno koristim Logitech G400 ali nesto me zeza, izgleda je pred crkavanjem pa trazim zamenu. Uzeo bih jos veci mis od ovog ako postoji?
 
Nazad
Vrh Dno