Šta je novo?

Cooler Master Storm Havoc

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
1) Cemu sluzi i sta moze da sadrzi u podesavanjima MACRO?
Da li MACRO ima primenu samo u igrama ili se moze koristit i za druge stvari?
Kako da podesim MACRO, gledao sam neki klip CM Storm Havoc gaming mouse [softver i osvetljenje] [*****.COM] ali mi nije uopste jasno kako se podesava, prvi put se srecem sa ovim? Trazim po netu neki video kako se podesava ali nenadjoh.
2) Da li mogu da se iskljuce 2 od 4 profila po potrebi i kako?
3) Zasto nemoze u profil (0) da se menja kartica MAIN?
 
Gde je ta cuvena podrska od Cooler Master-a?
 
Gde je ta cuvena podrska od Cooler Master-a?

Pozdrav,

MACRO sluzi da jedan taster na misu moze izvrsiti/aktivirati vise komandi istovremeno i moze se koristiti van igara.

1)Primer snimanja MACRO-a :Odaberi profil 1>MACRO>profile1>button7>execution>press to run once>NEW>kreiraj ime >save> aktiviraj opciju >with time(na ovaj nacin snimanje ce biti zabelezeno vremenski bas onako kako ti budes “primer: kucao na tastaturi”)pritisni snimanje>kucaj primer “BENCHMARK”>prekini snimanje>save>load.Na ovaj nacin si uspesno snimio MACRO.Otvori Word I pritisni taster7, trebalo bi da se ispise “BENCHMARK”.Ovo je cisto primer :)

2)Ukoliko zelis da koristis samo dva profila, primer 1 i 2 podesavanje je sledece:

Profile1>MAIN>podesavanje tastera>taster4>padajuci meni>profile>profile1>taster5>padajuci meni>profile>profile2.Na ovaj nacin imaces samo dva izabrana profila na tasterinma 4 i 5.

3)Profil 0:Ovaj profil su fabricka podesavanja i kao takva se ne mogu menjati.

Za sva dodatna pitanja stojimo ti na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, nebih se nikako snasao. Da vas pitam jos nesto na skrol+klik sam izgubio funkciju zoom-a, kako da je povratim?
 
Poslednja izmena:
Kada kliknem skrol i zadrzim rolanjem skrola napred-nazad dobijam funkciju zooma u internet browser-u, kako da je memorisem?
 
Kada kliknem skrol i zadrzim rolanjem skrola napred-nazad dobijam funkciju zooma u internet browser-u, kako da je memorisem?

Pozdrav,

Jednostavnije bi bilo da MACRO "CTRL" snimis na neki drugi taster, primer 6,7 ili 8 u jednom od profila ukoliko ti nije zauzet nekim drugim MACRO>taster 3 ostavis pod funkcijom mouse wheel click.Na taj nacin pritiskom i drzanjem tog tastera aktiviras CTRL a tockic samo skrolujes za zoom bez pritiskanja tockica.Tockic je poprilicno jak da bi ga drzao i skrolovao .

Pogledajte prilog 164196Pogledajte prilog 164196
 
Poslednja izmena:
Mislim da si promasio temu, trebao si u Cooler Master Vam stoji na raspolaganju.
 
Mislim da si promasio temu, trebao si u Cooler Master Vam stoji na raspolaganju.
Vidi stavarno, izvinjavam se. Prebaciću tamo a ako neko od moderatora vidi taj post, molim da ga izbriše.
 
1) Da li za Havoc postoji u software-u da moze da se uradi reset profila, macroa..., znaci kao kada je prvi put ukljucen sa podesenim parametrima na default?
2) Da li je normalno da se desava kada se stavi osvetljenje na 60% i 80% kada stiskas bilo koje dugme svetlo zatreperi ali samo na navedenim vrednostima?
 
1) Da li za Havoc postoji u software-u da moze da se uradi reset profila, macroa..., znaci kao kada je prvi put ukljucen sa podesenim parametrima na default?
2) Da li je normalno da se desava kada se stavi osvetljenje na 60% i 80% kada stiskas bilo koje dugme svetlo zatreperi ali samo na navedenim vrednostima?


Pozdrav,


1)Profil 0 je uvek na default parametrima.Ukoliko si radio podesavanja za ostale profile 1,2 & 3, ta podesavanja su snimljena na memoriji misa .Nema opcije da te profile koje si podesavao vratis na default sem da rucno podesavas kao u profilu 0.

2) Nismo najbolje razumeli tvoje pitanje.
 
Osvetljenje na misu koje osvetljava logo, skrol i dva tastera iznad skrola kada se rasveta stavi na Always On a LED brightness se stavi na 60% ili 80% i kada se bilo koji taster pritisne svetlo pocinje da treperi, znaci nije aktiviran Rapid Fire.
 
Kada skrolam polako stranice u internet browser-u skrol skroluje kako treba, ali kada pocnem brzo da skrolam skrol pocinje da kako da se izrazim skroluje u mestu pa se malo pokrene i tako pomalo ali ako usporim skrolovanje on okrece normalno. Ovo mi se nije desavalo do sada a misa imam od 20.02.2015, ovo ne bi trebalo da se desava na ovakvom misu, da li sam u pravu i da li ovo podleze garanciji?
 
Kada skrolam polako stranice u internet browser-u skrol skroluje kako treba, ali kada pocnem brzo da skrolam skrol pocinje da kako da se izrazim skroluje u mestu pa se malo pokrene i tako pomalo ali ako usporim skrolovanje on okrece normalno. Ovo mi se nije desavalo do sada a misa imam od 20.02.2015, ovo ne bi trebalo da se desava na ovakvom misu, da li sam u pravu i da li ovo podleze garanciji?

Pozdrav,

Na ovakav nacin tesko nam je da utvrdimo tvoje tvrdnje i da te konkretno posavetujemo za dalje.Predlazemo ti dve opcije za tvoja zadnja dva posta, vezano za backlight i scroll .

1.Mozes kontaktirati direktno nase RMA odeljenje , napraviti ticket i opisati im ta zadnja dva problema koje si naveo nama ovde.Na osnovu tvojeg opisa dobices odgovor i savet sa njihove strane.
Kontakt : Via Fanzone https://account.coolermaster.com/

2.Nasa preporuka i verovatno jednostavnija opcija za tebe je da vratis Havoc gde si ga i kupio na reklamaciju .Objasni razloge reklamacije i nek oni posalju misa nazad kod uvozniku na servis i dalju proveru.
 
Nisam reklamirao Havoc, izneo bih neke moje utiske o njemu posle par meseci upotrebe,

glavni tasteri levi/desni - oni su meki do sada nisu popustili, znaci isti kao prvog dana,

kako lezi u ruci - na svakog misa se treba navici kao i na novu cipelu, malo je onako robusniji i tezi, gumirani sloj na koji se neki zale (ne za Havoc) ne trosi se,

dugmici iznad skrola plasticni i nekako estetski lepo izgledaju meki od samog pocetka, pa sam bio malo skeptik da ce popustiti, i dalje su isti kao prvog dana,

skrol tu je malo onako.... taster na skrolu je mek i precizan bez nekog tvrdog pritiskanja, znaci dobar, skrol je malo veci tj. siri nije nazubljen vec je gladak, ako napr. skrolas tekst to ce biti malo zamarjuce, da se razumemo ja nemam neka iskustva sa misevima pre njega sam imao imam ga i dalje Logitech RX1000 i sve sto povlacim povlacim prema njemu.
***jedino sto je popustilo od samog starta jeste skrol koji je bio utegnut znaci nije imao luft levo/desno sto ne bi ni trebalo da ima jer nema tastere na samom skrolu levo/desno kao sto to ima Logitech, tako da je on pokazao da kazem taj luft levo/desno nakon oko mesec dana upotrebe koji je i danas isti nije se rasklimao. Ovaj opis deluje da je stvarn neki problem ali nije ako se pogledaju slike otvorenog Havoca na netu vidi se da prekidac skrol-taster nije ispod samog skrola veca sa strane i da ima plasticna osovinica preko koje dodiruje taj taster i iz toga moze se zakljuciti da to sto je skrol levo/desno malo raskliman da je to razlog i da to dalje nemoze da se siri***

bocni tasteri su najmeksi gumeni i od samog starta su apsolutno isti, znaci nema zamora od upotrebe.

osvetljenje mis je osvetljen u 7 boja sa 5 nivoa jacine osvetljenja (svetle u istoj boji tasteri iznad skrola, logo CM Storm i bocne strane skrola, sto se tice nivoa DPI on svetli u samo u beloj boji i ima 4 vizuelna nivoa osvetlenja.

laser nemam nikakvih problema sa njim, podlogu ne koristim vec preko stola (oplemenjena iverica),
jedino gde sam do sada primetio da laser ima problem i da neradi kako treba je preko stakla, na stolu preko kojeg je postavljeno staklo koje je odignuto od stola na 4-gumice.
 
Nazad
Vrh Dno