Šta je novo?

r9 290x tri X & crossfire POMOC?

izudin

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2015
Poruke
2
Poena
51
Pozzz svima uzeo pre neki dan ASUS RANGER VII + 6gb ram 1600 hyperx I5-4570 1000W chieftec i 2xSapphire 290x tri x..(nisam klinac ne pisem ovu konf da bih se hvalio ) problem je u tome kada uparim ove dve grafike preko Catalyst mi se odmah pjavljuje polje za enabled...(ok cekiram to) ali sta se dalja desava sve je ok..kada pokrenem neku igru (do sada sam samo jednu install a to je crysis 3) ne pokazuju se neke perfomanse fps je 60 pa pada na 40 tako od prilike i manje...dalje sta se desava u windows 7 expiriance ocena dok su dve grafike uparene je 7.8-7.8 dok je samo jedna u kompu ocena je 7.9.. kontam se da nesto nije u redu u sustini ceo komp je nov to jest sve su komponente u garanciji..bilo kakva pomoc??
 
ocisti sve drajvere za graficke sa Display Driver Uninstaller-om,skini zadnje tj omega katalist drajvere i instaliraj ih.hardverski dal' krosfajr radi kako treba ces proveriti tako sto u idle-u donja grafika treba da je skroz izgasena (ne vrte se ventovi) a kad udjes u igru/test pali se i radi regularno.skini i neki unigine test,i valley i heaven skaliraju dobro i mozes tako da proveris dal' sve radi kako treba.i gpu-z pokazuje stanje,plus ima onaj mali bus test da proveris dal' i busevi rade kako treba,tj u pravilnom rezimu.

edit:

kazes da nisi pocetnik,nije problem,verujem ti,ali ne bi bilo zgoreg da skines menjual od ploce i iscekiras dal' si sve prikopcao kako treba i podesio po asusovim uputstvima.svaki trablsut prvo ide da eliminises sve sto je mozda do tebe,pa onda ide hardver,pa tek na kraju softver tj igre.ako je leceno "narodsko" izdanje igre skinuto sa torenta,vrlo lako voze biti da katalist ne cita igru kako treba,samim tim ne podesava profil za krosfajr i samim tim krosfajr ne radi kako treba (ovo se desavalo i kod mene).otud i moj savet da skines unigine test koji je besplatan i 100 posto pravilno skalira na krosfajru,ako naravno krosfajr radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
jel tebra kako ti ide crysis3 a? , na kojim podesavanjima i scenama ,da uparimo neki multi kulti ,daj neki screeenshot dajdajdaj
 
Verovatno ti neradi CF u Crysis 3. Mislim da mora neki update igre pošto kapiram da igraš narodnu. ;)
I ja sam furao jedno vreme CF sa 7870 i nisam uspeo da poteram da mi radi CF u Crysisu 3 baš.
Probaj neki drugi naslov. A taj Windows Score ha uvek se nasmejem kad neko uporedjuje perfomanse preko toga,batali to.

Edit. Vidim da je čovek postovao pre 4 dana verovatno ni neće dati nikakav odgovor. Rešio problem i boli ga briga. :p
 
Poslednja izmena:
i mozda bi mogao jos malo rama da nabavis... bice usko grlo u vecini novih igara,tako da cf nece ni doci do izrazaja
 
crysis je djubre, bar ova narodna verzija. Meni je fps bio 30, stucao, kocio... haos... onda sam u nVidia kontorl panelu ukljucip triplebafering i vsync na adaptive.... i onda tek radi ok 60fps!! moram da vidim ima li neki valjani update...
 
Bem li ga....meni je narodni Crysis 3 radio extra u CF i iz prve kada sam jedno vreme furao CF 7850,i jos gomila drugih igara....
 
Caos drugari!!!..Pisem sa tel.Nije me bilo jer jos nisam zavrsio konfu (jos ram je ostao onih 6gb su mi bili od drugara samo da test) naleteo sam na slicnu konfiguraciju na netu radili smo unigine i sve je ok...izgleda da je batal crysis..Nisam imao prilike da probam drugu igru, sto se tice windows exp slucajno sam video tu ocenu sto me je zbunilo uz igru..cim uzmem memorija javljam se!
 
Nazad
Vrh Dno