Šta je novo?

Macbook 2007 ptanje

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Pozz ljudi. Imam Macbook 2007. Da li mogu da kacim na Lcd TV preko MiniDisplayPort to HDMi adapter-a i da imam zvuk? Prodao sam Win laptop koji mi je sluzio za gledanje filmova, a koji sam kacio preko hdmi kabla, pa bih da iskoristim ovu foru dok ne zberem jos neku kintu za neki fini macbook pro?
 
Koji model je u pitanju?
 
Mislim da se miniDP ne koristi pre 2008. godine, u ranijim modelima je miniDVI i nema podrsku za audio.
 
Ok. Hvala :) Slikao sam.
bb99ad5c8cb3c3d0479680f538756547.jpg
 
Poslednja izmena:
To je miniDVI, mozes da koristis odgovarajuci hdmi adapter ali neces imati audio.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu.... Kupio sam novu bateriju za Macbook. Zanima me da li da odmah punim do kraja, ili da cekam da se prvi put skroz isprazni. Da li se skida sa punjaca kad se napuni, ili nije bitno. Prosle 2 naterije su crkavale kad sam ostavio laptop par dana sa praznom baterijom. posle nisu htele vise da se pune. Gledacu da se to vise ne desava, mada je to glupo. Ne znam da li je to falinka samih original baterija, ili je za to kriv sam macbook.... Danas sam narucio i jedan SSD od 60 Gb, ima da zivne malo, da ne smara vise....
 
Prvo, nove original baterije za ovaj model Macbook-a ne mogu da se kupe već prilično dugo, tako da je to što si ti kupio kao original najverovatnije prepakovana baterija - uzme se stara, originalna, izvade se ćelije koje su crkle i ubace se nove. Ima ih kvalitetnih, ali ima i škarta.
To što imaš problem punjenja baterija koje su se ispraznile do kraja može da bude do baterija, punjača ili elektronike samog Macbook-a. Da li je punjač original i od 60W? Ako nije 100% je on uzrok, pošto verovatno ne daje dovoljno jaku struju za inicijalno započinjanje punjenja. Ili je problem u komunikaciji između punjača i "glavne" ćeilje odgovorne za punjenje.
Ja svoj Macbook Pro skoro non-stop držim na punjaču, baterija ima oko 500 ciklusa i health 91%.
 
To da baterija crkne kada stoji duze vremena prazna, koliko se secam negde sam davno procitao upozorenje (mozda na apple sajtu) da jednostavno ne smes da ostavis skroz praznu bateriju. Sto se tice punjenja baterije, uvek su mi baterije bile u boljem stanju na Macbook-ovima koji su stalno na punjacu (isprazni se eventualno jednom mesecno) nego na onim gde se baterija prazni i puni vise puta dnevno.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima. Nisam kupio original bateriju, bio sam malo nejasan. Prvo mi je crkla original, zatim sam kupio original opet, samo polovnu, i sada, pre par dana novu ali nije original, platio sam je 5150din na kp i ima garanciju godinu dana. Super drzi, Coconut je lepo cita, imala 1 ciklus kad je ubacena... Drzacu je na punjac, to mi je i najbolja varijanta. Sutra mi stize i SSD, e sad, ja bih stavio 10.5, ali verovatno nije pametno za SSD?
 
SSD i RAM i taj računar može na 10.6.8 bez problema.
 
Imam 4Gb ram, ne znam da li utice nesto negativno na trajnost Hdd-a ako ubacim 10.5 ili 10.6, posto oni nemaju Trim. Ima podrska u 10.7, ali ja bih radije na 10.6....
 
Podrska za TRIM postoji od verzije 10.6.8, medjutim 10.7 ti je bolja opcija zato sto ima bolju podrsku za novije applikacije (64bit).
 
Poslednja izmena:
Kk. Hvala. Bacicu mu 10.7.
 
Molim preporuku za servis ili čoveka, MacBook je takođe iz 2007 i treba mu ubaciti 10.6 ili 10.7 i šta još treba da bi lepo radio. Info može na PP i ako može bar neka okvirna cena.
 
Mnogo je 10.7. Taj računar najbolje radi na 10.6.
 
Nazad
Vrh Dno