Šta je novo?

Uticaj Wi-Fi Signala na zdavlje

B-ZiGER

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2007
Poruke
2,309
Poena
379
Ćao ljudi, naletim danas u novinama na članak o štetnosti Wi-fi signala i njegovom uticaju na opšte zdavlje.
Daljim traženjem po netu vidim da ima dosta članaka o tome i piše se da je signal pogotovo štetan za malu decu.

Jedna zanimljiva činjenica je istraživanje koje kaže da ljudi koji koriste tipa mob i wifi signal pogotovo pred spavanje ili ako ostave mob upaljen na wifi signalu može da izazove do poremećaja sna.

A najviše me je zabirnula činjenica da može žene u trudnoći da poremeti.

Evo dole par linkova.
http://www.safespaceprotection.com/electrostress-from-wireless-routers.aspx

http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/10-shocking-facts-health-dangers-wifi/

I članak u novinama
http://www.kurir.rs/zabava/tech/lek...zovu-rak-najugrozenija-su-deca-clanak-1677584

Ako moderatori misle da ova tema nije u dobrom podforumu nek je prebace u odgovarajuću.
Konkretno me zanimaju vaša mišljenja o ovome s obzirom da nema kuće koja ima net a da nema WIFI.
 
Korisno sigurno nije, ali pored svog zracenja koje postoji oko nas wifi je najmanji problem, tako da nemoj ni da razmisljas o tome.
 
Odgovore koliko je štetno na duge staze ćemo tek da otkrijemo.

Kada reče članak u novinama, nisam očekivao kurir. :D
 
Vec dugo se u razvijenim zemljama ozbiljno govori o stetnosti wifi signala u kucnim uslovima.

Nazalost, kod nas je signal u kucnim uslovima u gradovima nemoguce izbeci jer cak i u manjim zgradama postoji 10+ rutera na relativno malom prostoru.

U mom okruzenju ima dosta obrazovanih, inteligentnih, ljudi odgovornih prema svom zdravlju i telu ali niko, bas niko, ne vodi racuna o wifi signalu u svom domu. Spavaju pored rutera koji svetle dan i noc i ne misle o tome uopste.

Kada sam sa telekoma presao na Ikom morao sam da kupim ruter zbog wifi koji mi je bio potreban.
Pretresao sam ceo grad i jedva nasao jedan model koji ima hardversko dugme za iskljucivanje wifi signala.

Znam da nije neki spas ali bar u mom stanu signal nece biti konstantno ukljucen.

Ajde da kazemo da kucni ruteri nisu previse strasni jer im je snaga prilagodjena za koriscenje u domu , sta reci za antene za bezicni internet koje postavljaju ljudima po selima (na krov kuce_signal za celo selo) uz obicno smesnu nadoknadu u vidu besplatnog interneta i slicno. Zgrozim se kada to vidim.
 
Poslednja izmena:
To je sve bezopasno. 100 grama pršute ili neoprano voće mogu da naprave više štete nego wifi router. Wifi tehnologija ne bi bila puštena među ljude da je toliko štetna.
 
Mogu, naročito ako je 100g malo da se podeli. [emoji14]
 
To je sve bezopasno. 100 grama pršute ili neoprano voće mogu da naprave više štete nego wifi router. Wifi tehnologija ne bi bila puštena među ljude da je toliko štetna.
Пхахаа да, а ти подржаваш и мир у свету јел' тако? Каква наивност. Вајфај је итекако штетан на дуге стазе а и на кратке. Покушај да погасиш свој комшијин свачији сигнал у окружењу на пар дана па упореди сан и расположење тада и сад када те шибају сигнали.
 
"wajfaj je stetan, to su izmislili amerikanci da kontrolisu ljude " rece srbenda i otvori trecu paklu pljuga.
 
Пхахаа да, а ти подржаваш и мир у свету јел' тако? Каква наивност. Вајфај је итекако штетан на дуге стазе а и на кратке. Покушај да погасиш свој комшијин свачији сигнал у окружењу на пар дана па упореди сан и расположење тада и сад када те шибају сигнали.
Tačno bi se mile familije onome ko isključi net. Eto raspoloženje i od same pomisli, ni ne mora da se isključi :d
 
Upravo gasim wifi. Sinoc sam imao kosmare, moram da mislim na svoje zdravlje. Upalicu ga kad mi bude potreban wifi, ovako ostaje iskljucen.
 
To je zbog toga sto si jeo krastavce u ponoc, a ne zbog wifija.
 
Da je zdravije sa wi-fijem ili da je cak isto to nema sanse ali da moze da smeta vise nego radijacija koja inace kruzi zemljom usled raznoraznih testiranja ili kao ostatak Fukusime i ostalih nepogoda cisto sumnjam.
 
Utiče na san sigurno! Ja ako ne iščitam vesti i pregledam forume pred spavanje... Ne mogu da zaspim!
 
Ja lično gasim i mob i Wi-Fi pred spavanje. Spavam za jedno 30%, najmanje, bolje. Ko ne veruje, neka proba.
Recimo da svaki signal oduzme po 15-20% kvaliteta sna, ako se to uopšte i može izmeriti, tj i može, al kad ti stave elektrode da ti mere RAM fazu sna.
Ne brinite o susedima, svako ko hoće da zaštiti sebe i svoju porodicu, neka krene od sebe, a pre će polupismeni dobroćudni drvoseča sa 3. sprata ugasiti wi-fi i mob, nego nadobudni mladjani fakultetlija, moje iskustvo, možda grešim.
Svaka čast za temu!
 
Slične teme su već nekoliko puta pokretane, i po pravilu su su se zagušile besmislenim teorijama zavera, paranojama, "dokazima" u vidu YT linkova i nadrilekarskih sajtova i subjektivnim "osećajem" o štetnostima EM zračenja... ...koje jeste štetno, da se ne lažemo, ali ono dokazano šteti samo pri velikim intenzitetima. Pri malim, štetniji su duvan/alkohol/konzervans/koka-kola/hlor, pesticidi/herbicidi/insekticidi ("stručno" korišćeni od strane naših poljoprovrednika), decenijama smo sedeli pred CRT katodnim cevima (i preživeli), a da ne pričamo o višečasovnom samo sedenju (pa i za računarom)...

Za WiFi, pa, dovoljno je da vam nije baš pored glave, na pola metra.

Tačno je da nekome WiFi smeta, i da lepše spava kada je WiFi pored njega isključen, ali jedini pravi dokaz je da ta osoba proba da spava pored rutera za koji ne zna da li je isključen ili nije. Ili pored zida iza kojeg se ruter možda nalazi a možda i ne. Tek tada iz takvog "istraživanja" isključujemo subjektivno. Ko veruje da mu EM zračenje smeta, i pokuša da spava dok zna da je izložen EM zračenju, naravno da će loše spavati, jer zna da je tu nešto što "zna" da mu smeta. I opustiće se tek kada zna da toga više nema, i tada će lepo spavati.

Dakle, ko zna da mu ruter smeta, neka proveri dal' je zaista hipersenzitivan na EM zračenje, a to će najbolje proveriti ako prouči raspored planeta u natalnoj karti, skenirani dlan neka pošalje stručnjaku za tu oblast na analizu, i neka za svaki slučaj posmatra Sunce ujutru i uveče da neutrališe akumulirane elektromagnete u telu. Naravno bos, da bude uzemljen.

:p :D :d
 
Hahahah RAM fazu sna. A utice li mozda na CPU fazu istog? Salim se naravno, nego kad sam video ovu temu palo mi je na pamet da postavim slicno pitanje koje me vec duze vreme kopka.
Da li je bluetooth stetan?
 
Пхахаа да, а ти подржаваш и мир у свету јел' тако? Каква наивност. Вајфај је итекако штетан на дуге стазе а и на кратке. Покушај да погасиш свој комшијин свачији сигнал у окружењу на пар дана па упореди сан и расположење тада и сад када те шибају сигнали.
Definiši duge i kratke staze. Definiši šibanje. Definiši metodologiju upoređivanja sna i raspoloženja.

Ko je sedeo na ušima u školi, može lako da nasedne na bilo kakvu priču koja je doviljno uverljivo ispričana. Gradivo iz fizike je sasvim dovoljno da se ovakvi tekstovi u potpunosti odbace.
Snaga, talasna dužina, rasipanje energije u zavisnosti od rastojanja,...
 
5e69a0998c8967df2477bb75324d371f.jpg
 
Ono što mi je fascinantno, niko ni da pomene, a o čemu ni sam autor teme nije ni svestan, da veću "dozu zračenja", dobijemo od stvari, koja je svaki dan sa nama. Pišem o mobilnom, između ostalog. Kad se uspostavlja veza sa baznom stanicom, mobilni emintuje u višecifarskom iznosu puta više EM energije, nego neki tamo WiFi ruter. Zračenje opada sa kvadratom rastojanja. Tu je i činjenica da je mobilni, gotovo uvek jako, jako blizu, kada postoji veza sa baznom stanicom. Što znači, potrebne su godine ispred WiFi-a, pa i više, da bismo dobili neku sličnu "dozu zračenja", koju dobijemo od mobilnog u jako kratkom vremenskom periodu. Možda najvažniije, reč je o nejonizujućem zračenju.
 
A tek sunce. Pa odozgo bije više nego router.
 
Velika većina nema dovoljno znanja i obrazovanja da shvati i najelementarnije fizičke zakonitosti vezane za EM talase, pa je zbog toga net i prepun teorija zavere, i diletantskih analiza o ovoj tematici. I ovde, tema koja je započeta člankom iz Kurira, svakako ne može da se nastavi ozbiljno...
 
"Nauka" je ono što dobijaš servirano, kao recimo da je Zemlja ravna ploča ili da ta "naizmenična struja je besmislica".
Ta ista "nauka" je zaprašivala decu DDTijem 1950-ih, pod izgovorom da je to neverovatno dobro za tu istu decu.

[YOUTUBE]mX6fQLrueW0[/YOUTUBE]

Ono što stvarno podstiče razvoj nauke je sumnja i provera.
A nekome kao da je izuzetno stalo da čak i ne posumnjamo u štetnost Wi-Fi-ja i mobilnog. "Neobično", najblaže rečeno.
 
Kod mene u zgradi mnogi isključuju WiFi, da li zbog spavanja ili se plaše da im neko ne ukrade net.
 

REM.[emoji3]

Mislim da pored uranijuma, izduvnih gasova, sunca, otrova koje svaki dan korostimo, duvana, svakakvih bolesti, poslednje sto treba da brinemo je jos i wifi signal.
Izlaganje svemu u velikim kolicinama je stetno.
Ovo su price vise za kurir, alo, telegraf i informer.A i u linku iz prvog posta se vest nalazi u odeljku-zabava.[emoji3]

Setite se onoga o anteni mobilnog i steriliteta ako drzis mobilni u pantalonama, od pre dvadeset godina...


Kad smo kod wifija, svoj sam nazvao HAARP.[emoji3] [emoji3] [emoji3]
 
Poslednja izmena:
"Nauka" je ono što dobijaš servirano, kao recimo da je Zemlja ravna ploča ili da ta "naizmenična struja je besmislica".
Ta ista "nauka" je zaprašivala decu DDTijem 1950-ih, pod izgovorom da je to neverovatno dobro za tu istu decu.

[YOUTUBE]mX6fQLrueW0[/YOUTUBE]

Ono što stvarno podstiče razvoj nauke je sumnja i provera.
A nekome kao da je izuzetno stalo da čak i ne posumnjamo u štetnost Wi-Fi-ja i mobilnog. "Neobično", najblaže rečeno.

Što volim zamene teza. :)
I krajem 19og veka su kašalj i zavisnost od kokaina lečili heroinom.
Nije tebe nauka prskala DDT-om (ne bukvalno tebe, ali dedu i možda oca), već pohlepne kompanije i korumpirane vlade.

Ovde stajem, da ne oftopičim više. xD
 

:d :d :d
Ram/rem/CPU...

REM.[emoji3]
...Setite se onoga o anteni mobilnog i steriliteta ako drzis mobilni u pantalonama, od pre dvadeset godina...

Pa da, tačno od tada i raste sterilitet, dobra opaska.

Što volim zamene teza. :)
...Nije tebe nauka prskala DDT-om (ne bukvalno tebe, ali dedu i možda oca), već pohlepne kompanije i korumpirane vlade.

Upravo tako!
Istu situaciju imamo i sada, pohlepne kompanije i korumpirane vlade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno