Šta je novo?

Xiaomi Mi Band

HRM je jako bitan senzor za jedan fitnes gadget, ali nedostak nekog prostog displeja je fail.
Pre ili kasnije ce ga morati ubaciti.
 
HRM je jako bitan senzor za jedan fitnes gadget, ali nedostak nekog prostog displeja je fail.
Pre ili kasnije ce ga morati ubaciti.

Po meni i nije nedostatak. Zasto bi morao konstantno da gledas u ekran koliko si koraka napravio, kalorija potrosio i kakav ti je puls?
Ionako svi nose mobilni svuda sa sobom pa i kad trce, pa kad zavrsis setnju ili trcanje pogledas na ekranu sta si uradio.
Plus sa ekranom deluje jeftino.

Postoji micromax yufit band kome treba ekran
 
Poslednja izmena:
Za HRM i znači samo ako gledaš odmah. Kako zbog zona, tako i zbog HIIT-a.
 
Po meni i nije nedostatak. Zasto bi morao konstantno da gledas u ekran koliko si koraka napravio, kalorija potrosio i kakav ti je puls?
Ionako svi nose mobilni svuda sa sobom pa i kad trce, pa kad zavrsis setnju ili trcanje pogledas na ekranu sta si uradio.
Plus sa ekranom deluje jeftino.
Ocigledno nisi koristi HRM pa ne kontas kako se pravilno koristi.
HRM se ne koristi samo zbog statistike vec i za regulisanje intenziteta treninga i moras real-time znati u kojoj si zoni, i ti uredjaji svi imaju i alarme koji te upozoravaju kad izadjes iz zone.

U ostalom ne moras ni da gledas u ekran, meni ekran treba zbog sata i zbog toga sto sam daltonista pa mi led u boji nema nikakvo znacenje.

Postoji micromax yufit band kome treba ekran
Pa ako ovo kosta isto, ja bih odmah kupio yufit band, ali ne vidim da to ima igde da se kupi?
 
Meni je super sto nema ekran, samo bi trosio bateriju, a sat mi ne treba jer je koristim uporedo sa klasicnim satom...
Kome treba trenutni info o koracima ili otkucajima srca, kada otvore aplikaciju imaju sve u realtime-u, ne mora da se ispisuje na samoj narukvici...
Valjalo bi samo kad bi na sve ovo ucinili da touch sa gornje strane ima vise funkcija, tap i prevlacenje, recimo da kliknes kameru, odbijes poziv i sl., i da naprave samu narukvicu kvalitetnije jer posle duze upotrebe se olabavi i puca...


Kome treba ekran, ovaj Micromax yufit band ne izgleda lose, jedino sto nema HRM, a i ne znam gde bi mogao da se kupi...

Nesto slicno prvoj verziji Mi band-a, a mislilo se da je mi band 2, je ova narukvica sa ekranom, sasvim fino izgleda, a kosta isto:
http://www.zeaplus.com/zeaplus-band-feature
 
Meni je super sto nema ekran, samo bi trosio bateriju, a sat mi ne treba jer je koristim uporedo sa klasicnim satom...
Trajanje baterije je imperativ, a ekran ne mora u opste da utice na trajanje baterije cak sta vise mogu da stave minijaturni segmentni monohromatski Liquid-crystal display koji trosi manje od tih svetlecih dioda, ne moraju da stavljaju Oled...
A sat vise ne bi ni nosio jer kako ja ove narukvice vidim one imaju potencijal da razbiju trziste smart-watcheva (postace besmisleno skupi, sa kratkim trajanjem baterije) i totalno poremete izgled klasicnih satova i da pri tom vrate ludilo za digitalnim casovnicima koje je bilo osamdesetih.

I kako ja vidim ovo je pre svega fitnes sportska narukvica, i prioritet treba dati pregleda pulsa, temperature, sat, stoperica, a tek posle notifikacijama bez mogucnosti citanja istih na tom ekranu.


Malo sam u medjuvremenu istrazivao, i vidim da u stvari postoji dosta nakrukvica sa ekranom i HRM monitorom, ali tako nesto ne postoji za 15$, i ko to prvi napravi okrenuce trziste naglavacke.
Nesto slicno prvoj verziji Mi band-a, a mislilo se da je mi band 2, je ova narukvica sa ekranom, sasvim fino izgleda, a kosta isto:
http://www.zeaplus.com/zeaplus-band-feature
Ali nema najbitnije HRM, bez toga je to samo igracka kao i ostale :)
 
Poslednja izmena:
A sat vise ne bi ni nosio jer kako ja ove narukvice vidim one imaju potencijal da razbiju trziste smart-watcheva (postace besmisleno skupi, sa kratkim trajanjem baterije) i totalno poremete izgled klasicnih satova i da pri tom vrate ludilo za digitalnim casovnicima koje je bilo osamdesetih.
Pametni satovi danas su zaista glupost, narocito kad se uzme u obzir trajanje baterije, ali klasicni satovi su nesto sto mora da se nosi :)
Dakle treba koliko toliko da se uklopi, da sto manje, sto ti kazes, poremeti izgled sata, jer pre bih nju izbacio nego klasican sat, to je nesto vise od samo gledanja koliko je sati...
Postoji mogucnost nosenja na drugoj ruci ali recimo meni tu smeta za koriscenje misa i sl.

I kako ja vidim ovo je pre svega fitnes sportska narukvica, i prioritet treba dati pregleda pulsa, temperature, sat, stoperica, a tek posle notifikacijama bez mogucnosti citanja istih na tom ekranu.

Zavisi kako za koga, naravno dobra je za fitnes, info o predjenoj udaljenosti, koracima pa i HRM, ali meni je vrlo korisna za budjenje (mnogo se lepse i lakse budim sa njom nego kada mi nesto svira ili pisti, plus ne moram da snuzujem alarm, jer ne ustajem odmah) a i notifikacije su vrlo korisne, dakle nisu prioriteti svima isti...
U svakom slucaju sto vise mogucnosti to bolje, samo je bitno da ne bude nabudzena i sto tanja/laksa, bas zbog gorepomenutog... i da ne izgleda ruzno, bio ekran ili ne...
 
Kako to ona budi? Vibrira? I kako gasiš?

Vibrira, gasis tako sto tapnes, ali ja je ne gasim, izvibrira 5x, ja se malo probudim, pa onda u polu snu se jos razvlacim po krevetu, pa ona posto nisam ustao sama zavibrira ponovo na svakih 10 min, obicno posle drugih 10 minuta ustanem (namestim da me ranije malo probudi), i kad ustanes ona posle vise ne vibrira...
 
Moze li prijedlog ili link gdje kupiti Mi Band? Na ebay-u vidim da je oko 20$, ima li negdje povoljnije?
Postoji li kopija i kako provaliti da nije original?
 
Ja sam svoj uzeo na dx-u. Tamo je sigurno original.
 
^ Hvala!

Zna li se ista o toj novoj verziji, kada izlazi, razlike?
Pretpostavljam da ce tesko biti dostupan prvih mjesec dana kad izadje...
 
Po onome što se zna, dodat je i merač otkucaja srca. Prva 2 meseca ja se ne bih nadao kupovini, i zbog velike potražnje i zbog cene.

Meni se iskidao onaj kružni držač na kaišu. Ne primećujem nikakvu razliku prilikom nošenja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za svaki slučaj uzeo i jedan rezervni kaiš. Dvojku ću najverovanije da pazarim sledeće godine.
 
Meni se iskidao onaj kružni držač na kaišu. Ne primećujem nikakvu razliku prilikom nošenja.

Takodje i meni, malo nervira, a i otkacila mi se jednom, jedva je nadjoh... Popusti plastika posle silnog nosenja, a ja je ne skidam ni tokom tusiranja...
Morali bi malo kvalitetnije da je urade, iako je ona dok je nova fina na dodir i izgled...
 
Zakoliko stigne u srbiju otprilike? Predpostavljam da ti je na kucu stigao?

stize standardno, recimo 2-3 nedelje, a moze i za desetak dana sve zavisi... nisu naplacivali carinu do sada, ali to se nikad ne zna (inace bi cekao jos dodatnih 2 nedelje na nasu carinu)...
valjalo bi da doplatis onaj dolar i nesto za treking... mislim da salju holandskom postom...
 
Moram pogledati gde je ta opcija, nisam nikad nista narucivao od njih ranije. Mozda odma i rezervnu gumu da dodam. Razmislicu jos to ili da cekam hr verziju, ipak je to bitna opcija.
 
Poručih i ja sa gearbesta, uzeo sam i tracking number.
 
Po onome što se zna, dodat je i merač otkucaja srca. Prva 2 meseca ja se ne bih nadao kupovini, i zbog velike potražnje i zbog cene.

Meni se iskidao onaj kružni držač na kaišu. Ne primećujem nikakvu razliku prilikom nošenja.
Tesko da ce imati i HRM a za ove pare, bas sam gledao i ostale slicne narukvice, i mnogo skuplje narukvice nemaju HRM senzor (garmin recimo) vec ima smao podrsku za to a traku za grudi kupujes zasebno.
 
Nista ne vredi yaj tracking number i osiguranje istom brzinom stigne. Ja vec mesec ipo cekam xiaomi sluske i nmg ni da proverim gde su...
 
znajuci xiaomi, sumnjam da ce im i ta narukvica sa hr biti skuplja od 50 dolara sto je opet dosta jeftiije od konkurentskih resenja.
 
znajuci xiaomi, sumnjam da ce im i ta narukvica sa hr biti skuplja od 50 dolara sto je opet dosta jeftiije od konkurentskih resenja.

Znajuci Xiaomi, ubedjen sam da nece biti skuplja od 20$, ova je kosatala 13$, samo ce da zamene model... :)
 
Pa i to je ok u odnosu na 100 i vise dolara koliko traze ostali ;)
 
Sa HRM senzorom nema ni jedna ni za 100$ a ne za 13$, tako da ja sumnjam da ce oni tako nesto napraviti.
Daj boze da gresim [emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno