Šta je novo?

Preporuka za jeftinije napajanje?

nele11

Cenjen
Učlanjen(a)
28.05.2011
Poruke
237
Poena
170
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav,treba mi neko jeftinije napajanje za komp,posto izgleda da je ovo vrisnulo(neko kinesko,ali radi vec 5godina)
Ne treba mi nista skupo,igrice ne igram osim bilijara online i lfs(liveforspeed)
Konfiguracija
AMD athlon 64 x2 5000+ 2,6ghz
2gb rama Ocz
640gb hard
ploca:jw rx780x-am2+
Graficka neka bezveze:Geforce210
 
Najosnovniji LC Power će završiti posao.
 
Lc power lc600h12...Najbolje za te pare
 
Sta ce mu tolko jaka napajanja... Lc420 sa 12 cm fanom.
 
Ne planiram nista da ubacujem,komp mi sluzi samo za slusanje muzike i surfovanje po netu.
 
Ne bih se slozio da je bolje od Chieftec napajanja koje je DeRadicci predlozio, pogledaj samo utiske sa foruma.

Znaci ovaj Chieftec ako zelis kasnije da dodas graficku karticu, ako ne LC420 sa 12cm fanom.

Nemas ti sta da se slozis ili ne.Mene utisci sa foruma ne zanimaju.

Imao sam chiefteca gps500a i kada sam sastavio konfiguraciju prvo sto je zasmrdelo drugo sto mi je crkao jedan molex.
Posle toga sam uzeo lc600h12 za konfiguraciju fx8320 2x4gb 5850 hdd-ovi,overclockovan fx na 4.2 i overclockovana grafika.Tako da je 5x bolje i kvalitetnije.
Jedno je kada probas drugo kada pricas napamet !
 
Znaci ako si ti imao los primerak znaci da je svaki takav? A LC znas da je kvalitetan na osnovu toga sto ti radi kako treba? Pa moglo je i da ne radi...
 
Najjače je kada se zaključci izvode na osnovu jednog primerka.
 
Znaci ako si ti imao los primerak znaci da je svaki takav? A LC znas da je kvalitetan na osnovu toga sto ti radi kako treba? Pa moglo je i da ne radi...

Imao sam vise komada lc-a,to je bio jedan primer od mnogih.Sto je najbolje od svega toga svaki je bio mucen,nosio je solidne konfiguracije,a ovaj prdavac od chiefteca nista ne valja.To sam cuo od par ljudi + moje iskustvo.Za lc power sam 100% siguran.
 
Isto tako su neki culi ili uverili se u obratno... I sta cemo sad? :)
 
Glasam za LC power iako ne sporim da je chieftec bolji. Skoro je duplo skuplji a namena konfiguracije je potpuno jasna.

Ne vidim da ima ikakve logike da se na njegovu konfiguraciju stavlja neka jača grafika, čak iako bi to želeo.
 
Poslednja izmena:
Najosnovniji LC power sa 12cm ventilatorom, mislim da bi bio zadovoljavajuci.

Inace, ljudi ovde vole hardver. Kada predlazu, cesto podrazumevaju da to napajanje moze da se koristi i u slucaju upgradea. A koliko vidim tebe upgrade ne interesuje, tako da mislim da nije racionalno potrositi 40-50e za racunar koji imas.
 
Imao sam vise komada lc-a,to je bio jedan primer od mnogih.Sto je najbolje od svega toga svaki je bio mucen,nosio je solidne konfiguracije,a ovaj prdavac od chiefteca nista ne valja.To sam cuo od par ljudi + moje iskustvo.Za lc power sam 100% siguran.
Ja sam imao katastrofalna iskustva sa LC-om (na masinama koje trose kao upaljac) ali to ne znaci da su im sva napajanja krs zbog toga.
 
Ljudi moji pa procita li neko na kraju onu raspravu od pre 2g?
Lepo pisao McSteel
Generalno se ovde štošta brka. LC600H-12 nije sposobno za kontinualnih 600W, i to se i ne tvrdi. Jasno stoji da je u pitanju peak power - što će reći kratkotrajni apsolutni maksimum koji se može očekivati. Recimo da je "precenjeno" sa 100-150W zavisno od profila potrošnje (tj odnosa opterećenja 12V i 3,3 + 5V grana). Napajanje nije loše per se, ali da se ne šalimo, nijie ni dobro. Dovoljno je za osnovne i malo manje osnovne potrebe, pri čemu je važno da radi čisto i hladno. "Najedeno" prašine i ostavljeno da bude jedini izvor protoka vazduha u kućištu (putem svog ventilatora koji izbacuje vazduh iz istog), verovatno se neće naživeti. Međutim uz malo pažnje/planiranja i malo više sreće, ume da bude prilično zahvalno.

S druge strane, iArena serija je električno gledano bolje koncipirana, ali ni to nije ne-znam-ni-ja-kakvo otkrovenje. Ono što je zgodno je što je dosta manje osetljivo na uslove u kojima radi, i što pruža konzistentniju kontrolu kvaliteta kao i same performanse. Ali da je baš osetno bolje - nije, ako ništa drugo, manje je upotrebljivo zbog sramotno malog broja konektora i kratkih kablova. GPA platforma je najniža klasa dostupna u CWT-u, i to je sa razlogom tako.

Sa svim izrečenim, mislim da je važno napomenuti da je Tt Litepower LT-500(P) ubedljivo najlošiji izbor od pomenuta tri. Solytech platforma na kojoj je zasnovano je davnih dana prevaziđena, i po svom električnom dizajnu, ni u teoriji ne može da prebaci 350W a da ostane unutar propisanih specifikacija. Pritom, ubedljivo je najosetljivije na uslove u kojima radi. E sad drugo je to što u 350W "stane" recimo i3 2100 i HD6870 ili GTX560 bez problema... Zahtevi za snagom su verovatno najprecenjenija stvar u kompletnoj IT industriji, i to dugujemo low-end skrnavcima od napajanja koja tvrde 600 a isporučuju 200W, i to najvećim delom na sada najmanje korišćenim granama, odnosno 3,3V i 5V.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?297370-Napajanje-600W-LC-Power-LC600H-12-V2-31-DILEMA/page4
 
LC power su sasvim ok napajanja ni jedno mi nije crklo (imam 3 privatno) u firmi u kojoj radim racunari rade 24/7 nekoliko godina 20 komada sve su LC i pod solidnim su opterecenjima i nikada nismo imali problema.
Mana ovih jeftinijih LC napajanja je jedino sto znaju da budu malo bucnija (cak i silent verzije), tako da nisu za htpc racunare i slicno (kraci kablovi itd).

Osim toga pouzdana su i po meni BB kod nas.
RMA sansa je verujem veoma slicna kao i kod vecine ostalih napajanja koja mogu da se uzmu kod nas. Tu nesto ne moze covek da se obezbedi mnogo a da ne ide na neke sulude varijante sa napajanjima male snage koja kostaju ko cele konfiguracije.

Sto se tice isporuke snage naravno da je u realnosti znatno niza nego sto se reklamira ali primera radi moje napajanje je vuklo verujem barem 450W iz zida dvanaestak sati (furmark, hdd stress test i prime istovremeno), ostalo stabilno i hladno ko spricer bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Za mašinu iz prve poruke, i navedenu namenu, nema svrhe kupovati bilo šta skuplje od LC-Power. Radiće kao lutka...
 
Mislim da si jedini koji to tvrdi. :d

Ali makar je super sto ima vise snage.
 
Pa izgleda da sam ja jedini koji je probao oba napajanja. :wave:
 
Nemas ti sta da se slozis ili ne.Mene utisci sa foruma ne zanimaju.

Kako misliš da te neko ozbiljno shvati? Ako tebe ne zanimaju utisci i iskustva drugih, zašto misliš da bilo koga onda zanima tvoje mišljenje?
Tuđe postove, izgleda, uopšte ne čitaš. Hedgehog je citirao McSteel-a gde je rekao da je Chieftec malo bolji od LC-a, a ti opet "u ploču"...

Ovde pričaš kako je LC Power 5x kvalitetniji samo zato što ti se na chieftecu istopio konektor, što je u 99% slučajeva greška korisnika, a ne napajanja. (loš kontakt)
U nekoj prastaroj temi si napisao da za 1500 dinara može da se uzme napajanje sa "pravih" 450W.
Skoro svaki tvoj post na ovom forumu je u temama za preporuke i većina je po principu "uzmi ovo zato što ja mislim da je to najbolje", sa vrlo malo, ili bez relevantnih argumenata.
Uz sve ovo i rečnik ti je kao na ulici...


@nele11
Uzmi koje nađeš jeftinije, oba su dovoljna za tvoju mašinu.
 
Napajanje 500W NJOY 50000C cca 1600 din sasvim dovoljno za ovu konfig.
 
Pre par dan sam sredjivao svoje LC Power napajanju model od 420W, koje je posle 2 godine
vise nije moglo da tera matoru ofis konfiguraciju (8rda+...). Drugo isto takvo napajanje na
slicnoj konfiguraciji takodje neposredno po isteku garantnog roka pocinje da stuca, nema dovoljno
struje da napunim kindl i slicno... Zamenio sam filterske kondenzatore na 5 i 12 voltnoj grani, kvalitetnim ultra low esr kondenzatorima (nije velika investicija, nema ih puno :) ), i sad su naponi bolji nego kad je bilo novo :) . U svako slucaju, ova najslabija LC power napajanja vrlo "minimalisticki" uradjena u odnosu na skuplja i kvalitetnija napajanja, realno mogu da daju na duze staze 250+W. Recimo, u ovom konkretnom slucaju, starije ploce, bez dodatnog konektora od 12V za napajanje procesora su kompletnu struju za isti vukle sa 5V, to je za 60W oko 12A. Takvi struni pikovi su degradirali performanse izlaznih kondenzatora za 2 godine relativno umerenog rada. Samo napajanje je dimenzionisano, mislim na maskimalnih 15A na 5V grani. Sustina je da novija napajanja nisu optimizovna za stariji hardver koji je predvidjao napajanja sa 30+ A na grani od 5V. Zakljucak izvucite sami, bar u svetlu cinjenice da sam kod jednog od najvecih distributera slucajno video cenu od 3200 dinara za model sa ventilatorom od 12cm. Najveci problem je rupa u cenovnom rangu od 20 do 30 evra, koliko vidim, tek sa ciftekom od 35 i nesto vise evra dobijate pristojnu stvar.
 
Poslednja izmena:
Blueberry PSB450w(mislim da je 450w) 12cm. Napajanje vec mesecima skoro danonocno napaja konfiguraciju sa 9800GT, G540, 2GB RAM-a i TV Karticom(u svrhu gledanje TV-a), pored toga od kad je kupljeno korisceno je za gaming u kompu mladjeg brata, a i od kad sluzi kao TV vise puta je izdrzalo 12-tosatne gaming sesije u World of Warcraft-u i za sada nije bilo problema. Probana HD6790(verzija sa jednim konektorom) danas na tom napajanju i prosla je 3D Mark Vantage. Za to napajanje i vise nego dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno