Šta je novo?

Brackets editor

Vlasterx

Slavan
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
4,992
Poena
440
Da ne spamujemo druge teme, najbolje je da imamo posvećenu temu ovom sjajmom kod editoru.

Brackets.io je novi Adobe-jev kod editor. Ono što ga izdvaja od ostalih je to što je u potpunosti besplatan i open source. Zbog toga hiljade programera iz zajednice rade na njegovom razvoju i novim ekstenzijama, koje se instaliraju jednostavnim klikom. Ukoliko ste navikli na neki od drugih aktuelnih editora kao što su Sublime, Notepad++ i sl, velika je šansa da postoje ekstenzije koje određene funkcionalnosti tih editora prenose u Brackets.

LsNRgjp.png


Ono što je frontend developerima sjajan podatak je da uz brackets dolazi Extract plugin sa kojim bez mnogo muke možete da izvučete SVE što vam je potrebno iz Photoshop fajla - stilove, geometriju, tekst, slike i sl.

hero.png


Ako već niste probali, sve preporuke. Ako ovako nastave, uskoro će postati standardni editor za frontendaše, kao što su Photoshop i Illustrator postali standard za dizajnere.
 
Odlicna stvar. Od skora radim iskljucivo u njemu :)
Mislim da ce ovaj program definitivno vremenom biti sve bolji i bolji.
 
I ja ga koristim od skora, i veoma sam se lako rastao od Nopad++ -a..

@Vlasterix
Koji su ti svi oni pluginovi?
 
@Vlasterix
Koji su ti svi oni pluginovi?

Da ne prekucavam, evo listinga iz extensions direktorijuma

Kod:
adobe.brackets.extract\
brackets.swatcher\
brackets-beautify\
brackets-code-folding\
brackets-git-info\
brackets-html5codehints\
brackets-html-wrapper\
brackets-lorem-ipsum\
brackets-paste-and-indent\
brackets-response\
brackets-ruler\
brackets-special-html-chars\
brackets-viewcalc\
camden.caniuse\
camden.htmlescaper\
camden.jsdownloader\
chylex.window-title\
dnbard.lorem-pixel\
dnbard.projects\
enturn.quick-search\
insya.tools\
io.brackets.svg-code-hints\
ivogabe.icons\
kmacq.asciiart\
le717.html-skeleton\
pedelman.brackets-surround\
pflynn.inline-gradient-editor\
pflynn.svg.preview\
sasshints\
spell-check\
talmand.html-templates\

Ove bih izdvojio kao bitne, meni bar pomažu

Kod:
Brackets Icons
Brackets Surround
Brackets Tools
Code Folding
Lorem Ipsum
Paste and Indent
Quick Search
Show Git Branch for project
 
Poslednja izmena:
Kada sam ga instalirao, prvo sta sam uradio, guglao sam "Monokai theme for Adobe Brackets" :)

Nisam jos uvek u potpunosti presao na njega, ali vrlo brzo, koristim ga aktivno :)
 
Kako se pokazao ovaj editor u radu sa PHP? Da li ima kakav-takav autocomplete za PHP? Ako nema, da li moze da mi ponudi autocomplete za ono sto sam prethodno kucao (npr. kucam $_POST['....'], pa posle kada hocu opet da kucam ovo isto on mi sam ponudi)?
 
Poslednja izmena:
Ima pluginove za PHP, twig template sistem itd. Probaj.
 
Meni se jos uvek ne svidja jer je nekako spor u poredjenju sa Sublime - uzasno spor loading time, spor search, scrollanje nekako zapinje, i to sve bez ijednog plugin-a u poredjenju sa Sublime 3 sa plugins. Pitam se kako bi tek radio sa plugin-ovima.
Ono sto me zanima je Extract kako radi sa mnogo kompleksnim PSD file-ovima - jel sve ucita kako treba ili ipak ima nekih glitch-eva?
 
Jedina stvar gde jos uvek koristim notepad ++ pre nego brackets su search i replace. Nekako je pregledniji za to... A nisam primetio da je nesto sporiji, mozda pri paljenju, a i to za mrvu...

Ko koristi sass ili grunt.js ima odlican plugin za grunt, i sve se radi iz editora, u command prompt se ide samo kad treba da se instalira novi task...
 
Sublime text je trenutno najbolje resenje, moje misljenje.Sto se tice izgleda tu je najbolji, isto je veoma brz, a instalacioni fajl je manji od 10mb.Isto ima fantasticne pluginove, ja koristim soda theme, package resource viewer, go to documentation,emmet i naravno sublime codeintel, koji radi fantasticno posle poslednjih azuriranja,pre je imao nekih problema, a isto sam ga podesio da radi jos i kao allAutocomplete plugin.
Jedina "mana" je to sto se placa, ali mislim da vredi svaku paru.
Od besplatnih varijanti -komodo edit, ova nova verzija, izgleda odlicno i naravno stari dobri np++.Nadam se da ce i brackets da srede da im bude konkurent,posto sada je on samo za dizajnere...
 
Da ne otvaram novu temu, malopre sam naleteo na ovaj text editor Visual Studio Code, od Microsoft-a. Nisam imao vremena da ga isprobam, ali sada je u preview verziji, potpuno je besplatan i dostupan za sve 3 platforme. Moram da kazem da izgleda odlicno, podrzava dosta toga (html, css, javascript, php, node, asp...) i mislim da ce da bude bolji i od Brackets text editora kad izadje iz preview verzije...
 
Nije to baš čist text editor, sa njim možeš da kompajliraš c# kod. Dakle to bi trebalo da bude "zamena" za visual studio, tj razvojni alat za c# developere na svim platformama. Naravno može se koristiti kao što se koriste brackets i sublime.
 
Moguce. Ali opet, instalacioni fajl je manji od 60mb, to je manje od recimo Komodo Edit, mislim da je manje i od Atom-a, tu je negde cini mi se i Brackets, dok je Visual Studio dosta veci... Videcemo kad ga ispeglaju, ima odlicno da se uklopi uz windows 10...
 
Nazad
Vrh Dno