Šta je novo?

Sa 955 be na fx 6300?

javelinman

Poštovan
Učlanjen(a)
30.09.2014
Poruke
91
Poena
59
interesuje me da li se isplati preci sa 955 na fx 6300,najvise mi treba zbog igrica,imam grafiku r9 280x oc 3gb i plocu gigabyte ga990xa i cini mi se da moj phenom ne moze da je pogura kako treba pogotovo u novim igricama kao unity gde ima previse ljudi na ulicama pariza gde se cpu optereti na 95% i padnu fps,da li ga moze fx6300 zameniti ili ima nesto bolje za kupiti u cenovnom rangu 20e vise,samo pitam za amd.
 
Ako ikako možeš uzmi neki polovan 8320...
 
interesuje me da li se isplati preci sa 955 na fx 6300,najvise mi treba zbog igrica,imam grafiku r9 280x oc 3gb i plocu gigabyte ga990xa i cini mi se da moj phenom ne moze da je pogura kako treba pogotovo u novim igricama kao unity gde ima previse ljudi na ulicama pariza gde se cpu optereti na 95% i padnu fps,da li ga moze fx6300 zameniti ili ima nesto bolje za kupiti u cenovnom rangu 20e vise,samo pitam za amd.

Kad si primjetio na koliko se procenata optereti cpu sigurno si obratio paznju i na procenat opterecenosti grafike i to je bitna stavka u ovoj prici.
Ako je cpu problem jednostavno podigni klok imas finu plocu, ne znam kakvo ti je hladjenje ali i to mozes jeftino rijesiti, dobar je to procesor i za najzahtjevnije igre samo ga treba malo odvrnuti, izguraj jos malo s njim pa kad stvarno pocne da koci predji na drugu platformu.
 
Kad si primjetio na koliko se procenata optereti cpu sigurno si obratio paznju i na procenat opterecenosti grafike i to je bitna stavka u ovoj prici.
Ako je cpu problem jednostavno podigni klok imas finu plocu, ne znam kakvo ti je hladjenje ali i to mozes jeftino rijesiti, dobar je to procesor i za najzahtjevnije igre samo ga treba malo odvrnuti, izguraj jos malo s njim pa kad stvarno pocne da koci predji na drugu platformu.

+1
 
Ja bih na tvom mestu prodao tu plocu i processor koji imas, dodao te pare koje si planirao za upgrade i uzeo najjeftiniju H81 plocu i neki i5
 
Ja bih na tvom mestu prodao tu plocu i processor koji imas, dodao te pare koje si planirao za upgrade i uzeo najjeftiniju H81 plocu i neki i5

+1

Posebno ako ne zeli da se bavi overklokom. Ako zeli onda je i FX6300 ok resenje, mada na tako nesto treba ici samo ako trenutni phenom ne moze da stigne nekih 3.8GHz . Naravno daleko bolje je kupiti FX83xx, ali tu vec dolazimo u situaciju da ulazemo novac koji bi bio jednak ulaganju za i5 varijantu.
 
Poslednja izmena:
Kad si primjetio na koliko se procenata optereti cpu sigurno si obratio paznju i na procenat opterecenosti grafike i to je bitna stavka u ovoj prici.
Ako je cpu problem jednostavno podigni klok imas finu plocu, ne znam kakvo ti je hladjenje ali i to mozes jeftino rijesiti, dobar je to procesor i za najzahtjevnije igre samo ga treba malo odvrnuti, izguraj jos malo s njim pa kad stvarno pocne da koci predji na drugu platformu.

Grafika je na 85% od prilike,klokovan je na 4.0 ghz sa malim povecanjem napona i NB na 2.4 bez diranja napona,npr na linxu je izbacio 51,05 gf,hledjenje je CM hyper 212 i u igricama je oko 51stepen,na linksu posle sat vremena 60,sto je ok
 
U kojim igrama je na 85%,uz CPU na 4Ghz?
 
U kojim igrama je na 85%,uz CPU na 4Ghz?

AC Unity,sad sam ponovo usao u igru,i preko RTSS i HWinfo video da kad je cpu na 95% grafa je na 82-83% a kada je cpu na 100% grafa je na 70%,i fps pada,to se desava kada ima puno ljudi na ulici,a kada je u zatvorenom prostoru cpu je na 85% a grafa na 96-97% i fps je oko 45-50,pa po tome mislim da ne moze da izgura nove igre.
 
Neki i5-4xxx je u WoT-u konkretno skoro duplo bolji jer ima znacajno jace jezgro, a WoT jede najvise dva. Prelaskom sa Phenom II 955BE 4,0GHz na i5-4670K u Borderlands 2 sam dobio duplo veci FPS sa istom grafickom, tada 6950 na 950/1300. Sa FX6300 se ne bi puno usrecio, cak bi postojala mogucnost da imas nizi FPS u igrama kao sto je WoT, za AC ne bih znao. Phenom II 955 moze da izvuce pristojan FPS u igrama kao sto su BF4, koja moze da upotrebi sva 4 jezgra, gde pristojno tera i GTX970 :D
 
AC Unity,sad sam ponovo usao u igru,i preko RTSS i HWinfo video da kad je cpu na 95% grafa je na 82-83% a kada je cpu na 100% grafa je na 70%,i fps pada,to se desava kada ima puno ljudi na ulici,a kada je u zatvorenom prostoru cpu je na 85% a grafa na 96-97% i fps je oko 45-50,pa po tome mislim da ne moze da izgura nove igre.

Ista je situacija i kod mene u Unity, imam FX 6300 i 7950. Dakle nemas potrebe da bacas pare, nista neces dobiti.
 
Neki i5-4xxx je u WoT-u konkretno skoro duplo bolji jer ima znacajno jace jezgro, a WoT jede najvise dva. Prelaskom sa Phenom II 955BE 4,0GHz na i5-4670K u Borderlands 2 sam dobio duplo veci FPS sa istom grafickom, tada 6950 na 950/1300. Sa FX6300 se ne bi puno usrecio, cak bi postojala mogucnost da imas nizi FPS u igrama kao sto je WoT, za AC ne bih znao. Phenom II 955 moze da izvuce pristojan FPS u igrama kao sto su BF4, koja moze da upotrebi sva 4 jezgra, gde pristojno tera i GTX970 :D

Brt veruj mi sto se mene tice,da sam pri kesu 4670k bih uzeo bez razmisljanja,jer po meni i testovima sto sam gledao vise je nego odlican,bolje onda da sacekam jos malo i uzmem njega nego 6300 :)
 
za igre ti ne treba ništa jače od fx6300 , i to se neće menjati u dogledno vreme.
 
Sa FX6300 se ne bi puno usrecio, cak bi postojala mogucnost da imas nizi FPS u igrama kao sto je WoT, za AC ne bih znao. Phenom II 955 moze da izvuce pristojan FPS u igrama kao sto su BF4, koja moze da upotrebi sva 4 jezgra, gde pristojno tera i GTX970 :D

Ovo je apsolutno tacno kod mene je konkretno phenom II 955BE davao vise fps-a i u igricama i u benchmark testovima nego fx 6300 s tim da je phenom radio na 4.1GHz a fx 6300 na 4.7. tako da definitivno na tvom mestu ne bih prelazio na fx-a. I5 je opet sasvim neka druga mnogo , mnogo bolja prica doduse i skuplja prilicno.
 
Poslednja izmena:
Dakle i ja bih bacio pare da pređem sa 965BE na 3.9Ghz na FX 6300? Izgleda da je i5 jedini smisleni upgrade posle P2.
 
Za igre je bolji tuban od fx6300.
Ja se nisam pokajao što sam prešao sa 955 na 1100T :)
 
Već sam pisao u nekoj sličnoj temi al meni moj Thuban itekako obavlja i dalje posao koji sam kupio davne 2011god i skoro sve igre rade totalno fluidno u 1080p rez. Do nekog i7 hasskija i ddr4 ili ako AMD - Zen uradi nešto nemam još uvek nameru da menjam moj Thuban.;)

A PII 955 OC i sl.Cpu je skoro pa isto.
@Gibo2Pac
baš me zanima šta si osetio prelaskom sa PII na Thubana, pošto po testovima u igrama bi bukvalno trebalo da imaš identičan frejm rejt sa oba cpu-a.
 
Pusti ti testove, tuban je jači i u single core od x4. Kako? Nemam pojma, ali tako je...

Nažalost mogu samo kačiti rezultate sa tubana, od 955 nemam ništa, jednom sam se zeznuo pa obrisao ceo hard tako da više nemam te podatke... :(

Dobio sam veći fps (min i max) u igrama.

A za sintetiku da ne govorim, tu 955 izgleda smešno pored tubana. :)
 
Gibov Thuban ima isti score u Cinebenchu kao i moj i5 na 4,4GHz, tako da bi i u igrama trebalo da bude slicno, posebno sto sada recimo Far Cry 4 i Crysis 3 mogu to da upotrebe donekle :) Moja preporuka je ili da uzmes neki Thuban Black Edition i da ga nasviras dokle moze, ili da se krpis do pristojnog i5, samo je problem sad sto su strasno skocile cene intel procesora i HW uopste. Ja kada sam moj kupovao, uzeo sam plocu za 19,5K dinara i i5-4670K za 21,5K dinara, dok to sada kosta oko 35,000 dinara samo za i5-4670K, ili jos bolje za i5-4690K zbog boljih OC mogucnosti. I FX-8320/50 je tu negde sa i5 u igrama ali tek kada se dobro klokne :)
 
Pusti ti testove, tuban je jači i u single core od x4. Kako? Nemam pojma, ali tako je...

Nažalost mogu samo kačiti rezultate sa tubana, od 955 nemam ništa, jednom sam se zeznuo pa obrisao ceo hard tako da više nemam te podatke... :(

Dobio sam veći fps (min i max) u igrama.

A za sintetiku da ne govorim, tu 955 izgleda smešno pored tubana. :)

Ja sam sacuvao neke testove doduse matori 3dmark06 je u pitanju ali tu recimo kako tako moze da se vidi razlika izmedju fx 6300 , fx 8320 i matorog i5 760 mislim da je cak identicna grafa u sva tri slucaja (mozda i nije ali u svakom slucaju 6950 je u pitanju. Na kraju je tu i test sa 3570k gde se vidi ogromna razlika izmedju njega i fx-ova!

fx6300 je na 4,7GHz , fx 8320 na 4.5 GHz a i5 760 na 3.8GHz

6950i fx6300.jpg8320 4.5a.jpgi57603.8.jpg6950 best.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam za te skorove, sintetike ali PII 955 i dalje radi sasvim solidno u vecini novih igara (ne igram onlajn tipa bf, cod ili neke cpu prezahtevne igre) U stvari sve redje i igram bilo sta ali uopste komp sa 955-icom radi odlicno i brzo. Dobro, nije stock vec naklokovan ali i dalje se dobro drzi, sigurno ne bih prelazio na fx6300, minimum fx8320 (uz oc) a realno primetan apgrejd bi bio tek neki noviji i5 ili jos bolje i7 intel ali je cinjenica da mnogima ne treba nista jace od fx6300/starog amd X6 ili polovnog matorog i5 sa ili bez K.

Steta sto amd nema neki krsteniji cpu od fx8320 za te pare..
 
Poslednja izmena:
Ne znam za te skorove, sintetike ali PII 955 i dalje radi sasvim solidno u vecini novih igara (ne igram onlajn tipa bf, cod ili neke cpu prezahtevne igre) U stvari sve redje i igram bilo sta ali uopste komp sa 955-icom radi odlicno i brzo. Dobro, nije stock vec naklokovan ali i dalje se dobro drzi, sigurno ne bih prelazio na fx6300, minimum fx8320 (uz oc) a realno primetan apgrejd bi bio tek neki noviji i5 ili jos bolje i7 intel ali je cinjenica da mnogima ne treba nista jace od fx6300/starog amd X6 ili polovnog matorog i5 sa ili bez K.

Steta sto amd nema neki krsteniji cpu od fx8320 za te pare..
Privremeno sam se downgrade-ovao sa i7-3820 na 955 BE na main mašini. U kući su pored navedenog i E5420, kao i E5530. Šta misliš koji je najkrš CPU?
 
Nemoj mi reci da je phenom? :d
 
Nazad
Vrh Dno