Šta je novo?

Diskete pitanje

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ljudi nisam znao gde da stavim temu pa mi nekako "sve ostalo" izgledalo najpribliznije...
Nasao sam gomilu 10+ disketa ali nisu bas kao one iz mog vremena kad sam kupio racunar,ove su nenormalno velike sa nekim podacima na njima i ko zna cime jos.
Moze li mi neko reci za cega sluze i ima li sanse da se nekako proveri sta je na njima,sem naslova koji stoji na njima :-D Ako sam dobro video na netu treba neka budza iz ko zna koje godine...:d:D
Ovako nekak oizgledaju i znam da su koristene u nekoj firmi u GER...
http://www.computerhistory.org/atchm/wp-content/uploads/2014/09/8-inch-floppy.jpg
http://oldcomputers.net/pics/8-inch-floppy-disks.jpg
 
Једино да их сачуваш као успомену или за неку колекцију ретро хардвера. Те дискете су имале мали капацитет, често само пар стотина килобајта а на њима 99% нећеш да нађеш ништа занимљиво, осим ако си баш имао среће. Ако су исправне, а те старе дискете умеју да трају, можда и можеш да нађеш у некој великој фирми залутале старе системе са таквим драјвовима. У то време није било ни слика ни музике, можда неки обичај текст или подаци за тадашње програме.
 
To su 8.25 i 5.25 diskette i to one prave "Flopy", 1.22 MB su bile najveće.
 
Не 8,25 него 8 а колико се сећам, када сам ја радио са њима имали смо неке реда 120-180 до ~300KB. Нисам сигуран да смо имали неку од 1,2, тада су хардови од 8МВ били ихаха огромни. :) После су стигле 5,25 од 360КВ па већ како је то редом ишло док није престало. Чини ми се да су и први хардови које смо добили за РС (ХТ) били 5МВ али је то било доста касније
 
Не 8,25 него 8 а колико се сећам, када сам ја радио са њима имали смо неке реда 120-180 до ~300KB. Нисам сигуран да смо имали неку од 1,2, тада су хардови од 8МВ били ихаха огромни. :) После су стигле 5,25 од 360КВ па већ како је то редом ишло док није престало. Чини ми се да су и први хардови које смо добили за РС (ХТ) били 5МВ али је то било доста касније
Da, 8mica je bila, nešto malo, 100inak KB, prve sam video u firmi na IBM Mini 10. Sada se sećam kada sam išao naposao bila ogromna reklama pored puta, "Samo" $10 komad !! Posle došle 5 1/4, 122 KB, imao za Atari 400, single sided 120 KB, najveće su bile 1.22 MB a 3 1/2 na 720KB i 1.44 MB.
Prvi HDD (MFM) su bili nekih 10ak MB i koštali ko' mali auto.
 
Ja sam za C64 kupio 5.25 disc driver kod Seemüllera za samo... 600 ili 800 Dem :) Mislim da je to tacno bila... 1989a.
I imao ogromnu kolekciju igara na double sided diskovima. bila je neka grickalica kojom se otvarala druga strana, tako nesto.
 
Ja sam za C64 kupio 5.25 disc driver kod Seemüllera za samo... 600 ili 800 Dem :) Mislim da je to tacno bila... 1989a.
I imao ogromnu kolekciju igara na double sided diskovima. bila je neka grickalica kojom se otvarala druga strana, tako nesto.
Da, zaboravih i na to, trebalo je da se napravi "notch" na suprotnoj strani od onoga za "write protect". Čuo sam da su ovde kompjuteri bili strašno skupi, i Kanadi je C64 koštao stotinak dolara, drajvovi 50tak. ali sam zato prvi CD player (za Atari) platio jedno 300 dolara a posle godinu dana pali na 20tak za PC. Isplatilo se it to jer je HDD od 200MB koštao 100inak a jedan CD držao 700MB.
 
Nazad
Vrh Dno