Šta je novo?

Noviji iMac-ovi i uvlacenje prasine

C(razy)++

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
15
Poena
304
Pozdrav narode,

verovatno je ovo vec bilo postavljeno negde na forumu, ali nisam uspeo da nadjem zadovoljavajuci odgovor.

Interesuje me da li noviji modeli iMac-a (2013, 2014) i dalje imaju standardan problem sa uvlacenjem prasine izmedju stakla i panela? Pa da onda izvagam sta je bolje kupiti...

Hvala unapred
 
...kazu da jeste(mada ne u tolikoj mjeri kao prije)?!
 
Da, to sam i ja nacuo... jer neko moze da kaze iz prve ruke? Nekako mi bzvz da kupujem takav komp, kada glupava prasina pravi problem...
 
Ја сам имао овај нови, танак, модел од 27” и имао сам проблем са прашином. Екран је замењен без проблема у iStyle сервису и речено ми је да сам једини који се пожалио. Ето, ја сам био баксуз...

Генерално би требало да је проблем решен јер се панели лепе још у самој фабрици пре него што се сам iMac састави, што није био случај раније.
 
Ali problem ocigledno nije resen.

Ne znam kako uopste prodaju imac-ove sa ovakvim felerom...

Mada nista nije bolje ni kad je GPU u pitanju, izgube kontakt kad se pregreju! Eno pre neki dan su najavili besplatnu zamenu maticnih ploca za mbp 2011/2012...

Koliko je godina garancija za monitor u imac-u?
 
Da, malo mi neverovatno da Apple vec par godina zna za tu falinku iMac-ova i nista ne radi po tom pitanju (ili radi ali veoma slabo)... Izgleda da cu sacekati novi MBP...
 
Најтачније је да проблем још увек постоји али у далеко мањој мери него што је то био раније случај.
 
uvlaci se meni na poslu prasina u iMac 2014 godiste
 
Pozdrav narode,

verovatno je ovo vec bilo postavljeno negde na forumu, ali nisam uspeo da nadjem zadovoljavajuci odgovor.

Interesuje me da li noviji modeli iMac-a (2013, 2014) i dalje imaju standardan problem sa uvlacenjem prasine izmedju stakla i panela? Pa da onda izvagam sta je bolje kupiti...

Hvala unapred

totalni off:

ne uzimati imac ili bilo šta drugo od apple kompanije što ima klasičan hard disk (mislim na mac mini).

ako kupiš sa klasičnim hardom ići ćeš odmah u servis (zbog garancije) pa da ti ubace ssd.

ili fusion drive ili ssd.
 
uvlaci se meni na poslu prasina u iMac 2014 godiste

Обичан или ретина?

totalni off:

ne uzimati imac ili bilo šta drugo od apple kompanije što ima klasičan hard disk (mislim na mac mini).

ako kupiš sa klasičnim hardom ići ćeš odmah u servis (zbog garancije) pa da ti ubace ssd.

ili fusion drive ili ssd.

+1, додао бих да треба ићи одмах на SSD јер је давно прошло време њихове непоузданости.
 
Može doći do pojave prašine ali u mnogo manjem obimu nego na starijim modelima. Za sada ni jednu Retinu nismo imali na servisu osim za upgrade.
 
Nazad
Vrh Dno