Šta je novo?

Samsung Smart TV - No internet access?

BigBoy

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,489
Poena
660
Sinoc mi se zali prijatelj da mu se Samsung TV ne kači na internet. Izgleda kao da je iskljucen dhcp server na ruteru. Jutros me zovu jos dvojica isti problem. Pretragom po netu vidim da je problem globalan. Proverim kod mene ali je kod mene TV dobio IP, sub i gateway od rutera i radi mi lan ali nema interneta.

Da li vama radi internet na Samsung Smart TV kako treba?
 
kod mene samsung tv ne pamti wifi password... nakon poslednjeg update-a samsung hub-a svaki put kada ugasim i onda upalim tv, u network statusu mi pokazuje da nije na netu... kada ukucam wifi lozinku moje mreze sve proradi... i tako u krug... a taman sam sredio plex da sve lepo radi...
da li neko ima slican problem?
 
Imam ja, razvukao sam na kraju kabel :(
 
Sve je radilo kad sam ga izvadio iz kutije bez problema (1.1.2013). Zatim je nakon par sati stigao update i YouTube je poceo da secka. Nakon mesec dana je poceo problem sa wifi. Zaboravi sifru pa moram da ukucavam. Automatski update nakon nesto vremena i pamti sifru i YT radi. Opet malo krene wifi da zaboravlja tj. kaze da ne moze da se zakaci. Na ekranu gde ukucavam sifru stignem do pola sifre dok ukucavam i ugasi mi se taj ekran za kucanje, moram da budem extra brz. Nekad dobije IP adresu nekad ne. STigne opet update sve radi bez problema do sledeceg... i pukne mi film te razvučem kabel. Od onda sve radilo kako treba do ovog opsteg otkazivanja navedenom u prvom postu. U medjuvremenu me je samsung smart toliko smorio sa svojom sporošću, youtube sa trokiranjem, updateovi koji cas pokvare nesto cas poprave da sam kupio Google Chromecast i resio sve problema. Sve je brzo i sto je najvaznije radi bez trokiranja.
 
Pre par sati se pojavio novi update i sada sve radi kako treba :)
 
Nazad
Vrh Dno