Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

Ja sam te poistovetio sa članom kriket, i to dva puta. Pomislio sam da je jedan član u pitanju. :)
 
Poslednja izmena:
Toshiba ima no metter what garanciju, koja nije vremenski ogranicena. Ko ce to da nadmasi ?
Niko
Zao mi je sto sam ja taj koji ti razbija iluzije, ali neko mora. Evo sta pise na Toshiba No Matter What Guarantee sajtu: "Obaveštavamo vas da je poslednji ciklus promotivnih akcija istekao 14.01.2015, i da više nije moguće registrovanje besplatne NMW garancije za nove uređaje koji su kupljeni nakon 31.12.2014."
 
Eto i tome dodje kraj.
Ali je trajalo sigurno bar 5 godina ako me seca je dobro sluzi, a ova asusova ce ici 1godinu ako sam dobro razumeo.
U svakom slucaju, da ne bi tema prerasla u toshiba vs asus vs apple, da konstantujemo da asus ima lepu akciju, na papiru, a kroz godinu dana cemo vec imati i prva iskustva ovde na forumu.
Tada cemo imati bolju sliku kako ova akcija izgleda u praksi.
 
No matter what je isto lepa akcija. Ali u toj akciji, Toshiba garantuje da će vam dati novi laptop, ako vam ukradu stari, da će vam popraviti laptop ako ga slučajno polomite (ispustite, ili slično), i da će vam besplatno vratiti podatke (ukoliko je moguće) ako se HDD ošteti. Dakle, daleko od toga da je zanemarljiva promocija, ali ipak mi se čini "milju daleko" od jare-i-pare 100% reliability koju sad nudi ASUS.

U svakom slučaju, bitno je da i dalje postoje kompanije koje veruju i garantuju KVALITET, a ne samo borba za kvantitet i niske cene.
Ono što se prodaje u Srbiji sad, jad i beda, svaki drugi računar bedni celeron sa 2G rama i integrušom ... tragedija, kao da smo se vratili u prošlost.
 
Stvar nije u tome da li se neko ili nešto slabo prodaje ili ne (konkretno, ASUS se ne prodaje slabo, prodaje se odlično) već je stvar da bilo koja akcija mora da ima POČETAK i KRAJ.
Ne može se nešto napraviti retroaktivno, jer zahteva proceduru REGISTRACIJE novih korisnika, akcija ima jasna pravila i odredbe, ... ali što reče neko ... ne možeš svima ugoditi.

Konkretno, da je akcija krenula 1 januara, onda bi svi što su kupili u Decembru kukali (a takvih bi bilo najviše) itd...
Sredina februara je idealno vreme da se krene sa nekom ovako super akcijom koja će trajati CELE GODINE, jer obuhvata gro ljudi koji planiraju da kupe računar ove godine.
Nisam ja rekao da je loša akcija, naprotiv, ideja je odlična samo da je malo bolje sprovedena svi bi bili zadovoljni.
Ne znam o kakvoj registraciji korisnika pričaš (i to caps slovima), ne registruju se korisnici nego uređaji, na osnovu fiskalnog računa i čega već i tu nema nikakvih problema - da su omogućili registraciju po modelu umesto po datumu, sve bi isto funkcionisalo i svi bi bili zadovoljni.

16. 2 - 31. 12 nije CELA GODINA kako ti to kažeš nego 10,5 meseci.

I na kraju, ne bih ja ništa imao od toga i da mi omoguće da se registrujem - jer je 99% da mi se laptop neće pokvariti u narednih 12 meseci. U pitanju je gest, ali to vama (nekima bar) nije jasno. Ne bi morali da "ugađaju svetu", već samo svojim kupcima modela koje su oni odredili.

Eto, poenta priče nije da ja izvučem neku materijalnu korist jer to ni ne mogu i razloga koji sam naveo. Poenta je da je to marketinška akcija, koja je mogla da se odradi i bolje, da se niko od kupaca ne oseti zakinutim, zapostavljenim jer to je loš marketing.
Znači akcija je svakako dobra ali moglo je i bolje.
Ujedno i moj zadnji komentar na temu.
 
