Šta je novo?

Napajanje crklo, povuklo grafiku sa sobom i jedan slot na ploci

djolenzi

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruke
2,136
Poena
240
Ovako, crklo napajanje, povuklo grafiku i jedan pcie ekspres slot na ploci. Zamenjena grafika, stiglo novo napajanje ALI ne bih da menjam plocu posto imam 2 slota pa sam grafiku stavio u drugi slot i radi. Da li moze da se desi da se nesto dodatno iskomplikuje pa da opet pokvarim nesto pored ploce ili ne? Tacnije ne bih kupovao novu plocu ako ne moram vec mi nije frka da radi u tom drugom slotu samo ne bih da povuce opet jos nesto sa sobom. Sta raditi? Konfiguracija je: Phenom II 955, Corsair cx750m [novo], 280x Vapour Tri X[nova] i Gigabyte ga-ma790xt-ud4p.
 
ako radi slot kako treba,nema razloga da povuce ista i da rokne maticna,posto je naceta.ostavi neke novce sa strane za svaki slucaj,nemma garancija koliko ce ta maticna d'izdura jos.koje napajanje je crklo i napravilo toliki krs?da se izbegava...sta se tacno desilo?
 
Ma napajanje je bio neki modularni 650w Chieftec nego je problem sto je bilo staro plus nije imalo 2x8pin vec 1x8 i jedan adapter sa 6 pina na 8 i onda povukla grafika vise struje i ode mast u propast :D
 
svejedno,zastite nula,to je skandal da napravi toliki lom jer nije imalo djusa.ko zna sta se tu zapravo desilo...
 
Da nije kao Reidmax 850 AE koga pravi Adyson (LC Power) i koji je platio zlatni sertifikat 80 a na Reidmax sajtu ne stoji nijedna zastita :d
 
Ta Gigabyte 790xt je jaka i stabilna kao stena, mora da je napajanje zakazalo sa zastitom...
Naceta ploca, pitanje sta tu sve oslabljeno, ja to ne bih vise vracao u kuciste.
Ako je Chieftec CFT-14CS serije onda nije prvi put.
 
Da nije kao Reidmax 850 AE koga pravi Adyson (LC Power) i koji je platio zlatni sertifikat 80 a na Reidmax sajtu ne stoji nijedna zastita :d

za 6,5k dinara koliko sam ga ja novog u zaptivenoj kutiji i celofanu sa 3g domace garancije platio,i s' obzirom da vec skoro 2g. tera razlicite SLI-jeve i krosfajre koje nisam stedeo i vecinom vremena uz to je terao i posteno naklokovan fx8350,ja nemam sta da mu zamerim.pride ne zuji,ne cvici,i ne cuje se.ja od napajanja za 6,5k dinara (doduse dinar je bio jaci tad,cene bez pdv-a,itd) nemam vecih prohteva,planirao sam da ga zamenim sa prvim znacajnijim apgrejdom gpu-a,ali kad je poterao naklokovan 760gtx SLI bez da omlaci,nisam se dalje obazirao.ako mi ne verujes,eno ti 970 vs 780ti tema,rezovi unigine-a,pa proveri sam.

ili iscekiraj game-debate.com,mozda oni imaju nesto mudro na datu tematiku.
 
Eventualno da premostis sa tom plocom, do nabavke druge.
Naravno bez OC tog Phenom II 955.
 
za 6,5k dinara koliko sam ga ja novog u zaptivenoj kutiji i celofanu sa 3g domace garancije platio,i s' obzirom da vec skoro 2g. tera razlicite SLI-jeve i krosfajre koje nisam stedeo i vecinom vremena uz to je terao i posteno naklokovan fx8350,ja nemam sta da mu zamerim.pride ne zuji,ne cvici,i ne cuje se.ja od napajanja za 6,5k dinara (doduse dinar je bio jaci tad,cene bez pdv-a,itd) nemam vecih prohteva,planirao sam da ga zamenim sa prvim znacajnijim apgrejdom gpu-a,ali kad je poterao naklokovan 760gtx SLI bez da omlaci,nisam se dalje obazirao.ako mi ne verujes,eno ti 970 vs 780ti tema,rezovi unigine-a,pa proveri sam.

ili iscekiraj game-debate.com,mozda oni imaju nesto mudro na datu tematiku.


Zamisli na zapadu nema cak ni komentara na game debate o Raidmaxu imaju oni nesto krstenije od "Raidmax" a, Seasonic, Enermax, Antec
 
Nazad
Vrh Dno