Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

mogu da mu ponude na poklon novčanice u vrednosti koliko je platio laptop :D
 
Situacija je jednostavna, u pitanju je kvar laptopa.
To jest bila bi jednostavna da Asus ne pokušava da eskivira svoj deo dogovora...


0J52Uhl.png
 
Ozbiljnost kvara je nebitna, kao i vreme potrebno za popravku. Odnos prema kupcu, kao i poštovanje uslova koje je sam prodavac odredio je ono što je bitno. Isti oni mozgovi koji su projektovali povećanje prodaje i prihoda uz ovakvu akciju su morali i da računaju na dodatne gubitke koje će imati prilikom kvarova. Asus je ovde dobro prošao, jer osim vraćanja novca nisu imali velike troškove za servis.
 
Nije se pokvario laptop, pokvario se touch pad. [emoji1]

Šalim se malo. Ok, potpuno razumem postove @poolmaker, i @Mitar1982

Da sam na mestu ovog kupca, verovatno bih se i ja obratio Asusu. Razlika je što bih prihvatio odgovor "ne" kao logičan jer nije bilo zamene dela.

Jedino se postavlja pitanje da li je tako bilo formulisano u sitnim slovima promocije ili nije.

Mrzi me da čitam sitna slova iste. Nadam se da će se predstavnik Asusa pojaviti i obrazložiti stav kompanije.
 
Ne placa Asus stetu nego osiguravajuca kompanija. Mislim da sam to bas u ovoj temi procitao.
Pravo bi bilo da Osiguravac i Asus to rese medjusobno i da ne uvlace korisnika u pricu...
 
@n0tANid10tUSER Realno, bilo bi lepo da si dobio kintu, ali mislim da si sam sebi odgovorio u prvom dugackom postu:
Po definiciji hardware failure je (da ne prevodim) :"A malfunction within the electronic circuits or electromechanical components (disks, tapes) of a computer system. Recovery from a hardware failure requires repair or replacement of the offending part. Contrast with software failure. "
Tvoj tacped tehnicki nije ni popravljan ni menjan. Povezivanje otkacenog dela ne spade u popravku tog dela, a sto se tice pozivanja na saobraznost, pa oniti i jesu uvazili to i popravili uredjaj besplatno, ali ne mozes primenjivati zakon koji se odnosi na osnovnu garanciju na ovu dodatnu akciju. Sve u svemu, jeste malo siva zona, ali ne mislim da si prevaren.

U servisnom listu piše da je bilo popravke VID-Repaired L2-OK, i da je bio umešan L2, to je malo viši nivo tehničara podrške....
A u našem zakonu ozaštiti potrošača stoji Prodavac je odgovoran i za nesaobraznost nastalu zbog nepravilnog pakovanja, nepravilne instalacije ili montaže koju je izvršio on ili lice pod njegovim nadzorom
 
Pa oni za svaki deo tako mogu da kazu "otkacio se",a u stvari ga zamene u servisu za novi deo.Ali da nebi vracali pare,jednostavno prevare musteriju.Auuuu,ne mogu da verujem,bas kvarno.Pa ko ih je terao da daju takvu reklamu?Ocigledna prevara.Bas me interesuje odgovor od "ASUS Srbija" (otvaraca ove teme),ili ga sad nema nigde?
 
Otkacio se pin na cipu,otkacio se elektrolit i procurio na kondenzatoru,otkacio se elektron iz orbitale i probio tranzistor,ovo je isto ko kad kupis nov auto i otkaci ti se motor u voznji odes u servis ako prezivis kazu nije kvar samo se otkacio,cak i da se otkacio taj deo u Asusu pokvario se onaj deo koji ga drzi zakacenim,tako da im je izgovor vise nego dzukacki
 
Ma da, elektroliti, elektroni, kvarkovi :) Bolja analogija bi bila da ispusti guma na novim kolima, ti odes u servis, oni je samo napumpaju i radi normalno. Kola nisu bila funkcionalna, ali realno nisu bila u kvaru jer guma nije bila busna. Mogli su da mu daju pare, ali nije bas situacija za katran i perje :)
 
Asusom sam jako razocaran, kupim Laptop prilicno skup pre 8 god rikne mu HDD nakon 40 dana, ajd garancija je to resila..Kupim mobitel ASUS nov, 45. dan ekran rikne...mnogo su to "brzi" kvarovi za renomirani brend...ASUS nikad vise kod mene
 
naravno da ce da se kvare kada se masovno prodaju kao samsung,to je sasvim normalno.
 
