Šta je novo?

Telekom HG 531 ne dozvoljava sharing???

yugo

Slavan
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
463
Poena
319
Zamenjen mi je HG530 sa HG531 i od tada se ne vide laptop i komp!
Navodim da nisam pocetnik i da je ovo sve preko LAN kablova koji su ubodeni u 1 i 4 lan port i IMAJU internet bez problema...
Ako ukljucim laptop preko WIFI sve je u redu...

Do windowsa nije zato sto samo stavim od drugara HG530 i sve radi...

Do sada sam probao factory deafault i iskljucio firewall na ruteru i nista,pingovao laptop bez problema...koja opcija bi mogla da onemoguci file sharing u ruteru?

Ponavljam mreza je na istom imenu sve radi kad vratim stari ruter znaci nije do windowsa ili nekih firewallova...hvala
 
Samo da javim da nema resenja,dosli su oiz telekoma i doneli novi HG531 i ista situacija,na wifi sve radi na LAN nema...imali su u kolima neki crni,mislim da je pirelli i stavili ga i sve radi odmah...ne znaju sta je,verovatno greska u firmware...
 
Imao sam isti problem pre nekoliko dana i nikako nisam uspeo da ga resim! Na kraju sam to malo govn* od huavejca polomio i zamenio za drugi ruter i sada sve sljaka kako treba. Zbog tog malog plastikanera sam izgubio 2 dana menjajuci sisteme i instalirajuci drajvere i svasta nesto da bih na kraju skontao da je do samog rutera problem.

Ovog malog plastikanera zaobidjite kako znate i umete.
 
Cisto da se nadovezem, gomila ljudi se zali na maleckog...I win 7 vs win 8.1 i sve ostale kombinacije, deljenja, umrezavanja, padaju u vodu, kada je malecki u pitanju...
Nadam se da ce nekima smanjiti glavobolje, sa mrezama koje su radile besprekorno, u kombinaciji sa bilo kojim Lelekomovim uredjajem, a sa ovim cudom tehnike, nista ne radi!:wall::wall::wall:
pozz
 
Ni meni ne radi mreza, sve sam pokusavao,druge kompove ni ne vidim
 
Da ne bude zabune, share radi besprekorno ako se rucno podese adrese umesto imena racunara. Ne radi discovery i ponekad nece da se resolvuju imena racunara sto moze biti problem do netBios-a. Znaci ne prolazi netBios koroz portove. E sad ja sam sunjao malo po postavkama i nisam nasao nista sto se NetBiosa tice tako da sam morao da batalim rabotu i zamenim ruter nakon cega je sve proradilo.
 
Nazad
Vrh Dno