Šta je novo?

UPS Problem!? - MUSTEK PowerMust 800VA USB

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Problem je sledeci:
Na neko odredjeno vreme upali se crvena led diodica i pisti neprekidno! Ugasim ga, sacekam malo, izvucem utikac iz struje i
ukljucim ga BEZ NAPONA, RADI SVE NORMALNO s tim sto je na bateriji (orange led sa povremenim bip-om)!
Ukljucim opet naponski kabal bez iskljucivanja UPS-a , on prebaci lepo na Zelenu LED i sve OK nekoliko sati, posle cega se opet
pali crvena LED lampica uz konstantno pistanje!?
UPS je star nekih 5-6 godina a pre dve godine mu je ubacena nova baterija VRLA MHB 12V 9A.
Testirao sam autonomiju na sistemu, napajanje 400W ...i drzi nesto ~7-10 minuta!
Ovi po stranim forumima govore da je do baterije sto meni ne izgleda da je bas tako jer onda bi se racunar
gasio par sekundi posle prebacivanja na baterije, znam ovo jer sam menjao, pre oko dve godine dotrajalu bateriju.

Da li je mozda dosao kraj ovom MUSTEK-u ...ili ima nekog resenja!
NAPOMENA! ...skoro dve godine posle zamene baterije nikad nisam imao ovaj problem!!!

HVALA! Pozdrav! :)
 
Poslednja izmena:
Aiiiiii?! ...hiljadu pregleda i niko nista da kaze!? ...moracu ipak ja u servis ...ako je isplativo? :) ...a ako ne ondaK, "Uzdravlje MUSTEK i fala na sUradnji!!! :D
 
Jedino da ga probas kalibrisati. Ostaviti ga da se napuni i pustiti da se isprazni, sa 200-300W opterecenjem.
pozz
 
@zeljko.d: probao sam ali opet isto! :( ...primetio sam da kada propisti i upali crveni LED ...ispod UPS-a gde je baterija, je dosta zagrejano, vise od normalnog, bas dosta ...pa mi je sumnjivo da se tu ipak nesto pregreva!? ...cim se malo ohladi on proradi opet kako treba!?
To zagrevanje je tacno na donjem delu gde su trafo i baterija! Kad sam ga otvorio, trafo je bio vise nego vreo!!!
 
Ukakvom stanju je baterija, fizicki? Ima li traga fizicke deformisanosti, sa strane, odgore, tj. da li je "nabubrila" negde?
Moguce da je losa baterija, "vuce" preveliku struju i da te na to upozorava, uredjaj? Neka celija joj je "losa"... Bez obzira, sto on "izdrzi", nesto minuta, racunaru je dovoljno i 190V.
Nije nista nemoguce, da ta baterija , koju su kupio, izdrzi 2 godine...Kod mojih APC Smart Ups-ova i CTM i Panasonic, sastave 2,5-3-4 godine , plafon!
Prva baterija je uvek najbolja...
 
Baterija je na oko kao nova i nema znakova bubrenja niti su natpisi izbledeli od toplote! ...ali je moguce da je unutra neka od celija losa!?
Baterija je nase proizvodnje "VRLA MHB 12V 9A" i radila u UPS-u nesto vise od dve godine, perfektno!!!
Imam iste dve takve u drugom UPS uredjaju InformGuard 1500VA LCD ali ...mrsko mi je da vadim iz njega jer je taj
Inform do bola komplikovan za rasturanje, vala sam se namucio dok sam mu zamenio baterije i napravio sr* pri sklapanju, posto sam zakacio i rasklimao jedan Tiristor ili kako se vec to zove (ima tri nozice) ...pa sam dobio napon i na "0" ...haha ...sreca sto ja to odmah posle proveravam ...pa ponovo otvaraj, lemi rasklimani elemenat i posle sve OK (prosle godine sam menjao baterije na InformGuard UPS-u, takodje VRLA MHB i rade perfektno).
Tako da cu ...najverovatnije kupiti novu bateriju a ako bas ne bude do baterije, imam i treci APC 500VA 7A (Indija) (sluzi samo za Internet Wireless napajanje pa cu gurnuti u njega posto sam procitao da pase i 9A (Ova APC baterija mi traje jos od 2007 godine, za ne poverovati, jest da nema autonomiju ali dovoljno je sto isprati svako seckanje struje i ne prekida mi Internet uredjaj)!!!
U svakom slucaju hvala tebi zelko.d na korisnim savetima! Ziveli! :)
 
Baterija od 9Ah je identicnih dimenzija, kao i 7Ah, tako da nisi, u svakom slucaju, "bacio" novac...
Sto se tice APC-a i original baterija, u komshiluku sam promenio posle 8 godina, na tom back-up ups-u i rekao da ova zamenska [CTM], nece ni pola, toga sastaviti...
Kod mene, na Smart APC-u, sam jednom prenebregao upozorenje, kod self-test-a i sledeci put, pistanje, brujanje, ne mozes ga ugasiti, ne mozes fizicki izvaditi baterije, zbog deformisanosti, kleme, ne mozes skinuti, jer se plastika polu-istopila...Cirkus!! I sad, svuda gde ih imam, kad upozori na lose baterije, odmah porucujem nove, punim i kalibrisem...
pozz
 
U pravu si za baterije, nije za zezanje!!! ...odmah sam iskljucio UPS iz mreze i zavrsio sa njim do kupovine baterije!
Opasno je kad se deformise a to moze i u kratkom vremenu ako je vec krenuo defekt ...jos opasnije ako probije!
Nego ...jel moguce bas ovako lako fixirati APC UPS baterije? :) ...da dopunis destilovanom i stavis na punjac!??
(UZ OBAVEZNO - SAMO AKO BATERIJA NIJE OSTECENA ILI NABUBRILA!!!)
LINK
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno