Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

321321

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruke
57
Poena
160
Zdravo,

nesto me u poslednje vreme kopka kupovina ove stvarcice- Xiaomi Mi Band,

http://www.cnet.com/products/xiaomi-mi-band/

da li je nko dosao u susret sa njom i kakva su iskustva, vidim na aliju ima cena do 20 dolara, sto iskreno nije puno,

naime prati sledece- broj koraka, kalorije, vreme spavanja, dolazni pozivi, baterija traje do 30 dana...

ako mozda ima i preporuka za neke druge proizvode slicnih karakteristika neka kaze ko je dosao u suret sa tim...


pozzz i svako dobro.
 
Posedujem Mi Band i imam samo reči hvale. Narukvicu nosim evo 27 dana. Pazario sam je na Alixpresu za nekih 19$. Kada je stigla napunio sam je do 100% i posle 27 dana je na 45% baterije (a mi je neko pričao ne bih mu verovao). Band je vrlo lagan i lepo urađen, skoro da i ne primetiš da ga imaš na ruci. Koristim modovanu aplikaciju, prevedenu na engleski. Čovek koji je doradio stalno izbacuje apdejte. Imaš varijantu da podesiš band da vibrira prilikom poziva,poruka mailova.... Poseduje svoj alarm, što koristim prilikom buđenja za posao. Jednom recju oduševljen onim što sam dobio za 19$.
I da, osnovna namena, meri korake a na osnovu visine,tezine, godina računa dužinu koraka pa na osnovu toga ukupanu pređenu daljinu u toku dana. Isto tako meri i dužinu sna (poprilično precizno) kao i vreme duboko i lakog sna.
Mislim da u ovom cenovnom rangu nema konkurencije, mada druge bandove nisam nosio i probao.
Toliko od mene
 
Furio hvala puno, znaci zadovoljan si skroz, mozes li mi samo reci ili poslati link od kog prodavca sa alija si uzeo? I da , za koje vreme si dobio, da li je bilo carine?

Hvala jos jednom.
 
Link sam ti poslao na PM. Narukvica je stigla za oko 20 dana. Carinu nisam platio, verujem iz razloga što sam pazario narukvicu bez originalne kutije, tako da je bila spakovana samo u onoj zaštitnoj koverti pa je na carini nisu ni otvarali
 
Mene interesuje da li ova narukvica moze da radi recimo sa sony telefonom i njihovom life log aplikacijom?! Razmisljam se da pazarim sonijevu ili ovu narukvucu pa bi voleo da cujem utiske i impresije o obe.
 
Koliko mi je poznato narukvica radi isključivo sa Xiaomi Mi fit aplikacijom. Do skoro je radila samo na android platformi a mislim da sad radi i sa iOS operativnim sistemom. Prednost je ko ima Xiaomi telefon i narukvicu, što se može podesiti da narukvica otključava tel. dok druge marke telefona ne podržavaju ovu opciju.
 
Da li bi ova narukvica radila na S3 telefonu? Naprimer Saletov rom-u.
 
Pa dok koristis mi fit app ne vidim razlog da nece da radi
 
I mene je sad zainteresovala ova stvarcica. Ima li veze koji je android na telefonu, 4.4?
Vidim da je trebalo da kosta 13$.
 
Poslednja izmena:
Koliko mi je poznato narukvica radi isključivo sa Xiaomi Mi fit aplikacijom. Do skoro je radila samo na android platformi a mislim da sad radi i sa iOS operativnim sistemom. Prednost je ko ima Xiaomi telefon i narukvicu, što se može podesiti da narukvica otključava tel. dok druge marke telefona ne podržavaju ovu opciju.

Netacno. Sa modovanom aplikacijom radi otkljucavanje i na svim drugim telefonima.
 
Netacno. Sa modovanom aplikacijom radi otkljucavanje i na svim drugim telefonima.

Jesi li probao?
Imam G2, koristim tap to unlock, ova opcija otključavanja mi ne treba, tako da nisam baš siguran da radi tj nisam probao. Ako bih instalirao MIUI
rom za G2, radila bi sigurno.

@faca

Compatibility

Requires Bluetooth 4.0.
Compatible with Mi 3, Redmi Note 4G, or any device with Android 4.4 and above.
Compatible with iPhone models 4s and above that run on iOS 7.0 and above.

Note: Mi Band's phone unlocking function is compatible with MIUI devices only.
 
Compatibility

Requires Bluetooth 4.0.
Compatible with Mi 3, Redmi Note 4G, or any device with Android 4.4 and above.
Compatible with iPhone models 4s and above that run on iOS 7.0 and above.

Note: Mi Band's phone unlocking function is compatible with MIUI devices only.

Radi otkucavanje na drugim telefonima ali mora da se ima Lolipop... ili kitkat sa xposed pluginom...
 
Link sam ti poslao na PM. Narukvica je stigla za oko 20 dana. Carinu nisam platio, verujem iz razloga što sam pazario narukvicu bez originalne kutije, tako da je bila spakovana samo u onoj zaštitnoj koverti pa je na carini nisu ni otvarali

Narukvica ukoliko je original stize u reciklirajucoj kartonskoj kutijici u kakvoj xiaomi pakuje sve svoje proizvode... Carinski troskovi se ne naplacuju uglavnom, ali to nije pravilo zavisi od carinika i njegovog raspolozenja, dakle moze se desiti da vam naplate pdv...
Izrada same narukvice, uredjaja, pakovanja je vrhunska... Izgled aplikacije prilicno dobar, po meni mnogo bolji od sonyjeve koja je presarena, mada je nisam probao u kombinaciji sa sony narukvicom, samo me zanimalo kako su uradili interfejs...
Toliko je laka da ako ne pritegnete kajs posle dan dva necete ni znati da je nosite, narocito sto baterija traje mesec dana, i to uz intenzivno koriscenje notifikacija...

trenutno se moze naci od 15-19$... stize za otprilike 20 dana, ali to opet zavisi od carine, koja dosta zadrzava posiljke kod sebe...
 
Ja sam narukvicu pazario bez kutije, baš zato da ne bi bio kabast paket tj. da bih smanjio šansu da ga otvoraju. Inače je bila varijanta (kod istog prodavca) da se naruči sa kutijom za oko 2$ više.
Baterija drži za sve pare.
 
Zdravo, odlučio sam da kupim ovu narukvicu, pa me zanima ako može neko da mi kaže da li se gubi ponekad signal sa telefonom (pošto sam video da se neki žale na to), takođe kako se alarm uključuje odnosno koliko dugo vibrira (takođe sam pročitao da samo tri puta zavibrira i to je to),kako obaveštava za propušten poziv ( da li samo zavibrira ili mu i diode svetle za propušten poziv) i koje sve ostale notifikacije mogu da podesim.
Takođe, ako može link za tu modifikovanu aplikaciju na PM. Hvala.
 
Zdravo, odlučio sam da kupim ovu narukvicu, pa me zanima ako može neko da mi kaže da li se gubi ponekad signal sa telefonom (pošto sam video da se neki žale na to), takođe kako se alarm uključuje odnosno koliko dugo vibrira (takođe sam pročitao da samo tri puta zavibrira i to je to),kako obaveštava za propušten poziv ( da li samo zavibrira ili mu i diode svetle za propušten poziv) i koje sve ostale notifikacije mogu da podesim.
Takođe, ako može link za tu modifikovanu aplikaciju na PM. Hvala.

Nisam primetio da gubi signal sa telefonom (Nexus 5), mozda je to ako se desava i do telefona i njegovog bt-a... ali to i da se desava moze da smeta samo notifikacijama, jer sve ostalo narukvica belezi i upisuje u svoju memoriju gde otprilike moze da drzi zadnjih 10 dana, ali valjalo bi da se app i narukvica sinhronizuju bar jednom u dva dana... takodje alarm ce raditi i ako je telefon ugasen jer ima interni tajmer...

Alarm podesis u aplikaciji, zavibrira 5 puta, ako ne ustanes, posle 10 minuta ponovo zavibrira 5x, i tako svakih 10 min dok ne ustanes u toku od jednog sata...

Ne obavestava za propusten poziv, vec za poziv, dakle mozes da namestis da kad dobijes poziv zavibrira posle 3 sekunde ili vise, do 30s, ali mislim da nema razloga da cekas da ti zavibrira kad je poziv vec prosao... Vibrira 5 puta cini mi se, i svetle diode, a to mozes da prekines tako sto dotaknes narukvicu...

Ledovi svetle i narukvica zavibrira kad ostvaris cilj dnevno koliko treba da predjes, takodje kada podignes ruku u stilu gledanja na sat, ledovi prikazuju dokle si stigao 1/3 2/3 3/3... pokret je specifican i nece bas svaki put da upali...

Notifikacije biras za bilo koju instaliranu aplikaciju, tj. vise njih, na primer:
za mail 3 crveni led i 3 vibracije po 250ms
za whatsapp 2 zeleni led i 1 vibracija od 400ms
za sms 5 ljubicasti led i 3 vibracije od 200ms

za svaku notifikaciju mozes takodje da izaberes vreme kad ne zelis da te uznemirava na primer od 23-06h

to je otprilike to...

Engleska i modovana verzija (mora registracija na forum i 1 reply):
http://en.miui.com/thread-53761-1-1.html
 
Poslednja izmena:
Morao sam da potrazim na you tube da bih ukapirao. :)
 
Jel može neko da prenese iskustva ako mu je stigla, zaintrigirala me je pre svega zbog cene :)
 
Video sam na DX-u Band za 16 eura, MVP product, da li je to bas Xiaomi ili neka DX verzija?
Kolika razdaljina telefona i banda treba da bude da bi se upario? Da li stalno treba da bude uparen ili on pamti u sebi svu aktivnost pa tek posle sa uparivanjem se sinhronizuje? Da li on ima svoj sat?
 
Video sam na DX-u Band za 16 eura, MVP product, da li je to bas Xiaomi ili neka DX verzija?
Kolika razdaljina telefona i banda treba da bude da bi se upario? Da li stalno treba da bude uparen ili on pamti u sebi svu aktivnost pa tek posle sa uparivanjem se sinhronizuje? Da li on ima svoj sat?

Verovatno je original, jer kad nije i kinezi u naslovu ne smeju da pisu ime proizvodjaca vec nesto tipa Brand, customized i sl., a pri tome nisam ni siguran da ima kopija ove narukvice bar koje isto izgledaju... Inace moze se naci i nesto jeftinije za 16$...
Da bi se upario, treba da ti bude tu negde u blizini, ne verujem da ces da ga uparujes iz susedne sobe :)
I ostaje valjda dok je u dometu bt-a...

Ne mora sve vreme da bude, ali onda ti nece raditi notifikacije, sve ostalo merenje hoce jer kao sto sam vec napisao, valjda nije tesko procitati, upisuje u svoju memoriju i sledeci put kad startujes aplikaciju on sinhronizuje, pamti otprilike do 10 dana... I za sat je odgovoreno, cim alarm radi i bez upaljenog telefona, znaci da ima neki interni sat...
U svakom slucaju nema potrebe da se bt gasi jer ne trosi bateriju skoro uopste, a gubi se glavna funkcionalnost narukvice... Inace on se ne sinhronizuje sam i ako je bt upaljen vec samo kad se aplikacija upali...

U svakom slucaju, po netu ima dosta snimaka i samih opisa narukvice tako da... jednom recju za ove pare bolje ne moze, i ne treba zahtevati svasta, kod nas bi samo kais kostao toliko da je mi pravimo :)

Evo i zvanicne prezentacije gde uglavnom ima ceo opis:
http://www.mi.com/en/miband
 
Od kog prodavca sa Ali Express je najbolje/najsigurnije poručiti, verovatno ću uzeti sebi i devojci po komad :)
 
Imas na aliju vise prodavaca ali gledaj sto veci fidbek da ima prodavac i ne zali jedan dolar ;)
 
Upravo zato i pitah za sigurnost, brzinu slanja, itd :)
 
Pa uglavnom svi dobro ocenjeni prodavci posluju posteno, jer uvek mozes da ih prijavis... Stize za oko 20 dana ali sve to zavisi od mnogo cega...
Kao prvo od nase carine jer se tu posiljke zbog preopterecenosti zadrzavaju i oko 20 dana po prispecu, ali posto ovo uglavnom prolazi bez naplate carine ili pdv-a (mada nije obavezno) trebalo bi brze da propustaju...
A kao drugo sad u Kini pocinje njihova Nova godina koja traje oko 2 nedelje, pa tu moze da bude zastoja...

Inace, mozes naruciti i odavde, original je i pouzdan prodavac:
http://www.pandawill.com/original-x...and-ip67-bluetooth-bracelet-black-p93410.html
 
Juče mi je stigla Xiaomi Mi Band narukvica. Mene carina ne zaobilazi, platio sam 450din.
Prvi utisci su za sada vrlo pozitivni.

Povezivanje
Malo sam se pomučio da uparim narukvicu sa telefonom prvi put. Možda je do telefona, ali preko aplikacije nije hteo da je prepozna. Ali gašenje i uključivanje bluetooth-a, uparivanje iz podešavanja telefona, pa brisanje sa liste, pa uključivanje aplikacije,... Nakon 10ak minuta, uz malo muke/frustracije, narukvica i telefon su najzad bili upareni.

Aplikacija
Kada se prvi put pokrene, unose se podaci o osobi koja nosi narukvicu (pol, visina, težina). Sama aplikacija je dobro dizajnirana i nudi brojne opcije. Preko aplikacije se može locirati narukvica (narukvica vibrira dok se ne pronađe), odrediti boja svetla na narukvici, podešavanje obaveštenja vibracijom u slučaju nadolazećeg poziva, nadograditi firmware (vidim da često izlaze ažuriranja za narukvicu i aplikaciju), itd. Modovana Mi Fit aplikacija ima i mogućnost podešavanja notifikacija za svaku aplikaciju ponaosob (intenzitet i trajanje vibracije, odabir boje i način treperenja LED,...). Korisna stvar. U samoj aplikaciji moguć je prikaz trajanja sna, grafički prikaz sa sve vremenima, broj napravljenih koraka, broj utrošenih kalorija, pređena razdaljina, itd. Korisno je to što za korišćenje narukvice nije stalno neophodan telefon. Na primer, telefon može ostati kod kuće za vreme trčanja u parku. Nakon završetka fizičke aktivnosti, dovoljno je pokrenuti aplikaciju na telefonu i narukvica će obaviti sinhronizaciju.

Merenje koraka
Brojanje koraka je prilično precizno, ali neretko pomeranje ruke registruje kao hodanje. To je i očekivano. A s obzirom da su dnevni ciljevi u desetinama hiljada koraka (aplikacija preporučuje barem 8000 koraka dnevno radi održavanja zdravlja), 200-300 koraka gore-dole nije neki problem.

Spavanje
Vrlo precizno meri vreme spavanja (početak i kraj) i beleži tvrd i mek san u toku noći. Meni je ovo interesantna opcija.

Alarm
Aplikacija Mi Fit ima opciju za alarm, pa narukvica vibrira odabrano vreme. Zanimljivo je da proverava da li je korisnik narukvice ustao. Ako nije, ponovo vibrira za par minuta.

Kada se na sve ovo doda i odlično trajanje baterije, Mi Band može biti vrlo korisna sprava.
 
Да ли та модована верзија постоји и за iOS?
У принципу најбитније је да је апликација на енглеском а колико видим ова са Епл стора јесте. Видим да се прича да Xiaomi свакодневно апдејтује своју Ми фит апликацију, тако да мислим да не би било проблема око исте.
И мени се наруквица јако свидела и планирам да је пазарим у скорије време. Гледам, има их неколико на КП, пронашао сам за 20€. Мислим да не вреди цимати се са наручивањем из Кине сада када је $ доста ојачао.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno