Šta je novo?

TCL s720

Meni smrdi da nije dobro instaliran rom. Iz kojeg recovery -ja si instalirao rom? Jesi li uradio sve one wipe korake pre instalacije? I na kraju, da li je rom iz linka koji sam okačio gore? Jer taj je proveren, ostali su malo bagoviti, mada ja nisam imao opisane probleme ni sa jednim.
 
Ovako: Rom sam skinuo sa 4pda, neko je od njih pustio link na needrom. Skinuo sam malopre ovaj tvoj ali po nazivu su isti sto mislim da bi trebalo da je isti rom. Doduse prilikom skidanja roma prekinuo mi se net i kad sam mislio da cu morati ispocetka telefon je nastavio da skida gde je stao sto je malo cudno,ali evo radi. Nije ovo torent pa da se nastavlja. A recovery je neki ne bih rekao da je cwm, on je onako crn cini mi se a ni twrp. Ovaj je bio u fonu, vidim da je imao i na memoriji cwm backupe, kinezi cackali. Ali je neki beli, verovatno neka kineska verzija cwm, jer mobileuncletools ga vidi kao cwm nesto nesto,a i ima pomalo i kineskog jezika. Naravno uradio wipe koji neobicno dugo traje, a instalacija roma neobicno kratko, mnogo krace flash roma od wipea ;)
 
Instaliraj ti onaj ROM iz ove teme sto je psaras postavio,i neces imati problema.I ja sam ga instalirao i sljaka odlicno.
 
Ajde probacu, cim mi se dopuni baterija, sad je na 3%
Uspeo da izgrebem foliju ni sam ne znam kako. Sad smor porucivati nove.
 
Poslednja izmena:
Meni je rezervna stigla kao poklon, proveri da nemaš neku u kutiji, hoće ona da se sakrije ;) Instaliraj mobileuncletools (mora root) i ubaci twrp sa linkova što sam okačio. Sa njim radiš wipe jednim prelazom prsta, traje sekundu, i instaliraj taj rom, mora da radi. Možeš i cwm ali i meni zabada prilikom wipeovanja, traje baš dugo, jednom mi je zablokirao. Ajd pa javi šta si uradio.
 
Nemam root tj ima superuser ali nece da updejtuje binary. Sad sam gledao recovery, neki kineski shuame.com je sajt. A da u njega se ulazi na onaj gluplji nacin, vol+ pover, pa na crni ekran vol- i udje u recovery.
Edit: u recovery se ulazi iz treceg puta jer je ponudjeno recovery, fastboot i reboot, vol+ je za odabir, gore dole a vol - za potvrdu, ali posto se ekran ne vidi tj crn reaguje samo na vol- tj potvrdu, a svaki put je odabran jedan od ova tri pa ako udjes sad u recovery ponovo mozes tek iz treceg puta kad na njega dodje red. To cisto da bude korisno ko ima isto ovaj glup nacin za ulazak u recovery.
Root sam resio instalacijom onog root fixa. Pa sad moze i iz MUT u recovery.
 
Poslednja izmena:
Nesto mi nije poznat TCL sa tom oznakom. Da nije THL 5000? Meni su nestajala neka slova kad sam instalirao druge fontove. Sto kaze Blek Stena gorgilije :D probaj factory reset, samo pazi, tada se telefon vraca na nulu, kao kad je bio nov.

U pravu si THL 5000 je telefon. nesto sam oko fonta menjala i onda su se pocela gubiti slova
 
eo i mene s telefonem .

uzo za ~90e , carina ~3000 din , dvajes dana putovao . stigo pre- rootovan, aosp rom, odmah mobileuncle, twrp , lewa 5 (linkovan ovde, na temi)

prijatno sam iznenadjen kvalitetom i svime ostalim.

pomalo mi smeta odsustvo srbskog jezika, iz nacionalističkih razloga, al ajd sad, nećemo da gledamo konju u zubalo .
 
Ha sve se samo od sebe popravilo, duhovi ili sta vec, znaci nisam ponovo instalirao rom, samo sam resio problem roota, ako to ima ikakve veze. Youtube radi i u aplikaciji i browseru. Mislim da je problem bio u nekim kodecima ili sta vec, jer video player nije pustao mp4 a sad to normalno radi.
 
Odlicno kokane legendo, kaze kolega sa telekineze da mozda bude i neki kitket uskoro. Ajde neka neko proba da uradi backup sa twrp ali na sd a ne na internu. Ima opcija za promenu kad idete na backup. Meni nece nikako.
 
Ha sve se samo od sebe popravilo, duhovi ili sta vec, znaci nisam ponovo instalirao rom, samo sam resio problem roota, ako to ima ikakve veze. Youtube radi i u aplikaciji i browseru. Mislim da je problem bio u nekim kodecima ili sta vec, jer video player nije pustao mp4 a sad to normalno radi.
Moguce da su neki kodeci zabrljavili, mada nije neki problem ni da se reinstalira rom, bukvalno par minuta posla.
 
Znam da nije, nego cekao da se dopuni baterija, da ne flesujem na praznu, i u medjuvremenu se samopopravilo.
 
eo i mene s telefonem .

uzo za ~90e , carina ~3000 din , dvajes dana putovao . stigo pre- rootovan, aosp rom, odmah mobileuncle, twrp , lewa 5 (linkovan ovde, na temi)

prijatno sam iznenadjen kvalitetom i svime ostalim.

pomalo mi smeta odsustvo srbskog jezika, iz nacionalističkih razloga, al ajd sad, nećemo da gledamo konju u zubalo .

Uh,baza zadovoljnih korisnika je sve veca i veca!:d

Aj pa nek te sluzi,bar par godina a posle cemo lako!:dOno jes,nema sbski,sta da se radi,al ima bratski ruski i cak dva kineska!Pa biraj,sta ces vise!;)
 
Carina kako se kome zalomi, Meni 4250, a nadao se oko 3000. :(
 
Ajde neka neko proba da uradi backup sa twrp ali na sd a ne na internu. Ima opcija za promenu kad idete na backup. Meni nece nikako.

A zasto ti je to vazno?Ja se manje razumem u tematiku,ali me interesuje zasto to hoces da uradis?Ja sam uradio backup originalnog ROM-a,na internu,(ne secam se dali je bila opcija da se stavi na SD),I posle sam isprobavao bar nekih 5-6 drugih ROM-ova,(secas se) :d da bi me na kraju tamo neki ROM zeznuo pa nije hteo da se instalira.I onda sam se setio tog backup-ovanog Rom-a koji je spasio stvar.

Jel zbog prostora na internoj,ili sta?
 
Ja sam natrcao na rom koji mi je obrisao internu :)
 
Kod mene na kutiji nigde nije pisala cena,a naplatili su mi 2,900.
 
Pisalo 80$ procenili na 120$. Kako im padne na pamet.
Sad za 1000 dinara sta da radis, oprostio sam se. Telefonom zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Koji telefon si uzeo i carina jel je na cenu koju je pslao prodavac, sta je napisao? Htela bi kupiti nesto oko 5,5 incha pa me interesuje preporuka, iz Kine najverovatnije
 
Meni smrdi da nije dobro instaliran rom. Iz kojeg recovery -ja si instalirao rom? Jesi li uradio sve one wipe korake pre instalacije? I na kraju, da li je rom iz linka koji sam okačio gore? Jer taj je proveren, ostali su malo bagoviti, mada ja nisam imao opisane probleme ni sa jednim.
psaras
Jel se tim romovima menja mozda font slova, i da li se lako instalira rom, moze li kratko uputstvo, hvala
 
Kucaj u google telekineza forum tcl s720 i prelistaj temu, tamo smo pomagali gorgiliju oko instalacije, lako je ali me mrzi sad na tapatalku da kucam nesto sto se moze izguglati bukvalno svuda, verujem da je youtube prepun video tutorijala ali kazem ima sve na TK objasnjeno. Fontovi na lewa i miui romovima znam da mogu da se menjaju ali ja sam imao problema sa prikazom nasih slova pa sam vratio default.
 
Naravno tebi treba recovery i rom za tvoj uredjaj, proveri na sajtu needrom da li ih ima , nemoj slucajno da ubacujes nesto sto nije za thl5000.

EDIT: http://www.needrom.com/category/thl/thl-5000/

Pažljivo prelistaj, ima tu okačen i recovery, TWRP 2.8.2.0 for THL 5000.
 
Poslednja izmena:
Auuu,kako je dobra baterija na ovom telefonu!Bila je puna juce ujutru.Evo dva puna dana je koristim,i evo sad je na 37%!!!Juce odgledao jedan dokumentarac od sat i po,i uz klasicno koriscenje-surfovanje,wifi,malo igrica NOVA 3 i par razgovora.Danas jos jedan dokumentarac takodje od sat i po,dosta wifi-ja,nekoliko razgovora.Stvarno dobro drzi baterija,za mene koji sam navikao da svako vece punim telefon,sad mi dodje nezgodno!:dMoram se navici.:DIpak 3300 mAh cini razliku.
 
na kom si romu sad ?
 
do džaja !
 
Nazad
Vrh Dno