Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

Probaću je onda još jednom, definitivno meni nije bilo tih opcija.
Hvala na pomoći :)
 
Hteo sam da proverim preciznost narukvice pa sam otisao juče malo da šetam. Iskreno, iznenadila me je preciznost narukvice. Dakle postupak merenja je bio sledeći:
  • Pri izlasku iz zgrade upalio sam Runtastic koji koristi GPS i uhvatio screenshot Mi Fit aplikacije
  • Pri dolasku na cilj uhvatio screenshot Mi Fit i Runtastic aplikacuje, pređeni put koji je zabeležio Mi Band sam sračunao oduzimanjem krajnje od početne vrednosti.

Rezultati su bili sledeći:

Mi Band je izmerio da sam prešao 7.62 km a Runtastic preko GPS-a je izmerio 7,77 km. Dakle razlika je 150m što se greška od oko 2%. Prosto mi je neverovatno da je samo toliko omašio. Definitivno ću još par puta tako prošetati da utvrdim da se ovo nije slučajno tako namestilo. Screenshotovi su vam u atačmentu.

Takođe ostalo mi je još da proverim kako beleži trčanje, išao sam dva puta ali čini mi se da se taj mod ne aktivira uvek kad krenem da trčim.
 

Prilozi

  • miband1.png
    miband1.png
    67 KB · Pregleda: 164
  • miband2.png
    miband2.png
    73.9 KB · Pregleda: 175
  • runtastic1.png
    runtastic1.png
    509.1 KB · Pregleda: 174
Poslednja izmena:
U mom slučaju, mod trčanja aktivira tek posle nekih pređenih 500m ili više.
 
Vidim da je tema malo zamrla posle nekoliko falicnih primeraka. Da li preporucujete da se uzimaju posle svega, ili cekati nov model?
 
Moja narkvicaposle 119 dana i dalje radi kako treba, da ne čuje zlo. Punim je na mesec dana, ili ranije ako padne na 30% baterije.
 
Zar nije novi model trebao da izadje u avgustu?
 
Vidim da je tema malo zamrla posle nekoliko falicnih primeraka. Da li preporucujete da se uzimaju posle svega, ili cekati nov model?

Ja se ozbiljno razmišljam da prodam moju. Jednostavno ne mogu da se naviknem na nošenje i to je to. Probao sam desetak dana i ne ide.
 
Meni traje i po 2 meseca baterija. Inace ni ne osetim da je imam na ruci. Nedavno mi se pohabala tako da cu norati da kupim novi drzas tj samu narukvicu...
 
Hvala za link, jako lepo izgledaju, uzeću verovatno jednu kad se ova moja pohaba.
 
Meni se isto pohabala za nekih 2 meseca ali ne jako, tako sam je igrom slucaja prodao clanu sa foruma covek prezadovoljan, ne znam ni sam zasto sam je prodao :D
 
Pošto imam band mesec dana znači već sredinom septembra da poručim novu narukvicu, za svaki slučaj. :)
 
Ma ne samo se pokidao onaj kais nista strasno i dalje moze da se nosi :D i drugaru je isto posle 4 meseca kao i meni to je od danonocnog nosenja u svim uslovima :D
 
Uzeo mi band od kolege sa foruma...za sada su utisci pozitivni, vidim da baterija traje večnost....Ono što mi smeta je da se registruje svaki pokret ruke kao korak, za razliku od recimo gear fit koji je doista bolje pravio razliku između koraka i pokreta...Ima li leka ovome, odnosno, može li se smanjiti osetljivost trekera?
 
Poslednja izmena:
Može, za cenu gear fit kupiš 7 mi band i menjaš ih za svaku aktivnost [emoji3]
Šalim se, evo i ja narucih sinoć, sad čekanje dok stigne, zanimljiva aplikacija.. Videh jutros da na onom sajtu ima 2 verzije App, tweaked I neka notification, šta vi koristite?
 
Poslednja izmena:
Official, ona tweakovana nije ažurirana dosta dugo. Plus sada i oficijalna može da push-uje notifikacije.
 
Ne znam, koliko sam skontao, ima official, ima na onom sajtu još 2 verzije, tweaked i neka sa notifikacijama, ali dobro dok stigne pa ću da vidim, nisam pametan koja je sada updateovana a koja nije..
 
Official, ona tweakovana nije ažurirana dosta dugo. Plus sada i oficijalna može da push-uje notifikacije.

stvarno? oficijalna ima notifikacije gde mozes da biras za koju aplikaciju kako da javlja?
na playstoru?
 
^ Moze do 3 aplikacije da se izabere, nema opciju za podesavanje boje.
 
Pozdrav ljudi, zanima me koju aplikaicju koristite, tj koja ima najvise opcija posto cekam da mi stigne narukvica?.. Btw citao sam dosta puta ovaj forum, ali evo sad napokon i prilike da se registrujem...
 
Mislim da je većina na originalnoj, ali nek se jave i ostali...

Btw...
 
Poslednja izmena:
bolja je od one modifikovane ? btw koja je razlika izmedju obicne i notification aplikacije ? kupicu onda vjerovatno tu mi band tools :)
 
Kako da uparim narukvicu sa novim telefonom, a sa starim nije rasprema...
 
Mislim da sam pročitao na MIUI forumu da to ne može.
 
Posle nekih mesec i po dana mi se odvojila prednja strana band-a. Mi band i dalje funkcioniše samo lepak nije bio dovoljno jak. Primetio sam da ima i neku rešetkicu ispod dioda. S čime to da zalepim, bojim se da super lepak ne pojede plastiku.


SN855523.jpg

SN855526.jpg
 
Nazad
Vrh Dno