Šta je novo?

Panasonic tx-48AS640E

Sh@rance

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
417
Poena
319
Porucio sam ovaj TV i ocekujem da mi stigne za par dana preko telekoma uz BOX paket. Nemam neka preterana iskustva sa televizorima do sada sam imao neki LG LCD od 32" kupljen pocetkom 2008 pa sam malo hteo da osvezim TV. Ono sto sam hteo da pitam je koje 3D naocare uzeti za ovaj TV posto ne dolaze u paketu sa televizorom? Cista glupost i nije im neka fora video sam neke panasonikove 3D naocare kostaju 12000 din komad ako su toliko a nas ima cetvoro u kuci onda sigurno necemo gledati 3d materijale? Dali bi neke aktivne univerzalne 3D naocare mogle da se nakace na ovaj TV? Vidjao sam na aliexpresu da imaju univerzalne tipa ovih

http://www.aliexpress.com/item/2014...-Universal-TV-3D-Glasses-Free/1585398299.html
 
Jutros mi stigao ovaj TV i mogu reci da sam se bas odusevio, jedino gde sam se razocarao je sto sam uz njega dobio nula naocara da su bar slepci dali jedan par nego nista. Uzeo od jednog drugara pasivne 3D naocare da probam na aktivnom 3D televizoru cisto da ne bude da nisam probao i naravno corak, pored njih sam pozajmio i od drugog drugara akativan par 3D nacara koje je on dobio uz svoj Samsungov TV, naocare su samsung ssg 5100gb i za divno cudo odmah su se povezale sa mojim panasonikom. Citao sam negde na netu da nece da rade naocare od jednog TV-a na drugom ove kod mene su radile. Tako da sam porucio one univerzalne sa aliexpresa.
 
I još nešto... ukupna cena tv-a je skoro 20k veća nego kod 'mađara'... sitnica. razmatrao sam i ja tu opciju jer mi je 3 dana pred novaka vrisnuo crt, bog da mu dušu prosti, ali sam ipak skupio nešto evreja na gomilu i počastio se sa sony-jem 40w605b. probaj barem cvike jeftinije da nađeš preko grane, ovde nam zavrću uši na svakom ćošku :)
 
krastavac ni ja nisam pri lovi pa sam bio primoran da uzem na rate, televizor je stvarno buka koliko je dobar, isao sam na sto vecu dijagonalu, dugo sam se lomio izmedju 48" i 55" i ipak je preovladao 48" jer je 55" 40k skuplji. Koliko sam citao na netu na novijim televizorima sa aktivnim 3D su standardizovali naocare tacnije mogu da se koriste naocare od bilo kog proizvodjaca. Ja probao samsungove na mom Panasoniku i rade bez problema. Porucio sam jedan par ovih univerzalnih naocara sa aliexpresa od 13 dolara
http://www.aliexpress.com/item/2014...-Universal-TV-3D-Glasses-Free/1585398299.html
Cekam da stignu i danas pitao u Win Winu da mi daju na probu Sarpove naocare ako odgovaraju uzimam i njih cekam ponedeljak da im stignu u radnju cena 1700 din. Ne znam sta one panasonikove 3D naocare rade za 12000 din.
 
Od juce sam i ja vlasnik ovog zanimljivog TV-a ! Ja sam ga kupio preko kp za nekih 630 e, stim da mi je covek uz tv poslao i par ovih Samsung aktivnih 3d naocara , koje rade po meni savrseno (jedino me netvira kod njih sto se drske ne zatvaraju u zglobu)... Sto se tice samog tv-a, generalno sam zadovoljan slikom, kalibraciju sam radio prema preporuci sa avi foruma (drugu na netu nisam nasao) ali opet imam neki utisak da moze toj malkice bolje da se "utegne"...
Jedina veca zamerka, sto mi na plejeru preko usb-a cecka film 1080p mkv file (dok recimo pre toga mp4 720p radilo bez problema)... Ne znam , sta tu da podesim , da nema tog glupog seckanja (inace slika perfektna)...
 
To ti je do flesha. Kupi fles memoriju sa vecom brzinom citanja.
 
To ti je do flesha. Kupi fles memoriju sa vecom brzinom citanja.

Isti taj fles sam pustio preko blu rej plejera i onda mi je redilo bez seckanja (mozda ga plejer lakse cita)... Jel imas neki predlog za dobar brzi fles ? Da li si mozda kalibrisao sliku ili gledas i dalje po fabrickim postavkama ?
 
Nisam nista dirao kako sam ga ukljucio tako mi i stoji ja sam prezadovoljan sa slikom, ono sto mi se svidja kod ovog TV-a je sto je crna bas crna nema probijanja onog pozadinskog osvetljenja. A sto se tice flesa ja imam ovaj
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...elios-101-green-sp008gbuf2101v1n-1162078.html
i ovaj
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...raveler-micro-dtmck-16gb-usb-2-0-1173699.html

I nema nikakvih problema sto se tice pustanja filma. Skidao sam filmove do 10GB i radi bez ikakvog seckanja, prvo vece sam gledao Avatara od 10 GB pustio ga sa kongston fleske bez ikakvog seckanja. Ove vece formate nisam probao jer nemam mesta na flesu ai tesko mogu da se nadju na netu i ako se nadju nema prevoda.
 
Od juce sam i ja vlasnik ovog zanimljivog TV-a ! Ja sam ga kupio preko kp za nekih 630 e, stim da mi je covek uz tv poslao i par ovih Samsung aktivnih 3d naocara , koje rade po meni savrseno (jedino me netvira kod njih sto se drske ne zatvaraju u zglobu)... Sto se tice samog tv-a, generalno sam zadovoljan slikom, kalibraciju sam radio prema preporuci sa avi foruma (drugu na netu nisam nasao) ali opet imam neki utisak da moze toj malkice bolje da se "utegne"...
Jedina veca zamerka, sto mi na plejeru preko usb-a cecka film 1080p mkv file (dok recimo pre toga mp4 720p radilo bez problema)... Ne znam , sta tu da podesim , da nema tog glupog seckanja (inace slika perfektna)...

Kakva je razlika pre i posle kalibracije?
Od sinoć novi stanar u dnevnoj sobi 42AS650E stigao sa jednim parom naočara.
Da li možete da mi preporučite neki tekst ili uputstvo za podešavanja iz iskustva korisnika. Meni lično slika nije dovoljno oštra a slova su nekako razlivena. Ovo se odnosi na TV programe. Slika sa npr YT je odlična. I da, da li može da se podesi veličina fonta?
 
ja generalno ne mogu da mu nadjem zamerku sem sto nisam dobio 3D naocare u paketu. Fabricki se ne pakuju u njega naocare tako da je na prodavcu dali ce da da ili ne. ja sam pre ovoga imao LCD LG od 32" kupljen 2008 najobicniji TV tako da mi je ovo kao svemirski brod.
 
Nisam nista dirao kako sam ga ukljucio tako mi i stoji ja sam prezadovoljan sa slikom, ono sto mi se svidja kod ovog TV-a je sto je crna bas crna nema probijanja onog pozadinskog osvetljenja. A sto se tice flesa ja imam ovaj
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...elios-101-green-sp008gbuf2101v1n-1162078.html
i ovaj
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...raveler-micro-dtmck-16gb-usb-2-0-1173699.html

I nema nikakvih problema sto se tice pustanja filma. Skidao sam filmove do 10GB i radi bez ikakvog seckanja, prvo vece sam gledao Avatara od 10 GB pustio ga sa kongston fleske bez ikakvog seckanja. Ove vece formate nisam probao jer nemam mesta na flesu ai tesko mogu da se nadju na netu i ako se nadju nema prevoda.
Ma nije to nista bolje od mog flesa http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/usb-flash-memorije/usb-flash-disk-8gb-kingston-dt101-usb-2-0-dt101g2-8gb-1140696.html ... Nemam pojma zasto mi se to desilo sam ovim filmom ... Sto se tice slike , probaj barem da prebacis na "Pravi bioskop" mod , po meni mnogo prijatnije za gledanje ...
Kakva je razlika pre i posle kalibracije?
Od sinoć novi stanar u dnevnoj sobi 42AS650E stigao sa jednim parom naočara.
Da li možete da mi preporučite neki tekst ili uputstvo za podešavanja iz iskustva korisnika. Meni lično slika nije dovoljno oštra a slova su nekako razlivena. Ovo se odnosi na TV programe. Slika sa npr YT je odlična. I da, da li može da se podesi veličina fonta?
S650 imaju IPS(LG) panele , na kojima je ugao gledanja bolji , dok je ostrina malo losija u odnosu na "VA" panele koje su stavljali u S640 seriju ... KOd vas je isto tako u pitanju pasivni 3D (po meni mnogo bolja opcija) , dok je kod nas zbog panela aktivni 3d u pitanju... Mislim da font ne moze da se podesi a sto se tice ostrine slike to treba da potrazis malo po netu za bas taj model, logicno je da je HD materijal ostriji za razliku od sd kanala ( Da li koristis neki D3 uredjaj ? )
p.s. Evo nekog predloga za postavke ali za moj tip televizora (tako sma i sam namestio i svidja mi se)
https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/#post-20854566
 
Da postavim i ovde pitanje, nakon restarta rutera TV ne može da se poveže na internet. Kači se na ruter ali na net nikako. Ostali uređaji nemaju problem, proverila sam sa operaterom postavke mreže i sve je u redu. Da li neko zna kako da rešim problem ili bar gde da potražim odgovor?
 
Uh nemam pojma ... Ja sam cak u medjuvremenu menjao ruter i svaki put sam isao na automatsko povezivanje wireless-a i kacio se bez problema (samo me pitao za novu sifru)
 
Stigle su mi 3D cvike sa aliexpressa i rade savrseno :)


Hteo bi da pitam za jedan problem. Skinem filmove sa domacih torent sajtova prebacim ih na flesku i ubodem u TV na nekom filnu hoce da pusti titl ne nekome ne.
Titlovi su svi srt i imaju potpuni isto ime kao i film, u opcijama na nekom filmu mogu da pustim na drugom ne moze da procita titl kad hocu da ga unesem preko opcije pise mi bez titla ne moze da ga procita? Jel ima neka caka u tome?
 
Nisi me dobro razumeo. Znam ja kako se pusta titl ono sto me muci je to sto nece da pusti titl na svakom filmu. Evo primer:
Dva filma prebacena na fles



Oba filma su sa prevodom i prevod ima isto ime kao i film.
Sada je fles uboden u TV




Na filmu Girl House pusta titl najnormalnije, dok na filmu The Judge ne prepoznaje titl uopste
 
dobro vidim sad , imas raznih opcija , da skines neki drugi titl , da probas da promenis naziv filma i titla stavis nesto krace, skidaj sa titlovi.net
 
mozes da uplodujes taj srt fajl ovde koji ne radi
 
probaj na primer da uznes taj srt koji radi da stavis u film Judge samo promeni naziv
 
Druze na kompu titl radi najnormalnije, ali skinuo sam par titlova za isti film i nece ni jedan da pusti na TV-u dok na kompu svi rade dobro.
Generalno sada sam malo cackao i pronasao sam mu caku.
Generalno kada sam spomenuo ova dva filma uzeo sam ih samo kao primer.
Otvorio sam titlove u notepadu za film Girl House i izgledalo je ovako

Posle sam otvorio titl za film The Judge isto u notepadu i izgledalo je ovako

Isao na save as encondig prebacio na ANSI prekopirao titl na fles i radi.
Imam film Dawn of the Planet of the Apes i njegov titl nije hteo da pusti na TV-u otvorim ga isto u notepadu kad njemu encoding vec stoji na ANSI, potvrdim ponovo na save as i on isto proradi tj TV ga pusta. Sta mu to znaci nemam pojma ali radi :)
 
Poslednja izmena:
Ovi 3D cvikeri sto sam porucio sa Alija rade odlicno placeni 13$ porucio sam jos jedan par :)
 
Pazario sam 55AS640E i ubih se podesavajuci parametre slike i nikako da nadjem dobotnu kombinaciju. Vec sam se zagubio sta sam radio, a sta ne. Ima li neko savet posle koja je dobitna kombinacija. Nekako mi je juder veci nego sto bi trebalo i nikako da ga izbacim.
 
Pustam npr sa PCa film preko HDMIa pa ne znam kakve veze ima titl?
ima li neko od vas ko ga duze koristi da kaze podesavanja slike koja su mu najbolja?
 
Poslednja izmena:
imam ovaj tv od kraja prošle godine.Radi bez greške...dlna, wifi..aplikacije....svaka čast panasonicu...naočare ni ja nisam dobio-..ne idu uz njega...
 
Nazad
Vrh Dno