Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
Da li neki od ovih uređaja ima daljinski upravljač koji može da se programira tako da istovremeno uključuje-isključuje stb i tv? Nešto slično kao daljinac na D3 V2.0.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima bilo kakva iskustva sa Set Top Box "Orion Risiver DVB-T2" koji se prodaje po "Maxi" radnjama za 2.999.din Metalan je, ima mogućnost snimanja i ima činčeve (što je retko) kao "Horizona A115". Nigde nisam našao za njega komentare ili retenzije tako da ne znam ni da li i koliko zuji dok radi ili u stend baj-u, ni koliko se pregrejava ni da li ga je iko hvalio ili pak imao loša iskustva...
Našao sam im i zvaničnu stranicu http://www.usb-ect.com/index.php?case=archive&act=show&aid=108
 
Vidim po netu da se ovaj model dosta hvali, ali se i dosta kudi zbog navodno loseg napajanja koje "pisti". Kakva su vasa iskustva sa ovim modelom sto se tice tog pistanja?
Ja se dvoumim izmedju njega i Stronga 8201 pa ako je zaista napajanje na tom Kinezu lose uzecu skuplji Strong.
I Strong 8201 pišti. Pogledaj komentare vlasnika Stronga u npr. firmi na slovo G.
Ja imam Horizons S i on ne pišti. Ja sa njim imam drugi problem, a to je da mi secka slika.
 
Da li neko ima bilo kakva iskustva sa Set Top Box "Orion Risiver DVB-T2" koji se prodaje po "Maxi" radnjama za 2.999.din Metalan je, ima mogućnost snimanja i ima činčeve (što je retko) kao "Horizona A115". Nigde nisam našao za njega komentare ili retenzije tako da ne znam ni da li i koliko zuji dok radi ili u stend baj-u, ni koliko se pregrejava ni da li ga je iko hvalio ili pak imao loša iskustva...
Našao sam im i zvaničnu stranicu http://www.usb-ect.com/index.php?case=archive&act=show&aid=108
Za Orion STB se ljudi žale da secka sliku, još nisam pročitao da se žale na pištanje.
Evo link:
www.rtvforum.net/thread-4511.html
 
Ne moze risiver da bruji zbog scarta, tu se misli na brujanje zvucnika.

??? Pa pogledaj unutra, sta si mislio da radi na 220V?

Naravno da ne radi na 220 (230VAC). Istina da nisam otvarao pomenuti DVBT2, ali obzirom da su to jeftini uređaji, verujem da nemaju trafo već čoper.
 
Da li neko ima ikakvih iskustava sa Set Top Box "Xwave Digital One". Uspeo sam nešto malo da pročitam sa raznih strana ali za sada i nema puno informacija o njemu. Za Xwave Digital One ima dosta pozitivnih komentara ali problem na koji se više njih žalilo jeste da povremeno nestane memorisano vreme na displeju i da se vrati na početno 00:00 kao i za potpuno nestajanje EPG informacija. http://www.nt.rs/product.php?productId=4368
 
pa taj koji je imao problem sa "trafom" je isti resio zamenom scart kabla!!!

ja dokonih ljudi na ovom forumu
 
Da li neko ima ikakvih iskustava sa Set Top Box "Xwave Digital One". Uspeo sam nešto malo da pročitam sa raznih strana ali za sada i nema puno informacija o njemu. Za Xwave Digital One ima dosta pozitivnih komentara ali problem na koji se više njih žalilo jeste da povremeno nestane memorisano vreme na displeju i da se vrati na početno 00:00 kao i za potpuno nestajanje EPG informacija. http://www.nt.rs/product.php?productId=4368
Imam ja ovaj xwave. Trenutno nema EPG sa Čota, i prikazuje netačno vreme. Ali najveća mana je što daljinski slabo dobacuje, mora tačno da se uperi u risiver. I meni smeta taj sat na risiveru, jako blešti zeleno noću, no to sam rešio tako što sam prelepio crnu traku preko displeja. [emoji1]
Sviđa mi se što ima tastere za menjanje kanala na risiveru, ne zuji, ne zaglupljuje se.
Ali zna da secka slika, iako ima 92% jačinu signala, mada je predajnik još u eksperimentalnoj fazi, videćemo kako će raditi kada ugase analogni signal.
 
Keza, hvala ti na dodatnim obaveštenjima za Xwave Digital One.
Imam ja ovaj xwave. Trenutno nema EPG sa Čota, i prikazuje netačno vreme. Ali najveća mana je što daljinski slabo dobacuje, mora tačno da se uperi u risiver. I meni smeta taj sat na risiveru, jako blešti zeleno noću, no to sam rešio tako što sam prelepio crnu traku preko displeja. [emoji1]
Sviđa mi se što ima tastere za menjanje kanala na risiveru, ne zuji, ne zaglupljuje se.
Ali zna da secka slika, iako ima 92% jačinu signala, mada je predajnik još u eksperimentalnoj fazi, videćemo kako će raditi kada ugase analogni signal.
 
Uzeo preko vaucera za majku Orion iz Maxija i nema sanse sa njim da uhvatim signal. Donesem kod nje moj Amiko mini combo koji koristim kuci da proverim, on uhvati sve kanale, pokazivac signala pokazuje 43% signal i svi kanali rade bez greske. Opet pokusam sa Orionom, ni jedan ne hvata. Odnesem Orion kod mene kuci gde mi Amiko pokazuje 98% signala i tu Orion uspe da pohvata sve kanale. Slika je dosta losija nego na Amiku, posebno se razlika vidi na RTS HD.

Ne znam koliki je signal potreban Orionu da bi prikazao sliku, ali je sigurno da je potreban prilicno jak. Cak sam i zamenio uredjaj za drugi isti takav (u Maxiju nemaju druge), jer sam mislio da je felerican primerak, situacija ista. Sto se tice tehnicke podrske, za njih je uredjaj ispravan.

Ovih dana idem da kupim drugi Set top box (*ovno od Oriona cu slatko da razbijem), moze li neko da mi da savet koji uredjaj ima najosetljiviji prijemnik, tj koji dobro radi sa slabim tv signalom ?
 
kazu da Horizons a115 dobar sa slabim signalom.
kod mene radi odlicno, nisam siguran da li bi orion radio kod mene :d
 
Imam ja ovaj xwave. Trenutno nema EPG sa Čota, i prikazuje netačno vreme. Ali najveća mana je što daljinski slabo dobacuje, mora tačno da se uperi u risiver. I meni smeta taj sat na risiveru, jako blešti zeleno noću, no to sam rešio tako što sam prelepio crnu traku preko displeja. [emoji1]
Sviđa mi se što ima tastere za menjanje kanala na risiveru, ne zuji, ne zaglupljuje se.
Ali zna da secka slika, iako ima 92% jačinu signala, mada je predajnik još u eksperimentalnoj fazi, videćemo kako će raditi kada ugase analogni signal.
Keza, pročitao sam u komentarima da u nekim većim radnjama pri kupovini Xwave Digital One postoji mogućnost da biras daljinski izmedju dve vrste ali smo ako pitaš. Navodno je jedan manji koji je iz starije verzije dok je drugi noviji i veći. Ne znam koji od ova dva ti imaš ali postoji šansa da možda ovaj veći ima jači i dalji opseg slanja signala!? Veći se ovde lepo vidi http://www.digitalniprijemnik.rs/shop/digitalni-risiver/xwave-digital-one-poklon-usb-8gb/ a sliku od manjeg sam negde isto već video ali ne mogu da nadjem i gde. Da li ti možda imaš baš ovaj veći sa slike ili ne?
 
Uh, ovaj daljinac sa slike je grande. Ja sam dobio neki jadni, mali, ubogi plastikaner. Moraću da odem u radnju da se bunim, da mi daju novi daljinac. :)
 
Uh, ovaj daljinac sa slike je grande. Ja sam dobio neki jadni, mali, ubogi plastikaner. Moraću da odem u radnju da se bunim, da mi daju novi daljinac. :)
Da ne bih reklamirao firmu, reći ću ti da kod jednog velikog lanca koji počinje na slovo G postoji mogućnst za koji model daljsnskog se odlučiti kada je u pitanju ovaj Xwave:)
A ovo sam izvukao sa njihovog sajta "pitanja i odgovori":
Milos/ Kako da prilikom online kupovine naglasim da hocu model sa vecim daljinskim?
G..../ Postovani, pozovite nas Haloshop na 0800/30........ ili putem email adrese [email protected] i naglasite kolegama koji daljinski želite.
Sada sam za oko 80% sigurniji za koji Set Top Box ću da se odlučim. Dvoumim se najviše izmedju ovog i hvaljenog Strong 8201 ali sam zato 100% siguran da neću uzeti Horizons A115 jer mene i komarac noću budi a kamoli da mi risiver celu noć pišti i zuji:crash::crash:
 
horizons a115 koji sam postavi ne pisti. dobar scart kabal i nema pistanja.
Strong je koliko vidim bolji zbog mogucnosti manipulacije titlovima i to je jedini razlog zasto bih ga ja uzimao pre a115
 
horizons a115 koji sam postavi ne pisti. dobar scart kabal i nema pistanja.
Strong je koliko vidim bolji zbog mogucnosti manipulacije titlovima i to je jedini razlog zasto bih ga ja uzimao pre a115
Hvala za informaciju. Ako možeš reci mi da li se sa dobrim scart kabalom kod Horizons a115 postiže da se ništa ne čuje i kada je na stenby ili misliš na to samo kada je u radu, pošto se na mnogim forumima upravo baš žale na njega samo kada je noću risiver ustanju mirovanja a nalazi im se u spavaćoj sobi pa od njega ne mogu da spavaju... Prosto ne mogu da verujem da je kod većine problem samo loš scart kabl i da mnogi imaju neprijatno iskustvo ali samo noću:)
 
Ako pisti risiver, on pisti i bez prikljucenih kablova i ne vredi ti da menjas kabl, kao sto ti ne vredi da menjas carape kad ti zuji u usima. Ako pisti, zuji ili bruji TV na koji je prikljucen risiver onda je problem u kablu.
 
Ja hteo u Rodi da kupim mojima Strong na vaucer a razliku bih doplatio i nisu hteli da mi prodaju.
Kao Strong nemoze na vaucer samo za kes (navodno nije do njih nego do dobavljaca / imaju neki spisak koji STB-ovi mogu na vaucer).
Dali je neko imao ovakva iskustva?
 
Hvala za informaciju. Ako možeš reci mi da li se sa dobrim scart kabalom kod Horizons a115 postiže da se ništa ne čuje i kada je na stenby ili misliš na to samo kada je u radu, pošto se na mnogim forumima upravo baš žale na njega samo kada je noću risiver ustanju mirovanja a nalazi im se u spavaćoj sobi pa od njega ne mogu da spavaju... Prosto ne mogu da verujem da je kod većine problem samo loš scart kabl i da mnogi imaju neprijatno iskustvo ali samo noću:)

ne pisti. stavio sam dobar scart kabal koji imam boga pitaj od kada i A115 ne pisti !!!

Pusti @antenu on verovatno nijedan od ovih uradjaja nije ni video ali najbolje zna.

imas u topiku
član code381 se zalio i resio svoj problem :D

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?212318-DVB-T2&p=4174285&viewfull=1#post4174285

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?212318-DVB-T2&p=4174324&viewfull=1#post4174324
 
Nazad
Vrh Dno