Šta je novo?

TCL s720

psaras

Čuven
Učlanjen(a)
04.04.2005
Poruke
4,977
Poena
545
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
tcl_s720.jpg

Model TCL S720
Screen Information 5.5 Inch IPS HD OGS 5 Point touch Capacitive Screen
Resolution 1280x720pixels
Band (Network) 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
OS Android 4.2
CPU MTK6592M Octa Core 1.4GHz
GPU Mali-450MP
Ram 1GB
ROM 8GB
The actual available internal phone storage may differ depending on the software configuration of your phone.
Storage can be checked in our antutu photos and it's less than specification data. We can't accept dispute for ROM / RAM data difference.
Storage External memory: TF card up to 32GB (not included)
Sim Card Dual SIM Card Dual Standby(Micro)
Camera Rear Camera: 8.0MP
Front Camera: 5.0MP
Bluetooth Yes,BT4.0
GPS Yes, Built-in
FM Radio Yes, Earphone Needed
JAVA N/A
WIFI Yes, 802.11 b/g/n
Data transfer USB/Bluetooth
Mobile internet WAP/WIFI
Media Formats Picture format: JPEG, GIF, BMP, PNG
Video format: 3GP, MP4, AVI
Music format: AAC, AMR, MP3, OGG, WAV
MS Office format: Word, Excel, PPT
E-book format: TXT
Live wallpaper support: Yes
Games: Android APK
Connectivity 2 x SIM Slot (Micro)
TF card slot
Micro USB host
3.5mm audio out port
Microphone
Speaker
Language Multi-Language Support
Message SMS/MMS
Input Handwrite/Keypad
Standby Time About 2~3 days
Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM radio, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging,
Wallpapers, Calendar, Calculator, Clock, Camera, Super Compass, Play Store,etc
Dimensions 152.1 x 76.2 x 7.95mm
Net Weight(Including battery) 150g
Battery Built-in 3300mAh Battery
Package Contents 1 x Micro-usb Cable
1 x User Manual
1 x Charger(5V-1A)

TCL s720, stigao u ponedeljak, naručem 05.01, dakle za nepunih mesec dana kod mene, na carini svega 5 dana :). Plaćen 102,99$, ne volim crvenu boju ali nije mi se davalo 10$ više + troškovi kad i ovako bude u futroli, a i cilj je bio kupiti što bolji kineski telefon za što sitnije novce :p Evo par sličica...

YTV3TEW.jpg


BnIKk1d.jpg


hlwJutt.jpg


Ff3Lnh3.jpg


BkEoJvt.jpg


eBX0Hjt.jpg


aXy5wKd.jpg


U8DgeGq.jpg



...
 
Koliko su ti naplatili carinu ?
Kako se snalazi sa 1gb rama ?
Primetio sam i ja ovaj model,mada ne gotivim ekrane preko 5" verovatno bi istrepeo imajuci u vidu cenu da ima 2gb ram
 
Telefon dolazi sa reklo bi se netaknutim android 4.2.2 operativnim sistemom sa nešto malo kineskog bloat -a. Problem je što u startu ne radi play store, kao ni GPS, pa se trebalo malo igrati sa romovima. Posle mučenja sa kineskim prevodima i romovima otkrio sam temu na 4PDA i nakon 5-6 stativa našao sam jedan koji odlično radi. U pitanju je Lewa 5.1 ruska modifikacija. Ima tu još dosta romova, nekoliko MIUI, zatim Lewa 6, AOSP, i još kojekakvih, ali ova Lewa će što se mene tiče ostati tu do daljnjeg. Ima odličan memory managment što je bitno jer telefon ima "samo" 1GB, nisam primetio nikakva usporenja karakteristična za manjak radne memorije. 6592 korektno odrađuje posao, sve radi glatko i baš kako bi trebalo. Nisam radio nikakve Antutu testove niti igrao igre, to me ne zanima, telefon koristim za surf, čitanje knjiga i telefoniranje. Bilo mi je bitno da ima što veći ekran, i solidnu rezoluciju što ovaj ispunjava. Ekran je IPS, viđao sam i bolje ali za 100$ ne verujem da može bolje. Baterija je odlična, 3300mah, mada još nemam neku realnu sliku koliko traje jer sam flešovao telefon sigurno 15 puta ukupno, plus malo testiranja kamere i svega ostalog, ali ipak se vidi da ima tu dosta rezerve energije, cenim da će se puniti svaku drugu noć. Kamera je onako, kažu ljudi ta mu je to najslabija strana, verovatno i jeste ali meni je ok, jer sam viđao i gore za veće pare. Zamenio sam stock aplikaciju nekom lenovo SNAPit koja ima mnogo više opcija i sve se menja on the fly, za razliku od stock koja za bilo kakva podešavanja ulazi u neki podmeni što je meni skroz bezveze. Moguća posledica toga je da ne mogu da namestim white balans za low light uslove tako da noćne slike i sa blicom i bez njega daju neke potpuno nerealne boje, probaću ako budem imao volje neku komercijalnu aplikaciju, mada mi to uopšte nije bitno.
 
Carina je naplaćena tačno na iznos koji sam platio jer je Kinez na moj zahtev napisao cenu. 3700. Evo par primera kamere.

1XsnnqHl.jpg


r1KneOPl.jpg


zNaG8CHl.jpg


aeJiXXUl.jpg


ZB7GCpll.jpg


OAPZd83l.jpg


9mLg23sl.jpg


tv2JEDil.jpg


YZ4Wm9dl.jpg
 
Poslednja izmena:
To!Tema otvorena!!!:d

Razmisljao sam i ja o tome,ali nije mi se dalo.:)

Telefon je odlican za te pare,evo tek veceras sam mu punio bateriju posle 2 dana okruglo.A maksimalno ga opterecujem ovih dana.Sa obzirom da mi je stigao u ponedeljak,jos ga testiram i isprobavam.Lewa radi odlicno,za sada.Ima i OTG,sto mi mnogo olaksava prebacivanje fajlova na telefon (imam onaj mali flesh sa dva izlaza,USB i micro usb).Ja sam ga platio 109$,a carina je bila 2900din.Stigao za 21 dan.
 
Za kraj, evo par linkova.

Lewa 5.1 (flešuje se kroz recovery) :

https://yadi.sk/d/z9mOwMQDbAdtH

CWM & TWRP :

https://cloud.mail.ru/public/9b98e2177e4a/Рекавери через моб.дядю.rar

Treba naglasiti da sam imao problem da uđem u recovery standardnom procedurom, non stop mi je izlazio neki kineski meni i samo jednom sam slučajno ubo recovery. Tako da je najsigurnije da se instalira npr. mobileuncle tools, pa uz pomoć njega ubaciti recovery i takođe odatle ući u isti. Za to mora root ali meni je stock rom bio rootovan. Mislim da ovo ne važi za sve verzije s720 jer su neki uspevali direktno da mu pristupe. Moj neće a znam sigurno za još jedan koji i sto neće a nije iz iste prodavnice. Ako sam nešto propustio pitajte.
 
Gde sam zeznuo stvar?:)Kako da podesim da mi bude kao sto je bilo sve do sada,da mi ova ikonica od baterije pokazuje ovako kao na drugoj slici,sa tim da pored nje stoje procenti?Do juce je tako bilo a od danas mogu da biram dali da bude ili kao na prvoj ili kao na drugoj slici,a neznam kako da izvedem da bude kao sto sam opisao?:wall:


Screenshot_2015-02-07-20-49-55.png Screenshot_2015-02-07-20-50-32.png
 
Ja na ovom romu to sto ti hoces nisam nikad mogao da namestim osim kada se puni.
 
Da,tako je kad se puni.Samo sto sam ja ubedjen da mi je tako bilo i ovih dana,i to bez punjenja.Dal sam ja nesto utripovao....:trust:
 
Drugari, kako ste zadovoljni telefonom? Generalno kakav je kvalitet izrade, a i kako se ponasa u radu?
 
Kvalitet je vrhunski.Nema skripanja,uvijanja,pucketanja ili slicno.Razlog tome je sto mu se ne skida baterija pa je jos cvrsci nego neki koji imaju poklopac pozadi.Zadnja strana je od plastike,ali neka plastika onako prosto se lepi za prste,ne kliza.Lepo lezi u ruci,iako je 5,5 incha.U radu je sasvim OK,glatko radi sve sto mu se zada,octa-core ne stuca.:DSa ovim Lewa OS-om je idealna kombinacija.Jedino sto bi rekao od mana je sto mu donji tasteri ne svetle,mada to i nije neki problem,i sto nekima se ne svidja kvalitet kamere.Meni licno je OK.
 
Kvalitet je vrhunski.Nema skripanja,uvijanja,pucketanja ili slicno.Razlog tome je sto mu se ne skida baterija pa je jos cvrsci nego neki koji imaju poklopac pozadi.Zadnja strana je od plastike,ali neka plastika onako prosto se lepi za prste,ne kliza.Lepo lezi u ruci,iako je 5,5 incha.U radu je sasvim OK,glatko radi sve sto mu se zada,octa-core ne stuca.:DSa ovim Lewa OS-om je idealna kombinacija.Jedino sto bi rekao od mana je sto mu donji tasteri ne svetle,mada to i nije neki problem,i sto nekima se ne svidja kvalitet kamere.Meni licno je OK.
A prednja kamera? Zvuk u slusalici i zvucniku?
 
Zvucnik je prosek, ne moze se reci da je glasan ali nije ni tih, jos mi se nije desilo da ga ne cujem ali kao sto rekoh nije sampion glasnoce. Zvuk u slisalici je perfektan i tu sam prijatno iznenadjen, sagovornik se cuje jasno i glasno, cak moze i da se smanji za jedan nivo i opet se cuje. Ovu selfi kameru...isprobao sam je i radi, samo to mogu da ti kazem :D
 
Hvala puno druze. Porucicu ga da probam, g2 mi je pri srcu ali imacu 2 kartice viska pa cisto da isprobam to cudo. Jesi li preko alija kupio?
 
I ja se razmišljam da ga uzmem pošto je moj LG L9 otišao u večna lovišta.
Zanima me samo vaš utisak u vezi sa ispranošću boja ekrana i prijemom signala sa mreže. Ovo drugo pitam jer sam ženi uzeo JiaYu G4S koji radi fenomenalno, ali mu je prijem signala vrlo loš u odnosu na 90% drugih telefona
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo preko 1949deal.com.Boje na ekranu nisu isprane,a prijem signala je sasvim dobar,to jest nikakav problem nisam imao oko toga,a i sagovornik se odlicno cuje.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno druze. Porucicu ga da probam, g2 mi je pri srcu ali imacu 2 kartice viska pa cisto da isprobam to cudo. Jesi li preko alija kupio?

Nema na cemu, preko alija.

Sto se tice ispranih boja, pretpostavljam da si procitao test na telekinezi. Tamo je naglaseno da su boje isprane u odnosu na amoled ekrane, verovatno ce ti i biti ako si navikao na samsunga ili lg ali boje su po meni bas kakve treba da budu. Vidjao sam ekrane koji nemaju kontrasta i deluju bledunjavo, ovaj nije takav. Prijem signala je odlican, u stanu imam crnu rupu i tamo gde mi je g300 ispadao iz mreze ovaj lagano ima 2 crte tako da oko tih stvari nema brige.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu vasih odgovora sam prelomio i narucio sa Aliexpressa za oko 96€ sa futrolom. Cekam da stigne, pa i ja javljam utiske. Hvala na informacijama.
 
Nek' je sa srecom profesore. Da brzo stigne i jos brze prodje carinu pa da i ti uzivas za sitne novce kao i mi :D
 
bogami mogao bih i ja ovo da pazarim.. ako pogledam realno ne treba mi jaci hardver, kameru ne koristim...
Jos samo da nisam tako neodlucan i bilo bi super :D
Edit: telefon nema gorilla glass koliko vidim.. steta
 
Poslednja izmena:
Ako ti nesto znaci ima fabricki zalepljenu zastitnu foliju.
 
niste spomenuli, ili ja ne vidim... Da li ima i android 4.4, ili je "zaglavljen" na 4.2?
 
Trenutno 4.2.2
 
Pogledajte prilog 162088



TCL s720, stigao u ponedeljak, naručem 05.01, dakle za nepunih mesec dana kod mene, na carini svega 5 dana :). Plaćen 102,99$, ne volim crvenu boju ali nije mi se davalo 10$ više + troškovi kad i ovako bude u futroli, a i cilj je bio kupiti što bolji kineski telefon za što sitnije novce :p Evo par sličica...


Kupila tcl 5000 zadovoljna ali sada primecujem ( imam ga vec 2 meseca) do sada nisam primecivala da mi se gube slova j i c pa pnekad ih ima a nekada nisu tu. Inace tel je ovako odlica, imas li resenje da li da se vrati na fabricko stanje ili nesto drugo. Pozdrav
 
Pa uradi mu "factory data reset".To ce ga vratiti na fabricko stanje.Idi u opcije-backup&reset.
 
Kupila tcl 5000 zadovoljna ali sada primecujem ( imam ga vec 2 meseca) do sada nisam primecivala da mi se gube slova j i c pa pnekad ih ima a nekada nisu tu. Inace tel je ovako odlica, imas li resenje da li da se vrati na fabricko stanje ili nesto drugo. Pozdrav

Nesto mi nije poznat TCL sa tom oznakom. Da nije THL 5000? Meni su nestajala neka slova kad sam instalirao druge fontove. Sto kaze Blek Stena gorgilije :D probaj factory reset, samo pazi, tada se telefon vraca na nulu, kao kad je bio nov.
 
Pozdrav. Ja imam problem sa youtube aplikacijom. Nece da pusti ni jedan video. A ni na browserima ne radi takodje. Primetio sam da ni default browser ne podnosi google pretragu. Da li je tako i kod vas?
Da i nema zvuka na videu amo pustim nesto online da gledam. A ako to skinem i pustim u mx playeru moram da izaberem SW dekoder da bih imao zvuk.
I da napomenem da je u pitanju Lewa os 5.1
Da li su to neki bagovi ovog roma ili sta vec?
 
Nazad
Vrh Dno