Šta je novo?

Wi fi kartica i antena za 700 metara?

Pozdrav, da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Ovakva je situacija u pitanju, posjedujem AirLive AP60, mislim da je 5db i 2,4Ghz. E sad, sa njim hvatam i serujem wi-fi signal od drugarice sa kojom sam se dogovorio za djeljenje neta. Ona je ispod i malo ukoso u odnosu na moj stan, znaci najmanje jedna ploca kao prepreka. Poenta je ta sto je protok jako sporiji i steka u odnosu kad sam ispred njenog stana kad joj je brzina dobra (800KB/s), Viber i tako sitnice ok, al otvaranje vecih stranica, youtube, download, jako jako sporo, (oko 50KB/s), iako je signal prilikom konfigurisanja klijent rutera bio cak 4-5 crtica. Posto se ne razumijem previse, pitanje je, da li cu dobiti ista ako kupim wi-fi antenu od 10, 20 ili 30 db i uvrenem je na AirLive AP60 umjesto postojece, (jer sam probao sa jednom od 7db i nije bilo neke razlike), i kojeg tipa antenu da trazim ako se uopste moze uticati na povecanje protoka podataka u mom slucaju? Hvala
Nije samo jačina signala važna nego i koliko je "čist" signal. Gvožđurija u pločama i zidovima raspršuje i odbija signal na sve strane a i drugi uređaji mogu da smetaju. Najbolje bi bilo kada bi oboje mogli da stavite antene kroz prozore pa da bude optička vidljivost između njih. Inače važnije je da AP/Ruter/Modem koji je direktno povezan na internet bude sa jačim signalom.
 
Nemoguce izvesti to sa antenama vani, zbog pozicije stanova, a njen je ruter/signal takav kakav je, od operatera i nece ga mjenjati, zato me interesuje rjesenje da ipak izvucem nesto od postojeceg signala, ako je moguce?
 
Nemoguce izvesti to sa antenama vani, zbog pozicije stanova, a njen je ruter/signal takav kakav je, od operatera i nece ga mjenjati, zato me interesuje rjesenje da ipak izvucem nesto od postojeceg signala, ako je moguce?
Usmerena antena i položaj sa što manje obstrukcija može malo da pomogne.
 
A kolko je to daleko, stan ukoso? zvuči mi kao 30 do 40m Lan kabla da će da obavi posao ;)
 
Za stan iznutra, neka "Cantena" bi bila dovoljna.
 
A kolko je to daleko, stan ukoso? zvuči mi kao 30 do 40m Lan kabla da će da obavi posao ;)

Ne, stan je ispod i 2-3 metra ukoso, tj koliko moze biti sirok hodnik u zgradi, ali nemoguce je izvesti to sa kablom, jer da je direktno ispod ili na mom spratu, ovako, moj stan je na jednoj strani zgrade a njen na drugoj, samo uska je zgrada tj 2 stana sirine i tako dodje jako blizu 2-3m od mene, ispod i ukoso, a opet neizvodivo za uvezivanje kablom, sve sam varijante razmotrio, ovo je je jedino sto mi je ostalo.

CountMike , samo da nije Cantena malo nezgrapna za stan, moze li ovako neka mini verzija:

http://www.olx.ba/artikal/16143534/antena-za-wi-fi-46dbi/

http://www.olx.ba/artikal/8937716/wi-fi-antena-8dbi/ ?
 
Pa i cantene su male, kao konzerva od pola kila pasulja, zato sam je i prepručio ali mogu i ove što si gledao, samo da su sa što manjim uglom "gledanja", cantene su vrlo usmerene sa uskim snopom. Što uži snop to bolje jer manje kupi signale sa strane koji se odbijaju od svega metalnog i kasni signal pa se potire sa pravim, izvornim.
 
Pa i cantene su male, kao konzerva od pola kila pasulja, zato sam je i prepručio ali mogu i ove što si gledao, samo da su sa što manjim uglom "gledanja", cantene su vrlo usmerene sa uskim snopom. Što uži snop to bolje jer manje kupi signale sa strane koji se odbijaju od svega metalnog i kasni signal pa se potire sa pravim, izvornim.

Mozes li me tacno uputiti sa nekim linkom da vidim tacno na sta si mislio, ali uzimajuci dvije stvari u obzir, da mi ne odgovara USB antena jer moj AirLive AP60 je samo kofiurisan preko ln kabla i sad stoji samostalno prima i odasilja taj signal (mislio sam samo na njega navrnuti neku od tih antena) i da li cu ja izgubiti signal u stanu ko tu antenu usmjerim prema izvoru signala, mislim ne znam da li on i prima i odasilja preko te iste antene ili samo hvata signal preko nje a odasilja preko manje integrisane koja se ne vidi?
 
USB "Antena" nije samo antena (USB-u i ne treba antena) nego ceo uređaj.
Usmerene antene imaju jači signal samo prema napred, ostatak kruga dobija signal manji za toliko koliko pojačava ispred tako da je dobra samo za dvosmernu komunikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno