Šta je novo?

Meizu M1 Note

Pitajte ljudi slobodno sta vas zanima u vezi telefona. Imam ga tek od jutros ne mogu nesto detaljno da kazem, ali za sada je sve super. Imao sam coolpad f1 i prelazak na meizu note deluje daleko ozbiljnije. Ovo vec izgleda kao premium telefon.
Ovakvo mišljenje o telefonu sam čekao. Razmišljao sam da li da uzmem F1, ali sam se odlučio za skuplju varijantu i naručio M1. Jedino me još uvek brine veličina, jer može da predstavlja problem prilikom nošenja u džepu.
 
Jel se pregreva telefon? Koliko citam to mu je jedna od vecih mana.
 
Kod mene ne. Mada ja ne igram igrice na telefonu. Jedino zna da se zagreje kad sam na viberu dugo. Ali nije nikakvo pregrevanje.
Restarti koje sam pominjao su za sad jedini ozbiljniji problem.
 
Mene interesuje, kako moze da se ukloni dodatna crna linija ispod ikonica na instagramu? Nekako smanji ekran, videla sam na youtubeu da je to jedna od "cudnih" stvari.
 
Možeš u Accessibility opcijama da odabereš da se ne prikazuje Smart bar, tako da skoro sve aplikacije rade u punom prozoru. Back komandu u tom slučaju dobijaš prevlačenjem prsta na gore preko home tastera.
 
A, jel koristite neku aplikaciju kao zastitu tipa Cm Security ? Neki telefoni imaju svoju app, koja je ugradjena u sistem kao licencirana, na starom telefonu sam koristila ovu pomenutu, i mislim da je od previse boostovanja memorije, pukla mi SD kartica, pa da znam da ne ponavljam istu gresku :D
Hvala za ovu info gore, ipak je potrebno da se precesljaju opcije u telefonu, ali to cu tek kada mi dodje u ruke :), znaci sve moze da se podesi...na youtubeu svasta nesto pominju i bitno i ono manje :)
 
Antivirusi na androidu ničemu ne služe. Ustvari služe da usporavaju telefon. Što se privilegija za aplikacije tiče, Flyme kao i svi drugi kineski androidi ima Security center gde se mogu detaljno podešavati dozvole za svaku aplikaciju.
 
Interesovalo me je zbog koriscenja web browesera, jer mi obicno Cm izbaci obavestenje da u delu privacy imam nepozeljne stavke koje terba da izbrisem, zato me zanima kako ce se pokazati Flyme.
 
Meizu note nije puno veci od coolpada, s obzirom da je razlika u dijagonali 0.5''. E sada oba su velika, ali ako ti nije problem da dodas 30usd mislim da je bolji izbor meizu. Moze biti mana flyme rom, jer za coolpad imas razne AOSP romove sto je stvarno super.

Pregrevanje nisam primetio. Za sada mi se nije resetovao. Verzija os-a: 4.2.0.3A
 
Antivirusi na androidu ničemu ne služe. Ustvari služe da usporavaju telefon. Što se privilegija za aplikacije tiče, Flyme kao i svi drugi kineski androidi ima Security center gde se mogu detaljno podešavati dozvole za svaku aplikaciju.
+1 zato je po meni obavezan root
 
Ovo radi i bez root-a. Nisam za sad imao nikakvu potrebu za root-ovanjem.
 
Sad me je zabrinulo ovo za verziju OS, posto u specifikacijama gde sam ja narucila stoji da je Flyme 4 ( base on Android OS 4.4 ).
Vise od godinu dana sam koristila Android 4.2.2 N9000, 5"7 , navikla sam na veci ekran, ali bih zelela bolji OS sada :D

mali update: sad tek videh da se 4.2.0.3A odnosi na Flyme :)
 
Poslednja izmena:
Kako sutra dobijam telefon, 'ajde da pitam sta je ono sto se mora uraditi posle paljenja :)
Koji rom staviti? (da li tu uopste ima izbora)
Root koliko vidim je prilicno lagan, tj ide kroz Meizu account kao i na MX seriji.
Sta jos preporucujete ?
 
Stigao je i meni napokon. Uz svasta nesto jos.



SW version: 4.2.0.3U, na sta update-ovati?
 
Poslednja izmena:
Upravo. :)

@da pimp
Sjajan paket dodataka si dobio. Svakako vredan one doplate koju si pominjao.
 
Samo sto sam glup da zalepim foliju kako treba :) iznervirao sam se i bacio je vec :)
U ovoj kutijici ima svacega, ne znam, sem usb-a, za sta je sve ono ostalo.

Edit: Sta dobijam upgrade-om na A verziju? Ili sta gubim, kako god. Koliko vidim prilicno je lak proces za promeni FW-a.
 
Poslednja izmena:
Dobijas najnoviji software plus A verzija ima najmanje kineskih apk u sebi.
 
Ne moraš gledati onu ružnu animaciju za Unicom mrežu kad ti se restartuje telefon. :D
Sve vidljive kineske aplikacije mogu da se izbrišu bez problema.
 
Ne mogu bas sve :) ne moze app centar i game centar :)

Nego, koji forum pratiti? Koliko vidim Italijani su se bas raspisali o M1 note, ovo ostalo sve mrsavo...
 
Ne razumem ni ja. Zato Google translate razume dovoljno da se isprati. :)
 
Jel ima neki aosp za ovaj telefon? Ako ima nešto me vuče da ga uzmem, pa dok ne padne cena S6 da mi bude prelaz neki. Jako mi se svidja.
 
DaPimp koliko ti je stajao paket na carini? Super si dodatke dobio, posebno slusalice, kod mog one nisu bile u ponudi lol
 
^ nije mu stajao na carini,on uvek direktno iz kine hong konga dovlaci mobove :)

Jel ima neki aosp za ovaj telefon? Ako ima nešto me vuče da ga uzmem, pa dok ne padne cena S6 da mi bude prelaz neki. Jako mi se svidja.
Ne. Samo flyme :)
 
Poslednja izmena:
@djilkosh
Nema romova, samo Flyme. Zaključali su ga Kinezi dobro. Probaj negde Flyme, meni uopšte nije problem za korišćenje.
I pored toga što je dolar otišao gore, teško da ima da se nađe nešto slično za ove pare.
 
Nazad
Vrh Dno