Poslednja izmena:
Pa sta sad, ja sam kupio Asus laptop pre godinu i po dana, i sad treba da dramim? Meni se cini da neki hoce i laptop i pare. Takvih je Srbija puna, i zato je akcija i ogranicena verovatno (mada je svaka akcija ogranicena). Bice pokusaja prevare, ali verujem da nece proci.. Budite srecni sto imate takvu akciju, jer tako nesto je i u svetu retkost.
 
Poslednja izmena:
Super akcija, sve pohvale!
 
Pa sta sad, ja sam kupio Asus laptop pre godinu i po dana, i sad treba da dramim? Meni se cini da neki hoce i laptop i pare. Takvih je Srbija puna, i zato je akcija i ogranicena verovatno (mada je svaka akcija ogranicena). Bice pokusaja prevare, ali verujem da nece proci.. Budite srecni sto imate takvu akciju, jer tako nesto je i u svetu retkost.

Bravo za komentar!
 
Jel neko vec registrovao?

Ja sam kupio laptop, nisam jos registrovao, ali mi je privuklo paznju da pise da se u slucaju kvara zove servisni centar koji je naveden u garanciji, a u onim papirima jedini servis koji je naveden da pokriva garanciju je neki iz Taipei, Taiwan. Da li je to uredu, tako treba da pise/da bude neki nas ovlasteni?
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru,
u medjuvremenu sam pozvao radnju u kojoj sam kupio i oni su mi rekli da je garancija ostvariva u Kimtec-u preko racuna i one knjizice,... i da nema veze to sto pise.
 
Ćao,
da li je neko kod forumaša registrovao svoj notebook?
Još bolje - da li je neko dobio pare?
 
Jel neko vec registrovao?

Ja sam kupio laptop, nisam jos registrovao, ali mi je privuklo paznju da pise da se u slucaju kvara zove servisni centar koji je naveden u garanciji, a u onim papirima jedini servis koji je naveden da pokriva garanciju je neki iz Taipei, Taiwan. Da li je to uredu, tako treba da pise/da bude neki nas ovlasteni?
Ja sam kupio novi G551 dve nedelje pre početka ove akcije tako da sam ispušio za to ali mislim da sam tada pročitao da treba da se registruje u roku od 15 dana od kupovine. Ne znam zašto niti mi je bio jasan taj uslov ali mi je ostao u sećanju kao nebulozan - možda grešim, ili su možda to izmenili/uklonili.
 
Malo je čudno da Asus u Srbiji NE daje garanciju bar 36mes za većinu svojih laptopova (ako su već toliko kvalitetni), nego samo ZA pojedine modele (a jasno je koji su to modeli) važi već čuveni slogan: ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop.
 
Kao i kupovina laptopa koji odmah ima mrtav piksel...
 
Ovo je za neverovati. Na temu ovakve akcije ima jedno 30% negativnih komentara...
 
Ovo je za neverovati. Na temu ovakve akcije ima jedno 30% negativnih komentara...
Pa zamisli da si ti kupio npr. taj G501 koji ti je prirastao srcu, i oni nakon par dana objave ovu akciju koja za tebe ne važi. Da li bi se osećao malo neprijatno iznenađeno najblaže rečeno.

Rekoh da neću više da pišem u ovoj temi, al rekoh da pokušam da dočaram čoveku zašto postoje, kako se izrazio, negativni komentari.
 
Ma daj, kakav ti je to argument, nije njihova krivica kad si ti odabrao da kupiš laptop.

Imao sam sto puta takve situacije - kupim grafičku kartu, a posle dva dana su krenuli da dele BF4 kod uz nju. Potpišem novi ugovor sa mobilnim operaterom, a posle pet dana bude popust od 10.000 na sve telefone.
 
Pa zamisli da si ti kupio npr. taj G501 koji ti je prirastao srcu, i oni nakon par dana objave ovu akciju koja za tebe ne važi. Da li bi se osećao malo neprijatno iznenađeno najblaže rečeno.

Rekoh da neću više da pišem u ovoj temi, al rekoh da pokušam da dočaram čoveku zašto postoje, kako se izrazio, negativni komentari.

I ASUS je kriv za to kada si ti kupio laptop? Hahahaha, kakav komentar.
 
