Šta je novo?

misljene za slusalice

e pa vidiš, kažeš lošeg kvaliteta zato što imaš krš slušalice... Kupi 7.1 slušalice pa poslušaj klip pa ćeš videti da li je loš snimak ili ne...
takođe probaj i sistem 5.1 i videćeš razliku u odnosu na 7.1
kažem ti ja imam sve 3 varijante slušalica, stereo, 5.1 i 7.1, 7.1 je najbolji sistem

druze,sa postovanjem kazem,ali sve slusalice (sem onih akg-ova koje si popljuvao jer nemas adekvatne sprave za njih) su,da uporebim tvoj izraz - "krs" u poredjenju sa onim sta ja imam i/ili imam skoro svakodnevnog iskustva.sam klip je namerno losije izrenderovan bas da bi probao da dokaze vama koji ste naseli na ove saraund prevare sta moze obicni dvokanalni stereo audio signal i to ocigledno skromnije rezolucije da napravi.nemaj zablude - isti saraund efekat ce postici bilo koje stereo slusalice.fizika i biologija su neumitne.

opet ti podvlacim,nije sramota da se neko lozi na "gejming" i brendove i stajling - ja prvi se lozim da imam i to nekoliko fensi zippo upaljaca (dobro,ne bas nekoliko,ali to je druga prica ,) ),ali nemam zablude da pravi zippo nekakvu drugaciju i bolju vatru od najobicnijeg 20din upaljaca sa trafike.da,vise je kul,mozda ce da traje duze,poseban je ritual itd ali osnovnu funkciju radi isto.da propovedas par modela "gejming" slusalica jer su dizajnirane da trpe batine i isfrustrirano bacanje po podu,ili da im majk ima ugradjenu kompresiju i pop filter,i low pass,ili da imaju mocnu vibraciju koju za posledicu nema zujanje kad vibracija ne radi i sta ti ja znam sta sve ne sto bi zapravo moglo da doprinese "gejming" iskustvu - nista ti ne bih prigovorio,niti bi tvrdio da su obicne sluske dobrog kvaliteta bolje od tih,pa i za gejming.

"surround",3d audio i sl je prevara koju gejming brendovi eksploatisu jer idu na to da "gejmeri" zbog potrebe za slusalicama sa ugradjenim mikrofonom (a i zbog budzeta,jer je u proseku "gejming" populacija mladja samim tim i platezno manje sposobna i slabije edukovana u audio oblasti) dugo nisu imali pristup slusalicama krstenog kvaliteta pa im prodaju stvar koja je bila dostupna jos pre PC-jeva i gejminga.da,i do pre 10-15g igre su imale stvarno krs audio endzine i nisu generisale punu stereo sliku.

moj najdrugarskiji savet je da kad te vec interesuje tematika,uzmes malo gugl,nisu ovo tajne,sve imas na par klikova od tebe,procitas,pogledas,preslusas,ne da se inatis sa bilo kim,nije sramota ne znati,sramota je odbijati znanje.
 
^^Slažem se, nekome kome trebaju iole ozbiljnije slušalice 5.1 ili 7.1 verovatno nikad neće biti na listi, čak ni na poslednjem mestu, ali svaka roba ima kupca. :D
 
mene lično što se tiče slušalice za moju upotrebu moraju da:
1. da idu preko uveta, tj da ne dodiruju uvo - udobnost (kao logitech g430)
2. da imaju 7.1 sistem (da li je prevara ili ne ne zanima me razlika u zvuku je nebo i zemlja)
3. da imaju vibraciju (na g430 nema vibracija)
po svoj prilici mislim da ću nabaviti cavimanus 700v,
 
Stigle mi danas Hyperx Cloud II .Udobnost po meni bolja od siberia samo sto sam ja navikao na ss iz razloga sto se sama podesavala sirina slusalice.
Oprema je dosta dobra, slusalice se nalaze vrlo dobro zasticene.Izolacija je dosta bolja nego na siberia(v2).Mikrofon nisam do kraja tesitrao ali na ts3 se cuju vrlo cisto,po meni mana sto se zvucna kartica malo greje zbog crevenog led osvetljenja.Sto se tice jacine zvuka vrlo jak, barem meni nemoguce izdrazati kada se sve pojaca do kraja.
Malo sam pikao CSGO dosta se lepo cuje, opet na siberia sam igrao skroz pojacane i cs mi bio volume na 0.1, dok na hyperx moracu ili da smanjim sluske ili volume u cs posto se prejako cuju.

Inace utisak vrlo dobre i kvalitetne za 90e koliko sam ih platio.

EDIT:
E sada ne znam dal bi bilo potrebno kupiti zvucnu kartu(posto se meni vec lepo cuje) tipa neki asus xonar (DG,DGX,DS,DSX,D1)
 
Poslednja izmena:
one imaju svoju zvucnu kod mene je integrisana, ali za sada necu da uzimam zvucnu kartu
 
I,vredi li,prelazak sa siberie?
Posto sam i ja porucio,a koristim siberiu.
 
one imaju svoju zvucnu kod mene je integrisana, ali za sada necu da uzimam zvucnu kartu

Imaju, ali kad bi se uzela neka da kazemo krstena, verovatno bi izvukao maksimum iz njih.

Edit:

@stankovic82
Sto se mog ugla gledanja, vredi, jedino ce verovatno i tebi biti problem da se naviknes za podesavanja sirine.
 
Poslednja izmena:
Imaju, ali kad bi se uzela neka da kazemo krstena, verovatno bi izvukao maksimum iz njih.

Edit:

@stankovic82
Sto se mog ugla gledanja, vredi, jedino ce verovatno i tebi biti problem da se naviknes za podesavanja sirine.

Hvala na odgovoru.
Vazno je,da su udobne.
Navika dolazi,sama po sebi.
 
U mom slucaju idu preko uveta, ali onaj sa malo vecom usnom skoljkom bi se vec dodirivale(usi i jastucici, mada mislim da kad se zamene ovi kozni sa ovim drugim sto se dobiju, ima mnogo vise prostora za usi.
 
stigle sluske :D cloud 2
1. udobne mnogo ja ih neosecam na glavu
2. dobro se cuju i jako
3. kvalitetno izradjene
4. bas je dobar ali za moji ukus samo malkice jaci
sve u svemu ODLICNE
 
Poslednja izmena:
Bio sam zaboravio da podesim pojacalo u driveru za zvucnu. Sada kada je podesno na extreme, slusalice tek pokazuju sta mogu. Moram da ih drzim na 50% da mi ne bi usi probile, ali sad je zvuk nekako cistiji nego bez paljenja pojacala u driveru, dok je bass bas zivnuo :) Meni dodiruju usnu skoljku, ali nista strasno, jedva i da se oseti, dosta su prostrane sa koznim navlakama :)
 
mnogo se jako cuju na max da se drzi nemoze , nije zdravo :)
 
Bio sam zaboravio da podesim pojacalo u driveru za zvucnu. Sada kada je podesno na extreme, slusalice tek pokazuju sta mogu. Moram da ih drzim na 50% da mi ne bi usi probile, ali sad je zvuk nekako cistiji nego bez paljenja pojacala u driveru, dok je bass bas zivnuo :) Meni dodiruju usnu skoljku, ali nista strasno, jedva i da se oseti, dosta su prostrane sa koznim navlakama :)

Gde si namestio to za pojacalo u drajverima :D ?
 
Kod moje konkretno kada se utaknu slusalice pojavi se novi padajuci meni u kome izaberes amplification level, ja sam podesio na extreme i slusalice bas zivnu. U specifikacijama moje ploce navode da mogu da teraju slusalice i do 600 oma impedance, sto znaci da ima ugradjeno pojacalo, ili bar jacu integrisanu zvucnu od drugih ploca :)
ROD sound boost.png
 
Kod moje konkretno kada se utaknu slusalice pojavi se novi padajuci meni u kome izaberes amplification level, ja sam podesio na extreme i slusalice bas zivnu. U specifikacijama moje ploce navode da mogu da teraju slusalice i do 600 oma impedance, sto znaci da ima ugradjeno pojacalo, ili bar jacu integrisanu zvucnu od drugih ploca :)
Pogledajte prilog 164392

E ja to na mojoj ploci nemam :D
 
koje frekvencije zvuka?kako je moguce onda da je saraund odradjen ovde na dva kanala na obicnom yt klipu i to prilicno loseg kvaliteta:



Probao sam da li radi 7.1 zvuk na HyperX Cloud i mogu vam reci da sam odusevljen :D Upalio sam u driverima za zvucnu 7.1 speaker konfiguraciju i dobijam znacajno bolju imerziju kada slusam ovaj Virtual Barber Shop nego kada je upaljen samo stereo :) Prelazi se znacajno bolje cuju kada vam prolazi iza glave i preko glave sa masinicom i makazama :) Sada cu da istestiram u igrama kako se cuje pa javljam. Mozda jeste iluzija, ali je strasno dobra :d
 
to sam i ja rekao

Reko posto je razlika izmedju Cloud I i Cloud II u toj 7.1 usb zvucnoj i boljem mikrofonu, pa da probam. Od kako ovo upalih, porastao mi je K/D po mapi u BF4 na 2,5 :D Ima tu nesto, cim se vidi poboljsanje :)
 
hteo bi da vas pitam kako vam se cini cloud 2 za slusanje muzike i filmova tj. kakvi su vam utisci?
meni su odlicne za slusanje muzike dosta slusam house,trap,trance i stvarno sam zadovoljan.
filmove sam isto neke gledao i kada se ukljuci 7.1 kao da si tamo i da slusas :)
dobre sluske za sve navukao sam se na njih.
 
Ja sam,upravo sada,otpakovao,Cloud II(Gun-Metal).
Videcemo,da li vrede,kao sto se prica.
 
Malo sam ih koristio,da bih mogao nesto vise da kazem.
Ovako,na prvu,dosta udobne,mada,ni sa siberiom nisam imao problema.
Zvuk,bolji,u odnosu na siberiu,to sam osetio odmah.
Sve u svemu,ja zadovoljan,korak napred u odnosu na siberiu,sigurno.
 
Mene u poslednje vreme krenulo da nervira kad iskljucim komp i dalje svetli ono hyperx :D
 
Aj da postavim ovde, poredjenje zvuka igrackih slusalica, nemaju jos te Cloud u bazi podataka ali ko hoce moze da preslusa ovo sto su postavili za sada. Neverovatno koliko djubreta ima medj' gaming sluskama, bukvalno trecina ovih zvuci gore od nekih slusalica sa cenom 25-35e a verovatno kostaju po 100e+ :d

Gaming Headset Comparison: Game Audio Only

Gaming Headset Comparison: Chat + Game Audio

Naravno potrebne su sto bolje slusalice da bi se cule jasne razlike i detalji..
 
sad gledam ovo, ove slušalice bass boost isto kao kad isklučim EQ sve samo ostavim bass na dvojku, znači krš od slušalica, ali ove wirelles audio chat razbijaju čist zvuk, dobar bas
(ovo slušam na g430) ali čujem razliku na svim slušalicama
 
Koje od ovih slusalica Logitech G930 (Manufacturer refurbished), Corsair H2100 new, Turtle Beach PX3 new? Sve oko 70 dolara mogu da me izadju.

Hvala, Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno