Šta je novo?

Blokiranje racunara!!!

ace2189

Cenjen
Učlanjen(a)
10.02.2014
Poruke
268
Poena
169
Moja oprema  
CPU & Cooler
I7 4790k (LC POWER 120, push pull)
Matična ploča
Asus Sabertooth Z97 Mark 1
RAM
16gb Kingston Beast 2133
GPU
Asus Strix GTX1070
Storage
Corair Force MP50 480gb, Seagate Barracuda 2TB
PSU
Raidmax 1200w
Kućište
Thermaltake Core V71
Monitor
Benq GL2460
Od nedavno mi se javlja cudan problem sa konfiguracijom iz potpisa, manifestuje se tako sto blokira pri paljenju gom plejera (najcesce), pomaze samo restart, potpuno bez ikakvih pravila, ne desava se cesto ali ipak iritira... 2-3 puta se desilo pri restartovanju ili shut down racunara i to bas dok radi ona animacija koja oznacava ucitavanje, jednostavno zamrzne i ne reaguje vise.. Samo jednom u toku igranja i to jako malo zahtevne igre (Cities XXL) odjednom se obojio ceo ekran u crveno, samo u tom slucaju sam primetio da se hdd ugasio i pri restartu se upalio opet... Posle toga sam pokusao sam da izazovem blokiranje, da vidim u kojim se situacijama desava i skoro uvek sam uspevao odmah po podizanju sistema dok se ucitavaju anti virus programi i ostalo, namerno popalim chrome i pustim neki film preko pomenutog plejera sve istovremeno i komp jednostavno za koju sekundu zablokira pre paljenja pomenutih programa... Reinstal sistema, ponovno formatiranje i pravljenje particija nije pomoglo, problem se i dalje povremeno desava... Ram je testiran preko mem-testa iz msdos-a, prolazi vise krugova bez errora, podesen je prema specifikacijama XMP2133, cpu je pod OC-om na 4.6GHZ jos od proleca 2014te.. Da napomenem pre ovoga nikakvih problema sa masinom nisam imao, sve prosto leti, milion aplikacija upaljenih istovremeno, nekada po nedelju dana ne restartujem komp, kad imam dosta posla i sve radi savrseno... Ima li neko predlog???
 
Poslednja izmena:
Moguce je da je neki problem oko graficke ili drajvera za graficku? Skini neki stariji driver...ja sam sa amd hd6850 imao problem prilikom pustanja youtuba veoma retko se zamrzne ekran i pomaze samo reset na dugme...na kraju kad sam uzeo ssd i reistalirao sistem problem je nestao...probaj neke starije drivere pa javi... I probaj neku stariju verziju gom playera...i ne bi bilo lose da slikas blokiran ekran i okacis
 
Fora je u tome sto je isti drajver za grafiku kao i pre nego da to pocne da se desava pomenuto (14.2 OMEGA), jednostavno nije bilo problema ni najmanjih, ovo mi se desava pre manje od mesec dana.. Zamrzavanje se desi, recimo tek po ucitavanju gom plejera kad palim neki film, jos ne pocne film da ide komp zamrzne... U zahtevnim igrama u burn in testovima sve prolazi normalno bez problema, samo sam jednom imao blokiranje uz gasenje HDD-a (culo se jasno) i to u totalno ne-zahtevnoj igri (Cities XXL)...
 
Poslednja izmena:
Evo sta kaze event viewer u momentima kada se desavalo zamrzavanje event.jpg ovo sto pise kernel power je bas u trenutku zamrzavanja odnosno restartovanja...
 
Po ovome za usb drajvere, nesto od windows servisa ti je ugaseno ili ne radi kako treba.
Pogledaj da ti nije ugasen Windows User Mode Driver Framework.
 
Evo novine od jutros, ista situacija kao iz cities XXl, sada se to desilo u Thief, zamrzavanje i ekran se oboji u plavo cela povrsina, jednobojno, i racunar se ugasio sam posle 5-6 sekundi slicno kao kad se desi BSOD, samo sto se nije pojavilo ono obavestenje karakteristicno za BSOD ali kad sam upalio blue screeUntitled.jpgn view evo sta je bilo, sad pokazuje da drajver za grafiku nije ok, jos nisam imao nikad bsod vezan za atikmdag.sys... Da napomenem sto se tice grafike, nije klokovana, hladna ko zmija jedva dodje do 62-63c u najzahtevnijm igrama na ultra podesavanjima...
 
Poslednja izmena:
ocisti drajvere sa Display Driver Uninstaller-om,stavi cisto zadnje tj omega katalist drajvere,ako bude opet pucao sistem proveri graficku na drugom kompu.
 
Ocistio sam drajvere preko DDU-a naravno, i amd-ovog utility-a za svaki slucaj i ponovo odradio chipset i gpu, forsirao nekolko sati grafiku u kombustoru i raznim zahtevnim igrama (Unity, WD, Cr3) nije bilo problema i sasvim iznenada dok sam bio na fejsu nesto, ukocio se i jednom u trenutku kad se palio screen saver kasnije jos jednom dok sam palio gom plejer... Primetio sam da kad se ukoci pc, hdd je aktivan, svetluca bas dosta crvena led dioda na kucistu, nekih 5-10sekundi i onda stane... Pocinjem da sumanjam na hdd ili na sata kontrolere, ima li jos predloga, sta bi mogao da testiram???
 
Poslednja izmena:
skini neki liveboot linux i testiraj nekoliko sati,tako ces da eliminises i sam win i probleme sa drajvovima.ako pukne i na liveboot linux-u,problem je do hardvera tj najverovatnije graficke ili memorije.

edit: sad vidim da si koristio amd uninstall tool,meni je prosli put napravio rsum,DDU iz sejf moda je provereno dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Memorija je prosla mem test svih 16GB koliko imam, nekoliko kruga u dos-u bez greske, sve komponente su u garanciji tako da videcemo, probacu nekoliko dana da radim u win7 koji mi je podignut na jednom pomocnom hardu pa cu da vidim sta se desava, jer npr. u win 8.1 imam problem kad instaliram AVG 2015, dobijam cesto BSOD u toku ucitavanja sistema dok u win7 nema takvih problema, tako da sada sam na win defenderu i anti malware. Videcemo nekoliko dana kako ce da se ponasa u win7 u svakodnevnom radu, ako ne probacu i liveboot linux...
 
Evo jos jedne novine, u win 7 nisam imao nikakvih problema, cim sam se prebacio na drugi hdd gde mi je win 8.1, sve normalno radilo, nekoliko sati igranja da bi pri shut down racunara dobio jos jedan novi bsod, koji do sada nikada nisam imao, evo screenshoot Driver power state.jpg , vidim po raznim forumima da ovo uglavnom ima veze sa human interface devices, usb-om, a cesto ga prave wifi adapteri.. Ja koristim Alfa NHR36 2000mw wireless adapter koji radi na dva usb-a i vozi antenu od 24dbi, probao i sa drajverima za njega i bez (windows drajveri)... Dakle sve savrseno radi u igrama, burn in testovi, sve bez greske prolazi i ukoci pri paljenju najbezazlenijih aplikacija (video, slika i sl...) ali npr muzika koja je recimo u pozadini upaljena ostane da radi, samo tastatura i mis ne reaguju i moram na restart da idem...????
 
Poslednja izmena:
Moguće da imaš neku nekompatibilnost sa sistemom i win 8.1. Instaliraj dual boot sistem sa win 8.1 ,ali skini neku novu apdejtovanu verziju wina 8.1, i windowsa 7. Istim redosledom kako šta instaliraš u sedmici posle restarta instaliraj u osmici pa zatim probaj gom player u osmici ako padne u sedmici. Ako i tamo padne.......
 
Evo upravo skidam neku drugu verziju win 8.1, da iscitam komentare samo, da vidim sta kazu ljudi pa cu da instaliram, vrlo moguce da sam uboo neku losiju verziju win-a, jer u 7-ici nikakvih problema nema...
 
Nazad
Vrh Dno