Ma daj, kakav ti je to argument, nije njihova krivica kad si ti odabrao da kupiš laptop.

Imao sam sto puta takve situacije - kupim grafičku kartu, a posle dva dana su krenuli da dele BF4 kod uz nju. Potpišem novi ugovor sa mobilnim operaterom, a posle pet dana bude popust od 10.000 na sve telefone.
Nije mi nikakav argument, pisao sam o svom osećanju kao kupca. To je ono čime se bavi marketing.

I nije baš isto to što porediš. Vidiš, apsolutno bi me bilo briga da su odlučili da poklanjaju miša ili torbu uz laptopove ili da daju kod za igre. Ovde se radi o menjanju uslova garancije. Znači ne daju ti ništa, osim obećanja. U tome je razlika.

Nijedan tvoj primer nema apsolutno nikakve veze sa ovim.

A ovi hahaha komentatori... mislim stvarno, kolko godina imate.
 
Pa zamisli da si ti kupio npr. taj G501 koji ti je prirastao srcu, i oni nakon par dana objave ovu akciju koja za tebe ne važi. Da li bi se osećao malo neprijatno iznenađeno najblaže rečeno.

Rekoh da neću više da pišem u ovoj temi, al rekoh da pokušam da dočaram čoveku zašto postoje, kako se izrazio, negativni komentari.

ja pre neku nedelju uradio redovni servis za svoj Citroen, 12500rsd.
Posle 7 dana dobijem kovertu u poštanskom sandučetu, isti taj AUTOKAB NOva (citroen zastupnik) daje specijalni popust za redovni godišnji servis, 6700rsd.

šta sad, to je to - nisam imao sreće, akcije i nisu napravljene da traju večno, zato i jeste akcija a ne redovna ponuda.
 
A koliku ukupnu garanciju imaju laptopovi? Ovo jare i pare je godinu dana, a nakon toga, da li je garancija dve, tri, pet ili samo tu jednu?
 
ja pre neku nedelju uradio redovni servis za svoj Citroen, 12500rsd.
Posle 7 dana dobijem kovertu u poštanskom sandučetu, isti taj AUTOKAB NOva (citroen zastupnik) daje specijalni popust za redovni godišnji servis, 6700rsd.

šta sad, to je to - nisam imao sreće, akcije i nisu napravljene da traju večno, zato i jeste akcija a ne redovna ponuda.
Opet, nije isti slučaj. Ovde se ne radi ni okakvoj materijalnoj koristi već o uslovima garancije. Npr. kako je Epl svima menjao falične punjače ili svim vlasnicima Ajfon 4 davao besplatne bampere, bez obzira na to da li su imali problema sa punjačima/telefonima, a mogli su da se prave blesavi. Ja sam imao taj falični punjač i kako tada nisam imao gde da ga zamenim, koristio sam ga i nisam imao nikakvih problema sa njim.

Ali ovde ljudi izgleda vole da izigravaju zastupnike uvoznika/prodavaca, te se vrlo rado stavljaju na njihovu stranu, a vole da ismejavaju obične ljude tj. kupce.

Kako bih ja postupio da sam hipotetički bio u marketinškoj grupi koja je osmišljavala ovu akciju: OK, imamo dobru ideju, ali hajde da vidimo da li možemo nešto da uradimo da ne namagarčimo kupce koji su koliko juče kupili poslednje modele naših laptopova. Mogli bismo da ih uključimo tako što bi akcija važila za sve modele koji su se na tržištu pojavili npr. u poslednja 2 meseca ili 4 meseca ili koliko god. te da akcija važi i za njih godinu dana od dana kupovine. Pa ako je neko kupio laptop koji je ispunjava te uslove, npr. pre 2 meseca, njemu bi važila još 10 meseci. Ili nešto slično, uglavnom moglo je nešto da se uradi po tom pitanju. Jer glupo je da neko ko je recimo kupio identičan model kao ja, dve nedelje posle mene, ima drugačiju/povoljniju garanciju.

Ja bih se, da sam u obrnutoj situaciji stavio na stranu kupca, a ne bih glumio advokata uvoznika ili koga već, jer evidentno je da postoje svakakva rešenja, bolja i lošija.

Vi svi govorite kao da se ja otprilike bunim zašto je laptop koji sam kupio pre X vremena, sada jeftiniji pa očekujem da mi se vrate pare. To su vaši primeri, ali oni nisu adekvatni za poređenje.

Ako ne želite da shvatite, ne morate. Ništa se ne bi promenilo ni ovako ni onako. Akcija je takva kakva je, dobra je ali uvek može i bolje i to je sve.


Odgovor na post iznad, ukupno imaju svi garanciju dve godine, s tim što je za akcijaše prva godina i jare i pare.
 
Poslednja izmena:
Uvek imaš problem sa početkom neke akcije, imaš kupce koji su kupili laptop dva dana pre ta 2 ili 4 meseca pa su oni u toj situaciji u kojoj si ti sada. Negde moraš da "presečeš" i uvek će neko biti par dana pre početka akcije.
 
Ćao,
da li je neko kod forumaša registrovao svoj notebook?
Još bolje - da li je neko dobio pare?

Ja sam registrovao, ali pare nisam dobio posto radi sve perfektno, nazalost :D

A koliku ukupnu garanciju imaju laptopovi? Ovo jare i pare je godinu dana, a nakon toga, da li je garancija dve, tri, pet ili samo tu jednu?

Godinu dana vazi ova sa povratom novca, a posle toga se nastavlja ona standardna (mislim da je kod mene 2god)
 
Opet, nije isti slučaj. Ovde se ne radi ni okakvoj materijalnoj koristi već o uslovima garancije. Npr. kako je Epl svima menjao falične punjače ili svim vlasnicima Ajfon 4 davao besplatne bampere, bez obzira na to da li su imali problema sa punjačima/telefonima, a mogli su da se prave blesavi. Ja sam imao taj falični punjač i kako tada nisam imao gde da ga zamenim, koristio sam ga i nisam imao nikakvih problema sa njim.

Ali ovde ljudi izgleda vole da izigravaju zastupnike uvoznika/prodavaca, te se vrlo rado stavljaju na njihovu stranu, a vole da ismejavaju obične ljude tj. kupce.

Kako bih ja postupio da sam hipotetički bio u marketinškoj grupi koja je osmišljavala ovu akciju: OK, imamo dobru ideju, ali hajde da vidimo da li možemo nešto da uradimo da ne namagarčimo kupce koji su koliko juče kupili poslednje modele naših laptopova. Mogli bismo da ih uključimo tako što bi akcija važila za sve modele koji su se na tržištu pojavili npr. u poslednja 2 meseca ili 4 meseca ili koliko god. te da akcija važi i za njih godinu dana od dana kupovine. Pa ako je neko kupio laptop koji je ispunjava te uslove, npr. pre 2 meseca, njemu bi važila još 10 meseci. Ili nešto slično, uglavnom moglo je nešto da se uradi po tom pitanju. Jer glupo je da neko ko je recimo kupio identičan model kao ja, dve nedelje posle mene, ima drugačiju/povoljniju garanciju.

Ja bih se, da sam u obrnutoj situaciji stavio na stranu kupca, a ne bih glumio advokata uvoznika ili koga već, jer evidentno je da postoje svakakva rešenja, bolja i lošija.

Vi svi govorite kao da se ja otprilike bunim zašto je laptop koji sam kupio pre X vremena, sada jeftiniji pa očekujem da mi se vrate pare. To su vaši primeri, ali oni nisu adekvatni za poređenje.

Ako ne želite da shvatite, ne morate. Ništa se ne bi promenilo ni ovako ni onako. Akcija je takva kakva je, dobra je ali uvek može i bolje i to je sve.


Odgovor na post iznad, ukupno imaju svi garanciju dve godine, s tim što je za akcijaše prva godina i jare i pare.

Pa nisi mi jasan. Kakve veze ima akcija koja garantuje da ako se laptop pokvari dobijaš popravljen i pare nazad, sa fabričkom greškom apple-a? To tek nema nikakve veze.
A akcija, kao i svaka akcija, ima početak i kraj. Nije bre logično da očekuješ da ovakva akcija važi retroaktivno unazad. Stvarno očekuješ da je to moguće i logično???
 
Nazad
Vrh Dno