Šta je novo?

Napajanje od 800+ W, molim za pomoć

E moj kosta ;)

Napajanje stiglo, tiho, hladno, ventilator OK ;)
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 175
  • 04.jpg
    04.jpg
    200.3 KB · Pregleda: 181
  • 05.jpg
    05.jpg
    168.3 KB · Pregleda: 162
  • 07.jpg
    07.jpg
    309.5 KB · Pregleda: 163
  • 08.jpg
    08.jpg
    284.1 KB · Pregleda: 144
Na ovo napajanje ide 10 godina garancije, potrebno je registrovati proizvod na evga sajtu za punu garanciju !
 
Tako to ide kod prave i prestizne firme.

Iskreno sa svim stvarima od EVGA-e sam bio impresioniran i potpuno zadovoljan.

Da sad uzimam opet napajanje, uzeo bih 1KW G2 da mi radi na 30-40% max opterecenja, verovatno 300 godina.
 
Ljudi nisam preko dva meseca bio na forumu, pa rekao sam još tada da sam KUPIO napajanje i da je stiglo. Imao sam drugih problema i nisam imao vremena za komp uopšte sve ovo vreme.

Napajanje je još u kutiji nisam ga niti slikao niti ugradio, videću da ovog vikenda najzad to sredim. Očekuju vas slike, ne brinite.
 
Evga SuperNova G2 je zakon, kad sam procitao njene review-ove i recenzije odmah sam rekao samo ovo hocu i nista vise, samo sto sam ja uzeo 750W.
Moram i da priznam i Eric011 me je predlozio ili V700 i Evgu G2 supernovu :)
 
Znači ipak sam znao šta je dobra stvar kad sam uzeo v850 :)

Zanimljivo da su klasifikovali TT Smart seriju kao bad, ovde na forumu su je mnogi hvalili...
 
Poslednja izmena:
@Exodusbgd

gde pogresio, odlican 5+ ;)


A kod koste oduzi se vikend, mozda su u pitanju polarni dani ;)
 
@Exodusbgd
TT Smart jeste (solidno) losija od Toughpower serije, ali nije bas toliko losa da bih je ja svrstao u "Bad" kategoriju. Mislim da su mozda pogresili tu.
 
Nije uopste toliko lose koliko su naveli, ima kvalitetnije budzet komponente unutra. Sama lista nije bas tacna, u najboljem segmentu stoji Seasonic M12 II, koji nije u toj klasi nikako.
 
Znači ipak sam znao šta je dobra stvar kad sam uzeo v850 :)

Zanimljivo da su klasifikovali TT Smart seriju kao bad, ovde na forumu su je mnogi hvalili...

Ovde na forumu se hvali i raidmax, a nalazi se u grupi NOT recommanded for any system...
TT Smart serija je i korektna, ali Smart SE serija napajanja sigurno zasluzuje tu losu poziciju.
 
Ja Raidmax napajanja i kućišta ne bih uzeo, taman i da mi ih neko pokloni...
 
lako je davati takve izjave kada ne kupujete na 100+ komada, onda je razlika u ceni 100x vecja:)
 
Ja sam TT smart 730w(jos uvek stoji u potpisu),zamenuo sa Platimax-om 1000w i nisam dobio nista stabilniju masinu,konkretno cpu napon nije mrdnuo ni za 0.1%,buka ista (i TT je prilicno tih)..samo sam dzabe dodao 70€.

Za utehu mi je samo,sto je TT ostao na forumu..odlican psu.
 
Poslednja izmena:
Neki EVGA G2 750w (750w samo zbog toga sto ide 10god garancije, uz 650w ide 7).
Ili CM V700, Seasonic 660w XP2 (ali je skuplji).

Ja naginjem ka EVGA zbog garancije. Naravno moras preko madjara jer kod nas nema.

Ako si planirao jeftinije da prodjes, onda antec TP-550C i VPF-550 su dobri izbori.
 
+1 za Evga G2, ali ako hoćeš domaću garanciju onda Super Flower Golden Green PRO SF-650P14XE, SF-650F14MG ili Antec
VPF-650, TP-650C, u zavisnosti od finansija.
 
Poslednja izmena:
Rekli mi da ce mi poslati 730W a poslali 630W...Na grafickoj krati pise da je potrebno 600 W za nju znaci za procesor 88W znaci u minusu sam 58W?
Ne racunam Maticnu plocu i DVD rom i HDD.

Da li to moze da izazove gasenje graficke?
 
Poslednja izmena:
To je preporuka za potrošnju cele mašine. Sve bi trebalo da radi kako treba.

Mada možeš da vratiš PSU, i uzmeš drugo, ako si kupio online. Imaš dve nedelje.
 
^thermaltake smart se 630w je dobro napajanje, generalno ne bi trebao da imas problema cak ni sa blagim oc.
 
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5208#ov

System power supply requirement: 600W(with two 8-pin external power connectors)

Ako samo graficka trazi 600W kako ja racunam u minusu sam spojio sam sve i radi ali nisam jos probao sistem da podignem i da starujem neku zahtevnu igru inace radice u 144 mhz monitor tako da ne zam bas da li ce da radi kada to uradim.

Oni sto ubacuju po dve graficke oni verovatno koriste dva napajanja posto sam video da jedno napajanje max moze ~1200W
 
Poslednja izmena:
Za Intel + Maxwell je dovoljno i kvalitetno napajanje od 500W a kamoli to... ;)
 
Taj 4790k moze da povuce ~ 150W max

Gigabyte GeForce GTX 980 Gaming G1 4GB ~ 200W u gamingu (280W max)

Tako da si u gamingu uglavnom na 300-400W tako da bi trebalo da bude solidno to tvoje napajanje sto si uzeo.

Za overclock ja ne znam da procenim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno