Šta je novo?

Ploca i procesor, best buy ?

Michell

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.03.2014
Poruke
259
Poena
69
Drug ima neku solidnu AM3 plocu (mislim sa 780 chipsetom) i AMD Phenom II X4 945.
Kaze da su neke novije igrice pocele da stucaju, mora biti do procesora.
Ima ATI 7950 3GB i 8GB memorije.

Racunam da njegova ploca i procesor vrede oko 10.000din.

Sta da uzme, koju plocu i proceosor, naravno akcenat je na procesoru sto boljem.
Nece overklokovati.
Neka budzet bude tih 10.000din i jos 20.000din, znaci za plocu i procesor 30.000din.

I da mu to potraje par godina.

Dal juriti i7, zbog buducih multiplatform igara i portova sa PS4 ?
 
Ako ide na novo, onda obavezno i5-44xx plus B85 ili H81 ploca.

Ako i polovno dolazi u obzir, onda moze s1155 komplet - Sandy/Ivy i7 (opala im cena, idu ispod 190 evra) plus bilo kakva ploca (pa cak i B75 nova iz prodavnice za ~7000din).


Mislim da je ovo drugo isplativija opcija.
 
Poslednja izmena:
Polovno u garanciji bi mozda bila opcija.

A koji model i7 bi konkretno preporucio ?
 
i7-2600, i7-3770 ili iste te ali K modele ako slucajno naidju za tu cenu (neka stoje na defaultu, ne mora da overclockuje :d).
 
Poslednja izmena:
Onda bi bilo idealno da mu nadjem tako nesto polovno u garanciji i jos neki pristojan vazdusni kuler preko, da se ja ne bih cimao oko toga :).
Moracu da pratim oglase ovde...
 
Zdravo svima,
da se nadovezem na ovu temu, treba mi pomoc oko izbora ploce i procesora do 200e. Imam ponudu za tu sumu AMD FX-8300 i Gigabyte GA-970A-UD3P ili nesto drugo, trece,...?
Hvala unapred!
:wave:
 
ako koristis aftereffects,razmisli i o haski i3kama sa HT-om,to bi mogao i novo da iskombinujes za 200e.za ostalo fx je tik ispod ajvi/sendi i5tica sa HT-om,pa eventualno da malo izickas oglase,mozda naleti neki komplet za oko 200e.sto se tice igara,intel ima i tu prednost,ali bi se ja vise bazirao na video,jer ce svako ovo od pobrojanih rsenja (ukljucujuci i haswell i3 sa HT-om) pokrpiti za gejming dovoljno dobro.
 
Odustao sam od AMD-a FX i uzeo polovan i7 2600K i Z77 plocu. Malo me je vise iznelo od onoga sto sam planirao. Prezadovoljan sam, hvala svima.
 
Poslednja izmena:
dati 90e na b85 plocu je po meni suludo.

Ima za manje para ASRock Z97 Anniversary (mislim da je to najjeftinija Z97 ploča na tržištu), koja ima opcije za OC ali ima jadniju naponsku od Fatal1ty B85 Killer, lošiju konektivnost itd. Ali Z97 Anniversary je
namenjen za OC G3258 Pentiuma...
Dodatno tome uzmi u obzir naš nedavni skok cena.
 
Poslednja izmena:
tebi nabudzena naponska treba za?i taj z97 anniversary nema poentu,g3258 se cedi do kraja i na asus plocama od 50e.uzmi prvu h81/b85 plocu sa portovima koji ti zapravo trebaju,sve ostalo je bacanje para.ili lepo kazi,kupujem je zbog estetike i tacka,ne trebamo ti onda mi da ti opravdavamo kupovinu.
 
Nazad
Vrh Dno