Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

Da, možda je i bio DOA a ovaj kupac je čekao da prodje nekoliko meseci i prijavi kvar i dobije novi laptop.

To ti nije palo na pamet?
Tebi nije palo na pamet da su svi tvoji argumenti obespravljeni?
Da, kupac je sigurno čekao par meseci da bi reklamirao laptop sa neispravnim touchpadom.
 
Ilion kakav sendvič imaju radnici Asusa u Srbiji?

Šta ako je crko touchpad a ovi iz asusa stavili novi i rekli da je konektovan stari ???
 
Sada sam i siguran u to.

Proučavao je promociju, laptop mu je stigao sam neispravnim touchpad-om.
Koristio je miš nekoliko meseci, i prijavio kvar nadajući se povraćaju novca.

Ne znam samo ko sada ima podanički mentalitet. Vi što vas ovaj član tretira kao ovce i koristi za svoje kvarne ciljeve ili neko drugi....
 
Imaš li nekih dokaza za svoju tvrdnju ?
Da je pametan da ide na sud i da ih odere.
 
Sada sam i siguran u to.

Proučavao je promociju, laptop mu je stigao sam neispravnim touchpad-om.
Koristio je miš nekoliko meseci, i prijavio kvar nadajući se povraćaju novca.
Bez uvrede, ali sigurno je samo to da pokušavaš da opravdaš Asus na sve moguće načine.
A kada ništa ne upali tada su kupci oni koji su krivi.

Jeste, čovek je pažljivo proučavao promociju i čekao nekoliko meseci.
A ovaj drugi je svakog dana praktikovao seks sa suprugom na laptopu, razvalio šarke, sačekao takodje par meseci i tada reklamirao laptop da bi opljačkao Asus.
 
Ja sam siguran da je dečko na sendvič listi Asusa.
 
Bez uvrede, ali sigurno je samo to da pokušavaš da opravdaš Asus na sve moguće načine.
A kada ništa ne upali tada su kupci oni koji su krivi.

Jeste, čovek je pažljivo proučavao promociju i čekao nekoliko meseci.
A ovaj drugi je svakog dana praktikovao seks sa suprugom na laptopu, razvalio šarke, sačekao takodje par meseci i tada reklamirao laptop da bi opljačkao Asus.

Malo sam revoltiran. Svi ste se obrušili na mene.

Čak i ti sine Brute. [emoji1]

Povlačim se iz teme. Rekao sam šta sam imao.

Pljujte po Asusu do mile volje. Meni ni iz džepa ni u džep.
 
Poslednja izmena:
Ne shvataju ljudi koliko loš utisak ima jak odjek, i kolika se šteta pravi ovako, isto kao onaj pre neki dan koji se hvalio kako je odbijao korisničke reklamacije...
 
Malo sam revoltiran. Svi ste se obrušili na mene.

Čak i ti sine Brute. [emoji1]

Povlačim se iz teme. Rekao sam šta sam imao.

Pljujte po Asusu do mile volje. Meni ni iz džepa ni u džep.

I bolje da se povučeš kada si ostao bez argumenata. Ni iz džepa u džep, ali je zato sendvič ukusan. :)
 
Pljujte po Asusu do mile volje. Meni ni iz džepa ni u džep.
Takodje.
Pročitaj temu, ima me na par mesta u njoj, nije ovo jedini slučaj gde pišem u ovoj temi.
Videćeš da niti pljujem protiv Asusa niti pljujem za račun Asusa.
 
Brate, zasto ja nisam obavesten za te sendviche?!
 
Šala mala :) Nemam ništa protiv Asusa generalno, koristim miša(Asus Echelon), možda ću i grafičku, ali ovako pilićarenje je nedopustivo.
 
Sada sam i siguran u to.

Proučavao je promociju, laptop mu je stigao sam neispravnim touchpad-om.
Koristio je miš nekoliko meseci, i prijavio kvar nadajući se povraćaju novca.

Ne znam samo ko sada ima podanički mentalitet. Vi što vas ovaj član tretira kao ovce i koristi za svoje kvarne ciljeve ili neko drugi....
Iskreno, i ne verujem vise da je cisto podanicki mentalitet u pitanju, ovakve bezobrazne konstrukcije imaju mnogo vise smisla kao odbrana licnih interesa.

Ne verujem cak ni da imas direktnu korist od Asusa, nego pretpostavljam da imas neku firmu (ili ti je to porodicni posao) i uvek ti je lakse da sebe vidis u kozi prodavca, nego kupca.


Mislim, mozda prosto imas i opsesivnu zelju da pobedis u raspravi, ali ovde nisi mogao pobediti ni uz pomoc maste. A tada i ostaje pitanje zasto si se od pocetka agresivno petljao u to.


Inace, nije Asus od juce u poslu, pominjes neke njihove pametne advokate, itd. Da su hteli, napravili bi promociju tipa, ako vam ne popravimo laptop za 3 ili 5 radnih dana, dobijate i pare i laptop.

I jos jedna stvar, oni u promociji kazu vracaju i popravljen laptop i pare.
Sta se desava u onim poznatim situacijama kada laptop "ne moze da se popravi" :)

Da li onda kazu, eeee, ali mi ne mozemo da vam popravimo, imate pravo samo na novac. Hehe, ti bi i ih u takvom slucaju zastupao, a na osnovu pilicarenja mogu id zakljucim da je moguce da tako nesto i urade.

I onda ostanemo sa paradoksalnom situacijom da postoje mali kvarovi koji se otklanjaju brzo, i zbog toga po tebi nema potrebe postovati promociju, i veliki kvarovi koji su nepopravljivi, pa onda samo vrate pare, a popravljen laptop ne mogu, jer je "nepopravljiv".

To je sve ok, moze i za to da se botuje po forumu, ali kako se to onda razlikuje od obicne garancije?

Zasluzuju sav "hejt" koji su dobili, i mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
Nastupam sa aspekta razuma, i ravnoteže izmedju bezobrazluka, ličnih interesa i sebičluka pojedinih.

Mnogi članovi idealistički brane prava kupaca (ispravan pristup), kao što su poolmaker, mitar, jaksa, gorgilije i drugi kojih se sada ne sećam.

Neki su zadojeni mržnjom, neki gledaju samo svoje interese, neki troluju, a mnogi jednostavno vole da vredjaju i da se učlanuju u linč grupe.

Pročitaj temu iz početka, pogledaj koliko je članova dobilo novac opravdano. Koliko puta je član asus pomogao.

U jednom slučaju je čak pokušao da izdejstvuje isplatu novca iako je dex express ili koji već kurir oštetio uredjaj u transportu.

Jednom članu nije isplaćen novac zbog mnogo goreg endemskog kvara, crkla baterija.

Sada su se mnogi udružili u linč grupu, a pameti nigde.
 
Poslednja izmena:
Izgubih pola radnog dana na ovu nebuloznu raspravu. Ne znam koji mi je djavo sve to trebalo.

Virtuelno linčujte koga kod hoćete, briga me.
Za stvari koje su bitne i realne svi zajedno smo manji od makovog zrna.

Svako gleda samo svoj sitni i bedni interes.
 
Zar se nisi ti povukao iz teme? I kada si se vec "vratio" sto bar ne odgovori o ovo o privatnom/porodicnom poslu.

Mislim ono, privatna stvar, bla, bla, i ne moras, ali nista nece stetiti tvojoj privatnosti ako kazes imam/nemam, a mene zivo interesuje da odgonetnem ovaj fenomen kom prisustvujem.

A i ajd bar na ovu "fikciju" odgovori, ako ne na privatno: pokvari se laptop, asus nema rezervni deo kao odvojen, jer bi verovatno bilo skuplje nego zameniti laptop, i u takvim situacijama inace odobrava zamenu.

Da li kupac, po tvom misljenju, ima pravo da zahteva i laptop koji radi i pare, ili mora da se zadovolji samo novcem?

Pogledaj baner ponovo, pogledaj sta si do sada pisao, i reci posteno, a da ne pobijes ovo sto si vec pisao.

Sto se tice ovoga koji clanovi su konstruktivni, idealisti ili sta vec, nije to ni vazno, niti je meni vazan tvoj sud o tome da li ja nekoga mrzim ili ne. Postoje oni koji su u pravu, i oni koji nisu.

Postoji cilj, i postoji sankcija (u ovom slucaju verovatno samo moralna, jer su se izgleda dobro obezbedili). I bar ta moralna sankcija treba da bude sprovedena kako treba, ako nista.
 
Nije mi jasno kakve linč grupe ? Ostao si bez argumenata pa sad pljuješ druge i misliš da si najpametniji, a možda si i član neke sendvič grupe, ko zna :D
 
Aman, dosta sa tim sendvičima, ja mrtav gladan, a nisam dobio nijedan sendvič :(
 
Mnogi članovi idealistički brane prava kupaca (ispravan pristup), kao što su poolmaker, mitar, jaksa, gorgilije i drugi kojih se sada ne sećam.

Takodje.
Pročitaj temu, ima me na par mesta u njoj, nije ovo jedini slučaj gde pišem u ovoj temi.
Videćeš da niti pljujem protiv Asusa niti pljujem za račun Asusa.

Situacija sa početaka ove teme, gde je jedan član bio revoltiran zato što je kupio svoj laptop pre otvaranja ove teme/početka ove Asusove promocije.
Pa je (na nekoliko stranica teme) zamerao Asusu zašto retroaktivno ne pomeri početak promocije na datum koji se poklapa sa njegovim željama.

QkA7cbq.png
 
Na kraju sam morao da odem u pekaru da kupim sendvich. Eh sta mi radite..
 
Situacija sa početaka ove teme, gde je jedan član bio revoltiran zato što je kupio svoj laptop pre otvaranja ove teme/početka ove Asusove promocije.
Pa je (na nekoliko stranica teme) zamerao Asusu zašto retroaktivno ne pomeri početak promocije na datum koji se poklapa sa njegovim željama.

QkA7cbq.png
Sve je to u redu.
Verovatno znaš koliko te cenim i kao čoveka i kao člana foruma, ali sada jednostavno nisi u pravu.

Sve vreme si se pozivao na njihivu reklamu, ja sam rekao postoje sitna slova. Naterao si me da čitam njihove uslove promocije i da ti dokazujem zašto je ovaj zahtev za popravkom + isplatom neopravdan.

Uradio sam to. Na njihovom baneru jasno piše da se primenjuju uslovi i odredbe promocije.
Do uslova i odredbi promocije se dolazi na dva klika, čak i preko telefona kao što sam ja uradio.

Uslovi, ta sitna slova, nisu uopšte sitna već je jasno, transparentno, i sažeto napisano.

Jasno je navedeno da se endemski kvarovi (lokalizovani, bez uticaja na uredjaj kao celinu u smislu potpune nefunkcionalnosti) ne kvalifikuju za ovu promociju.

Baterija, a pogotovo touch pad su jasni endemski kvarovi. Laptop se može normalno koristiti sa takvom neispravnošću.

Mislim da bi ispravno postupio ako bi sada priznao da nisi bio u pravu u ovom slučaju.
 
Zašto nije lepo napisano kvarovi touchpada, baterije, tastature itd ne spadaju u akciju jer ih vodimo kao manje kvarove nego je napisano "endemski kvarovi" pa može da se tumači na 100 načina ?
Eto vidiš da ponovo nisi u pravu i da nije sve jasno transparentno i sažeto napisano.
Dokle misliš da nastavljaš sa obmanama ?
 
Poslednja izmena:
Sve je to u redu.
Verovatno znaš koliko te cenim i kao čoveka i kao člana foruma, ali sada jednostavno nisi u pravu.

Sve vreme si se pozivao na njihivu reklamu, ja sam rekao postoje sitna slova. Naterao si me da čitam njihove uslove promocije i da ti dokazujem zašto je ovaj zahtev za popravkom + isplatom neopravdan.

Uradio sam to. Na njihovom baneru jasno piše da se primenjuju uslovi i odredbe promocije.
Do uslova i odredbi promocije se dolazi na dva klika, čak i preko telefona kao što sam ja uradio.

Uslovi, ta sitna slova, nisu uopšte sitna već je jasno, transparentno, i sažeto napisano.

Jasno je navedeno da se endemski kvarovi (lokalizovani, bez uticaja na uredjaj kao celinu u smislu potpune nefunkcionalnosti) ne kvalifikuju za ovu promociju.

Baterija, a pogotovo touch pad su jasni endemski kvarovi. Laptop se može normalno koristiti sa takvom neispravnošću.

Mislim da bi ispravno postupio ako bi sada priznao da nisi bio u pravu u ovom slučaju.
Poznato mi je, poštovanje je uzajamno.


Što se ostalog tiče nisi u pravu.
Ja ti to kažem, a kao što si primetio nisam jedini.
Možeš da to isključivo posmatraš kao nekakvo forumsko udruživanje/"čopor na pojedinca situaciju" (ili kao što si se izrazio "verbalni linč").
A možeš i da se upitaš zašto svi ti ljudi imaju drugačiji stav od tvoga i da li ipak postoji mogućnost da su oni u pravu.

U zakonima Srbije ne piše ništa o endemskim kvaroviima, postoji potrošna roba poput baterija, a touchpadovi i šarke na laptopu nisu potrošna roba.
Pokvaren touchpad i razvaljene šarke su kvar, laptop kome je pokvaren touchpad je faličan/pokvaren/nekompletan laptop.

Asus može da se izvuče od svojih obaveza ali to ne menja situaciju.
A situacija je (što se ove priče o touchpadu i šarkama) da se izvlače i prave magarad od kupaca u Srbiji, jer im se može.
I jer su procenili da im je isplativije tako nego da ispoštuju svoje obaveze prema kupcima.
Vreme će pokazati da li je to ispravna procena...
 
Da dobacim poslednji put i da ponovim nešto što primenjujem i u privatnom životu, jer mi se čini da je već sve rečeno:

Postoje samo 2 stanja - ispravno i neispravno. Ako primetite muljanje sa terminima "poluispravno", "endemski kvar" (?!?), bežite od toga.
 
uopšte mi nije jasno kako čovek proglašava kvar touch pad-a za kvar koji ne utiče na funkcionalnost??? laptop bez touch pad-a i bez eksternog miša je nemoguće koristiti za određene stvari, za određene može, ali opet to je bre neispravan uređaj. ajde da je laptop imao ono malo crveno na tastaturi kao ibm što ima (ja u suštini samo to i koristim na jednom laptopu), pa i da kaže: e pokvario ti se touch pad, ali si ipak mogao da ga koristiš. to je diskutabilno, mada opet kvar touch pad-a je kvar! sad bi mogli da ređamo milion stvari koje su ekvivalent ovome: pokvario ti se monitor: pa šta, mogao si da povežeš eksterni i da radiš- nije kvar, pokvario ti se jedan od dva hard diska: pa šta, nije sistemski, mogao si da nastaviš da radiš, pokvario ti se numpad na tastaturi: pa šta, imaš brojeve na alfanumeričkom delu, pokvarila ti se dedicated grafička kartica: pa šta sad da radimo, imaš tu indegrisanu u procesor, koristi nju. endemski kvar, krastavac. e pa zato će asus da bude endemski brend u mojoj široj okolini. žali bože 1000 evra što je dato na ovaj g771 kome ne radi hdmi izlaz
 
Da dobacim poslednji put i da ponovim nešto što primenjujem i u privatnom životu, jer mi se čini da je već sve rečeno:

Postoje samo 2 stanja - ispravno i neispravno. Ako primetite muljanje sa terminima "poluispravno", "endemski kvar" (?!?), bežite od toga.

Da, postoje ta dva stanja i u ovom slučaju su otklonjena u skladu sa saobraznošću.

Poenta je u uslovima promocije, koja mogu i imaju pravo da definišu stvari drugačije.

Drugim rečima, ovaj kupac je u skladu sa zakonima Republike Srbije maksimalno ispoštovan i kvar je otklonjen u najkraćem roku.

Sa druge strane, nije ispunjen uslov promocije da mu bude isplaćen novac i popravljen uredjaj. Uslov je jasno naznačen u promociji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno