Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

Да ли је још неком страдао пуњач за Band. Мени неће да пуни, морам да га наместим у неку Г6 позу да би пунио. Видим да има да се купе за ~1€, јел наручивао са нета пуњаче и какви су ти јефтинији?
 
Pa u sustini to nije punjac - kako ga neki krste - to je obican adapter za punjanje tog Mi banda - tako da ne moze biti lose odradjeno, bar ne mnogo losije od originalnog.

Screen-Shot-2015-11-13-at-3.17.34-PM_result.png

Paz koji uzimas - ovaj sa sirim kablicem je za 1s :D

HRM kod 1s je dosta dobar :)
https://www.youtube.com/watch?v=V0wszyT9Vy0
 
Poslednja izmena:
Како утиче магнетна резонанца, цт, рендген и слични скенери на miband, пре свега магнетна резонанца? Да ли може да оштети band или да птеви проблем при снимању?
 
Za mnogo bitnije, ili bolje reći medicinske proizvode se proizvodjači ograđuju i kažu da NISU vršena ispitivanja o ponašanju proizvoda prilikom takvih tehnika pregleda. Za neke još važnije kažu da su proizvodi kompatibilni i onda navode pod kojim uslovima.

Za MiBand je prosto: sadrži metal - van sale!
To je ako te interesuje problem koji može da nastane po pacijenta, medicinsko osoblje i medicinsku opremu.
Ako te interesuje kakav problem može da nastane po MiBand, meni je baza fixnog telefona riknula pored centralnog zvučnika u stanu.

Ako kojim slučajem spadaš u spomenuto osoblje, ne bih se brinuo dok god nisi u sali dok je MR uključen u toku pregleda.
 
Magnetna rezonanca je ogroman i vrlo jak magnet, pre no što odeš na pregled kažu ti da skineš sve što je metalno: prstenje, ogrlice, minđuše, pirsinge isl jer bi magnet mogao da ih isčupa pa ti sad vidi. Najbolje je da skineš narukcu pre pregleda i budeš siguran da će preživeti...
 
Poslednja izmena:
Kada izadje MI BAnd 2 sta mislite oce li ovi pustiti neki update za app sa nekim boljim funkcijama?
Gde se moze naci koliko mi band, tj soc u njemu ima rama, memorije, cpu ? uopsteno detaljne specifikacije uredjaja?
 
Снимао сам се пре пола године, наравно да сам је скинуо. Него ме занимало да ли би се покварила, да ли би правило сметње при снимању.
 
Poslednja izmena:
Ne bi te ni pustili sa tim na snimanje.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Kada izadje MI BAnd 2 sta mislite oce li ovi pustiti neki update za app sa nekim boljim funkcijama?
Gde se moze naci koliko mi band, tj soc u njemu ima rama, memorije, cpu ? uopsteno detaljne specifikacije uredjaja?
Sumnjam, jedino možda iskoriste ono dugme što će da bude valjda, ostalo je sve manje vise isto, pa kad već do sada nisu dodali, tesko da ce i sada, mada su mogli, ima tu raznih ideja...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Ljudi jel neko uzeo mi band 2 :D razmisljam da prodam ovaj 1s i uzmem dvojku :)
 
Posedujem Mi Band i imam samo reči hvale. Narukvicu nosim evo 27 dana. Pazario sam je na Alixpresu za nekih 19$. Kada je stigla napunio sam je do 100% i posle 27 dana je na 45% baterije (a mi je neko pričao ne bih mu verovao). Band je vrlo lagan i lepo urađen, skoro da i ne primetiš da ga imaš na ruci. Koristim modovanu aplikaciju, prevedenu na engleski. Čovek koji je doradio stalno izbacuje apdejte. Imaš varijantu da podesiš band da vibrira prilikom poziva,poruka mailova.... Poseduje svoj alarm, što koristim prilikom buđenja za posao. Jednom recju oduševljen onim što sam dobio za 19$.
I da, osnovna namena, meri korake a na osnovu visine,tezine, godina računa dužinu koraka pa na osnovu toga ukupanu pređenu daljinu u toku dana. Isto tako meri i dužinu sna (poprilično precizno) kao i vreme duboko i lakog sna.
Mislim da u ovom cenovnom rangu nema konkurencije, mada druge bandove nisam nosio i probao.
Toliko od mene

Da li prikazuje datum i vreme ??
Hvala.
 
Moja izgleda crkla narukvica. Uopste danima nece da se sync-uje pokazuje 0 za sve. Ne radi alarm, ali radi heart rate. Imao neko slican problem? Znaci kad treba da se sync-uje krene i završava sa 0% :/


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Пробао да је допуниш до краја? Ресетовао блутут везу и телефон? Ажурурао апликацију?

Ако није цркла, то ми пада сада на памет... Пробај и на неком другом телефону да видиш како ће да реагује.


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Steta sto mi bend nema neku vrstu restarta, bar preko aplikacije zada se komanda i module se restartuje.
 
Да. Вероватно би помогло кад се закуца јер се некима дешавало да им проради тако што чекају да се испразни до краја па онда напуне.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Meni se to desilo sa prvom generacijom, sa RGB diodama. Par dana sinhronizacija nije radila, stavio je na punjač i proradila.

HTC 820 via Tapatalk
 
Probao sa punjenjem do 100% preko noci je ostavio da sr napuni. Ne znam primetio sam da je prestala sa radom odkad sam bio na bazenu. E sad posle toga je nisam bosio par dana jer sam pekao rostilj i imao tako neke akcije gde nisam hteo da je ostetim posle toga je stavio nisam ni obracao paznju da sync ne radi samo sam primetio da me ne budi. Probao sam unistall app i da je unpaorujem i opet pairujem. Ne znam sta da bi mogao jos ali vidim po netu da ima takvi slucajeva kada crkne baterija ali kod mene to nije slucaj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
И мени се дешава да неће да синxронизуе. Xоћу да погледам колико сам тог дана прешао, и приметим да данима није ништа синxронизовао. Више пута сам приметио, не проверавам стално, понекад као да проверим и приметим да не ради како треба.
 
Коју апликацију користите за Mi Band 1s, ја пробао званичну са google play-a и ону Mi Band Notify, одличне су али ми нотификације не стижу после неког времена или се врате саме после неког времена, тотално насумично. Најгоре од свега је што имам Redmi Note 3 са MIUI, мислио сам да ће бар на њему да ради све без икакве зезанције :)

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
Коју апликацију користите за Mi Band 1s, ја пробао званичну са google play-a и ону Mi Band Notify, одличне су али ми нотификације не стижу после неког времена или се врате саме после неког времена, тотално насумично. Најгоре од свега је што имам Redmi Note 3 са MIUI, мислио сам да ће бар на њему да ради све без икакве зезанције :)

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a

MiFit 2.1.8.

Ako ne upali promena aplikacije, možda je do permissions-a?
 
Пробао сам ову ми фит апликацију, односно већ је имам, а дозволе сам све подесио као и за вибер и вацап. Идаље је исто некад завибрира на нотификацију, а некада не. Чекаћу миуи 8 можда ће тамо бити боље :)

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
Kako vam se ponaša baterija na Mi band prvoj generaciji posle nekog vrEmena?
Meni je bas oslabila posle ovih 11 meseci.
Naručio sam novi Mi band 2, ne znam dal ima tema?
 
Uzeo sam mi band maja prošle godine. Baterija trenutno traje oko 20 dana. Prosečno prelazim oko 7500 koraka, kako kaže aplikacija.
 
Dizem temu sa pitanjem, odakle je najbolje i najpovoljnije naruciti Mi Band 2?

Od funkcija me zanima koliko je pouzdan njihov sistem merenja otkucaja srca, tj. koliko se mogu uzdati u tacnost kad npr. napravim pauzu tokom trcanja da izmerim puls. Takodje me zanima da li postoji alarm, gde bi npr. narukvica merila moj puls svakih pola minute i ako izmeri jaci puls da pocne da pisti/vibrira?
 
Poslednja izmena:
Dizem temu sa pitanjem, odakle je najbolje i najpovoljnije naruciti Mi Band 2?

Od funkcija me zanima koliko je pouzdan njihov sistem merenja otkucaja srca, tj. koliko se mogu uzdati u tacnost kad npr. napravim pauzu tokom trcanja da izmerim puls. Takodje me zanima da li postoji alarm, gde bi npr. narukvica merila moj puls svakih pola minute i ako izmeri jaci puls da pocne da pisti/vibrira?

imam mi band 2, ali ne koristim heart monitor tako da tu nisam od velike pomoći...ali, čitao sam pre neki dan test gomile tih uređaja upravo na tu temu i kažu da nisu baš pouzdani...tipa, greške idu i do 20-30 posto...
 
Izašla nova verzija app. 3.0 odradili su redizajn i ubacili opciju za bajs. Mozda ima jos po nesto novo :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno