Šta je novo?

Meizu M1 Note

knezz

Poštovan
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruke
254
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
POCO F3
Pristup internetu
  1. Optički internet
U ovoj temi cu se potruditi da predstavim Meizu M1 note koji posedujem od pre 5 dana.
Ovo su zvanicni podatci i o njima necu pisati http://www.gsmarena.com/meizu_m1_note-6890.php
Ovo je engleski prevod odlicnog opisa koji je postovao jedan rus:
https://translate.google.com/transl...nyj-smartfon-bez-minusov?hitcount=&edit-text=

Imajte u vidu da mi je ovo prvi mobilni telefon koji cu sam probati da opisem na svoj nacin, stoga vas molim da budete blagi u kritikama i da pitate sve sto vas zanima pa cu ja naknadno testirati i proveriti.
Razumem da je ovaj telefon veoma interesantan nasim ljudima jer mislim da pruza dosto toga za ulezeni novac.
Ja sam telefon nabavio preko prijatelja koji je bio u Hong Kongu.
Telefon je beli 32 GB i placen je tacno 222 USD, na to sam narucio i Nillkin hard case , zastinu foliju i mali konverter sa USA na EU struju, placeno jos 7 USD.
Po tadasnjem kursu je bilo malkice ispod 200 EUR sto mislim da je srkoz fer cena a uklapalo se u moj budzet.
Pakovanje je jednosavno, malih dimenzija i podseca na CD ali malo deblje (kao dubli cd) i sadrzi sledece:
- mobilni telefon
- punjac 5v 2A ( za americku uticnicu )
- USB kabal
- iglicu za otvaranje prostora za smestanje sim kartice

Kada sam uzeo telefon u ruku bio sam potpuno odusevljen uredjajem i prvo sto sam primetio je lakoca uredjeja, predhodne dve godine sam posedovao kineski telefon Ulefone N9859 od 5,7 inci koje je delovao kao cigla u odnosu na Meizu, svaki sledeci opis ce biti direktno povezan sam mojom sporedbom izmedju ove dve jedinice.

Sam kvalitet izrade bi vrlo lako poredio sa Iphone 3g ( koji sam takodje koristio oko godinu dana ) , odaje utisak jako kvalitetnog uredjaja i stoji solidno u ruci.
Nema nikakvih krckanja ili zveckanja plastike.
Nesto je vecih dimenzija ali za moju saku i dalje veoma upotrebljiv jednom rukom. Moram da naglasim da ja imam preko 2 metra visine i da se ova konstatacija
nece odnositi na sve.
Ekran je fantazija , boje su umerene iako mi se cini da malo vuku na topliji spektar, N9859 je bio sa prezasicenom plavom (hladni spektar) i mozda je to jedini razlog zasto mi se Meizuva bela cinila zutim. Naravno posle dva sata vise nisam primecivao to i sad ekran na Ulefonu izgleda jos plavlje :D.
Sam rad uredjaja je odlican i ne pokazuje nikakav lag , evo posle oko 4-5 dana intenzivnog koriscenja nema nikakvih zastajkivanja ili kocenja.
Operativni sistem podseca dosta na IOS sve aplikacije direknto idu na desktop.
Meni izlgeda dosta slicno IOS u takodje, ja tu nisam video problem jer sam imao dodirnih tacaka sa oba sistema ( android i ios)
Testirao sam i gps pomocu IGO i radi bolje i tacnije od Ulefona, prvi fix je pronasao za jako kratko vreme mislim ispod 1 minut, nije gubio konekciju na satelite.
Antutu je bio pokazao skor od oko 41.000 na fabrickom romu sto samo govori o snazi novog mediatek cipa.
Sto se tice kamere, zakacicu naknadno slike jer jos nisam sigao da se zabavljam sa time .
Zvuk u slusalici je odlican i lagano mogu da kazem najbolji od svih telefona koje sam koristio do sada. Kristalno jasan bez distorzija a ujedno i dovoljno glasan.
Jacina zvucnika korektna kao i snaga vibracije. ( blade 3 jos uvek ima najbolju vibraciju od telefona koje sam ja posedovao)
Wi fi je takodje na visini zadatka i bez problema ostvaruje konekciju, nema ispadanja ili gubitka wifi konekcije.
Bluetooth ispravan.
Baterija odlicna, mislim da ce izgurati preko 6 sati rada ekrana sa 10 % preostale baterije
Ono sto mi se jos jako dopalo je sto ima onih opcija kao na lgg2 da se ekran pali na dupli klik i da se gasi na duze drzanje home dugmeta.
Ovo nek bude za pocetak a ostalo ce mo naknadno. Pisite sta bi voleli da saznate pa cu ja probati da pomognem.
Pozdrav
 

Prilozi

  • IMAG0401.jpg
    IMAG0401.jpg
    220.4 KB · Pregleda: 948
  • IMAG0402.jpg
    IMAG0402.jpg
    232.8 KB · Pregleda: 1,067
  • IMAG0403.jpg
    IMAG0403.jpg
    156.1 KB · Pregleda: 882
  • IMG_20150224_192940.jpg
    IMG_20150224_192940.jpg
    808 KB · Pregleda: 1,038
  • S50224-195147.jpg
    S50224-195147.jpg
    217 KB · Pregleda: 812
Svaka cast ,da te lepo sluzi :)

Koliki je up time na ovih 6h sot-a i koliki si brajtnes drzao.. Znam npr kada je slajder na 50% skoro se nista ne vidi na ekranu..

Kako ti radi 3g ? Mozes li da udjes u mtk engineer mod i da vidis koje frek. podrzava ?
 
Poslednja izmena:
Odlično za temu. :)
Svaki ovoliko popularan uredjaj treba da ima svoju temu da se glavna tema ne guši! :)
Fkloznucu si odmah preselio. Haha :)

Još samo nekome S3 da stigne. :)

Odlična cena za taj telefon. Čestitam, u zdravlju da ga koristiš. :)
 
Poslednja izmena:
Čestitam na telefonu. Dobro je da je neko konačno razrešio misteriju da li radi na našoj mreži. Ja bih uz Ilionov komentar dodao da sačekamo i da Johnny dobije X2, pa da zaokružimo priču sa 3 telefona koji su tu negde oko $200.
 
Svaka cast ,da te lepo sluzi :)

Koliki je up time na ovih 6h sot-a i koliki si brajtnes drzao.. Znam npr kada je slajder na 50% skoro se nista ne vidi na ekranu..

Kako ti radi 3g ? Mozes li da udjes u mtk engineer mod i da vidis koje frek. podrzava ?

Hvala!
Sto se tice osvetljenja bilo je na automatskom a slider je bio na oko 30 % i sasvim se lepo vidi.

Za frekfencije koje podrzava :

gsm mode:
egsm900
dcs1800
pcs1900
gsm850

umts mode:
wcdma-imt-2000
wcdma-pcs-1900
wcdma-gsm-900

LTE mode
Band 1
Band 3
Band 38
Band 41

ovo se potpuno slaze sa gsm arenom

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G bands HSDPA 900 / 1900 / 2100
4G bands LTE 1800 / 2100 TD-LTE 2500 / 2600
(Bands 1, 3, 38, 41)
Ja kolko sam procitao Ratel je izdao tri pojedinačne dovole za korišćenje po dva bloka radio-frekvencija u opsegu 1710-1785/1805-1880 MHz, na 10 godina, a taj period može da bude produžen za još dve godine. To je ovaj BAND 1
 
Da. Ali nema lte 2600. Valjda ce to biti glavna za 4g
 
Poslednja izmena:
Da. Ali nema lte 2600. Valjda ce to glavni biti za 4g.

nema lte 2600
kao sto rekoh sada su se raspodelile LTE 1800 frekfencije
ako i kad zazive te vise frekfencije za lte 2600 onda ce mo da mislimo o tome , do tad ces mozda i da zamenis telefon :D
Pa ljudi neki nemaju ni 3g :d
 
Ok, onda. Nego sam citao ovde u temi na benchu da je prva satro 2600 pa sam zato to napisao :)
 
A šta je ovo što piše TD-LTE 2500/2600?
 
A šta je ovo što piše TD-LTE 2500/2600?

to su
Band 38
Band 41
Uglavnom se koriste u kini i japanu
ima i izuzetaka da se koriste i u evropi ovi bandovi.
FDD lte 2600 je na Band 7 ako se ne varam
lte 2600 ce verovatno preovladavati u velikim gradovima dok ce 1800 biti za sve drugo, al kolko sam razumeo prve 4g mreze ce bas biti na ovoj 1800 ili ti band 1 .
sad u gradu vec imamo veoma jak 3g na 2100 tako da me ovo ne brine tolko mnogo
danas sam merio 3g brzinu i ide lagano na 15 mb/s download
 
Kakva je situacija sa romovima? Za sad sam našao samo jedan link za neki Lolipop i to je to. Nema ništa za sad. Uglavnom koristim stock romove na telefonima, ali ne znam kako će ovaj Flyme da mi legne, pa nije loše imati rezervu...
 
Koliko sam video, stock rom ima i srpski jezik i playstore preinstaliran. Meni će biti dovoljno za početak. Verovatno ću ga naručiti u sledećih nekoliko dana. Hvala Mitru na savetima.
 
Vidim da su najavili Ubuntu za MX 4. Sta mislite, da li ce i Note dobiti neki port ili zvanicnu verziju Ubuntu-a?
 
Pozdrav svima,
Evo 10 tak dana je proslo od kada sam postao vlasnik telefona i ovakvi su utisci.
Jako sam zadovoljan fabrickim operativnim sistemom , nije bug -ovao nije se restartovao ili zakocio ni jednom.
Koliko sam razumeo Meizu ce pratiti trend Iphone i izbacivati update za sve uredjaje podjednako.
Video sam da ima neki neoficijalni 5.0 rom ali se nisam igrao sa tim.
Sto se tice mana fabricog roma ja bi naveo samo jednu koja me dosta nervira
Naime volume up & down sluzi za povecavanje tonova media i tonova u slusalici dok se razgovara , izostaje funkcija pojacavanja i stisavanja zvona, za to mora da se udje u audio meni i tamo podesi.
Okaci cu jos par screenova za bateriju , cisto da imate osecaj kolko dobro drzi, telefon je sinoc napunjen posle 3 dana i dve noci koriscenja.
 

Prilozi

  • S50224-212030.jpg
    S50224-212030.jpg
    662.8 KB · Pregleda: 454
  • S50301-222744.jpg
    S50301-222744.jpg
    281.9 KB · Pregleda: 452
  • S50301-222940.jpg
    S50301-222940.jpg
    221.8 KB · Pregleda: 426
druze kneZhe ... planiram danas da kazem drugaru da mi kupi ovaj tel, pa me zanima ... vidim da si ti uzeo TD-LTE verziju, a koliko vidim postoji 4G FDD LTE verzija (koju planiram da pazarim). Da li si do sada naleteo na neki problem kada je u pitanju konekcija (2g/3g), jel ima neki ogroman bug, i tako to :)
 
Mislim da intrnacionalna verzija ima FDDLTE na 1800MHz i 2100MHz i TDLTE na 2600MHz.
 
Njegov je 4g fdd lte verzija...(463u china unicom) Jedina prava mana sto ne podrzava 4g 2600 koji ce kod nas u buducnosti biti vroma bitan. Potez koji je skroz cudan posto mx4 i mx4 pro podrzavaju tu frekfenciju
 
Poslednja izmena:
Hmmm. Mozda tako mora da pise jer podrzava i td opsege.. Uglavnom je prava verzija po samoj oznaci moba..
 
Koliko ja znam moj telefon je internacionalna verzija kao sto rece fkloznica. Kolko ja znam nece biti 2600 lte verzije. Nasa mreza ce startovati i podrzavati 1800 , a tek kasnije verovatno i 2600 . to je i jedina prava mana telefona ako se tako moze nazvati. 3g mreza radi savrseno, evo telefon vec 2 nedelje bez buga ili restarta. Sistem jako stabilan. Baterija najbolja koju sam ja imao na smart telefonima. Kamere solidne. Gps fix ispod 1min, tacan ne gubi signal. Citam da se ljudi teze naviknu bez back dugmeta ali se back opcija dobija prevlacenjem home tastera nagore. Treba malkice vremena da se naviknete ali posle radi savrseno.
Ali pravi biser pored dizajna koji je odlican i tezine tj. lakoce telefona je ekran koji je Fantastican
Pitajte ako vas jos nesto zanima.
Poz
 
Poslednja izmena:
Citam da se ljudi teze naviknu bez back dugmeta ali se back opcija dobija prevlacenjem home tastera nagore. Treba malkice vremena da se naviknete ali posle radi savrseno.

Da li se posle ovog prevlačenja nagore pojavi 'back' dugme na ekranu, ili se odmah i izvrši 'back' operacija?
I jesi probao neku drugu tastaturu, osim fabričke?
 
Poslednja izmena:
Da li se posle ovog prevlačenja nagore pojavi 'back' dugme na ekranu, ili se odmah i izvrši 'back' operacija?
I jesi probao neku drugu tastaturu, osim fabričke?

Odmah se izvrsava operacija.
Nisam probao drugu tastaturu osim fabricke.
 
Do danas sam probao onaj Power saving mod i evo ga rezultatS50308-074712.jpgS50308-074732.jpg
jos jedna stvar me je malo iznervirala a radi se o tastaturi.
kada se pogresi nesto i sada hocete da ispravite i kliknete na tu rec , ponekada nedozvoljava da posle promene napustite tu rec klikom bilo gde.
 
Nazad
Vrh Dno