Šta je novo?

Wi fi kartica i antena za 700 metara?

mixerhouse

Poštovan
Učlanjen(a)
10.02.2015
Poruke
9
Poena
51
Pozdrav svima,

ako mozete da mi kazete vase misljenje i savet oko izbora wi fi kartice koja bi isla u pci slot na maticnu plocu i wi fi antenu koju bih povezala sa tom wi fi karticom?

Signal koji bih hvatala je udaljen 700 metara i izmedju ima drveca i zgrada, ali se nalazim na visokoj ako ne i na najvisem mestu u gradu.

Mislila sam da uzmem ovu antenu:

ReinkJet Antena 2.4GHz 16dbi 75om 9m,ANTE00000039

Model ReinkJet
Tip Spoljašnja
Pojačanje 16dbi
Konektori RP-SMA Ženski
Frekvencija 2.4GHz
Ostalo Dobitak (snaga): 11 dBi (upotreba 75-omskog kabla uslovljava određeni gubitak snage signala, ali sve u cilju postizanja što boljeg odnosa cena/performanse) \r\nDužina pigtail kabla: 9 m 75 oma koaksijalni \r\nDomet: 2000 m \r\nFrekvencija min. 2390 MHz \r\nFrekvencija max. 2540 MHz \r\nUgao 3 dB horizontalno: 25 ° \r\nUgao 3 dB vertikalno: 15 °

I ove wi fi kartice:

Bežični adapter PCI Tenda W311P+ /150Mbps, 2.4GHz, 1x2.5dBi zamenljiva antena ( http://www.tenda.cn/tendacn/product/show.aspx?productid=379 )


A racunar koji imam je bas star iz 2002 godine: AMD Athlon MP ,1492 MHz, 768 ram memorije, ATI RADEON 9600 128mb, maticna:VIA VT8367-8235?

Sve ukupno kosta oko 5000 dinara.

Sta mislite da li moze da se ta antena poveze na to i da li ce biti dovoljna da mogu da hvatam dobar signal i brz na 700 metara? Ne znam sta zanci ovo zenski konektor, i da li ce moci na wi fi karticu. I da li moze da se stavi to uopste u ovu konfiguraciju?

Hvala svima :)
 
Ako bi mogao da pojasnis za sta ce ti 700 metara dug wi-fi signal. Ogromna je to daljina, i zavisi sta smatras za dobal signal... Takodje je bitna i jacina onoga ko salje tj njegova brzina. Iskreno prvi put cuje da antena hvata wi-fi signal udaljen 700m.
 
Poslednja izmena:
Pa zelela bih da probam da hvatam wi fi signale koji su otvoreni, u centru grada i nemaju sifru. Ima ih opstinska zgrada i posta. A ja sam udaljena 700 metara od tih zgrada ali na visoj nadmorskoj visini od tih zgrada.

Taj signal moze da se uhvati dobro kada se nalazim ispred tih zgrada sa mobilnim telefonom.

Kako mislis da hvatanje signala zavisi od njih? Na primer opstina ima modem koji ima antenu i salje signal, ako je na primer jacina tog signala 200 metara, ja ako imam antenu koja moze da uhvati tj da dobaci na tih njihovih 200 metara onda ja hvatam njihov signal. Objasni sta si mislio pod tim?

pod dobar signal smatram da od 5 crtica svih pet budu pune. Kao na mobilnom tel.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na to kolika je njihova brzina.
Na primer ako je 50mbs njih najmanje 20 u okolini opstine se nakaci tebi nece ostati ni 1-2 mbs na tu daljinu sto je ultimativno sporo ako i toliko dobijes. Bolje batali to a 5 crtica mozes samo da sanjas. Savetujem ti da uzmes neki najjeftiniji internet paket ~1.500 dinara sa brzinom od 20mbs.:)
 
A evo, ako mi ti kazes koji je to internet od 1500 dinara za 20 mbps odmah uzimam. Ako nemas precizan podatak nemoj da pises jer bih zelela da se vratimo temi.

:)

Da se vratimo na moju temu, ako moze neko iskusniji da pogleda ko je cuo za ove stvari za koje mi treba savet?
 
Nemoguća misija praktično. Potpuno je u pravu.
 
Ne moze niko da ti pomogne zato sto su to otvorene mreze na koje se svi zivi kace. A evo posto kazes da nema za 1500 dinara da ti dokazem da ima 2.pngUntitled.png inace ovo je sbb.
 
mihailo to je ugovor od 24 meseci sto ne dolazi u obzir, a bez ugovorne obaveze je vise od 1500 dinara i brzina je 6 mbps, ne pise jasno koliko se dodaje pdv na to. Tako da to otada. A i cilj je ne adsl nego wi fi,skreces sa teme.

Dark M. zasto mislis da je nemoguca mislija, objasni mi ako mozes?
 
Poslednja izmena:
Zbog toga što hoćeš na skoro kilometar da hvataš nešto što nije predviđeno za tu udaljenost.
Drugo, svi u okolini se 100% kače, što znači da u idealnim uslovima ako uhvatiš signal, biće ti protok 0.
 
Evo da ti opet objasnim. Ne znamo dakle si i koja opstina je u pitanju, kao ni njihovu brzinu.
Ali neka bude da imaju trenutno max brzinu u Srbiji koliko znam to je 120mbs.
Opstina za svoje potrebe (oseblje unutar nje koje bleju na fejsu) pojede min. 30mbs.
Znaci staje nam jos 90 mbs. Njih najamnje jos dvdeset u okolini se nakaci na taj wifi tj 90 podeljeno sa 20 je 4.5 mbs ostaje tebi koja si na udaljenosti od cak 700metara racunaj da se 2-3 mbs izgubi u putu tebi ostaje bednih 1-2mbs.
Usput racunaj da su ovo skoro pa savrsebi uslovi za tebe... KOji su jako tesko primenjljivi u praksi.

A sta fali ako je ugovor na 24 meseca, ako ti je mnogo pitaj komsu pa po pola placajte mozda i njemu treba net.
 
Poslednja izmena:
Nemoj navaljivati na ugovor i sbb i adsl... Neće iz nekog svog razloga i to poštujem. Konkretno je pitala i dobila konkretan odgoor. Ne treba širiti...
 
Zbog toga što hoćeš na skoro kilometar da hvataš nešto što nije predviđeno za tu udaljenost.
Drugo, svi u okolini se 100% kače, što znači da u idealnim uslovima ako uhvatiš signal, biće ti protok 0.

Hm..hcoes da kazes da wi fi signal nije moguce hvatati na udaljenosti od 1 km? Koliko znam, a i cula sam da ljudi hvataju wi fi signale sa jacim antenama i na preko 5 kilometara...

Pa u okolini se mozda kace na taj signal ali kako oni mogu da uhvate signal i imaju konekciju, zasto ne bih i ja probala da uhvatim ponekad? Ako oni mogu, to znaci da mogu i ja.

Znaci signal/brzina se deli na onoliko koliko je ljudi u istom momentu koriste? To vazi i za wi fi signale na ruteru - modemu?
 
Da. I treba prvo oni da emituju dovoljno jak signal da bi mogao da se uhvati. Mnogo efikasnija stvar je da vidiš sa komšijama da delite konekciju, i troškove. Nego da hvataš tako.
 
U redu. A recimo da imam sve te uslove koje ste rekli da nemam... da ih imam sve. Koju antenu, wi fi adapter bi preporucio za tu daljinu 700 m?
 
Poslusaj nas i nemoj ni pokusavati bacises pare bezveze...:smash:
Ali ako vec toliko hoces i imas viska vremena i energije zaista ne znam koja bi ti oprema odgovarala u to se ne razumem.:)
 
Ne. Ali je neisplativo i neće dati rezultate u svakom slučaju. Razumem šta hoćeš i zašto, ali ne može. Bio sam i ja bez interneta...
 
Kako mozes onda tako sa sigurnoscu da tvrdis nesto u sta se ne razumes? Nemas nikakav argument a tvrdis da je nemoguce i ti i ovaj sto je pretpostavljam rodjen 1998. To su informacije rekla kazala, i vase informacije su beznacajne. Vase poruke i saveti su ravni vrednosti nule.

Ako neko ima iskustva u ovome neka se javi ako ne potrazicu pomoc na nekom drugom mestu.

Hvala.
 
Ne znam konkretnu opremu koja bi ti trebala, jer mi nije trebalo nikad.
Ali znam kako funkcioniše i lepo ti kažemo.
 
Slusaj, to koje sam godiste nema nikakve veze, i umem da koristim zdrav razum. Moje poruke nisu beznacajne za onog ko hoce da slusa. Da ti na primer imas siguran signal dobre jacine verovatno bi ti se neko javio. Ali posto ti pokusavas da se prikacis na javni signal (svi zivi u okolini ga koriste) udaljen 700m nemas ama bas nikakve sanse. Ja ovim prekidam dalju raspravu sa tobom posto ti je nemoguce objasniti neke stvari:D

Pozz:D
 
Poslednja izmena:
@mixerhouse ni ja nemam iskustvo koje trazis, nisam udaljen 700m od rutera itd. ....i osim ako me ne zovnes na kaficu necu ga ni imati. ;) ...ali ipak, cak iako me ne pozoves mogla bi da mi dozvolis da pisem jer mozda sam u pravu? :cool:

...Pa u okolini se mozda kace na taj signal ali kako oni mogu da uhvate signal i imaju konekciju, zasto ne bih i ja probala da uhvatim ponekad? Ako oni mogu, to znaci da mogu i ja...

E bas ne znaci, oni nemaju sve ove prepreke koje ti imas:

...Signal koji bih hvatala je udaljen 700 metara i izmedju ima drveca i zgrada, ali se nalazim na visokoj ako ne i na najvisem mestu u gradu...

...takodje, wifi ruteri su ogranicenog kapaciteta i oni najjeftiniji ne mogu da zakace vise od 5 ljudi

...Ne znam sta zanci ovo zenski konektor...

- Znas, znas ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je mogice da neko pita nesto na forumu i onda za svaki post kaze ljudima da bukvalno nemaju pojma? To sto hoces je bukvalno nemoguce,odnosno mozda je moguce sa nekom vrh opremom, za koju ne verujem da imas novca a pogotovo ne verujem da bi ti se isplatilo. Lepo su ti ljudi napisali, dogovoris se sa nekim komsijom koji ima zakljucan wifi da koristis to, uz neku naknadu,ili jednostavno uzmete net i podelite troskove.
 
Kupi na oglasima grid od 20db i neku karticu pa probaj .Može da se nađe sigurno za oko 2 hiljade.Ako radi radi , ako ne radi prodaj i to je to....Samo te javne mreže su slabe al možda nabasaš na nekog komšiju koji nezna da zaključa ruter....
 
Nije ni lepo, a ni praktično da se krade net. Posebno danas kada košta veoma malo. Kao što su ti rekli, imaš za 1000-2000 dinara da biraš, pa čak i sa ugovorom na godinu dana. Ovo što ti hoćeš ne može. Posebno bez velike love. Uradi kao što te je @axel-junior posavetovao. To je korektno i logično. Pripazi malo na rečnik, jer tako se ne ponašaju članovi ovog foruma. Da kolege nisu provalile da si žensko, otišla bi ti još posle četvrtg posta ........ u narodno pozorište :)
 
Nije ni lepo, a ni praktično da se krade net. Posebno danas kada košta veoma malo. Kao što su ti rekli, imaš za 1000-2000 dinara da biraš, pa čak i sa ugovorom na godinu dana. Ovo što ti hoćeš ne može. Posebno bez velike love. Uradi kao što te je @axel-junior posavetovao. To je korektno i logično. Pripazi malo na rečnik, jer tako se ne ponašaju članovi ovog foruma. Da kolege nisu provalile da si žensko, otišla bi ti još posle četvrtg posta ........ u narodno pozorište :)

Potpuno si se zbunio. Ja nigde nisam napisala rec "krasti", ja ne planiram da kradem internet, to je u tvojoj glavi i to si ti napisao. Ja pokusavam da uhvatim besplatne wi fi signale koje je opstina odredila da budu besplatni.

To da li danas veoma malo kosta internet je idividualna stvar i zavisi od dubine dzepa potencijalnog potrosaca, dakle tebi je mozda jeftino, a mozda je nekome skupo... a ova tema se ne bavi cenom adsl vec hvatanja signala wi fija - besplatnog.

To sto ti kazes da nesto ne moze a nemas kredibilnost ne znaci da ne moze, vec samo zadovoljavas svoj mali ego.

Mislim da bi ti trebao da pripazis na recnik i da obratis paznju da si nacionio rasni komentar na osnovu pola.


A poslednje, ne citam komentare koji nemaju argumente, jer sam intelektualna osoba, tako da cim vidim u kom smeru ide koemntar prestajem da ga citam. Za sada sam jedino procitala do kraja od acaduga.

Hvala adacuga.

Drugi forumi jako lepo daju savete.

Pozdrav.
 
Mi ti jesmo dali razuman savet. Jedino ga ti ignorišeš. Dogovori se sa nekim komšijom, taj signal ćeš da uhvatiš i imaš protok. Zaštite mrežu šifrom, i to je to.
 
...ne citam komentare koji nemaju argumente, jer sam intelektualna osoba...
No-no! Nije lepo lagati jer ili JESI procitala komentar ali lazes da nisi, ili nisi procitala komentar pa ne mozes znati da li ima ili nema argumenata ...ili jedno ili drugo ...mada moze i trece ali to bi znacilo da i nisi bas nesto "intelektualna osoba"

...Drugi forumi jako lepo daju savete...

Ana.rs npr.? ...e pa dobro su te naucili - na kraju te poslali nama da se mi tu s tobom .... :lupko:
 
Svi su u pravu sto se tice nemoguce misije, bar tako kako ti hoces...
Bolje uzmi i najslabiji internet za najmanje para i bez ugovora, bice ti i bolji i brzi nego wireless-om to sto ti hoces narocito na pablik free spotove... dakle za 1000-1500 2-6mb sigurno bolje nego sto bi ti htela...

Da bi to funkcionisalo na tu daljinu, sa obe strane moraju da budu usmerene i jake antene, namenjene za velike udaljenosti, to moze i preko kilometar, dva, ako je opticka vidljivost, ali s druge strane su neki verovatno slabi ruteri i omni antene, i internet se hvata u krugu od 50m...
Nadji vezu kod tih u opstini, pa nek nakace jedan ovakav kod njih na krov http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=215&model=TL-WA7210N povezu kablom sa njihovim ruterom i jedan kod tebe i onda ce da ti radi :)

A ako ti treba savet za kupovinu, pozoves Netiks i kazes sta ti treba oni ce da ti kazu da li moze ili ne moze i sta bi ti trebalo, i da zavrsimo ovu raspravu :)

Inace to sto hoces, i jeste neka vrsta "kradje" interneta, jer to sto je free ne znaci da sad pola Beograda treba da se kaci na njih, vec da ljudi koji su u nekom uzem krugu mogu da iskoriste internet za neke svoje potrebe, ili dok cekaju nesto, uzivaju u parku i sl. mogu da ubiju vreme na netu... a ne da se neko kaci od kuce, i pici torente :)
 
"Intelektualac" koji nema da plati najeftiniji internet .
 
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Ovakva je situacija u pitanju, posjedujem AirLive AP60, mislim da je 5db i 2,4Ghz. E sad, sa njim hvatam i serujem wi-fi signal od drugarice sa kojom sam se dogovorio za djeljenje neta. Ona je ispod i malo ukoso u odnosu na moj stan, znaci najmanje jedna ploca kao prepreka. Poenta je ta sto je protok jako sporiji i steka u odnosu kad sam ispred njenog stana kad joj je brzina dobra (800KB/s), Viber i tako sitnice ok, al otvaranje vecih stranica, youtube, download, jako jako sporo, (oko 50KB/s), iako je signal prilikom konfigurisanja klijent rutera bio cak 4-5 crtica. Posto se ne razumijem previse, pitanje je, da li cu dobiti ista ako kupim wi-fi antenu od 10, 20 ili 30 db i uvrenem je na AirLive AP60 umjesto postojece, (jer sam probao sa jednom od 7db i nije bilo neke razlike), i kojeg tipa antenu da trazim ako se uopste moze uticati na povecanje protoka podataka u mom slucaju? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno