Šta je novo?

ASUS - 100% pouzdan ili vraćamo novac i popravljen laptop

Endemski kvar - lokalizovan u Srbiji a izgleda i u Hrvatskoj. A nas Bosance ko **** :D
 
Endemski kvar bi trebao biti kvar uobicajen za tu seriju uredjaja. Verovatno neka luda konekcija sa endemskim bolestima.
Ta klauzula verovatno stoji da se osiguravac zastiti od serijske fabricke greske proizvodjaca (npr.ugradjeni hardovi koji crkavaju u velikom broju)
 
ma ne sme on da garantuje 100% pouzdan uređaj i da u njega ugrađuje nepouzdane komponente. ljudi, o čemu mi pričamo?

ja sam upravo kupio 100% nepouzdan hp workstation za posao, asus od mene više videti leba neće kad se dvoumim između njih i nečeg drugog. pa nisu jedini. mož da mažu oči ovakvim lažnim reklamama kolko oće.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kakva je politika Asus-a u vezi sa mrtvim pikselima na ROG seriji laptopova?
 
a i to što kažeš, radije bih imao liniju po sred ekrana, nego u lokalnom servisu da mi neki pajser menja ekran i uništi ceo kompjuter.

kad neki proizvođač ponudi akciju da u slučaju kvara mi pošalju deo i ja sam zamenim imaju me kao stalnog kupca :D ovako da mi njihovi "majstori" drljaju po parčetu hardvera koje je plaćeno kao 4 prosečne plate u srbiji, neka hvala.
 
Interesuje me jedna stvar ako neko zna da pomogne.Naime,imam Asusov laptop obuhvacen ovom promocijom i jos dva meseca do isteka prve godine garancije.
Od pre neki dan lap top je poceo prilikom paljenja na BATERIJU samo da pokazuje neke linije po ekranu koje su isprekidane i stalno se ponavljaju,kao kad vam se pojavi sneg na TV ali isprekidano.Kad se podigne sistem polako prestaje i ponovo se aktiviraju kasnije tokom koriscenja laptopa.Napominjem da kad je komp ukljucen u struje ove linije se ne pojavljuju.
Da li je u pitanju baterija ili flat kabli?Da li imam pravo na servis i povrat novca ili ako je baterija ona ne spada u hardwer?
Hvala na odgovorima
 
Baterija ne spada. Bio je slučaj opisan ovde u temi za bateriju a i drugi sličan koji smo apsolvirali.

Ako je nešto drugo ne znam.
 
Ja mislim da je to jedan endemski kvar :p
 
Baterija ne spada. Bio je slučaj opisan ovde u temi za bateriju a i drugi sličan koji smo apsolvirali.

Ako je nešto drugo ne znam.

Znam citao sam i pitao sam neke majstore u kraju koji su mi rekli da je moguce da je flat kabli ali kontam da bi onda prekidalo i kad je ukljucen u struju,onako laicki razmisljam.
 
I da je kabl, to je endemski kvar. ;)
 
Laptop moje supruge prošle godine imao isti problem...nošen u KimTec i naravno pojima nisu imali šta mu je(kao poprave i nakon podizanja sistema pojavljivali su se artefakti na ekranu uz zamrzavanje slike).
Kasnije sam čuo za Asusovu akciju..odradio sve gluposti koje su tražili tipa 3x pokušaj servisiranja i td...(iz tri pokušaja KimTec nije provalio šta je laptopu) nakon toga su nam zaista vratili keš i popravili laptop tako što sam im ja sugerisao kvar.A imali smo i obavezu da damo ''intervju'' povodom akcije.

Inače problem je do grafičke kartice na matičnoj ploči,znači zamena ploče i ćao... ;)
 
Znam citao sam i pitao sam neke majstore u kraju koji su mi rekli da je moguce da je flat kabli ali kontam da bi onda prekidalo i kad je ukljucen u struju,onako laicki razmisljam.
U svakom slučaju javi kako je prošlo.
Citiram te da ne propustiš iskustvo opisano iznad jer može dosta da ti pomogne.
 
Laptop moje supruge prošle godine imao isti problem...nošen u KimTec i naravno pojima nisu imali šta mu je(kao poprave i nakon podizanja sistema pojavljivali su se artefakti na ekranu uz zamrzavanje slike).
Kasnije sam čuo za Asusovu akciju..odradio sve gluposti koje su tražili tipa 3x pokušaj servisiranja i td...(iz tri pokušaja KimTec nije provalio šta je laptopu) nakon toga su nam zaista vratili keš i popravili laptop tako što sam im ja sugerisao kvar.A imali smo i obavezu da damo ''intervju'' povodom akcije.

Inače problem je do grafičke kartice na matičnoj ploči,znači zamena ploče i ćao... ;)

naravno da cu da podelim iskustvo koje budem imao ovde,nego interesuje me da li su se tebi pojavljivale linije samo kad je laptop radio na bateriju ili i kad je bio ukljucen u struju?Meni za sada samo dok radi na bateriju.To me i malo buni,da je graficka kartica linije bi bile u oba slucaja ili mozda gresim?
 
Nema pravila...zašto,pojima nemam.Ja sam ga u glavnom koristio na punjaču ali problem je bio i na bateriji i na punjaču.
 
naravno da cu da podelim iskustvo koje budem imao ovde,nego interesuje me da li su se tebi pojavljivale linije samo kad je laptop radio na bateriju ili i kad je bio ukljucen u struju?Meni za sada samo dok radi na bateriju.To me i malo buni,da je graficka kartica linije bi bile u oba slucaja ili mozda gresim?
U svakom slučaju je potrebno da što pre prijaviš reklamaciju.
Laptop ne radi kako treba. Neka zamene bateriju u servisu i probaju.
 
Laptop moje supruge prošle godine imao isti problem...nošen u KimTec i naravno pojima nisu imali šta mu je(kao poprave i nakon podizanja sistema pojavljivali su se artefakti na ekranu uz zamrzavanje slike).
Kasnije sam čuo za Asusovu akciju..odradio sve gluposti koje su tražili tipa 3x pokušaj servisiranja i td...(iz tri pokušaja KimTec nije provalio šta je laptopu) nakon toga su nam zaista vratili keš i popravili laptop tako što sam im ja sugerisao kvar.A imali smo i obavezu da damo ''intervju'' povodom akcije.

Inače problem je do grafičke kartice na matičnoj ploči,znači zamena ploče i ćao... ;)
Kako je moguće da KimTec ne zna da ustanovi kvar koji čak i prosečan građanin može. I to iz 3 puta!
A onda se u drugim temama ističe naša "garancija" kao prednost...
 
Ako želi da ispuni akciju laptop mora biti tri puta na zvaničnom servisu pa tek četvrti put ima pravo na akciju vraćanja novca i dobijanja novog laptopa.Jedina dobra stvar je ta što su u KimTec-u toliko nesposobni da je vrlo moguće da se izvuče sve to :D

Gledajući sve te ljude koji rade u servisu tokom nošenja laptopa kod njih,video sam koliko su svi oni utučeni i ubijeni u pojam...prosto toliko su nezainteresovani,smoreni i toliko ''robotski'' odrađuju posao sa 0,000000001% uključivanja mozga.Iskreno žao mi ih je....

Realno Asus gubi pare u saradnji sa njima....
 
Kako je moguće da KimTec ne zna da ustanovi kvar koji čak i prosečan građanin može. I to iz 3 puta!
A onda se u drugim temama ističe naša "garancija" kao prednost...

Vrlo jednostavno...posao se ne radi kako treba,KimTec uvozi zilion šlj marki,pri tome manjak servisera,taj mali broj ljudi ne može da posveti dovoljno pažnje svakom uređaju a u isti koš idu i bezvezne marke i one malo bolje,a pored toga nisu motivisani za rad....

Sve u svemu KimTec se ponaša kao veliki gazda gde se ne vodi baš računa o svim kategorijama zaposlenih...kod nas se još uvek neguje sistem tlačenja zaposlenih umesto edukacije,stimulacije i nagrade za dobro urađen posao.
 
Poslednja izmena:
Da, to je veliki problem našeg društva. Niske plate i opravdano veoma loša motivisanost zaposlenih i manjak perspektive.

Kod nas je još u toku prvobitna akumulacija kapitala.

Pre 20 godina, kasnili smo 50 godina za razvijenim zemljama. Sada kasnimo 75godina.

Velika šteta za ovako lepu i dobro pozicioniranu zemlju, i u principu dobar narod kada izuzmeš prilično sposoban, i okrutan "kukolj".
 
Ma sve je jasno. Ja sam imao sličnu situaciju sa njima pre nekoliko godina. Nosio monitor (van garancije) koji se gasio i oni nisu ustanovili kvar. Nosio ga 2 puta (sreća samo jednom naplatili "dijagnostiku") i opet oni ne vide kvar (serviser mi rekao da ga je koristio nekoliko dana). Onda odnesem u Pakom servis, čovek ga popravi i ne naplati NIŠTA jer je mali kvar.

Ja samo pišem ovo zbog isticanja naše garancije kao prednosti :)
 
Ja nisam isticao domaću garanciju kao prednost u smislu servisa, već domaće zakone koji štite kupca u slučaju nesaobraznosti.

Kada kupiš od fizičkog lica zavisiš od njegove dobre volje i dostupnosti.

Nijedna garancija nije sjajna, ali svakako je jasna prednost kada imaš "zakon" koji te štiti i nečiju dobru volju.

Ima sigurno dobrih prodavaca "fizičkih lica" ali te dve stvari nisu za poredjenje uopšte.
 
Našu garanciju možeš ostvariti isto kao tu drugu. Obe zavise od dobre volje radnika, a ova prva i od znanja koje im nije za pohvalu.

Jedina razlika je što je prva zakonski obavezujuća (i zakonski mogu da te odbiju kako hoće, što u većini i rade), a druga nije, već je "na reč" ili sam da ideš "preko", ali je lakše ostvarljiva i češće brža (ako se ide preko poznatijih ljudi).
 
cek, i ovde se posle svega jos niko nije javio iz asus podrske?!
mada nije ni potrebno, sve se vidi iz zadnjih postova...
 
cek, i ovde se posle svega jos niko nije javio iz asus podrske?!
mada nije ni potrebno, sve se vidi iz zadnjih postova...

E vidiš to je najveći problem ovde...nikako da se razdvoji par stvari.Konkretno,Asus ne pravi problem kao firma već problem pravi zastupnik-uvoznik Asusa za Srbiju...u ovom slučaju KimTec.Tako da,trebalo bi da se traži predstavnik KimTec-a da se oglasi a ne Asus.

Kao što sam pre par postova rekao...meni je Asus vratio pare i zamenio laptop,ali doći do toga je muka jer KimTec pravi probleme sa svojim neprofesionalnim ponašanjem i samim tim uništava ugled Asusa kao firme.
 
Pa I nije bas tako, jedan gigant kao sto je Asus je morao da izvrsi detaljnu analizu trzista servisera, pa tek onda da odluci koji ce servis da bude ovlascen od strane Asusa. Mozda je I prica komplikovanija od ovoga, ali je svakako greska Asusa, neka im salju redovnu kontrolu u servis, neka traze emailove od kupaca pa onda nakon nekog vremena da im posalju neki test koji ce prikazati koliko su zadovoljni proizvodom I uslugom.
 
ma mislio sam na nase tikvane posto samo oni to mogu da naprave i srozaju bilo koju akciju, reklamu ili sta god... nisam se najbolje izrazio...
ova ideja je bombasticno zvucala za nase kupce ali je jako lose sprovedena i nastali su samo problemi. mada sta znam, meni sama ovakva akcija ne bi ulivala poverenje, tj. prvo bih pomislio da im se lapovi jako brzo i lako kvare, sto nije neistina...
 
Pa I nije bas tako, jedan gigant kao sto je Asus je morao da izvrsi detaljnu analizu trzista servisera, pa tek onda da odluci koji ce servis da bude ovlascen od strane Asusa. Mozda je I prica komplikovanija od ovoga, ali je svakako greska Asusa, neka im salju redovnu kontrolu u servis, neka traze emailove od kupaca pa onda nakon nekog vremena da im posalju neki test koji ce prikazati koliko su zadovoljni proizvodom I uslugom.

Koliko je meni poznato(ako grešim neka me neko ispravi)...KimTec je hrvatska firma koja u Hrvatskoj zastupa Asus a ovde je uletela pod nekim čudnim uslovima i naravno preuzela licencu Asusa za Srbiju.Naravno u svemu tome KimTec koristi rupe u našim zakonima kako bi se obogatili a sa svim tim ide i haos u iskorišćavanju zaposlenih...njihovo tlačenje,uskraćivanje edukacije i ostalih prava.

Sa druge strane ako imaš monopol u zemlji vrlo je lako da ucenjuješ sve strane...a i na Asus proizvodima uvek stoji deklaracija ''uvezeno iz RH'' što će reći da Srbija nije zvanični uvoznik Asusa već Hrvatska.
 
Poslednja izmena:
Ovu marketing papazjaniju je smislio Asus nevezano za mesto prodaje, a kupac je možda zbog iste odabrao baš Asus laptop, i ne treba da se zamlaćuje sa odnosom Asusa sa uvoznicima, osiguravajućim društvima i sl. A najmanje što Asus zaslužuje zbog ovih "endemskih" kvarova i nepoštovanja sopstvene garancije je kritika na nekom forumu.
 
Nazad
Vrh Dno