Šta je novo?

Dell U2515H

Computeruniverse, cena 280e sa svim troskovima. Da li naruciti ili ne? :)
 
Sto se teme tice, ne znam stvarno nista o monitoru vise od specifikacija, posto nema nista od review-a na youtube. Ima jedan nemac, ali to je meni malo. Ali za tu cenu, ne znam da li moze da ne valja.

offtopic, koliko bi me carina otprilike izasla ako bi narucio za tu sumu?
 
Licno mislim da se ne isplati taj upgrade, jer prelazak sa 24" na 25" i nije neka specijalna razlika. Po mom nekom misljenju, obicno se radi upgrade radi veceg ekrana, pa se ide i na vecu rezoluciju koja bi bila optimalna za tu dijagonalu. Monitor se ipak ne menja tako cesto, pa kad se odlucis na kupovinu, bolje preci na nesto gde se vidi razlika. Ovako ces imati monitor slicne velicine, a vece rezolucije, tj. stvari ce delovati sitnije, a sam ekran iste ili slicne velicine u odnosu na prethodni.

Ja bih na tvom mestu sacekao jos malo, sakupio pare i uzeo neki 27" ili veci 1440p monitor (27" dodje kao neki standard za tu rezoluciju). ;)
 
Pa ne radim bas upgrade. Trenutni 24" monitor mi ima TV tuner tako da ce ostatak zivota provesti samo kao TV.
Zato moram da kupim novi monitor. Razmisljao sam da uzmem U2414H, medjutim nije mi neka velika doplata kako bih uzeo U2515H.
U2714H mi je vec malo van budzeta.
 
Slazem se, cak i na 27" 2K ume da bude sitno sa cca 0.5m razdaljine... A Windows skaliranje interfejsa kada se dize DPI u dosta slucajeva ne radi kako treba...
 
Joj, uzo bi ovaj monitor, ali mi se ne kupuje na neviđeno, nego bih hteo prvo da ga pogledam uključenog da vidim rezoluciju iz bliza. Veličina piksela je 81 i kusur % od standardne. DPI mu je 117.5, a standardni je 96-97, ali je recimo na 27-icama DPI 109, na MacBook Pro 13.3 (ne retina) je DPI 113 (ja ga koristim), a na MacBook Air 13.3 je čak 127 (rezolucija 1440x900). Na poslu sedim ispred laptopa od 15.6 inča, 1080p, 145 DPI (ali imam i veliki monitor pored). Tako da ne bih ja odma etiketirao ova da ima preveliku gustinu piksela. Ali da je opasan, jeste :).
 
Poslednja izmena:
Ima ACER CB270HU 27" ISP, 1440p, 6ms za 400€ kod nas. Sad stvarno jedino kakav je stvarno Acer..ne znam..
 
mora da se nadje neko ko nije lenj i da proseta do usca i da ga vidi,alti slepci ne drze u radnjama,bio u pc practicu i pitao,oba 27" 2k modela (i ovaj IPS i TN varijantu) jedino da poruce iz magacina.
 
ako lazu oni na sajtu lazem i ja.u krajnjem slucaju da se proveriti telefonom.
 
Kada sam ih zvao nisu imali pa su sada postavili, provereno..
 
Proverio telefonom, ako oni lazu ja lazem :) Ma moze se pogleda kaze da imaju jedan izlozen i jos u rezervi..
 
Ipak je rezolucija prevelika za ovu dijagonalu. Nesto najminimalnije je 27''.
Sve mi se cini da prave sve manje monitore sa sve vecim rezolucijama.
 
Ajd da pitam nesto posto nisam bas poznavalac toga a da ne otvaram temu?
Da li je ovaj Acer G277HUsmidp dobar za igre,filmove,tv,ili neki drugi preporuka..samo nemojte onaj Asus nemam 700+evropljana,znaci u ovom cenovnom rangu sa 2K...
 
niko se jos nije pocimao da skokne do usca da ga vidi i da napise utiske na forumu.ja sam odustao,ipak cu da cekam freesync modele.
 
^
Ja gledao izgleda da nema za te novce 2K...e sad kakav je kvalitet ko zna...valjda se neko javi ko ga ima.
 
Poslednja izmena:
sta nema?za 400e imaju tn i ips acer modeli,razlika je 30e.prvi sledeci je hp,ali za te pare (500+ e) vec krecu 4k 28mice.treba sacekati freesync modele,vajda pokrenu i kod nas ucmalu ponudu i sulude cene.valjda stignu i 30+" 2k TV-ovi sa 60hz i solidnim panelima za manje pare.
 
Nadam se da hoce,mada ne greje me sunce odavno u nasaoj Serbiji,samo se gleda ko ce koga da z****e,dobri i ovi Asusi al mi se nedaju toliki novci,mada bi bas voleo da probam igre na PG278Q...kada pojeftini ili ako slucajno naleti neko mozda ga i uzmem:)
 
Samo kratko da napišem da je monitor stvarno fenomenalan. Meni odgovora rezolucija i veličina fontova/widgeta... standardne veličine (Mac OS Xa).

Pre ovog monitora koristio sam Dell u2412m.
 
Samo kratko da napišem da je monitor stvarno fenomenalan. Meni odgovora rezolucija i veličina fontova/widgeta... standardne veličine (Mac OS Xa).

Pre ovog monitora koristio sam Dell u2412m.

Da li pod Mac OS-om u svima apikacijama nemas problema da je font u nekim sitniji a u nekim krupniji, kao sto je slucaj pod win-om?
 
@nesa07
ne.
ne znam da takav problem postoji u Win-u.
 
Nije problem sitnog fonta pod samim OS-om, vec u pojedinim programima (ne u svim) koji ne skaliraju kako treba, pa je font vrlo sitan, na to sam mislio ako si me tako razumeo.
 
Nazad
Vrh Dno