Šta je novo?

Meizu M1 Note

E baterija je skroz ok, drzi fino.

A za aluminijumsku masku sam i ja razmisljao, odlicno izgleda osim toga sto je debela, i neko rece da wifi signal slabi kad se stavi, tako da sam odustao od kupovine.
 
Mislim da je Meizu malo bolji od Zenfone 2 ..Lenovo k3 note ima isti procesor kao i m1 ..Tu su oni od prilike isti,samo je stvar u kupcu..
 
Malo me frustrira cinjenica da nece da povuce fotografije kontakata sa fb. Da li postoji neka fora, jer posle sinhronizacije se ne desava nista. Sto se tice automatskog osvetljenja primetio sam slicnu pojavu da slabije reaguje na automatskom rezimu, ali ako se malo bolje zagledate primeticete da on postepeno smanjuje odnosno povecava skalu osvetljenja dok ne dostigne optimalnu vrednost. U sustini sporo, ali radi. Telefon je inace vise nego dobar u odnosu na cenu.
 
Надам се да се нећете љутити делује мало оф топик али потребан ми је савет на брзака надам се да је ово право место.Добијам повраћај новца за мој стари телефон који више није у понуди а тај новац могу да потрошим на куповину телефона у фирми у којој сам купио и стари телефон.Избор је пао на Меизу м1 ноте и на Хуавеи Асценд Г7.Који је по вама бољи судећи по квалитету камера, батерији и квалитету слушалице у току разговора?Хвала унапред.
 
Prevazisao sam problem sa fb kontaktima instaliranjem app Sync.me. Sada imam novi bug... Naime, kada god resetujem ili isključim telefon, ikonice koje prilagodim i razvrstam po folderima na homescreen-u se vrate na fabrička podešavanja odnosno izadju iz foldera i budu opet rasute po homescreen-u kao na fabričkim podešavanjima. Da li mi možete reći kako da prevaziđem ovaj problem ili moram da čekam novi update?
 
Iskreno contacts aplikacija im je blagi uzas. Meni se desava da mi ne pokazuje propusten poziv. Ni meni nece sync facebook kontakte. Ali ovo za propusten poziv me bas iritira
 
Надам се да се нећете љутити делује мало оф топик али потребан ми је савет на брзака надам се да је ово право место.Добијам повраћај новца за мој стари телефон који више није у понуди а тај новац могу да потрошим на куповину телефона у фирми у којој сам купио и стари телефон.Избор је пао на Меизу м1 ноте и на Хуавеи Асценд Г7.Који је по вама бољи судећи по квалитету камера, батерији и квалитету слушалице у току разговора?Хвала унапред.

Zavisi sta ti ocekujes od telefona. Licno sam isao na M1 Note, a za istu kintu sam mogao da uzmem G7. Razmisli pa vidi.
 
Interesuje me ,da li je bolji Meizu m1 note ili LG g2 ??Molio bih obrazlozenje zbog kojeg je jedan bolji..
 
Има ли неко од Вас проблема са интернетом мислим на мрежни пренос?Добио сам телефон у понедељак и узео нову ВИП 4Г картицу подесио сам да ради на 3Г зато што у Ваљеву 4Г још није доступан међутим када укључим пренос података преко мреже (картице) ништа се не догађа.Такође постоји ли опција негде у подешавањима да се на часовнику који се појављује у горњем левом углу екрана уместо једне подесе две тачке између часова и минута?Мало ми је овај њихов систем конфузан доста подешавања недостаје за разлику од П780 који сам раније користио и где је све могло лепо да се подеси.
 
Meni je ukljuceno, automatsko podesavanje sata, datuma i 24 casa dan, ima dvije tacke izmedju sata.
 
Такође укључено све као и код тебе и даље стоји једна тачка.Интернет и даље не ради док вај фај ради фантастично да куцнем три пута.
 
alexva, jel srpski jezik držiš na telefonu? uglavnom od toga zavisi taj regional settings. samsung isto tačkom odvaja minute i sate kada je podešen srpski. ne znam gde su to videli da mi tako pišemo al ajde.
 
Невероватно.Војкане свака ти дала:D.Пребацио на енглески и појавиле се две тачке.Ваљда ће то исправити.
 
Sto se interneta tice moguce da ti nije lepo setovan kartica. Ja sam imao problem kod Telenora,nije mi radio 2g kad sam uzeo usim 4g karticu.
 
Како мислиш није лепо сетована картица?Добио сам је у ВИП-у стару нису могли да исеку на формат за овај телефон па сам узео 4Г картицу са прошлом никакав проблем нисам имао.
 
Како мислиш није лепо сетована картица?Добио сам је у ВИП-у стару нису могли да исеку на формат за овај телефон па сам узео 4Г картицу са прошлом никакав проблем нисам имао.
Jesi podesio apn za mobilni net?
 
Da li je neko probao beta verziju flyme 4.5.3A?

Nisam ni znao da je izašao. Moraću da isprobam čim uhvatim vremena, nervira me Phonebook/Dialer u ovom trenutnom. Sporo radi, i ubija bateriju...

Ima li nekih utisaka?
 
Poslednja izmena:
@балзак данас окренем кориснички сервис лепо објасним шта је проблем и цица каже ( у 11:00 часова) да ће да ми пошаље конфигурациону поруку која још (сад је 17:20 часова) није стигла.Лепо одем на ВИП-ов сајт скинем подешавања за апн и интернет проради.Хвала на саветима свима.Код мене је верзија система 4.2.0.5И видим да је код Вас другачије то би требало да је разлика између интернационалне и кинеске верзије?На официјелном сајту стоји надоградња на 4.2.0.6И.
 
Poslednja izmena:
Da, moras manuelno, jer nemaju nasi provajderi automatsko podesavanje za meizu telefone
 
Cao drugari,

Treba mi pomoc. Kupujem telefon za poklon i ozbiljno se dvoumim izmedju M1 Note i M2 Note-a posto sam eliminisao Lenovo K3-Note.
Posto im je cena slicna, M1 je nesto skuplji i porucujem iz Kine, a sporazumevanje sa prodavcem ne ide bas najbolje :)
Koliko sam shvatio od prodavca sto se tice M2 Note-a postoji samo jedna verzija telefona, dok za M1 note postoje FDD-LTE i TD-LTE verzije.
Za Srbiju bi pretpostavljam najbolje bilo ici na FDD-LTE verziju.
E sada ono sto me zanima. Kakva je situacija sto se tice ROM-ova. Posto znam da su MEIZU specificni sto se tice njihovih ROM-ova.
Da li je i za Note ista situacija kao i za MX tj. da ima kineski i internacionalni ROM? Posto bih voleo sve jezike i naravno google apps.
Jel moguce sam instalirati cistu internacionalnu verziju ROM-a u slucaju da ne stigne sa istom bilo za M1 ili M2 note?

Sto se tice izbora, kakvo je vase mishljenje posto se zaista dvoumim. M1 ima brzi hardware, ali nema slot za memorijsku karticu a ne bih doplacivao za 32GB verziju, ima samo kitkat za sada ne znam da li ce dobiti LP i powerON mu je gore. Dok M2 ima losiji HW, ali ima 5.1 android, slot za memorijsku posto ce se telefon sigurno koristiti samo sa jednom karticom i ima daleko pristupacnije poweron dugme za zensku ruku. Pretpostavljam da oba imaju isti Sharp IGZO ekran.
Takodje ono sto ne znam je da li oba imaju GGIII ili samo M1 ili ni jedan. Posto sam nailazio na razne podatke na netu.
S'obzirom da je telefon za osobu, koja sigurno nece igrati zahtevne ili verovatno uopste igre na telefonu da li ici na stariji model sa jacim HW koji je EOL ili noviji model?
I samo jos kakav je zvucnik na M1 sto se tice glasnoce i kvaliteta, posto pretpostavljam da je verovatno isti i na M2?

Hvala :)
 
Hmm. Ne postoje custom romovi samo flyme. Na kinesku verziju neces moci da instaliras internacionalnu ali ti je dovoljno A verzija i da instaliras google servise.

M2 nema oleophobic premaz i mnogi pisu da je dragontrail staklo. Znaci moraces da narucis kaljeno nillkin staklo sa premazom i da ga stavis preko displeja.

Licno mislim da je najbolje da ides na m2 ali mat sivi,kazu da je dosta bolji u odnosu na ovaj glossy.

Ako ti treba proveren prodavac koji zna engleski vici.. :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice staklenceta i planirao sam ga sve jedno od kada mi je spasilo ekran xD . Verovatno mocolo.
Nisam ni mislio na custom ROM-ove vec bas na flyme posto znam da imaju internacionalnu i kinesku verziju ROM-a za MX, ali ne znam kakava je situacija sto se tice NOTE-a.
Pretpostavljam da A verzija ima sve jezike kao internacionalna, ali nema google apps?
Meni je u principu bitno samo da ja mogu sam da instaliram google apps u slucaju da ga isti nema.
Da li se isti gube prilikom factory reset-a ili software update-a?

Koliko sam ja shvatio ovog prodavca, mada sam ih pitao vise. Svi kazu da je M2 note identican telefon i za inostrano i kinesko trziste tj. nema razlicitih verzija sada koliko je to tacno zaista ne znam.
Pouzdan prodavac uvek treba pre nego se odlucim.
 
Da imaju svi jezici na A verziji. To jest ima i srpski. Tako je do sada bilo,neka neko potvrdi sa m1 odavde.
Google servise samo skines sa njihovog stora i to je to. Valjda se zove google instaler.

Original Meizu M2 Note 4G FDD LTE Dual SIM Mobile Phone 5.5" 1920X1080P MTK6753 Octa Core Android 5.0 Lollipop 2GB RAM 13MP GPS
http://www.aliexpress.com/item/Orig...e-5-5-1920X1080P-MT6753-Octa/32362546465.html
(from AliExpress Android)

Ubedljivo najbolji prodavac na aliju. Rusi ga hvale na sva usta. Odlicno pise eng za jednog kineza. Korektan skroz

Edit: mislim da je istina da su isti modeli za kinu i da kazes za eu. Zato su i isli na taj mtk,da bi modem mogao da pokrije sve kineske provajdere.
 
Poslednja izmena:
Na konferenciji za m2 su rekli da ce nastaviti softverski da podrzavaju m1,sto u prevodu znaci stopiranje proizvodnje.

A i u glavi mi negde stoji da su rekli jos mesec dva proizvodnje posle predstavljanja m2 i to je to. Mada za ovaj deo mozda gresim..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno