Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

Zato ih i valjamo u blatu ovde.
 
Da, postoje ta dva stanja i u ovom slučaju su otklonjena u skladu sa saobraznošću.

Poenta je u uslovima promocije, koja mogu i imaju pravo da definišu stvari drugačije.

Drugim rečima, ovaj kupac je u skladu sa zakonima Republike Srbije maksimalno ispoštovan i kvar je otklonjen u najkraćem roku.

Sa druge strane, nije ispunjen uslov promocije da mu bude isplaćen novac i popravljen uredjaj. Uslov je jasno naznačen u promociji.
Koji jasan uslov??? "endemski" kvar??? Da je uslov jasan pisalo bi popravke tastature touchpada, zamena power kabla,baterije itd ne ulaze u promociju
Ovako može da se tumaci na 1000nacina.
Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Ako tako posmatraš svaka reklama i akcija su obmana, što u neku ruku i jeste tačno.

Poenta priče je da se ovakve akcije prave za normalne kupce, koji ne očekuju da će se njihov laptop pokvariti da bi dobili i uredjaj i pare (jare i pare), a ne za kupce koji će se radovati povraćaju novca i za banalnu nefunkcionalnost koja je uzgred navedena da se ne kvalifikuje za akciju i pritom čak i pokušati da izazovu takav kvar koji bi im doneo tu sitnu dobit.
Svi znamo da nije mali broj takvih ljudi oko nas. Protiv takvih i sličnih obožavam da se borim i u virtuelnom a i u stvarnom svetu.


Quote sa drugog foruma koji si linkovao:
Ja regao jedan svoj laptop i milina. Koliko sam saznao, ne vraća trgovina, nego ASUS te novce. Nadam se da moj neće kihnut i da neće biti potrebno vraćanje para. 
end of quote

Zato ih i valjamo u blatu ovde.

Sve ok. Svako ima pravo da iznosi svoje mišljenje, stavove i argumente, dokle god se poštuju pravila foruma.

Nemam ništa protiv naravno. Čudi me da ih ne zanima ovoliki negativni publicitet i da se ne javljaju u temi.
 
Banalna nefunkcionalnost ?
"pokušati da izazovu takav kvar koji bi im doneo tu sitnu dobit."
Kako te nije sramota ?
Gde se u uslovima akcije navodi da neispravan touchpad ne podleže istoj ? Treći put te pitam
 
Katran i perje, katran i perje :)
Elem, kad vec pricamo o valjanju u blatu, ko je pazljivo pratio sve sto je ASUS pisao (mozda i nije bilo na Bench forumu, ne secam se gde sam tacno procitao) mogao je da vidi da se cela promocija organizuje preko neke osiguravajuce kuce. ASUS niti odobrava niti odbija zahteve za isplatu novca. Naravno, uvek moze da se kaze da je ASUS kriv jer je napravio ugovor bas sa tom osiguravajucom kucom, ali nisam siguran koliko oni sad mogu da uticu na siplate. Mozda su se i ASUS pokajao sto je bas sa njima radio :)
Uzgred, ne treba zaboraviti da je bilo puno korisnika, cak i sa Bench foruma, koji su dobili novac bez problema, a svi znamo da oni koji nemaju problem uglavnom cute I ne vise po forumima, pa se lako moze zakljuciti da je broj zadovoljnih neuporedivo veci od broja nezadovoljnih. Sad ispade da su svi kupovali ASUS samo zbog ove akcije, sto sigurno nije istina. Mozda se samo mali procenat koji se dvoumio, odlucio ya ASUS, a mnogi su dobili I novac I popravljen laptop. Sta su dbili oni kojima se pokvario HP, Dell ili Lenovo laptop? Ne moze se pljuvati cela akcija i ceo jedan brend samo na osnovu par nezadovoljnih korisnika, mada bi I za njih bilo bolje da nije bilo ovih problema.
 
Banalna nefunkcionalnost ?

Evo ti u drugoj temi pitaj Pecu šta je banalan kvar. Iskoristio je taj termin u donjem postu.

Ili hoćeš da kažeš da je neispravan touch pad sistemski, opšti kvar koji onemogućava korišćenje uredjaja?

Ako misliš tako objasni.

Evo jednog (po meni) zanimljivog threada koji ima za cilj da dodjemo do prave istine: koji vendor (distributer, servis) nudi kupcima notebook racunara najbolju i najbrzu uslugu...

Sta imam na umu...

Kao prvo, zelim da imamo civilizovanu diskusiju - valjalo nesto ili ne! Dakle, ako je neko imao prijatno iskustvo, podrazumeva se da ce reci lepo. Ono sto je generalno problem jeste sto se strasti uzburkaju kada je nase iskustvo neprijatno, vrlo logicno. Ideja ove teme jeste da o toj vrsti problema diskutujemo na pravi nacin, da probamo da komuniciramo kao ljudi, sa POKUSAJEM da imamo razumevanja i kada naizgled obican problem postane "neresiv".

Hocu da citaoci dodju do pravih zakljucaka stecenih na osnovu realnih impresija drugih korisnika:


da li su imali banalan kvar koji im je otklonjen "za 5 minuta". Da li su imali banalan kvar cije je resenje postalo nocna mora.



Da li i sa kojim servisom i kojeg vendora imaju pozitivna iskustva, sa kojim imaju negativna. Da li mogu da pohvale ili pak kude odnos sa klijentom od strane servisa, da li se vendori drze obecanja u pogledu garancije? Koje je prosecno vreme resavanja servisa u vasem slucaju (ukoliko ste imali vise slucajeva, navedite koji servisi i koji vendori su u pitanju)

Da li vam se (ne) dopada servisna procedura? Da li neko salje express sluzbu po pokvareni notebook? Da li morate da nosite sami notebook u ovlasceni servis ili mozete da ga ostavite u maloprodaji u kojoj ste ga kupili? Da li vas neko kontaktira nakon sto takav notebook ostavite u servisu: da li ste dobijali informacije da se ceka rezervni deo, da vas podsete da ce recimo sutra stici, da problem ipak nije resen, da vas mozda neko i nakon servisa okrene telefonom da pita da li je sve u redu?

Da li vam je u slucaju nemogucnosti popravke ponudjen mozda novi racunar u zamenu? da li je taj racunar predstavljao adekvatnu zamenu za vas prvobitni model? Razne promotivne kampanje imamo prilike da vidimo u poslednjih par godina: popravka u roku od 72h, popravka u roku od ovoliko ili onoliko dana, cak na primeru jednog vendora imamo prilike da vidimo na delu "nema veze sta je bilo" kampanju, pa cak mozete i da vratite racunar ako dobijete otkaz u firmi!?? Jedan od distributera odnedavno kupcima cak nudi i zamenski notebook do momenta popravke racunara. Kakva su vasa iskustva sa svime navedenim?

Molio bih vas da napravimo jednu zdravu diskusiju koja ce svima nama kao potrosacima biti od koristi: diskusiju koja ce nama ili ljudima u nasem okruzenju pomoci da sutra napravimo sto bolji izbor prilikom naredne kupovine - imajuci u vidu i ono sto se zove "vise od igre". Racunar se ne kupuje samo zato sto je lep ili ima dobre specifikacije, vec nam sve bitnija postaje informacija, sta sutra ako nesto krene po zlu?

Za kraj, zamolio bih vas da svaki komentar zapocnete sa

- Ime brenda
- Model racunara
- Kupljen kod
- Garancija i servis kod...

Sve u cilju da dodjemo do jasnih, pouzdanih i proverenih iskustava, jednostavno, da bi znali "sutra" sta nam je kao kupcima ciniti...
 
Poslednja izmena:
Ako si negde gde ti treba laptop u tom trenutku, nemas misa i crkne ti touch - onda s tim laptopom mozes da se slikas.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ali imaš priliku da uživaš u "endemskom kvaru" :)
 
Evo mene opet, nisam u međuvremenu bio u prilici da pratim forum proteklih desetak dana.

(inače famozni touch pad je ponovo prestao da funkcioniše sinoć) :mad:

Prethodno sam se obratio za pomoć par kod par centara za zaštitu potrošača.

Jedan od centara za zaštitu potrošača mi je pojasnio da odredbe o saobraznosti u konkretnom slučaju nisu relevantne za moj slučaj , dok što se tiče ostalih stavki vezanih za kršenja zakona o zaštiti potrošača, budući da Opia Ltd. nije lice koje podleže domaćem zakonodavstvu, na žalost nisu u mogućnosti da pruže prvanu pomoć u vidu posredovanja.

U jednom drugom društvu za zaštitu potrošača su rekli da nisu imali sličan slučaj, ali da će razmotriti šta mogu da učine budući da i oni smatraju da su mi prava kao potrošaču ugrožena i još uvek su u toku konsultacije.

Još dve interesantne stavke:
a) Na sajtu jedne od kuća koje vrše distribuciju Asus uređaja za sve Asus Lap topove koje sam pogledao stoji u polju garancija: Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača - s tim što pravno lice davalac garancije koja se reklamira na kutiji izgleda nije podležno domaćem zakonodavstvu. (a mislim, ipak ne držite me za reč, da je pre desetak dana pisalo nešto u ontekstu da proizvođač garantuje za sva prava kupca po osnovu zakona o zaštiti potrošača)

b) touch pad je prestao da funkcioniše ponovo nakon dvadeset i dva dana nakon čuvene popravke (rekonekcije)... interesantno je da nikakvih problema nisam imao ni sa jednim drugim proizvođačem lap topova koje sam koristio (Toshiba, Fujitsu i Dell), kao i da o nestručnom korišćenju touchpada ili uređaja ne bi bilo upravno diskutovati, jer je uređaj od popravke pomeran pet do sedam puta na sedam metara udaljenosti (iz sobe u sobu), touchpad sam koristio isključivo ja kako bih pustio neki multimedijalni sadržaj, dakle upitanju su po par klikova po korišćenju.

Pri tome se pitam da li ću morati urećaj da nosim u servis na svakih dvadesetak dana do isteka garancije, kako bi se iznova "rekonektovao" touchpad?

@Asus: Vrlo sam razočaran u vaš proizvod, i Vas kao kompaniju koja se služi obmanjujućim poslovnjem, kao i u vašu brigu o korisniku.

Da citiram jedan odlomak iz odogovora Asusa: "ali i dalje stojimo iza stava da uslovi promocije nisu ispunjeni, jer nije bilo popravke ni zamene dela." što se direktno kosi sa reklamom uređaja 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen lap top. Uređaj nije bio 100% pouzdan, jer nisam bio u mogućnosti da ga koristim u potpunosti pri nastalom kvaru, koji je gle čuda, ponvo nastao u međuvremenu.

@Ilion Touchpad je postao nefunkcionalan otprilike 24h pre nego što je lap top odnet u servis, vrlo je neprimereno da pišeš neistine, tj. da si siguran da sam uređaj dobio kao neispravan i čekao više od 9 meseci da se obratim serviseru, kada nije tako, a niti za navedene reči imaš dokaz. Mogao bih da i ja pišem u šta sam siguran za tebe, ali to niti mi priliči niti bi moralo biti tačno :) A interesantno je što su ljudi primetili kako si konstantno na strani Asusa :)
A što se tiče automobila i brige o korisnicima, pri redovnom servisu kod Toyote, nekih 5 godina nakon kupovine (dakle istekla garancija), saopštavaju da postoji problem sa diznama na vozilu, a kompletna zamena dizni svime potrebnim košta malo više od 2000 evra, ali da bi zamolili za par dana da se konsultuju sa nadležnima, u roku od 3 dana su se javili da pitaju koji termin odgovara kako bi se izvršila besplatna zamena, jer je taj model/serija dizni znala da pravi probleme. Toliko o brizi o korisniku u Srbiji.
 
Reklama sa kutije.jpg
Katran i perje, katran i perje :)
Elem, kad vec pricamo o valjanju u blatu, ko je pazljivo pratio sve sto je ASUS pisao (mozda i nije bilo na Bench forumu, ne secam se gde sam tacno procitao) mogao je da vidi da se cela promocija organizuje preko neke osiguravajuce kuce. ASUS niti odobrava niti odbija zahteve za isplatu novca. Naravno, uvek moze da se kaze da je ASUS kriv jer je napravio ugovor bas sa tom osiguravajucom kucom, ali nisam siguran koliko oni sad mogu da uticu na siplate. Mozda su se i ASUS pokajao sto je bas sa njima radio :)
Uzgred, ne treba zaboraviti da je bilo puno korisnika, cak i sa Bench foruma, koji su dobili novac bez problema, a svi znamo da oni koji nemaju problem uglavnom cute I ne vise po forumima, pa se lako moze zakljuciti da je broj zadovoljnih neuporedivo veci od broja nezadovoljnih. Sad ispade da su svi kupovali ASUS samo zbog ove akcije, sto sigurno nije istina. Mozda se samo mali procenat koji se dvoumio, odlucio ya ASUS, a mnogi su dobili I novac I popravljen laptop. Sta su dbili oni kojima se pokvario HP, Dell ili Lenovo laptop? Ne moze se pljuvati cela akcija i ceo jedan brend samo na osnovu par nezadovoljnih korisnika, mada bi I za njih bilo bolje da nije bilo ovih problema.

U prilogu, slika kutije uređaja, nigde se ne navodi da je uređaj osiguran kod nekoga, o trošku Asusa, nego da Asus vraća pare i popravljen lap top, što nije u skladu sa: Pretpostavlja se da je isporučena roba saobrazna ugovoru ako po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe data od strane prodavca, proizvođača ili njihovih predstavnika, naročito ako je obećanje učinjeno putem oglasa ili na ambalaži robe.
 
Ono na slici nije jare nego ja(g)nje a janje je ovca :), kao i kupac :D
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 210956
U prilogu, slika kutije uređaja, nigde se ne navodi da je uređaj osiguran kod nekoga, o trošku Asusa, nego da Asus vraća pare i popravljen lap top, što nije u skladu sa: Pretpostavlja se da je isporučena roba saobrazna ugovoru ako po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe data od strane prodavca, proizvođača ili njihovih predstavnika, naročito ako je obećanje učinjeno putem oglasa ili na ambalaži robe.
Ala si uporan sa tom saobraznoscu iako zakon jasno kaze da za nju garantuje prodavac, a ne proizvodjac i nema veze sa ovom dodatnom akcijom. Posalji ti to lepo u servis, mozda sad zamene touchpad i dobijes novac kao sto si I zeleo.
 
@n0tANid10tUSER

Javno ti se izvinjavam zbog kvalifikacije koju sam izneo na račun tebe kao potrošača.

Kvalifikacija je bila izneta u žaru prepiske i zbog toga ti se sada izvinjavam.

Nisam citirao ceo tvoj post jer iznosiš neke stvari sa kojima se slažem, dok se sa nekima ne slažem a nemam vremena sada da elaboriram.

U svakom slučaju, veoma mi je važno da primiš moje izvinjenje jer nisam imao prava tako nešto da napišem.
 
Ala si uporan sa tom saobraznoscu iako zakon jasno kaze da za nju garantuje prodavac, a ne proizvodjac i nema veze sa ovom dodatnom akcijom. Posalji ti to lepo u servis, mozda sad zamene touchpad i dobijes novac kao sto si I zeleo.
Definitivno ću ga odneti čim ugrabim 1h slobodnog vremena (najverovatnije u ponedeljak). Prvo da nisam imao problema sa uređajem, da je bio stvarno 100% pouzdan, do ove situacije ne bi ni došlo, i uštedeo vih mnogo vremena i živaca. Kažeš da mi je cilj da uzmem novac, meni je cilj da moja prava kao potrošača budu ispoštovana, kao što je i obećavano reklamama ako uređaj ne bude 100% pouzdan. I još se ponovo desio isti problem (reoccuring issue) nakon popravke od strane ovlašćenog servisera.
Strahujem da će pri sledećem odnošenju u servis biti zadržan u zakonski maksimalnom trajanju, da bi nakon toga vratili uređaj sa ponovo "rekonektovanim" touch padom.
Jedino što znam je da sam ja sa kupovinom Asus uređaja izgleda završio za svagda, kao i da ne mogu računati na moj pozitivan feedbak niti preporuke bilo kome.
 
@n0tANid10tUSER

Javno ti se izvinjavam zbog kvalifikacije koju sam izneo na račun tebe kao potrošača.

Kvalifikacija je bila izneta u žaru prepiske i zbog toga ti se sada izvinjavam.

Nisam citirao ceo tvoj post jer iznosiš neke stvari sa kojima se slažem, dok se sa nekima ne slažem a nemam vremena sada da elaboriram.

U svakom slučaju, veoma mi je važno da primiš moje izvinjenje jer nisam imao prava tako nešto da napišem.

Sve je u redu i izvinjenje prihvaćeno, iako smatram da nije bilo neophodno, jednostavno svi mi imamo svoje stavove...
 
Bilo je neophodno jer sam te okarakterisao kao ličnost. Nisam samo napadao tvoje stavove.

Napravio sam grešku.

Drago mi je da si prihvatio izvinjenje. Trudiću se da ne dozvolim tako nešto sebi ubuduće. (Osim u samoodbrani, ali se to ne odnosi na tebe. [emoji1] )
 
Pogledajte prilog 210956

U prilogu, slika kutije uređaja, nigde se ne navodi da je uređaj osiguran kod nekoga, o trošku Asusa, nego da Asus vraća pare i popravljen lap top, što nije u skladu sa: Pretpostavlja se da je isporučena roba saobrazna ugovoru ako po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe data od strane prodavca, proizvođača ili njihovih predstavnika, naročito ako je obećanje učinjeno putem oglasa ili na ambalaži robe.

Jedan od centara za zaštitu potrošača mi je pojasnio da odredbe o saobraznosti u konkretnom slučaju nisu relevantne za moj slučaj , dok što se tiče ostalih stavki vezanih za kršenja zakona o zaštiti potrošača, budući da Opia Ltd. nije lice koje podleže domaćem zakonodavstvu, na žalost nisu u mogućnosti da pruže prvanu pomoć u vidu posredovanja.

U jednom drugom društvu za zaštitu potrošača su rekli da nisu imali sličan slučaj, ali da će razmotriti šta mogu da učine budući da i oni smatraju da su mi prava kao potrošaču ugrožena i još uvek su u toku konsultacije.

Još dve interesantne stavke:
a) Na sajtu jedne od kuća koje vrše distribuciju Asus uređaja za sve Asus Lap topove koje sam pogledao stoji u polju garancija: Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača - s tim što pravno lice davalac garancije koja se reklamira na kutiji izgleda nije podležno domaćem zakonodavstvu. (a mislim, ipak ne držite me za reč, da je pre desetak dana pisalo nešto u ontekstu da proizvođač garantuje za sva prava kupca po osnovu zakona o zaštiti potrošača)


Izvrsno, izvrsno...
Lepo smišljena akcija, još lepše realizovana.
Kupujte kod Asusa (jer u slučaju kvara dobijate i popravku i pare nazad), a kada nastupi kvar Asus nizašta ne odgovara.
A rekonektovani touchpad je ponovo prestao da radi, vrhunac predstave...

Druže tebi želim sretan ishod cele ove priče, a Asusu da razmisli da li im je isplativ ovakav odnos prema kupcima.
Loš glas se pročuje...

Asus može da se izvuče od svojih obaveza ali to ne menja situaciju.
A situacija je (što se ove priče o touchpadu i šarkama) da se izvlače i prave magarad od kupaca u Srbiji, jer im se može.
I jer su procenili da im je isplativije tako nego da ispoštuju svoje obaveze prema kupcima.
Vreme će pokazati da li je to ispravna procena...
 
Bilo je neophodno jer sam te okarakterisao kao ličnost. Nisam samo napadao tvoje stavove.

Napravio sam grešku.

Drago mi je da si prihvatio izvinjenje. Trudiću se da ne dozvolim tako nešto sebi ubuduće. (Osim u samoodbrani, ali se to ne odnosi na tebe. [emoji1] )

Evo i ja se izvinjavam ako si se negde i zbog nečeg što sam napisao uvredio :) i ako želiš, maš pivo od mene u BGD, u oktobru mesecu, čim budem imao vremena.

A evo i da Džeronimu dokažem da me ne zanimaju samo pare imam jednu ponudu za svevideći Asus.

Neka srede touchpad da nemam više problema sa istim i neka poklone 3 laptopa istih ili boljih karakteristika kao moj, za decu čije su porodice slabijih mogućnosti (ja ću odabrati dve porodice oni jednu, zajedno ćemo im dostaviti da ne bude nikakvih malverzacija) i ja refund neću tražiti, a oni će popraviti svoj poljuljan ugled. Pošteno?
 
@n0tANid10tUSER
Pre nošenja u servis savetuj se sa advokatom. Pa ako ti ne odobre, a ima osnova, onda tužba. Pomoćićeš svim kupcima, a i stavićeš Asus na svoje mesto.

Ako nema osnova, iskoristi zakon, traži novac nazad, a vrati im "100% pouzdan laptop" i lepo sročen mejl sa dokazima šalji svim novinama u Srbiji.

A mogao bi odmah i da kontaktiraš one iz emisije "Potrošački savetnik", prave oni i reportaže i hoće da pomognu.
 
Hvala za savete, čekam odgovor društva za zaštitu potrošača, ili Asusa za gore navedenu ponudu. Ali to su neki od koraka koje ću vrlo verovatno preduzeti, zavisno od ishoda situacije.
A mislim da po zakonu može povraćaj novca u roku od prvih 6 meseci ukoliko se roba stalno kvari.
 
A mislim da po zakonu može povraćaj novca u roku od prvih 6 meseci ukoliko se roba stalno kvari.
Nažalost ne može povraćaj novca u prvih 6 meseci.
Imaš pravo da odbiješ popravku i zahtevaš zamenu uredjaja u prvih 6 meseci.
Budući da si već prihvatio prvu popravku ne znam da li to menja situaciju sa ovom drugom reklamacijom, raspitaj se kako stoje stvari.
 
Emisija Potrošački savetnik je ukinuta koliko ja znam.

Očigledno maslo nekog kartela, bila je jedna od najgledanijih vikendom na RTS-u tako da realnog osnova za ukidanje emisije sigurno nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Izvrsno, izvrsno...
Lepo smišljena akcija, još lepše realizovana.
Kupujte kod Asusa (jer u slučaju kvara dobijate i popravku i pare nazad), a kada nastupi kvar Asus nizašta ne odgovara.
A rekonektovani touchpad je ponovo prestao da radi, vrhunac predstave...

Druže tebi želim sretan ishod cele ove priče, a Asusu da razmisli da li im je isplativ ovakav odnos prema kupcima.
Loš glas se pročuje...

Hvala poolmaker,
Poprilično mi znači podrška normalnih ljudi.
Videćemo šta će da bude, da pokažem pojedinima da me ne zanimaju samo pare, zato sam i predložio Asusu jednu opciju gde bi se prilično oprali i gde bi digli sebi rejting u narodu, a gde ja ne bih imao finansijske koristi.

Živi bili (ali ne kao famozni touch pad) pa videli :)

btw, red bi bio da se jave u narednih 24h sa svojim odgovorom, ili najkasnije do ponedeljka u 10h ujutru. Da ne bude da većaju 10 godina i čekaju odobrenje :)
 
Nažalost ne može povraćaj novca u prvih 6 meseci.
Imaš pravo da odbiješ popravku i zahtevaš zamenu uredjaja u prvih 6 meseci.
Budući da si već prihvatio prvu popravku ne znam da li to menja situaciju sa ovom drugom reklamacijom, raspitaj se kako stoje stvari.
Ima pravo da traži povraćaj novca. Imao je i prvi put, a ima i sada.
 
on je imao pravo i na novac i na uredjaj, nemojte to zaboraviti. Ako trazi samo novac, ne moze dobiti i novac i novac, a i dalje se nada tome.

Sto se ove "humanitarne ponude" tice, ne moras cekati odgovor. To je kao da uterujes dug, i kazes, ok, ne moras mi vratiti pare, ako hoces da ti lupim 2 samara i da mi vratis pare. Nema sta ti da biras porodice, jer je podlozno zloupotrebama koliko i ova njihova prevara od promocije, a i sama ponuda je uzasno nepovoljna za njih, i iako pretpostavljam da i sluzi da se ne prihvati, previse je.
A i sada imaju izgovor da ti vrate pare jer se dva puta pokvarilo (ne bi ih obavezivalo da svima u PRVOJ slicnoj situaciji ispostuju obecanje), i kao bi mogli malcice da se operu, ili bolje reci plaknu nakon sto su malo plivali po septickoj jami.

i da li neko moze da napise makar i pribliznu definiciju skarabudz pojma "endemski kvar", jer vidim da se o tome raspravlja kao o necemu legitimnom, i kao da mu se pridaje znacenje "ono bez cega stvar moze da funkcionise", a meni je npr. jako tesko da mu izracunam takvo znacenje?

Znam sta je endemska vrsta, ali sta je endemski kvar nisam siguran da li zna i onaj koji je to skarabudzio. Pojam nisam uspeo da nadjem ni kao "endemic malfunction", tako da izgleda da cak i nije nesrecni prevod, nego cisto i nedvosmisleno zamucivanje iste one septicke jame u kojoj ovi vole da plivaju (kao da se nesto pa videlo i dok nisu zamutili).

Da li je uopste moguce da su oni izmislili pojam da bi mogli da varaju ljude, ili sam samo ja neobrazovan?

I sto se @Ilion tice, covek ocigledno pokusava da ispadne cist pred sobom tako sto ce makar imaginarno uspeti da, nakon sto je apsolutno ispostovao svoju rec o povlacenju na dva sata, ravnopravno vodi raspravu selektivnim odgovorima, tezama, prihvatanjem i propagiranjem izmisljenjih pojmova kao legitimnih, i to sa vrlo proizvoljnim znacenjem bez ikakve definicije (valjda je red da i mi neobrazovani mozemo da razumemo o cemu se radi, a ne samo preduzetnicka elita).


jasno da sam dobar deo posta pisao u cinicnom tonu, ali ako neko ima definiciju za endemski kvar, makar i na engleskom, ja bih stvarno voleo da procitam jer sam ovde prvi put to video.


I da ponovim staro pitanje, cisto septicke jame radi: sta se desava kada je laptop "nepopravljiv" (slucajevi kada u redovnoj garanciji odobravaju zamenu), obzirom da na baneru pise, da vracaju pare i POPRAVLJEN laptop? Mislim da znam odgovor, ali da vidim da li ima i drugacijih tumacenja.
Koliko bre vrsta obezbedjenja oni uopste imaju, i treba li imati posla sa takvom firmom? Nije dosta ni "endemski kvar" koji u isto vreme ne znaci nista, i znaci sve.
 
Nažalost ne može povraćaj novca u prvih 6 meseci.
Imaš pravo da odbiješ popravku i zahtevaš zamenu uredjaja u prvih 6 meseci.
Budući da si već prihvatio prvu popravku ne znam da li to menja situaciju sa ovom drugom reklamacijom, raspitaj se kako stoje stvari.

Ili može da traži novac?

ZZP član 52

Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.

U istom članu piše:

Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača.
 
@Rio
Humanitarna ponuda je sa ciljem da se pokažu da su veći od jednog kompjutera i da samo prate ono što oni smatraju da je ispravno, iako i po meni i po mnogima nisu u pravu. A i ja da dokažem da nisam zagrizao za pare nego da se ispoštuje ono što su obećali.

Preciznu definiciju endemskog kvara ti ne mogu dati jer taj pojam ne poznajem, ali ako uzmemo definiciju sa Vikipedije (Ендемски је појам који се односи на болест, социјални проблем или феномен, који је специфичан за одређену популацију, групу или културу или географску област. У епидемиологији се појам односи на болест која се јавља и опстаје само у оквиру једног региона или једне популације.) možemo možda kroz slobodno tumačenje zaključiti da je to istovetan kvar koji je specifičan za određeni model ili određeni brend, a možda se odnosi na sve kvarove nastale u Srbiji za koje ne žele da vrate novac suprotno reklamiranom :)

U slučaju nepopravljivohlg lap topa, da su mi izašli u susret, a i po zdravoj logici bih rekao da bi verovatno dobio nov lap top i novac, a sad iz ličnog iskustva ne znam šta bih ti rekao, možda bi imao više sreće nego ja :)
 
Nazad
Vrh Dno