Šta je novo?

32LG5000

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,112
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ljudi imam pitanje...moj tv ne podrzava dvb-c signal,tacnije podrzava ali za neku drugu zemlju tipa AUT,GER...ne i za sSrbiju.
Imam pozadi USB ali ne radi,nikkvu funkciju nema.
Zanima me,posto sam nasao na netu softver neki 3.55 na zvanicnom sajtu,sta dobijam apdejtom istog,tacnije koje su prednosti a koje mane?
Da li ce proraditi taj USB pozadi i sto se tice dvb-c tu cisto sumnjam da moze da se nesto dobije :d
Za kraj,da li ga apdejtovati ili ne?

--------------------------

I jos jedna vrlo bitna stvar,kako to i izvesti kad sam evo sad probao da ubacim USB i uopste nema opcija za usb da ga vidi,ne postoji jednostavno....

--------------------------------------

Obavio,bila verzija 3.44 sad je 3.55 i nista sem brzeg listanja kanala nisam dobio :-D
opet ne radi usb i kazu da mora downgrade bilo koje verzije na 3.15 ali ja taj FW ne mogu da nadjem jer su sve postovi iz 2009 a linkovi vec se prevrcu u grobu,...jbga kad nemas srece :-D
 
Poslednja izmena:
ja sam imao pre par godina LG-32LD320,koji sam uspesno otkljucao(njegov USB)i dan danas moj kolega koji je kupio od mene polovan,gleda na njemu filmove:)
pogledaj malo,verujem da je ista fora....
treba ti daljinac HAMA 012047....ne znam za druge Hame...
-------
Sledi samo ovo uputstvo: Stisni dugme setup i drži 3 sec. dok se ne upali lampica - kratko stisni dugme tv - ukucaj kod 0119 - kratko stisni shift - kratko stisni ok - kratko shift Sada Vas univerzalni daljinac radi kao obicni daljinac, a da bi se poceo ponašati kao servisni stisni shift kratko da zasvetli lampica (ona treba da ostane da svetli) , a zatim pritisni dume -/-- i dobili ste polja za unos šifre: Za dalji postupak koristite Vaš LG daljinski.
od sada pa na dalje koristite originalni daljinski koji ste dobili uz TV i unosite šifru 0000 (ili 0413 ili 4557) 2.) odaberete Tool Option3 3.) podesite EMF na 1 4.) podesite DivX na 1 (negde je HD) ne menjajte ništa drugo jer je ogromna verovatnoća da uništite TV 5.) pritisnite EXIT taster...i uživajte!!!!
Kolko se secam odlicno je to radilo...Pojavi se na Glavnom Meniju Nova Ikona na kojoj pise USB,cim zabodes usb,odmah ucitava sadrzaj....
sto se tice DVB-T,zaboravi....
2rdi840.png

HAMA
15mbptt.png

a evo naso sam ti i FW...
http://www.mediafire.com/download/a7d3728oaq6t8js/Actualización+TV+LG+v.3.15.rar
@Odmah da se OGRADIM...ja sam to radio na LG32LD320,i sada se vec ne secam koji je FW bio tada u njemu...a tebi Srecno
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da si nasao...svaka cast,ja sam juce kucao sve i svasta i svuda gledao i sve mrtvo bilo od linkova...
Nego negde sam procitao da verzije 3000-5000 TV su samo i samo za USB factory i da ne mogu da se nameste kao sto to pricas ali ajde,nadam se da mi nece crci tva jbga samo od spustanja firmwera.
Inace nemam hama daljinac,ja sam ulazio u meni sa MENI+MENI na tv i daljinskom ali tamo sam imao gomilu opcija i nisam imao pojma sta i da li nesto dodatno menjati...cak i ako drzis duze dobijes jos dodatne opcije ali nemam pojma za cega sluze.
Mozes li mi reci samo jos ovo...meni TV ne vidi usb kad ubacim ovako u folderu pa ono sto ima...ja sam to juce nasao negde na netu da se 3.55 fw preimenuje u update....i samo sam promenio ime u update bez foldera i nabacio na flesku koja je fat32 ali ima gomilu stvari,automatski je bez pitanja i bilo ega krenuo da updateuje softwer i nakon toga se restartovao ali je i da napomenem prilikom zavrsetka i restarta TVa TAKO PUKLO NESTO da sam se iskreno u...o :d Mislio sam ODE TVe....ali Bogu hvala cim je poceo da se pali da mi opet ne bi pokrenuo instalaciju izvadio sam usb,usao u opcije i pisalo mi 3.55.
Jel moze i tako kao juce sto sam radio ili mora ovako sa folderom,jer meni tako nece,nemam pojma zasto!?

-----------------------------------------------------


SYSTEM CONTROL pise mi dodatni pojacivac SIKLJUCENO...sta mu to dodje?To je recimo jedna od opcija...
Ali sam usao na moj nacin e sad ne znam da li da preimenujem u update.... jer ono sa 7x FAV kod mene ne pali,nista se ne desava :D

Doduse to je napisao jedan novajlija na nekom forumu,nadam se da ne moze krepati tv ako probam a ono ne radi...

http://prntscr.com/6aika3

I jos nesto,na LG sajtu za moj model izbacuje samo 3.55 ver a vidim da ima i novijih,zanima me da li mogu ja i vecu da nadogradim ili ne vec samo tu 3.55,moze li se nesto lose desiti?
 
Poslednja izmena:
Nadji na netu firmware na kojim se moze otkljucati usb,mora da ima,ima sigurno i upustvo.Kada ga otkljucas vratis novu verziju softvera i usb ostaje otkljucan.Ja sam tako radio pre par godina za moj LG LF serija.Tebi sada radi usb samo za servisni softver.
 
Nadji na youtube "lg usb hack" tamo imas lepo slikovito . Meni+meni bi trebalo da ti otvori taj dodatni meni. Koliko se secam drzis u isto vreme meni i na tv-u i na daljinskom dok ne nestane meni sa tv- a i pojavi se novi meni sa drugim opcijama. Ali postoji i opcija da se istovremeno drzi OK na tv-u i OK na daljincu. I onda ti trazimda uneses password, mislim da je 0000 i tu pratis uputstva koje je dao 6pack za Tool Option 3...
 
Poslednja izmena:
Ja sam otključao USB na mom LG 32LF2510 i plejer radi super,čita naša slova,ima opcije za font itd.Mislim da negde na fleševima imam sačuvane datoteke za flešovanje pa ti mogu poslati ali nisam siguran da li vredi jer nisu isti modeli.
Koliko se sećam procedure,vraćanje na firmware 3.15 i otključavanje USB pa ponovo upgrade na 3.55.
Evo koje su datoteke u atačmentu.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    5.4 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
http://prntscr.com/6aj8zb

Evo moj je LG serija i ovo sam nasao...
Ne znam obzirom zato sto ga nema na LG sajtu bas u mom modelu da li njega da instaliram :trust:
 
Ova verzija firmware 3.15 sigurno otključava USB i važi za sve modele sudeći po ovome _EU_ALL, a ova tvoja verzija 3.72 na koju bi vratio ima napomenu da je kompatabilna sa svim serijama uključujući i LG.
 
Poslednja izmena:
Sto znaci da mogu na 3.15 pa na 3.72...lepo,samo jos KAD BI ZNAO i MOGAO da pokrenem sa flesa update !!!
Ne mogu da veruUSB mi ne radi ovako tako da nece da krene instalacija,ono sa 7x v=fav takodje kod mog modela ne pali...kad udjem u MENI+MENI nemam opciju za pokretanje instalacije FW,kad udjem u OK+OK imam neke opcije ali nemam pojma cemu sluze i odatle msm da nisam video da ima da se pokrene..Ne znam kako da pokrenem uopste,bas maler...
inace juce sam uspeo ali sam MORAO da preimenujem ^@%&^#%@^%#.epk u msm update.epk ili updata.epk ali evo i to sam uradio i nece,nece i nece...

To mi isto kao kad bi imao PS3 bez igara ili bez dzojstika :d
 
Poslednja izmena:
i na mom Tv je pisalo USB factory ..i nista se nije desavalo kad ubacim USB,dok nisam uradio ONO sto sam ti napisao...
 
i na mom Tv je pisalo USB factory ..i nista se nije desavalo kad ubacim USB,dok nisam uradio ONO sto sam ti napisao...

Druze razumem ja tebe ali odakle da nabavim HAMA i to poseban daljinac?Kada sam ukucao na guglu da pogledam i cenu izbacuje par poljskih sajtova i tako...
 
Mislim da mozes da otkljucas usb i sa nekim starijim modelima mobilnih telefona koji rade na symbian os,Nokia.Proguglaj malo,siguran sam da sam to citao.
 
Hmmm...ali samo mi nije jasno kako sam juce uspeo podici sa 3.44 na 3.55 preko USB :mad:
Znam samo da sam morao preimenovati i samo na USB nabaciti ali ne u folder u kojem se nalazilo posle downloada.
Niti mogu u history naci stranu niti se secam kako sam preimenovao,to je bilo najlakse i najjednostavnije.
E sad,ne znam da li ima veze ali mozda ne moze da downgrade radi ako se preimenuje,samo update,mozda moze i ovako ali ja ne znam...probao sam i updat.epk i update.epk i updata.epk i upgrade.epk...
 
@CaptainCrash. Da li kada drzis OK+OK dobijes ovakav meni?
Image1isa.jpg
Za downgrade usb flash mora da bude prazan i u fat32. Napravi se folder LG_DTV i u njega smestis file i ne menjas mu ime. Ukoliko nece da pokrene instal udjes u opcije i pritisnes 7xFAV. Tako pise na nekim starim sajtovima.
 
Poslednja izmena:
Probao i sa praznim formatiranim fat32 i onako folder kao sto je napisano i unutar njega .epk originalan,nije menjano ime i nece,ali kad nakacim USB zablinka 2x i to je to...ne reaguje vise.
Sto se menija tice na OK+OK imam
0 ADC CALIBRATION
1 ADC ADJUST
2 SUB B/C ADJUST
3 W/B ADJUST
4 WHITE PATTERN - iskljuceno

A sto se tice onog sa FAV,stiskao i 7x i 77x i nece nikako :lupko:
Mada kad gledam i sto vise citam po guglu...ko zna sto ne mogu,mozda me "visa sila" pokusava urazuimiti i dozvati pameti da ne petljam i da ne BRICK-nem tv kao neki koji su ili pogresan FW instalirali ili nisu znali kako pa u....i motku :d
 
Poslednja izmena:
Evo nadjoh nesto za moj model i tu seriju....

USB DOWNLOAD/for models LG3000-LG5000/
1) Put the USB Stick to the USB socket
2) Automatically detecting update file in USB Stick
- If your downloaded program version in USB Stick is Low,
it didn't work. But your downloaded version is High, USB
data is automatically detecting
3) Show the message “Copying files from memory”
4) Updating is staring.
5) Updating Completed, The TV will restart automatically.
6) If your TV is turned on, check your updated version and
Tool option. (explain the Tool option, next stage)
* If downloading version is more high than your TV have,
TV can lost all channel data. In this case, you have to
channel recover. if all channel data is cleared, you didn't
have a DTV/ATV test on production line.


A moja je trenutno 3.55 mozda je to problem e sad zbog gubljenja ovih kanala itd ne znam da li da upgrade uradim na 3.72
 
@CaptainCrash: sad sam tek video tvoje poruke. Prošle godine sam se time bavio pa imam nešto i da ti predložim. Prvo bilo bi dobro da kažeš koji je modelČ moj je LG37LH5000, pa predpostavljam da je isti samo 32inch. Pitanje je takodje zašto menjati SW: DVBC kanale dobijaš tako što mora da se izabere posebna zemlja, da bih imao prevode na kanalima morao sam da izaberem u odabir država-Finsku-, drugo mislim da ove serije LCDa imaju već otvoren pristup USBu što se vidi na osnovnom meniju pa prema tome nema potrebe za promenom SWa. Ja isključivo koristim Kingston flash i nijedan drugi....za sve STB, Satelite BOX, LG itd. Najveći problem kod promene SWa je taj da odredjene serije LGa se ne mogu updejtovati ( imam jedan 37LH3000 za koji mi ne pada na pamet da menjam ništa jer po informacijama sa foruma može da se ubije logika a onda nema pomoći, mora navodno da se spušta sa postojećeg SWa niže pa onda na veću verziju). Proveri sve ovo sa tvojim LCDom pa daj info. Ja ne bih radio nešto pre detaljne provere svega. ;)
 
Pa model mi je druze 32LG5000 kao sto sam naslov kaze :d

http://www.trustedreviews.com/LG-32LG5000-32in-LCD-TV-review-feature-table-page-4

Ali ajde sad si me zbunio...kako isti model kad je tvoj LH a moj LG serija i moj serial number pocinje sa 8....sto znaci da je prokletnik iz 2008 !
:wall:
na linku koji okacih pise da ima digitalni tuner,on verovatno ima ali na nasem ne radi,za SRB...probao sam za Madjarsku i Nemacku da trazi ali nije nista nasao...tako da sam se pozdravio od digitalnih kanala odavno a problem je sto kad to radim svih 75 kanala mi ode u majcinu i onda sve iz pocetka,dok ne poludis i ne sredis sve...

http://www.tehnomanija.rs/lg-televizor-lcd-32lg5000.html
 
Poslednja izmena:
Imas li u izboru zemalja polje sa dve crte, cini mi se da je to bila caka za pretragu digitalnih kanala, obelezis to polje a ne zemlju ako ga imas.
 
Što se uključivanja USBa tiče tu ne mogu da ti pomognem. Nekada je ovde na forumu bila tema o otključavanju USB porta kod LG televizora pomoću koje sam i ja to uradio, ali vidim da vise ne postoji, ne znam iz kog razloga. Temu je tada pokrenuo mislim član Corvus Corax pa probaj da pitaš njega ukoliko može da ti pomogne.

Što se digitalnih kanala tiče probaj da na TVu izabereš zemlju Švedsku i vidi da li ce da radi. Treba samo naći zemlju u kojoj je u vreme kada je napravljen TV bio zvanično implementiran DVB-C standard...
 
Pretrazio Svedsku,Nemacku,Madjarsku,trenutno mi stoji na Austriji bez uspeha :d

Polje sa 2 crte ne vidim,msm nema ali ne znam ni kako treba da izgleda,pise samo izbor zemlje i gomila zemalja...neke i ne podrzavaju DDTV,ne znam da li tako treba da pise ili DVC ili nekako drugacije,meni stoji DTV i nije mi jasno da nigde na celom inernetu nema nista skoro od korisnika ovog modela vec neke druge marke i modeli,dal je moguce da sam ja jedan od nekolicine koji su kupili ovaj tv u celom svetu :mad:

Imate li jos neki predlog?

A da li na osnovu linkova koje sam okacio moze neko sa sigurnoscu da mi kaze MOZE ili NE MOZE dvb-c,odnosno da li da pokusavam dalje ili da batalim?
 
Uspeo sam samo na jednom sajtu da nađem detaljnu specifikaciju tvog TVa i tamo piše da nema DVB-C.

Na tim starijim serijama LGa uglavnom na Švedskoj nalazi. Nadam se da ne gresiš negde u pronalaženju kanala. Ustvari moraš samo kad pokreneš automatsku/ručnu pretragu da izabereš način prijema kabl, a ne antena i to bi bilo to...
 
http://panel-tvs.tech-specs.com/lg-32lg5000-n38225732

Evo specifikacije mog tv-a,imam MPEG2 a ovi nasi daju MPEG4 ako se ne varam...e sad kako je u Svedskoj :d ne znam,probao Svecu i nece...

http://prntscr.com/6ca4z2

Imam samo opciju TV i DTV a na DTV mi pise VHF CH i tu su brojevi od 5 do 68 ali ni na jednom nema nista a ispod pise LOS,SLAB i DOBAR(kao signal) ali pise NEMA SIGNALA!
 
Poslednja izmena:
E pa baš na tom sajtu sam i video, vidiš da ispod piše DVB-C (crveno)X

To što ti gledaš je DVB-T (terrestrial) način prijema tj preko antene, a tebi treba DVB-C (cable)...
Na TVu koji ima taj standard kada uključiš skeniranje treba da prikazuje frekvenciju, bit rate i QAM opcije, a ne tako preko kanala.
Nažalost verovatno nemas digitalu koja tebi treba.
 
Ok,hvala puno :d:D:d
Bitno je da znam da vise NE TRAZIM i ne zderem se :d
 
Mozes da uzmes dvb-t2 prijemnik i da povezes, ako hoces da hvatas digitalne kanale sa obicnom antenom.
 
Ma kakvi,prodace se ovaj,dodati ili 120 ili 200-tak jura i uzeti ili samo full hd led ili 32lg650v msm :-D sa smart i 3d :-D
 
'prodace se ovaj,dodati ili 120 ili 200-tak jura'
kad ti nije problem da dodas tih 2 glavice,sta se lozis da otkljucavas USB..:)
 
Kao prvo ne lozim se,ja sam hteo da pokusam kao i drugi,kao drugo rekoh od 120-200,mozda bude i obican full hd samo a mozda se iskezim celih 2 glavice kako kazes pa dobijem i smart i 3d...a niko nije rekao da nije problem,para nikad dosta a nisam ni rekao sutra cu ili od nedelje..to moze biti za mesec,dva,tri...ja sam samo naveo jednu od solucija.
A ne bi kupovao nikakav prijemnik jer antenu nemam,raskacena a Kopernikus ce doneti odluku do kraja godine kako ce sa opremom,tj set top boxovima.Ne zna se da li ce se iznajmljivati od njih ni po kojoj ceni ali svakako kao i ostali ce za 1 tv sigurno biti free..:smoke:
 
dobro nisam imao nameru da te uvredim....:)..kako god da resis.....
 
Nazad
Vrh Dno