Šta je novo?

Asus M5A97 PRO usb 3.0 problem

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Imam problem sa mojom plocom gde mi usb 3.0 flash radi. A imam hdd rack za hard iz laptopa i tu mi ne radi (iako je rack 3.0). Prosto ga ne vidi, ne pokrece, nista. Na usb 2.0 radi savrseno po tim brzinama. Rack radi na usb 3.0 na laptopu, tako da nije to. Drajvere sam sve izmenjao, u biosu sve ukljuceno.
Prosto kontam da nema dovoljno struje za to, mada radi na laptopu o.0.
Sta predlazete?
Ploca je bukvalno jos mesec dana u garanciji (sad je nadjoh) i da li je nositi uopste?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv problem, radi li kad stavis obicni usb 3.0 stick?
Vidis li ga u biosu ili u boot meniju?
 
Imam isti problem. Na žalost Asus je na M5A97 pločama štedeo na usb 3.0 kontroleru, navodno stavljen je kontroler koji nije u potpunosti 3.0 šta god to značilo. Na EVO, PRO i R2.0 usb 3.0 rackovi ne rade, licno se uveri jer sam ih imao te ploče i trenutno sam na r2.0, usb 3.0 flasevi rade bez problema.
 
Пробајте да ажурирате firmware Asmedia или Jmicron зависно који чип имате. Ја са PRO верзијом немам таквих проблема.
 
Prva stvar koju sam uradio je to. Hvala svakako.
 
A tebi moze eksterni hdd? I ja imam PRO verziju.
 
Ја са овим rack-ом нисам имао никаквих проблема. Да ли си искључио save power за USB hub-ове у device manager-у?
 
Wtf???
Isključio sam save power za usb hub i rack je proradio na r2.0.
Hvala za info.
 
I ja cu probati sad i javljam. Nadam seeee.
 
Ово је једна од ствари коју обавезно искључим по инсталацији система.
 
Da, svih 8, kao i generic usb hub i asmedia xhci controller.
 
Провери још и ово да ли је искључено usb1.jpg
 
Ne radi mi ni na jednom portu ni usb 2 ni usb 3 na zadnjem panelu. Radi samo kad ga prikljucim na usb koji imam u monitoru, sto znaci da mu fali snage pozadi. Na drugim kompjuterima, laptopovima radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno