Šta je novo?

TCL s720

Nisam. Ali zar on nije da iskljucis pozadinski proces da ne trosi ram. Meni ovde treba suprotno, da je proces aktivan.
 
Ima vise od mesec dana kako sam porucio, jos uvek nije stigao ... Koliko ste cekali vi da vam stigne fon, nesto mi singapucani usporili, paket vec mesec dana u Srbiju nije stigao.
 
Kolega isto tako cekao da bi na kraju skontao da mu je fantacy poslao poruku da su svi telefoni vraceni na neku reviziju u fabriku zbog softverske greske (pretpostavljam zbog play stora i gps-a). Pitali ga da li hoce da ceka dodatne dve nedelje ili da mu vrate pare ali on posto nije odgovarao vratili mu pare na racun, nije ni znao.
Inace je meni preko sg putovao mislim 11 dana, sto je bilo najduze do tada ali od trenutka narucivanja do mojih ruku je proslo manje od mesec dana jer se nije zadrzavao na carini. Ali ako si proverio i telefon nije ni usao u Srbiju a 100% je poslat onda nesto ne stima...
 
Poslednja izmena:
Kolega isto tako cekao da bi na kraju skontao da mu je fantacy poslao poruku da su svi telefoni vraceni na neku reviziju u fabriku zbog softverske greske (pretpostavljam zbog play stora i gps-a). Pitali ga da li hoce da ceka dodatne dve nedelje ili da mu vrate pare ali on posto nije odgovarao vratili mu pare na racun, nije ni znao.
Inace je meni preko sg putovao mislim 11 dana, sto je bilo najduze do tada ali od trenutka narucivanja do mojih ruku je proslo manje od mesec dana jer se nije zadrzavao na carini. Ali ako si proverio i telefon nije ni usao u Srbiju a 100% je poslat onda nesto ne stima...

Shipped to overseas mu je status. I to vec 15 dana, a pre toga je isao iz skladista do skladista. Best credit je firma preko koje sam porucio na aliju.
 
imam ponudu da ovaj telefon uzmem za 110 eura nov. Samo me je uplasilo to sto kaze da nema google play, i ako ne uspem da ga rutujem i stavim drugi softver, da ne mogu da mu ga vratim... Da li se moze rutovati svaki, i staviti drugi softver?
 
Meni je stigao preko sing poste za tri nedelje, ali oni nemaju neki tracking, samo mi je bilo information recived pa shipped owerseas. Na carini se nije zadrzavao.
@ petrovgrad Uzmi slobodno, taj da je znao sam bi mu namestio playstore, zato ga i prodaje.
 
Nisam ni ja to jos nikad radio, ali kontam da bih se snasao, posto sam programer... Nego pitam, da mozda ne postoji neka verzija, gde se to iz odredjenog razloga ne moze uraditi... Ezio jesi li uspeo sta da uradis po pitanju vibera i WhatsApp-a, s obzirom da ih dosta koristim?
 
Poslednja izmena:
Ja sam to uradio,iako sam pocetnik u tome,a nisam ni programer!:d To je povoljna ponuda,uzimaj.Google play postoji u telefonu,ali iz nekog razloga im ne radi.Imas ovde u temi ispravan ROM,a i recovery pa skini i instaliraj.Posle ce sve da radi.

Imas PP.

EDIT:Mada,to mi je malo sumnjivo da ga taj prodaje po maltene istoj ceni kao da si ga cekao mesec dana iz Kine da stigne.Proveri ga lepo,dali mu sve radi,instaliraj mu preko .apk nekoliko programa pa da vidis kako se ponasa.
 
Poslednja izmena:
Na Lewa romu ne, nece da stignu poruke ako ubijes proces rucno, tj ne pokrece se sam u pozadini ako ocistis ram, e ako ne diras nista onda je ok valjda. Verovatno na miui romu to radi, nisam probao.
I ne ne postoji verzija na kojoj ne moze da se uradi root i recovery, sve je to isto.Moguce da vec ima root i recovery, meni je stigao takav.
Edit, za pocetak instaliras 1mobile market kao zamenu za google play
 
Poslednja izmena:
Na Lewa romu ne, nece da stignu poruke ako ubijes proces rucno, tj ne pokrece se sam u pozadini ako ocistis ram, e ako ne diras nista onda je ok valjda. Verovatno na miui romu to radi, nisam probao.
I ne ne postoji verzija na kojoj ne moze da se uradi root i recovery, sve je to isto.Moguce da vec ima root i recovery, meni je stigao takav.
Edit, za pocetak instaliras 1mobile market kao zamenu za google play

Moj danas stigao na carinu.
Recite mi na lewa romu da li sve radi uredno?
 
I jos nesto me zanima ako mi mozete reci da se pripremim. Na kom romu radi tap to wake ?
 
Na "Lewa" rom-u,radi sve sto sam mu instalirao.A za "ttw",ja sam ga licno iskljucio,iako radi polovicno-nekad hoce a nekad nece,mnogo puta kad pogledam u dzep,ekran upaljen,i to mi je bezveze.
 
Ezio jesi li probao na lewi ono sto sam pisao ranije, da u wi fi podesavanjima iskljucis stednju energije ? Meni je to resilo problem sa watsapp. A moze na lewi i da se zakljuca aplikacija u memoriji, kad dobijes onaj meni sa aktivnim aplikacijama (home) odabrana aplikacija se slajdom na jednu stranu izbacuje iz memorije a na drugu zakljucava.
 
Stigao i meni. Naručen sa Fantacyja, putovao čitav 41 dan. Carina 2600din, procenjen na 70 dolara (stvarno plaćen 96 evra). Za sada utisci pozitivni, uz malo razočaranje zbog prikaza boja, nekako su prigušene i vuku na žućkasto. Možda mi je to zato jer sam pre ovog telefona imao LG L9 koji je imao manju rezoluciju, ali mnogo lepše boje, što meni lično više odgovara. Na moj zahtev stigao rutovan. Posle malo prčkanja proradio Google play, dok je kamera baš loša. Baterija je fenomenalna. Za sada se ne usuđujem da stavljam druge romove jer to do sada nisam radio, mada, ko zna, možda se i odvažim. Najviše me nervira što mi zbog prefiksa mreže ne prikazuje kontakte iz imenika kad me neko zove, već samo broj. Sve u svemu, odlična kupovina za te pare.
 
U prop fajlu se izmene 3 linije (uređaj mora biti rutovan da bi promene mogle biti snimljene):

ro.product.model=SAMSUNG-SM-N910A
ro.product.name=trlteuc
ro.product.device=trlteatt

Potom se izađe iz editora, snime se izmene i to je to. 2 min posla.
 
Jao.

Da sam to znao,i ja bih ostao na originalnom ROM-u,posto nisam bas "verziran" za to instaliranje silnih romova.Dobro je proslo na kraju,uz veliku pomoc clana -psaras- sad sam na Lewa5 OS-u,i bas sam zadovoljan sa njim.
 
Na lewa romu mozes da menjas temperaturu boja u desetak koraka, cisto da znas ako si navikao na hladne amoled boje.
 
Jao.

Da sam to znao,i ja bih ostao na originalnom ROM-u,posto nisam bas "verziran" za to instaliranje silnih romova.Dobro je proslo na kraju,uz veliku pomoc clana -psaras- sad sam na Lewa5 OS-u,i bas sam zadovoljan sa njim.
Hvala druze za pohvalu opisa!
Sto se tice build.prop fajla neki su prijavili da ne mogu da boot-uju tel.posle toga a neki da im google play ne radi. Ukoliko budem to uradio prijavicu.
Jos jedna opcija za izmenu build.prop fajla je sledeca:

ro.product.model=TCL S720
ro.product.name=TCL_S720
ro.product.device=Cross55

Koliko se secam, samo se menja u device delu, tj brise se tacka izmedju Cross5.5.
Napominjem da nisam ovo probao.
 
Ezio jesi li probao na lewi ono sto sam pisao ranije, da u wi fi podesavanjima iskljucis stednju energije ? Meni je to resilo problem sa watsapp. A moze na lewi i da se zakljuca aplikacija u memoriji, kad dobijes onaj meni sa aktivnim aplikacijama (home) odabrana aplikacija se slajdom na jednu stranu izbacuje iz memorije a na drugu zakljucava.

Da video sam tu opciju ranije, i sada kad si pomenuo isprobao sam je. Mislim da je resilo problem sa viberom, tj radi u pozadini. Watsup manje koristim.
Pitanje
Kupio sam megabajte na sim 2 kartici, i sad se ubih trazeci opciju da sim 2 moze da bude 3G. Jel se seca neko gde je to, da prebacim sa sim1 na sim2 posto ne mogu obe istovremeno da budu 3G, jedna mora 2G. Ili nema ta opcija.
 
Izgleda da nema. To sam ja valjda pomesao sa predhodnim telefonom, moglo je na njemu da se menja.
Premestio sam kartice fizicki.
 
Kupio sam "tempered glass" za ovaj telefon,i stigla mi posiljka malopre.:D

Tempered Glass je legao na telefon kao bebina guza na nosu,bez greske.Ima otvor jedino oko slusalice i oko senzora za blizinu.Nadam se da nece trebati da mi stiti telefon od udaraca,ali bolje da je tu.;)Uzeto sa E-bay-a,za 3.90$
 
Poslednja izmena:
Aj postavi fotke kako izgleda sada ako ti nije tesko. :)
 
Vazi.Mada se nema sta veliko videti,jedino to oko zvucnika...evo sad cu.







 
Poslednja izmena:
Da, pogotovo se ne primecuje zbog silikonske futrole. Hvala druze.
 
Nazad
Vrh Dno