Ma da, elektroliti, elektroni, kvarkovi :) Bolja analogija bi bila da ispusti guma na novim kolima, ti odes u servis, oni je samo napumpaju i radi normalno. Kola nisu bila funkcionalna, ali realno nisu bila u kvaru jer guma nije bila busna. Mogli su da mu daju pare, ali nije bas situacija za katran i perje :)
ako je proizvođač reklamirao: 100% pouzdan auto ili vraćamo novac, i pukne guma (fabrička greška), to baš i nije 100% pouzdan auto?
 
ako je proizvođač reklamirao: 100% pouzdan auto ili vraćamo novac, i pukne guma (fabrička greška), to baš i nije 100% pouzdan auto?
Zato sam i napisao "ispusti guma". Nije pukla. Zasto sam uzeo bas taj primer? Pa zato sto mi se desilo nesto slicno pre dva meseca, samo sa gumom za biciklu. Namontiram klincu novu gumu i ona ispusti posle dan-dva. Smorim se I napumpam da vidim gde pusta. Nigde nije pustala, namontirao sam je ponovo I evo otad je sve OK.
Ovo je ocigledno situacija gde mozemo imati razlicita misljenje i u neku ruku svi biti u pravu. Sve zavisi od definicije i tumacenja dela pravila koji glasi "hardware failure". Da se meni desio ovakav problem sa laptopom verovatno bih reagovao isto kao i n0tANid10tUSER, ali kad gledam sa strane, sa malo manje emocija, nije ni druga strana bey argumenata.
 
Mene su ispalili za ovu akciju ko iz katapulta. Uredno je laptop registrovan za ovu akciju, odobrili su mi registraciju na asus.com, posle par mjeseci koriscenja pucaju sarke sa strana same od sebe (uzasan kvalitet izrade) i naravno reklamiram notebook odmah u ovlascenom servisu u Podgorici (Kimtech) medjutim glatko budem odbijen uz obrazlozenje da akcija ne pokriva fizicka ostecenja (wtf?) a cak je servis i naplacen. Dakle komplet garancija je odbijena sto je SRAMNO za laptop star par mjeseci svega. Jasno se vidi da nije padao, nema drugih tragova koriscenja sem tih sarki koje su u rangu onih cuvenih MSI raspalih laptopova kojima su sarke pucale iznova i iznova.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
eto ispuvala ti se guma na autu za koji su garantovali da je 100% pouzdan, a ti si kupio baš taj, a ne neku hondu, dao si njima pare, njima poverenje jer su se reklamirali tako, pošto ti baš treba 100% pouzdan auto, a ispustila ti guma dok si vozio ženu na porođaj. pa ne da će da ti vrate pare, i daju nov auto, nego će da plate i kaznu jer su ti napravili štetu neuporedivo veću od one koliko vredi taj auto.

ljudi vi zaboravljate da postoji narod koji mašine koristi za ozbiljan posao, ne samo za filmove, igre, itd.... vi ste u fazonu: crko mu je touchpad, nije mogao da gleda film, jaka stvar. a šta da je crkao dok je držao prezentaciju? pa razlupao bih i laptop i tužio bi ih za štetu. to su ozbiljne stvari, šteta nastala otkazivanjem 100% pouzdanog kompjutera je mnogo veća od cene samog kompjutera, najmanje što mogu da urade je da mu vrate novac i da se raduju što je tako i ćute.
 
Ja sam imao problem sa gumama na novom autu. Plastikaneri neki, tresle kada se vozi malo brže.

Prijavio, naplatili balansiranje(i to preskupo), gume nastavile da tresu. Kupio druge posle nekog vremena kada mi je dojadilo.

Šta treba, da kukam po forumima ili da se sudim godinama zbog pišljivih guma i gubim vreme i živce?

Ok, treba braniti svoja prava ali malo realnosti u celoj priči nije na odmet.

Sada baš razmatram kupovinu novog auta. I pored tog lošeg iskustva, opet ću kod istog distributera kupiti novi auto, ista marka.

Zato što su i pored tog iskustva najbolji po uloženo/dobijeno/kvalitet kriterijumu i što sam starim autom bio prezadovoljan ako se izuzme što im nije ni na pamet palo da reše reklamaciju za gume.
 
podeli sa nama koji je auto :)

a asus srbija izgleda dolazi na forum, samo nesto izbegava ovu temu... doduse ni je ni on covek kriv, nit je on smislio akciju nit odobrava konkretne popravke, a koliko sam video trudio se da izadje u susret korisnicima...
 
Poslednja izmena:
Molim samo ove koji zastupaju mišljenje da se je "pokvario tačped a ne laptop" da zamisle sebe kako kupuju od nekog na KP a taj ih ubedjuje da je "laptop 100% ispravan, samo se otkačio tačped" :D

Edit: Astra svakako nije najbolja po odnosu uloženo/dobijeno/kvalitet imho :p
 
Jeste to validan argument za kp. :)

Poenta je da su čoveku bez reči i veoma brzo rešili reklamaciju i dali odgovor zašto neće dobiti novi laptop.

Meni su čak naplatili balansiranje, a znali su da su gume vrljave i da balansiranje neće rešiti problem . To je bezobrazluk.


Da ne širimo temu o autu, tek razmišljam. Da sam dosta bliže odluci, voleo bih da čujem koji to novi automobili više pružaju od Opela po nižoj ceni. [emoji1]
 
Ma dojadila mi priča o gumama samo.

U pravu si poolmaker. Ali dobio je odgovor, i kraj priče.

Neka podnese prijavu sudu u Strazburu.
 
Ali dobio je odgovor, i kraj priče.
Neka podnese prijavu sudu u Strazburu.
Lako je biti u pravu u normalnoj državi (lako je izboriti se za svoja prava).
Baš me zanima kako Asus tretira ovakvu situaciju u na primer Švajcarskoj, Kanadi ili nekoj trećoj "normalnoj" državi.
Nalazimo se u ovoj temi, ako je kraj priče što se Asusa tiče mi ostali ne moramo da se složimo sa tim.

Fenomenalna pogodnost za kupce ASUS laptopova. Ukoliko se vaš ASUS laptop pokvari u prvih godinu dana nakon kupovine, ASUS će vam popraviti laptop i vratiti novac. Akcija važi za sve koji kupe ASUS laptop od danas do kraja godine. Više informacija na ASUS pouzdanost.
 
@Ilion
zar nisi ti na samom pocetku price rekao da treba da bude srecan sto mu nisu naplatili popravku jer mu je mozda ispao laptop? Ja tako nesto ni od prodavca ne bih ocekivao da mi kaze, a eto, ti si rekao (ako nisam pogresio screenname, a mislim da nisam).

Znaci, ostavi ti svoj podanicki mentalitet za sebe, ili nemoj, kako god, ali ja ovako nesto hocu da procitam.

Iako mislim da je ceo taj koncept popravka+pare optimistican preko mere, nije to kupac izmislio, nego oni. Izmislili, i ne postuju, i to je poenta koja treba da se vidi, i verujem da ljudi koji procitaju nece davati ni 5 para na takvu prevaru od reklame u buducnosti, bar kada je asus u pitanju. A i na slicne marketinske cirkuzanije koje sluze taman za to da odluka o kupovini prevagne na njihovu stranu.
 
celi problem leži u tome što se neko možda dvoumio između asus laptopa i nekog hp-a recimo. i taj hp mu je bio za nijansu bolji za isti novac, ali je on ipak odlučio da uzme asus zbog 100% pouzdan treša, i šta sad? prevarili ljude, navukli da kupe, i kad treba da se ispoštuje to što su reklamirali onda budi srećan što ti i popravku ne naplate. ma jeeeeeeste.
 
Problem je u lažnoj marketing kampanji koja je od starta glupa i besmislena i na kraju, obiće im se o glavu.
Koliko god da smo jadno tržište, čim posluju ovde, interes postoji, ovo im je sjajna antireklama i ja prvi Asus više ni u ludilu ne bih uzeo iako sam ih uvek favorizovao isključivo zbog Kimtec-a sa kojima sarađujem i znam kako rade.
 
Cini mi se da je neodrziv princip potpuno ignorisanje firme, pogotovo sto oni ne prave samo laptopove, i uvek moze da se desi da nesto od njihovih proizvoda bude ocigledno najbolja kupovina.
U takvoj situaciji bih ignorisao ovo sto sam procitao, i svejedno kupio asus.
Ali, kada odluka bude tesna, prevagnuce na drugu stranu, to je sigurno.

I da ne bude zabune, ja njima cak ni ne verujem da su samo rekonektovali touchpad. Tj. mozda u ovom slucaju jesu, a mozda nisu, nije uopste vazno, jer ni to nije odrzivo kao princip, jer je vrlo podlozno zloupotrebama, tako da, da, mislim da je ovo cisto obmanjivanje, i prevara.

I, mislim da je neozbiljno sto se niko nije javio na sopstvenoj reklami da se makar potrudi da smisli neki bullsh izgovor, ako nista.
 
U mom slučaju je popravka naplaćena, 50e a garancija odbijena.

Sent from my Samsung S7
 
Nazad
Vrh Dno