Šta je novo?

Meizu M1 Note

Moze li neko da napise koliko je flyme tezak. To jest koliko vam ostane rama za aktivne apk i za kesirane apk od 2gb? ( interesuje me rez kada izbrisete bloat i nepotrebne apk iz sistema)
Razmisljam se mozda da narucim onaj mini sa 1gb ali se plasim da se ne ponasa kao redmi 1s.

Bas steta sto ga niko na forumu nema.. Deluje kao ok kupovina za 145dolara na aliju
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se ništa pametno u App settings, vidim da ima tona programa u memoriji, ali ne vidi se koliko je zauzeto/slobodno. Koji program da koristim, pa ću ti poslati snimke ekrana?
Inače, moj savet da se okaneš toga, čisto sumnjam da ćeš bolje proći u odnosu na Redmi...
 
Ušao u MTK engineer mode. *#*#3646633#*#*
 
Ne vidi se ništa pametno u App settings, vidim da ima tona programa u memoriji, ali ne vidi se koliko je zauzeto/slobodno. Koji program da koristim, pa ću ti poslati snimke ekrana?
Inače, moj savet da se okaneš toga, čisto sumnjam da ćeš bolje proći u odnosu na Redmi...

Jel mislite na ovo koliko zauzima memorije? Meni je sad mozda zao sto nisam uzela varijantu od 64 gb :D

screenshoot - 1.jpg
 
Ne postoji od 64gb :)

A nisam mislio na to,i nijedan program mi ne pada na mozak sto se tice detaljnog pregleda zauzeca rama.
 
Poslednja izmena:
S50426-163826.jpg

Evo ako nešto možeš da rastumačiš, koliko je ovde zauzeto, a koliko slobodno. :)
 
Ne mogu nista. :) bacicu se na citanje ruskih foruma pa cu preseci.. Hvala u svakom slucaju
 
Na mx4 sam video da ima to negde u settingu, ali kako mi telefon jos nije tu, ne mogu da se setim sad tacno gde se nalazi.
 
@fkloznica
Ja sam u fazi nabavke novog telefona i gledao sam dosta tel i izbor je pao na Meizu m1 note. Dosta sam citao i o Meizu m1 (tj mini verziji) provjeri ali mi se cini da on ne podrzava 4g izvan Kine. Nisam 100% siguran ali to dobro provjeri.
 
Mitar je proverio koje bandove podrzava,1800 je podrzan ,znaci ima 4g kod nas.
 
Ja sam proverio šta podržava M1 note, ne običan M1 (mini).
 
Jeste da nije tema.. Ali je skroz ozbiljan za ~145$. Jedino tih 1gb rama. :( da su makar stavili 1.5gb

[YOUTUBE]63fD4ecERjY[/YOUTUBE]

jedini dobar review. Doduse na ruskom. Ako sam ga lepo razumeo imao je 5dana na bateriji uz 4h sot-a. Mada je to neverovatno..
 
Poslednja izmena:
Ako i dalje imas nexus 5 zasto jednostavno ne flesujes flyme os, izasao je zvanicno na njihovom sajtu?
 
Ako i dalje imas nexus 5 zasto jednostavno ne flesujes flyme os, izasao je zvanicno na njihovom sajtu?
Ma treba mi nesto jeftinije da furam par meseci a posle da ga uvaljam devojci. :) ne treba njoj n5.

A koliko god los bio losiji od miui ne moze biti. A sa njim sam ziveo 2,3m.
 
Nema nesto mnogo bloatwera flyme, par koji se brisu bez rutovanja, par koji se brisu sa rutocanjem i to je to, sve ukupno 10, jedino me smara njihov weather app, koji ako izbrisem imacu problem sa alarmom, pa moram da prebacujem alarm.apk u drugi folder, a to mi se ne radi
 
Ne postoji od 64gb :)

A nisam mislio na to,i nijedan program mi ne pada na mozak sto se tice detaljnog pregleda zauzeca rama.

Da, mislila sam na 32 gb :D, ne znam zasto sam tako otkucala lol
Meni je Mini nekako sav za decu, jos u bojama, ne dopada mi se sto ima 1gb rama, manju rezoluciju i slabiju bateriju, dodas 40 $ i dobijes normalan Meizu :D
 
U kojim bojama ? Ima iste boje kao meizu note :)

Ma sta devojka zna,jos uvek koristi moj stari galaxy s1 a mrsko mi da se muci sa njim. Meizu mini je raketa za njega.

Koliko slobodnog prostora ima na 16gb verziji note-a ? 12gb ? Gledao sada neki review mx4 pro verzije,ono je bolesno dobar mob. Nikako da odem do ortaka da ga malo istestiram. :(
 
Poslednja izmena:
Evo uradila sam u Benchmarku test, meni pise ovako :

RAM Total : 1900mb
Available : 256mb

System Storage
Total :12.11gB
Available :8.71gb

Internal Storage
Total: 12.06gb
Avaiable: 8.66gb

Da, iste su boje kao kod Meizu obicnog, ali posto je ovaj manjih dimenzija, nekako mi je deciji, sta znam...zasto devojci ne uzmes Meizu m1 note 32gb Pink color ? :D :D To bi bio pun pogodak.
 
Jeste,a sto ona meni ne uzme galaxy s6 ? [emoji23] oklen mi pare za tu egzibiciju..

Vidim ja da cu ipak sacekati onaj xiaomi mi4i. Za njega mi ne bih bilo mrsko da dam malo vise para.

Edit: znaci 12 slobodno od 16. To nije lose. U rangu nexusa.
 
Poslednja izmena:
Kod mog prodavca je 16gb white 199.99 $, a pink je 203,99 $, za mesec ipo dana bas je spustio cenu :( nije fer :D
Mislim da je Mini bacanje para :)

A kada se uporedi sa Nexus 5 pise :
RAM Operation :
Meizu, 3247 - Nexus 5, 1153

RAM Speed
Meizu , 2979 - Nexus 5, 1322

Total Score

Meizu , 36502 - Nexus 5, 36909

Nexus ima jace performanse po pitanju grafike i Runtime-a :)
 
Poslednja izmena:
Gledam sada ovog lika sto valja meizu note na kp. Nekim cudom pise :

Garancija 2 godine ovlašćenog servisa za Meizu Srbija. 

Da li ovo znaci da ce note uskoro kod provajdera( mislim na telenor) ? Ako je tako ocekujem uskoro dosta komada po oglasima za oko 180e. Tada ce vec biti paklena kupovina :)
 
Drugari,danas sam nesto primetio na mom meizu. Kada prebacim net na 3G tj signal mreze na H ili H+ internet radi a cim se pojavi 3G nece,izbacuje da nema internet vezu.Sta moze biti?
 
Ne znam to mi je stara kartica,samo su mi je izrezali na mikro sim.
 
Na androidu kada ti stoji 3G to znači da nema protoka, kada stoji h ili h+ onda radi.
Moze biti do toga što je isečena kartica.
 
Poslednja izmena:
Aj za početak izbaci setovanje, kako ti je podešen telefon za pristup mrežama. Ono što mi pada na pamet da ti je namešten na LTE only, ili preferred pa ako ti je loš signal i imaš samo 2G dodje do prekida signala. Nemam meizu ali neko ko ima će videti post i možda pomoći. Inače nemaš ni 4G karticu pa to zaista može da bude problem.

Dakle,koraci (najbezbolniji do bolnih) :
- provera setovanja u telefonu
- promena slota u kome drzis karticu/proveriti kako je sim kartica postavljena
- Promena kartice kod provajdera
- Problemi sa sofverom telefona
- Problemi sa hardverom telefona.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno