Šta je novo?

Meizu M1 Note

uploadfromtaptalk1435951858700.jpg a vredi li nesto ovo staklo sto sam narucio? Poslato mi pre 2 dana, kad mogu da ga ocekujem u rodni mi leskovac? Putuje iz Kine
 
Jedino što nema onaj premaz da se ne masti displej, debljina je ok, ostalo ćeš da vidiš kada stigne za nekih 20-35 dana
 
uploadfromtaptalk1435954939525.jpg narucio sam i ove maske, belu i crnu ali mi vec 4 dana ne odgovara prodavac. Gde treba da cekam mesec dana da stigne tu i ovi kinezi odugovlace.
 
@Shifter: radoznao sam, zašto si eliminisao Lenovo K3 Note?
 
@Shifter: radoznao sam, zašto si eliminisao Lenovo K3 Note?

Pa par razloga.
Ipak ne uzimam telefon za sebe vec kao poklon. Pa ne zelim da se igram sa ROM-ovima za Lenovo. Posto je za K50-T5 poprilicno katastrofalna situacija sa rom-ovima.
Ili je kineski rom, sa gomilom aplikacija koje se bez ruta ne ne mogu obrisati vec ni disable-ovati u opcijama zaista je prepun bloatware-a. Ili je modifikovan sa svim jezicima i google apps.
Ako je slucaj sa modifikovanim, znaci da svaki factory reset ili update atomatski gubi jezike i google apps.
Ima i finih AOSP verzija rom-a, ali kao sto rekoh telefon je poklon za osobu koja se sigurno nece bakcati sa ROM-ovima.
Izasao je u indiji K3 Note sa ROW rom-om, ali kakva ce biti situacija oko flashovanja istog na K50-T5 koji se prodaje u kini zaista ne znam oznaka tog sa ROW-om je k50a40.
Zatima kvalitet izrade mi je prema svim testovima koje sam gledao i komentarima ipak na strani unibody MEIZU M1 i M2 u odnosu na K3 Note, gde se ljudi poprilicno zale na zadnji poklopac.
I kao poslednje zbog cega i vucem vise ka M2 note, ipak je telefon za zensku osobu tako da je i vise "zenski" telefon, malo manji i sa boljim rasporedom dugmica :)
Ali u principu, najvise su me od K3 odbili ROM-ovi i kvalitet izrade.
 
@maranata Imam crnu frost masku, odlicna je. Takodje imam i kaljeno staklo od prvog dana, bas ovakvo koje si narucio. Nemam ni jednu ogrebotinu. Tacno je da se staklo "masti", ali se ne primecuje. Dobru cenu si nasao. Ja kada sam narucivao, bilo je duplo skuplje.
 
Nisam znao da je tako loše s ROM-ovima...razmatrao sam ga za kupovinu ali me je odbio suviše mračan displej. Ne bih se ni ja cimao sa ROM-ovima, možda bih ga rootovao da se otarasim bloata...telefon bih koristio za surf, nisam "power user". Kakva je situacija sa stock ROM-om?

Inače, mislim da je M2 odlična kupovina, odbija me jedino fixirana baterija. Osim ako ne naleti negde M1 sa 32GB po niskoj ceni...prežalio bih bateriju zarad Gorilla Glass i jačeg procesora.
 
Vido sam kako izgleda maska. Super je. Ali mi jos ne odgovaraju [emoji30]
 
Nisam znao da je tako loše s ROM-ovima...razmatrao sam ga za kupovinu ali me je odbio suviše mračan displej. Ne bih se ni ja cimao sa ROM-ovima, možda bih ga rootovao da se otarasim bloata...telefon bih koristio za surf, nisam "power user". Kakva je situacija sa stock ROM-om?

Inače, mislim da je M2 odlična kupovina, odbija me jedino fixirana baterija. Osim ako ne naleti negde M1 sa 32GB po niskoj ceni...prežalio bih bateriju zarad Gorilla Glass i jačeg procesora.

Iskreno, baterija mi uopste nije problem. Ja sam navikao na baterije koje se ne menjaju sa Sony-jem. Cak sta vise volim unibody dizajn umesto poklopca :) koji se redovno raskripi.
A sto se tice GG i DG sve mi jedno, jer cu staviti odozgo Mocolo.
Ja sam najverovatnije prelomio na M2, bas zbog toga za koga kupujem telefon. Znam da telefon nece videti ni jednu igricu sigurno, pa mi je MicroSD i nize poweron dugme bitnije od grafickog cipa.
 
Power dugme potpuno nebitno gde je, ionako se pali na double-tap, ili povlačenjem na gore. Čak je ova pozicija sa leve strane nepraktičnija nego na M1 note.

Ubacio sam 4.5.3 rom, i za sad radi sasvim ok. Iako je beta, nisam primetio nikakvu posebnu razliku u odnosu na stabilnu 4.2.0.5. Vizuelno praktično isti, konačno ima opciju da se isključi SMS delivery. Primetio sam novu "Immersive status bar" opciju, ali ne znam čemu služi. Ostalo manje više sve kao i pre, mada na papiru ima kao tona nekih novina.
 
Immersive verovatno znači da se automatski sakriva u nekim situacijama.
 
Kako se dolazi do beta verzije? Meni je jedna te ista od 21.04 lol :D i kad god proveravam izlazi obavestenje da sam na najnovijoj.
 
Ja odradi update. Ne radi play store, hangouts. Resenje? Odo da vidim sta mi jos ne radi [emoji55]
 
Posle velikog update se radi i facory reset. Ipak je ovo Android. :smash:
 
Instalirao sam google installer iz app centra i sad rade i play store i hangouts. Ali sad mi ne radi SnapLock
 
Ima gadan bag - ne radi Alarm clock kako treba...
 
Mene probudi jutros na vreme ☺
Ali razmisljam da vratim prethodni update
 
Poslednja izmena:
Desio mi se bug i to veoma glup. Ponovio se dva puta, ista metoda, isto odstojanje sto bi rekli. :D Naime kada je ukljucena FB aplikacija zajedno sa messengerom za isti, posle zakljucavanja ekrana i mirovanja nakon toga (5-10 min), prilikom otkljucavanja telefon ne otkljucava ekran ni na double tap, ni na kruzic, ni na taster, vec se restartuje. Da li neko moze da proba ovo? Cisto me zanima da li je to samo kod mene slucaj. Znaci, FB aplikacija i messenger ukljucite (ko ima i ko je voljan), zakljucajte ekran, ostavite ga tako 10 min npr i pokusajte da ga otkljucate preko double tap prvo. Telefon je bio zakacen na WIFI mada to nema veze, mislim da mu jedna od te dve aplikacije pravi problem.
 
Koja verzija softvera?
 
Ja necu onda instalirati beta verziju, samo ne znam zasto ovoliko dugo nema updatea za standardnu..hmm
Videh i na linku gore da su stranci pisali da im beta nije stabilna, bolje neka ostane i stara verzija ali da imam normalan telefon koji radi :D

Dandy - ova sa bagom je Beta Public Flyme OS 4.5.3A
 
Poslednja izmena:
Probao, i nije zabagovao.

@Dandy
Nisam siguran na koga misliš, kod mene je 4.5.3 Lollipop beta.
 
Poslednja izmena:
Koja verzija softvera?

Iskreno ne znam, nije telefon trenutno kod mene, nisam nista manuelno update-ovao, mozda ako je telefon sam odradio update pa ima drugu verziju softvera. Pogledacu popodne pa cu napisati.

Hvala Mitre. :)
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na Bobija. Pošto testiranje ima smisla samo ako onaj ko testira ima istu verziju softvera kao i on.
 
Mislio sam na Bobija. Pošto testiranje ima smisla samo ako onaj ko testira ima istu verziju softvera kao i on.

+1

Videcu kada dodjem sa posla koja je verzija pa javljam.

Btw da li je neko porucivao one alu bumper-e sa ojacanim staklom pozadi?

Ja porucih jedan u iPhone 6 fazonu, citajuci komentare, uglavnom su ih hvalili na Aliju.
Nadam se da ce stici krajem ove ili sledece nedelje pa da podelim utiske sa vama.
 
Baterija dosta slabija sa novim updateom. Neke app ne rade. Danas sam zbog posla skoro ceo dan napolju i imam osecaj da ce telefon da mi se istopi kolko je zagrejan.
 
Ako je baterija slabija, ja neću instalirati lolipop nikada :D.
 
Haha ni ja :D
Vi koji ste na standardnom, jel vam je OS 4.2.0.5.A ? Cisto da proverim. jer je mnogo cudno da 4 meseca ne izbacuju nikakav update :D
 
Nazad
Vrh Dno