Šta je novo?

akg k240df

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
nabavio sam slušalice akg k240df

na njima nije džek od 3.5 mm nego onaj veliki kao za pojačala i miksete (ne znam kako se tačno zove)
dali postoji adapter sa ovog velikog džeka na 3.5mm (znam da postoji sa 3.5 na ovaj veliki)
da bih mogao da koristim slušalice na kompu
 
6.5mm? Kupiš obrnuti adapter, treba da ima.
 
buraz,nije da te podcenjujem,ali jesi probao da odsrafis dzek,kod akg-a 6,5mm se srafi na regularni 3,5 mm dzek,zato i izgleda da je samo 6,5 mm.okej,znam da je to nesto stariji model,ali ne kosta nista da se proba. :d
 
Imaš potencijalno veći problem, a to je da koliko vidim su 600 ohm. Imaš li pojačalo za slušalice na kartici?
 
Niko nije rekao da su loše...
 
NE samo komentarišem, dobre su to slušalice, jeste da traže dooobar pogon ali vrlo dobre.
Naravno ne bi smjelo da ih je platio više od 60-80 EUR-a.
Ako jeste, preplatio je po mom skromnom mišljenju.
 
našao sam adapter sa ovog 6 mm ili koliko već ima na 3,5 mm, i probao sam slušalice rade... Ali nisam zadovoljan. očekivao sam da zakivaju sa snagom tona ali slabo se čuju. Isti problem kao i sa logitech g430. Jednostavno navikao sam na genius hs500v one zakivaju što se tiče tona ove ostale ne mogu da im prismrde. Ove AKG čak nemaju ni virtual sound nego su stereo. Čitao sam komentare da su to jedne od najboljih slušalica, ali to verovatno treba neko pojačalo od milion evra (koje ja nemam) da bi moglo da izvuče 600 oma (genius i logitec imaju 32 oma)... Zvuk jeste čist i lep, samo meni lično se to slabo čuje. Recimo na genius kad stavim na 30% snage e tako se ove slušalice čuju... Izgleda da ću na kraju da kupim genius cavimanus 700v sa vibracijom, one su oko 50 60 evra, imaju virtual sound, imaju PRO basove, sve ovo drugo je sviranje klincu...
Evo jedan najprostiji primer:
igrica Mass effect 3, lokacija diskoteka, sa genius hs 500v, kao da sam u pravoj pravcatoj diskoteci, znači kao uživo. Sa logitech g430 je isto kao da uđeš u diskoteku gde se jedva čuje muzika, sa akg isto kao i sa logitech...
probao sam 6 različitih zvučnih kartica, primećuje se neka razlika u zvuku ali to je nešto minimalno, razlikuje se jedino virtual sound i stereo.
akg slušalice su od prave kože i cele su kožne, prelake, ne osećaju se na glavi znači što se tiče komfora ocena 10. Ostaje mi jedino da tražim nekog ko ima pojačalo da probam slušalice, ako bude ok moraću još pojačalo da kupim, video sam da prave neka za 20 30 evra (ja sam nekad pravio pojačala i za 10 evra ali nebih sad to pravio da mi neko da 100 000 evra)
 
Ako je za igrice ja se ne bi mnogo zamarao, pretpostavljam da postoje slušalice specijalno za igrice.
Ako je za muziku onda bi razmislio o pojačalu. Vrijedi.


Za takve slušalice treba atomska centrala da ih probudi, ali vrijedi.
Ja imam iskustva sa Sennheiser HD424, takodje 600 omske, slušao sam kod jednog druga i te koje ti imaš ali na kratko na neadekvatnom pojačalu tako da ne mogu da komentarišem domete.
Naravno i sam sam čuo da su odlične.
Bile su sastavni dio studijske opreme 80tih i 90tih, mislim da se i danas koriste.
 
Poslednja izmena:
slušalice za igrice su 90% prevara. možda 10% gamerskih slušalica vredi para koliko naplaćuju... probao sam raznorazne slušalice od 10e do 350e, i lično što sam provalio i ukapirao da pojedini proizvođači kao razer ili steel series naplaćuju nešto što vredi 20e 100e... Kod gamerskih slušalica bitna je udobnost (lično ja recimo nosim slušalice po 10h neprekidno) od genius hs500v bole uši jer se naslanjaju na uvo, logitech g430 idu preko uveta tako ta je taj problem rešen ali zvuk... zvuk je kao na slušalicama od 10e mala razlika... a ove slušalice su od 90-140e...
Trenutno su mi zapale za oko genius cavimanus 700v, imaju vibraciju, 7.1 virtuel sistem, i izgledaju kao da idu preko uveta što bi bio plus u odnosu na hs500v... Ali izabrao sam varijantu AKG jer mi je to predložilo dosta ljudi, ali ovo nisu gaming slušalice. Virtual sound ne radi, čuju se samo 2 zvučnika od 7, tj stereo sistem radi na njima... Za muziku 99% treba pojačalo jer imaju 600 oma dok sve gamerske imaju po 32 oma...
znači zaglavio sam se sa slušalicama. dali da prodam sve 3 i kupim neke treće (i zeznem se) ili da ostavim sve kako jeste i nabavim pojačalo... znači ne znam ovaj zvuk me odra po džepu i nisam zadovoljan
 
Prodaj sve troje i uzmi gejmerske.

Ja ne mogu da kažem šta AKG mogu da pruže u igricama jer iste ne igram.
Ja sam ih probao ali nedovoljno dugo. Takodje djelim utisak o vrlo kvalitetnoj izradi.
Za njih treba ozbiljno pojačalo i dobitak je siguran ali za reprodukciju muzike, a da li to odgovara tebi za igre, ne možeš znati dok ne probaš.

Koliko si ih platio ?
 
polovne 10 000 din i poštarina 250 din... i kupio sam adapter sa ovog velikog džeka na mali džek 150 din, znači ukupno 10400din (85e)
ovo je čista koža neće se promeniti ni za 20 godina...
kabal je gumiran, ali malo me zbunilo kad odvijem džek unutra ima 4 ili 5 žica? obično ima 2 žice i ponekad masa treća, ili druga varijanta kad ima više zvučnika u slušalicama onda ima 4+4=8 žica što mi nema nikakve logike. To što kažu da ima 8 kanala to je u stvari kakav je izlaz iz audio kartice iz kompjutera, znači mora kartica da ima 8 kanala da bi slušalcie sa 8 kanala mogle da to koriste... E tu je fora...
 
saraund je prevara,pa i u gejmingu jer covek nema 7.1 usiju vec dva.vibracija je druga stvar.da sam na tvom mestu prodao bi ta dva para starih,a sluske poneo na neko pojacalo da vidis hoce li da te zadovolje.ako ne,prodas sve i kupis neke gejmerske,ako da kupis pojacalo i uzivas.
 
čovek ima 2 uva ali čuje u krugu od 360 stepeni. U sistemu 7.1 kada zatvoriš oči tačno znaš u prostoru odakle dolaze zvuci, dok kod stereo čuješ na oba uva ali nemaš pojma o lokaciji odakle dolazi zvuk. Tačno je da je i ovde u pitanju 2 slušalice što znači da bi ta kako ti kažeš prevara funkcionisala prvo mora da se napravi softverski u igrici ili programu za testiranje... Ali funkcioniše i razlika je ogromna. Recimo u FPS igricama, sa 7.1 sistemom tačno znaš odakle te neko puca jer čuješ pucanj sa te strane, dok na stereo nemaš pojma o lokaciji...
Imaju slušalice sa 8 zvučnika u sebi sa vuferima, ali bas od vibracije i bas od vufera je ogromna razlika, znači vibracija je najbolja stvar. To se vidi i u muzici, recimo pustim neku pesmu na jedne i druge slušalice, sa vibracijom čujem neke zvuke koje ranije nisam ni znao da postoje. To čovek treba da ima dobar sluh i više pari slušalica i da testira. Neko recimo ne može da podnese vibraciju muka mu ili ga tera na kašalj, ali kad se sluša muzika sa vibracijom to je kao u diskoteci da je čovek uživo, znači milina...
 
a opet sve samo sa stereom.ako u igrama nemeres da procenis sa stereo slusalicama odakle zvuk dolazi to je do igre ne do slusalica i/ili karte.7.1 sistemi postoje za saraund u prostoru,7.1 slusalice su obmana.citav taj "gejming" audio je ako izuzmemo vibaciju,velika prevara.

svake slusalice sa sirokim i ravnim spektrom narocito u basevima (dakle da idu dublje od 100hz) ce da rade savrseno.za razliku od visokih,ljudska percepcija u dubokim se ne degradira vremenom,i za efekte (eksplozije,ambijentalu,pucnje...) je presudno koliko se slusalice ponasaju u segmentu od 20hz do 100hz.sad,zakljucak bi bio da se traze basshead sluske,ali u mom iskustvu one imaju tedenciju da imaju jak rolloff od 50hz pa nadalje da bi se fokusirale frekvencije od 50-100hz gde vecina uslovno receno basshead mjuze ima fokus,laicki receno onda basevi budu cistiji.u praksi,teba gledati testove i traziti spektralni prikaz odziva i gledati da on bude sto ravniji od 20hz pa nadalje koliko je god moguce.zvucna produkcija danas u igrama je spektakularna,zvukovi su katovani i bustovani kako treba,nema potrebe da covek pokusava da popravi nesto sto nije pokvareno.

nije sramota da se prizna da te lozi i da na slusalicama stoji neki "gejming" brend,ali nema potrebe da sebe i nas obmanjujes sa pricom o saraundu na slusalicama.
 
najjeftinije pojačalo za slušalice koje sam našao je 20e... Najbolje da prodam slušalice, al nema šanse da ću da dobijem kolko sam dao para... Ako neko ima nove neraspakovane genius 700v cavimanus (sa vibracijom) dajem slušalice na trade. Na samom početku sam trebao da ih kupim a ne da bacam pare na 20 vrsti slušalica i da eksperimentišem sa zvukom. Za gaming mora da ima 7.1 i vibraciju to što se mene lično tiče...
 
Prodajem ove AKG slušalice ako je neko zainteresovan...
 
Nazad
Vrh Dno