Šta je novo?

Meizu M1 Note

Blago njemu :D
Ne znam sta se desava imam 5 obavestenja da je jos uvek tamo, medjutim danas ne pise nista novo, pocinjem da ludim treba mi telefon :D
Slazem se da kod nas nema nista vredno paznje u ovom cenovnom rangu.
Iskreno malo me plasi da li cu znati da nadogradim na novu verziju sto spominjete, da nesto ne zeznem, kod nas stoji duze nego sto je putovao iz Kine.
 
Nije nikakav problem update. Ubaci se update fajl u root direktorijum i pokrene. Pitaj slobodno za detalje ako se ne snađeš kad bude aktuelno.
 
Moj stigao danas na carinu. Slobodno pišite sve šta treba da se uradi kada se dobije telefon :).
 
@djilkosh
Nema romova, samo Flyme. Zaključali su ga Kinezi dobro. Probaj negde Flyme, meni uopšte nije problem za korišćenje.
I pored toga što je dolar otišao gore, teško da ima da se nađe nešto slično za ove pare.
Ma znam, furao sam MIUI ja jedno vreme, ali uvek se vratim AOSP-u ili Samsungu, ne mogu dugo da se zadržim na tom romu (najviše što sam izdržao je nekih 2 meseca)

A i npr ta tastatura me brine sto moraš da se zezas bar dok ne izadje update, a ne bih da čekam dugo na tako neku banalnu stvar, pošto ja ne mogu bez SwiftKey-a.

Nekome sigurno ne smeta, ali kad već uzimam telefon, bar te neke default stvari bi voleo da rade kako Bog zapoveda.
 
Nije taj bug sa tastaturom toliko nezgodan. Ja koristim Swype, i problem je da prilikom izmene moram da kliknem na space pre nego što mogu da pomerim kursor. I to je to. Nemam toliko izmena prilikom kuckanja da mi je ovo neki nepremostiv problem.
Generalno, neki kukaju oko svake sitnice, pa sam vremenom naučio čitajući komentare da razdvajam bitno od nebitnog. Za razliku od galaxy-ja, ako ti se ne svidi Meizu, uvek možeš da ga prodaš sa minimalnim gubitkom. Za ove pare teško da ćeš naći bolji tel.
 
Update je stvarno lak, skine se fajl, ubaci se u root, kroz explorer (documents app na flyme-u) udje se u root i samo se klikne na fajl a sve ostalo ce sam da uradi.
Meni je tastatura bas legla, nisam je ni menjao. Verovatno jos nisam naleteo na taj bag, pa me nije iznervirala :)
Inace skinuo sam flyme tools i pri svakom pokretanju mi izbaci poruku: Failed to restore authorization file. Sta god to bilo. Ne znam da li to ima veze, ali pri svakoj promeni potreban je restart, tj nije dovoljan samo restart UI-a.
 
Bug nemaš jer koristiš default tastaturu, javlja se kod 3rd party aplikacija
 
Jel mozete da uradite screenshot da vidimo to za update kako izgleda? :D
 
Prvo upalis telefon povezes ga usb-o sa kompom, ili direktno skines fajl na telefon :)

Zatim kliknes documents ikonicu

kXZ3N8n.jpg

Pa onda skrolujes skroz dole i vidis taj update.zip fajl

S41gczF.jpg

Kliknes na njega i dobijes ovo prozorce:

UMYCLyh.jpg

Ukoliko ovo radis cim budes upalila telefon, izaberi clear user data too pa onda ok, a ukoliko si vec instalirala neke programe, onda moze i bez toga, da bi ti sacuvao instalirane programe itsl.

Edit: Viber i Whatsapp rade kod vas ostalih normalno? Na Viberu dobijem poruku tek kada ga otvorim.
Pretpostavljam da bi u opcijama trebao izabrati autostart da se to vise ne bi dogadjalo? :)
 
Poslednja izmena:
Radi Viber bez problema, kad ima autostart, i ostale neophodne dozvole.

Preporuka je da se uradi Clear user data prilikom promena sistema, da se izbegnu eventualni problemi.
 
Hvala, zaista je ovo od pomoci, nisam imala predstavu da cu morati da cackam to, posto mi je na starom telefonu bilo samo da ubacim Google account i to je to, onda sam skidala aplikacije, nikada nije bilo nikakavog update sistema.
Po ovome mi Flyme OS deluje bas ozbiljno, nije divljak kakvih ima kod pojedinih kineskih telefona.
Vidim da imas Line, meni je ta apliakcija na starom telefonu ugradjena u sistem i ne moze da se izbrise, mnogo je crpela bateriju a imala azuriranje skoro svaki dan, ali sam je nekako iskljucila, da kazem deaktivirala posto nije moglo
klasicno brisanje.
A, za Viber kada se klikne exit jel ostaje last seen ili se prikazuje da je non stop online?
 
Line je najpopularniji IM app u Aziji, pa sam se nekako navikao na njega :) Iskreno nisam primetio da srche bateriju vise no drugi.
Za Viber ne znam odgovor, ja ne gasim Viber nikada.
 
Kako posebno podesiti jacinu alarma, zvona, notifikacije?
 
Stigao mi danas konacno meizu.Nisam stigo da ga istestiram posto je prazna baterija pa sam ga stavio odmah na punjenje. Koliko da ga punim? Jel samo prvi put 12 sati?
 
Pa nije to Nokia 3310. Punis ga dok se ne napuni.
 
napuni je "do vrha", dodaj na to još sat-dva na punjaču i cepaj!
;)
 
Znam brale da nije nokia ;) Nije mi prvi kinez al ajd da pitam.
 
machak99 koliko te je izasla carina? Meni jos uvek drze tamo, neverovatno!
 
Ne mogu da verujem da se u 2015. još uvek priča o formiranju baterija. Li-ion i Li-poly baterije, jedine koje su u upotrebi poslednjih 10ak godina, se ne formiraju. Imaju definisan broj ciklusa punjenja posle kojeg im opada kapacitet. Pune se, i dopunjuju po želji, a na novim telefonima im je redukovan radni vek prosto zbog potrebe da ih svakodnevno punimo/dopunjujemo.
 
Pitao sam zato sto mi je na proslom kinezu riknula baterija posle 6-7 meseci...
@teguila uzeli su cenu koju mi je kinez napisao 120$,na tu osnovicu su carinili. Da sam rekao kinezu da napise manju cifru mozda bi prosao jeftinije. Mada i ovako je ok...
 
Hvala na odgovoru, ja ne znam sta da ocekujem, brine me sto su ga jos zadrzali, mislim da je kinez napisao 49$ i da je stavio headset lol
Jedino sto mi je kod baterije zeznuto jeste to, da sam navikla da ako nesto zakoci i krene po zlu, samo izvadim i vratim bateriju i telefon proradi normalno, ovako cu
morati da pazim malo vise sta instaliram i koliko ga opterecujem nekakvim procesima :D
 
Nemas potrebe za tim. Drzanje power dugmeta 15sek ima isti efekat kao vadjenje baterije iz moba.
 
Koji na kraju update da se skine, Flyme OS 4.2.0.3I (ovaj gde pise international) ili
Flyme OS 4.2.0.3A ? Sta im znaci oznaka A ?
 
To znaci da je Univerzalan firmware, nije za posebno neku Kinesku mrezu. Inace A verzija najbrze dobija updejte
 
(A) verzija je kineska? Pitam jer je ceo sajt na kineskom jeziku , dok je (I) na engleskom, i logicno mi je da je za sve ostale zemlje.
Idem veceras po telefon pa hocu da znam sta da skinem, ne bih nesto da zeznem, jer i pri kupovini telefona vidjala sam kod nekih prodavaca TD kinesku verziju telefona pa 3G i 4G ne radi u Evropi, dok je FDD verzija namenjena i za mreze van kineskog podrucja,
tako da mi je bitno oko updatea OS da bude sigurna varijanta :D.
 
Nazad
Vrh Dno